Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 15:23:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Декември е тука, Коледа на вратата чука!  (Прочетена 42512 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: декември 29, 2020, 09:15:17 »

Привет в новата седмица.Ние вчера и онзи ден бяхме със сестра ми и децата.Беше голяма веселба.Тук в Плевен времето беше разкошно ипо случая в града беше манифистация, чудехме се къде да с скрием и да се разходим без да има толкова хора.

Послеизнесохме колело и тротинетка за големите и караха около блока, малко да ги изморим, че откачиха все в къщи.

Днес малко ще се ходи по лекари с бащата.Ортопедите пак ще посещаваме!Дано всичко се размине при него и е нещо леко!

Хубав ден от мен!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: декември 29, 2020, 09:23:25 »

поне че изгря слънце тук, вече и само на това се радваме lol
аз тръгвам по задачи, защото се натрупаха през празничните дни. поръчала съм си и нови възглавници за холната гарнитура, за да не са от гадни парчета дунапрен, като досегашните. поне хванах от какво ме е болял crazy врата...
хванах една нова фирма за добавки и си поръчах някъв билков илач за хашимото и на майка и на брат ми за другите им  проблемации. ако действат, ще кажа, че тук сме много с някакви подобни проблеми. pardon
чакам и една чанта, ма тя е от човек и имам силни съмнения че е това, което беше на снимката, нейсе. ще се похваля ако е готина.
за нова година какво измислихте момичета?
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #362 -: декември 29, 2020, 09:27:19 »

Привет!

Честито рождество Христово! Докато се разпиша и Нова година ще стане.

Много хубаво изкарахме Бъдни и Коледа, в типичен за свекини атмосфера, имам чувството че всяка година прекарваме времето в настройване на телефони и сглобяването на сложни играчки. Тази година им подновихме телефоните, свека реагира в стил наша свекърва тук хахха, ама свекъра беше доволен. Имаха нужда де, свека беше с моя телефон на 6г и камерата не му работеше. Главното действащо лице беше много доволен от подаръците, получи всичко което беше поръчал. Моя подарък беше да се смееш ли, да плачеш ли  bad, мм ми подари Лего...Париж... Да съм си го била сложила в офиса като се върна. Добре че беше добавил и парфюм на Дончо&Гергана та да не го фрасна с легото хаха, знае колко мразя Лего и не участвам в сглобяването му, Париж свързвам с много стрес и работа, ама уж бил мислил много... Пак по-добре е от Еминната плюшена играчка де. Той пък си се изкефи на моя подарък към него, не е спрял да го ползва,ама и аз като Свекърва, наблюдавах от какво има нужда. Подарих му една възглавница за лаптоп ( като играе на лаптопа личния да му е удобно) и една стойка за лаптоп че го боли врата да се взира в ексели на служебния лаптоп.

Вчера много хубаво изкарахме на Витоша, шейни, ски, червени бузи, децата бяха капнали накрая. Но трябва много рано да се ходи че после става фрашкано.

Днес и двамата работим, от утре аз почивам. Още не съм измислила новата година... Ще видим...
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #363 -: декември 29, 2020, 10:17:35 »

Аз днес си свърших последната работа дето да ми осигури чисто вливане в Новата година. Олекна ми, много мразя институции и разправии с документи. Всички бяха приповдигнати, та мина леко и безболезнено. blum

 Ахаха, Булка, тъкмо прочетох и викам ей колко яко, щото не може да пътува, пък после... Легото при нас е най-малко оценената играчка от подаръците, ама нали сте астрални близначки с Ж., та всичко си обясних. biggrin

 Снощи било духало. Аз чак пред институцията чух, че нещо се питат. Даже помислих, че земетресение съм проспала... Ще ходим да купуваме книжки до Телъс тауър и после на някоя площадка. Мислех и аз за Витоша, но нямаме шейна, та кво ли ще правим там...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: декември 29, 2020, 10:28:30 »

ние вчера на село на планина- да го разходим малко. то там сняг и нямаше. колкото да се накаля и да се измори... и да ни скъса нервите докато сипем минерална вода за три фамилии beating
перничани и колегия естествено не знаят що е това маска и как се употребява, но за сметка на това се нагледах на комплекти адидас, в съчетание с футболни "обувки".  pardon pleasantry
БУлката, аз бих го праснала с парфюма. затова именно се самообслужих- шопър чанта с муха, хайлайтър на KKW, мисля и едно яке да се обслужа, пък ще ми го сложи под елхата половинката на НОва година. Мaкар че като ги гледам mdl store как работеха по празници pleasantry , ни връщат мейли, ни пратка пратиха. Да видим защо въобще съществуват.. beating
« Последна редакция: декември 29, 2020, 10:30:54 от emmmmmy » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #365 -: декември 29, 2020, 10:39:17 »

Е, аз реагирам на подаръците от децата, защото ми отварят работа, която в момента не ми е нужна. И двата пъти /сушилнята и телевизора/ сама ги получих от куриер и им организирах качване, монтиране и пускане в действие. Никой не се беше и съобразил дали има място за тях, сушилнята след две години престой на терасата едва лани успяхме да я наместим в коридора, а телевизорът задръства отварянето на две врати от холовата секция. Пак добре, че стария го подарихме, та да не ми се мота и той.  Wink Ако бяха слушали, щяха да ми подарят принтер pleasantry.
На Родния подарих машинка за подстригване, с която си вкарах автогол да го подстригвам, ама друго така и не измислих. От него получих традиционните орхидеи, този път три и не толкова красиво аранжирани, но съм доволна, че нали изхвърлих старите, дето не искаха да цъфтят.
НИ2 също е по доктори днес, нещо с кръста пак го закъса. Много ми е притеснено, дано и при него излезе нещо леко и да минава бързо. Хич не е за ходене по такива места...
Хаха, Еми, след време подари на лелята същата играчка, в същата торбичка. pardon Случвало ми се е да получавам собствените се подаръци, та затова казвам поне да се записва кое от кого е. Лани получих от приятели разкошни коледни чорапи, 3 чифта, ама все ми са малки. Едно време ги носеше майка ми и даже оставаха за леля ми, сега се чудя какво да ги правя. Да не говорим колко коледни покривки за маса и порцеланови подносчета, чаши и свещници с Дядо Коледа имам... Нито да ги изхвърля, нито да се занимавам да ги продавам ми се иска, та освен да отлежават за преподаряване blush Wink
Два вица, ако не сте ги чували:
Въпрос към български ваксиниран лекар:
- Имате ли някакви оплаквания?
- Леки...

- Какъв е носът на Бил Гейтс?
- Чип!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: декември 29, 2020, 10:43:49 »

аз искам и чорапите и коледните дреболии  good
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: декември 29, 2020, 10:48:30 »

хвърлих директно играчката заедно с боклука. diablo
мисля да върна жеста като продължа да я игнорирам и да не й даваме подаръци.
Родният пак добре че е навит да го постригваш, тук го мотивират техните че бил готин непостриган. та го водих на фризьор, да се хареса. diablo
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: декември 29, 2020, 14:22:24 »

Вицовете са добри lol lol lol
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #369 -: декември 29, 2020, 16:30:49 »

О, едно време пресякох мераци за телевизор навреме! В стария апартамент всичко си правихме индивидуално, включително и секцията. С ММ говорихме в един момент за телевизор. Той пита, разпита и ме заведе, за да видим на живо един. Е, брат му го навил на повече инчове. Директно казах, че няма да се хване в секцията и се отправих към изхода на магазина. Вкъщи измерихме и по някаква случайност явно бях от права. Взехме си нормален. И в момента много нормално си го ползваме в кухнята.
И после жените не сме били добре пространствено ориентирани. Дрън-дрън! blum

И аз мразя някой да си чисти шкафовете към нас, независимо под каква форма ще бъде предадена дадената вещ. С панделка и без еднакво непотребно може да е нещото. Вече се оттървавам с чиста съвест от ненужни неща. Иначе се натоварвам.

Днес направих една разкошна разходка. Просто е пролет!  heart На два пъти си постоях и на припек по пейките. Купих си любимия календар за догодина. Намерих интересно магазинче и се сдобих с пластилин за децата и щипки за орхидеите. Много добре ми се отрази разглеждането и многото ходене.

На Данчо и Гергана ми е любимият парфюм и само мога да се порадвам на Булчето Wink
Аз се възползвах от някакви странни намаления между празниците. Поръчах си обувки и пола. С мисъл и действие съм за пролетта и лятото.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #370 -: декември 29, 2020, 21:47:58 »

Охх, сега се сетих каква "традиция" има в семейството на ММ баш с отърваване от боклуци. Вуйчото на ММ (Бог да го прости) и братът на ММ са все едно един и същи човек, имат адски сходни навици и поведение. Та... ММ разправя как цялото мазе и къща било пълно с вуйчовите боклуци, които обаче той домъквал с такъв апломб все едно той специално за тях (сестрините деца) е помислил и едва ли не с мъка на сърцето се разделя в името на тяхното добруване.Wink Най- фрапатното е, че след разчистване на офис им домъкнал огромна копирна машина...Минавал е номерът, имало е наистина добри попадения, но преди няколко години викаха хамали да изнасят "съкровища" на 2-3 курса с бус.... Сега братът на ММ така засипва нашия бъдещ апартамент със също толкова подходящи и ценни непотребни вещи уж за Ж... Купил на децата си количка от тези големите наподобяващи картинг, но с педали, ама те не искат да я карат... пуф в багажната стая, взел някаква боклучава тротинетка, пак там... та като се местим и аз ще (се) изривам от ценности. beating
 Коледния подарък от тях е пак много компромисен и по-добре да не беше никакъв. Аз също не вложих голяма сума пари за племенниците, но се съобразих с интересите на децата и дебнех намаления, за да са хубави подаръците на приемлива цена. Ж. получи най-боклучавото и грозно китайско бебе, има бутон на корема дето нищо не прави, гърне, биберон и памперс, но обикновен истински памперс, дето го покрива цялото и може би ще стане на собственичката му. Това щеше да е най-практичната част, ако нямах опасение, че ще се обрине от качеството. Най-голямата му екстра е, че едното му око се затваря, а другото не и детето се фрустрира ся тва бебе спи ли или не. Нямам проблем да нямаше никакъв подарък, но най ме дразни купуването ей така щото има 100 неща в пакета и все едно огромен подарък сме направили, та чак и приказките "виж колко неща има..." То и детето не се заблуждава, защото откри всички дефекти сама и куклата е запратена в немилост. Яд ме е чисто екологично дори, защото кому е нужна тази грозотия да се купи и да се хвърли на следващия ден, един шоколад за същата сума щеше да донесе повече емоции и радост, но хората сме различни и различно си показваме любовта. blum
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: декември 29, 2020, 23:57:42 »

Адиктед, да ти кажа аз също много се дразнех (и все още ама по-малко) се дразнех на подобни, тъпи, безсмислени, от гадна пластмаса евтини боклучаци за подаръци на малкия. Преди успява да контролирам и голяма част не стигнаха до него, сега обаче му се дава всичко директно и не мога да се отърва така лесно. Единствено разчитам, че той е доста див и бързо им вижда сметката, та ги изхвърля, но пък ти си права че екологично е направо престъпление. Честно казано тая година най-много ми допадна на Р майка му, донесе някви чаши и сладки, ама попита и не ги даде, остави пари и каза само да му кажем, че нещото е от нея. Майка и тя постъпи нормално и заедно му купихме подаръка. Ама тате не разбрал и той ходил. После от баща си пък не искам да говоря, че си дойде с 4 торби боклуци, които да ми зариват хола.
Това с подаряването на поданици, наистина ми идва малко натоварващо, доста ангажира що и леко безсмислено и само заради самата традиция, а не от желание да зарадва някого.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: декември 30, 2020, 08:22:58 »

Мен ми идеше в повече другата ми леля, с която вече не общуваме. Подарява техни неща плюс нещо ново, но винаги хвалебствието е тип- виж кви маркови наши неща ти даваме, ти знаеш ли колко струват?  pleasantry
Мачбокс количките също не бяха попадение тази година, ако някой ме беше попитал- щях да кажа че има достатъчно. Виж, две каши слънчо не бих върнала никога, ама кой да пита?  pardon
И пак стигаме до тезата че ако някой те цени, те познава. Или поне те пита...
Намерих собственик за поредния несесер за грим и комплект нокторезачки, които ми подариха. Въобще от едната страна грам не ги касае- просто отбиха номера. Като си помисля че опаковах красиво всичко което половинката избра за тях...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: декември 30, 2020, 09:10:39 »

И аз мразя играчките тип левче и тези от Зрънчо.Колко съм обяснявала и все тая.Девер ми и свекърва ми редовно носят такива неща.Аз переодично минавам през стаята и събирам и изхвърлям.Просто откачам като ги видя тия боклуци.Иначе имаме хубави нейни играчки дето са здрави, близначките играят с тях и още няколко деца могат да ги ползват.И обяснявам, не играчките са важни, а времето прекарано с детето!

Ох, аз открих че утре е Нова година, а не съм решила какво да правя, да поръчвам от ресторант или да готвя.То хубаво да поръчам ама не виждам новогодишно меню на ни един дето му гледах сайта.Много са зле значи в тоя нашия град!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: декември 30, 2020, 09:48:32 »

Добър ден!
Споко, Маги! В София не са по-добре тая година. Или няма менюта, или са отврат. Май ще се откажа от поръчването аз.
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines