Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 00:01:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Декември е тука, Коледа на вратата чука!  (Прочетена 51157 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: декември 22, 2020, 10:25:14 »

Мен ме е ужас от безсънието също. Идеята с поръчването на храна е идеална, ама ще карам майка, че няма занимания иначе. От днес е отпуска и ще извежда детето, поне да спра да кеся по градинките седмица. Вчера измръзнах направо, а той няма насищане навън...
Започнах сериала Еуфория! Ебати зарибявката, актьорите също са добри.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: декември 22, 2020, 10:26:48 »

Здравейте!

Рат, кифли, мусака и желирани бонбони ако е нищо lol lol Аз мусака правя много рядко, защото е много занимавка. Неща включващи месене и точене само по изключение. Даже ти въобще не трябва да месиш!

Аз още не съм измислила вечерята на Бъдни вечер. Миналата година питката не стана, след това правих пак и беше супер. Сега дано не забравя какво сбърках. Питка, ориз с броколи, печени картофи, салата, плодове, компот, печени чушки, тиквички маслини. Нещо такова ще е.

Бамбук е по-добре. Не е вдигал Т от вчера по обед.

Аз тази нощ се понаспах, след две нощи неспане. Даже сутринта станах чак в 7:30.

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: декември 22, 2020, 10:35:21 »

Рат, верно си седни на дупето и не се предобряй... поръчвай си храна, продукти. Пък и после те чака пак новородено с всичките им екстри lol
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #303 -: декември 22, 2020, 10:38:56 »

Еми, ние вчера приключихме Стюардесата. Не беше нещо уау, но ставаше за убиване на време. Преди това изгледахме Четири сватби и едно погребение и също ставаше. ММ изнамери в Алиекспрес как да си платиш за разни стриймакаунти по-малко и да гледаш на по-ниска цена, та сега имаме Нетфликс от 2 дно. Започнахме да гледаме Money heist, но мен самият интерфейс ми е много объркващ и не мога хич нещо да се ориентирам в каталозите. smile

Панде, дано това да е било и да е приключило. Ние сме традиционалисти и твоето меню ми е малко екзотично, но сигурно и аз бих подходила така, ако сме само ние.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #304 -: декември 22, 2020, 12:15:48 »

Ей някой да ме бие през пръстите следващия път като напиша скучно ми е на работа, няма драма хахах. Написах го и ми се изсипа един дъжд от драма и мейли.

Ще напиша само че аз мусака вече няма да правя никога хахах. Наскоро направих овчарски пай, еми сори ама е две мин работа а вкуса е 1:1, ние и без това не слагаме заливка, но и може и да му се сложи, защо да не, пробвайте Wink

Ай Еми как си пропуснала Ефуроия, грима на Мади беше толкова култов, много добър сериал.

Ние предозирахме на Коледни филми хахха.


Хайде, отивам да спасявам бизнеса ( така е винаги по коледните филми хахах)
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: декември 22, 2020, 12:21:38 »

Булче, аз сериали избягвам, защото ми се натрупва работа и ми изостава домакинството lol, прекалено много се зарибявам lol .
овчарски пай чакам твоята рецепта тук моля good
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #306 -: декември 22, 2020, 12:33:24 »

Нещо такова е, съвсем стандартно, запържваш кайма, морков, лук, чесън, домати (сос Урочестър заменям със соев сос, може и да се пропусне), сваряваш картофи, обелваш, намачкваш на пюре и слагаш отгоре с мляко и яйца е рецептата и печеш. Мен лично много по-малко време ми отне от рязане на картофи на малки кубчета.

https://www.bonapeti.bg/recepti/ovcharski-pay2/
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #307 -: декември 22, 2020, 12:59:01 »

Ние с ММ обичаме слагам и замразен грах, понякога и гъби. Ама Мастършефката не харесва пюрестата структура откакто е започнала да яде човешка храна и сме греда biggrin
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: декември 22, 2020, 13:02:40 »

И нашата госпожица като на Адиктет, не иска да яде пюре.Преди два месеца ми обясни как в градината правели кюфтенца с картофено пюре и били много вкусни и ме пита ти защо не правиш?Аз щях да падна, викам защото не искаш да ги ядеш, за това!Та сега веднъж го яде, веднъж не  nea

На мен пък муската ми е лесна и сравнително бърза манджа.Режеш, пържиш, вариш в тенджарата и само накрая я запичаш малко и айде готово.Не трябва да се въртя до нея половин ден.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: декември 22, 2020, 13:24:25 »

Маги, мен това прехвърляне по тенджери и тави ме изнервя, както и рязането и беленето на картофи. Май няма нещо което да мразя повече в кухнята от въртенето около картофите. решила съм проблема с уеджис картофи замразени, от лидл. pardon
Адиктед, този пък обратното, прилича на майка си, дай му да не дъвче, а да яде пюре. Никой обаче вече не го брига какво обича, яде ако е гладен, ако не е гладен достатъчно- да се оправя. Купувам за спешни случаи прословутите буркани броколи, когато няма троха вкъщи- давам му със сирене и мляко. Мен някой ме е питал какво харесвам, като се замисля как ни е манипулирал с рев да е неговата... вкъщи за това щеше да яде яко шамари, ако беше дете на моите родители lol , ама е случил да са му баба и дядо, та го лигавят. Оняден изял на дядо си храната за специалната му диета lol
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: декември 22, 2020, 14:36:48 »

Аз даже я правя само в това. Ама първо слагам каймата и зеленчуците, после вадя за картофите, после вадя за заливката. Това ми идва занимавка. Аз до преди 3 години не ядях мусака. Казвах, че е съсипан огретен.

Адиктед, малко е странна нашата версия за Бъдни вечер, ама аз не мога да ям боб, зеле, царевица, пък те са съществена част от традиционната вечеря. А ориз с броколи е любимата манджа на Бамбук. Все пак и той да яде нещо.

Бамбук също яде картофено пюре и спагети в градината, а у нас не. Аз готвя каквото ми се яде на мен, защото аз готвя. На който не ми се яде това има шунка, сирене, кашкавал.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: декември 22, 2020, 14:48:48 »

Много добре го каза Панда. Който готви, той поръчва музиката lol
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #312 -: декември 22, 2020, 14:52:00 »

Еми, уеджиса на Лидл и на мен са ми любими. Аз съм страшно доволна от тавата на Делимано. Накарах и майка да си купи и на свекървата подарихме. В нея пържа и после слагам да се пече и си е точно one pot за повечето неща. Преди ориз мразех да правя, защото залепваше при запържването с тая тава оризът ми е един път.

 Иначе Ж. си казах, че яде разнообразно и не прави фасони за самите фасони. Има неща, които не харесва, но не е, за да манипулира все още. Откакто е на кухня мрази тиквички. На пюре също не беше очарована, но направо й се догажда от тях. Картофите ги яде с охота във всякакви варианти, но пюрето явно й е гадно. Стига да не набива едно и също аз нямам проблем все пак всеки човек има вкус и не искам да я насилвам на нещо дето не й е вкусно. Ще ми се да има усет и уважение към храната, защото и тъпчене до отвращаване и губене на сетивност към нея също не ми се струва като добър резултат. Усетя ли обаче че започва с цел манипулация и аз сигурно ще бъда категорична. smile Засега няма нещо дето да не е искала да опита дори ние да й кажем, че не става за нея, а това е качество, което поощрявам и желая да запази. Свекърва ми е пюрирала всичко на ММ и брат му сигурно до 1ви клас и пак са правели фасони. Мен пък ме гонеха от масата, ако блея и не се храня. Леля ми помня беше амбицирана, че ще направи човек от мен и един път каза, че няма да стана докато не изям чинията. На 3я час разбра, че с мен не може да се разправя и й идеше да ме изхвърли през терасата, та се радвам, че не се е метнала на нас, пък че си е като нея си е ясно. blum На мен ми е проблем, че яде манджи,  а сухи неща- не, защото пица не обича, пържола не, ама на кумовете пък помня детето как ядеше само изсъхнала пържола и краставица нарязана на дълго, та бъркам манджорляци и съм доволна. biggrin
« Последна редакция: декември 22, 2020, 14:56:09 от addicted_to_u » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: декември 22, 2020, 15:25:13 »

Панде, много ме забавлява последният ти пост! Напъл о си права, който готви, той избира! Аз като се чудя какво да готвя тогава питам, ако отговора е "не знам" понякога поръчваме.
Ники винаги е за крем супа, много му харесва и винаги може да я яде той пюрета не яде, ама сега няма против картофено то пюре и крем супите и други подобни. Иначе и аз го оставям да яде ако иска, като не иска няма да умре от глад. Обаче баща ми.... То са едни молби, едни гоненици с лъжицата... Леле вбесяваю се само като се сетя!
Успях да свърша всички задачи--дадох кръв, взех и си занесох болнипния, попълних разни декларации. Свга ме боли главата, имам още около час почивка и после се връщам в реалността при лапето.
Между празниците не знам какво ще се яде, ама аз мразя да ям нещо повече от 2 пъти, та няма да стане само с дояждане  nea

Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #314 -: декември 22, 2020, 16:37:37 »

A пък моето си умира за кюфтета в бял сос като в градината и е много разочарован от мен и свека че не можем да му направим хахах, аз такова нещо няма да направя. Направих един път пържени в бял сос, не било същото... амии нема да стане.

Мен много ме дразни това режене на кубчета, аз мусаката я правя на колелца, така се прави при нас, Звяр не обича и заливката... Иначе Овчарския много го харесва. Тиквички като бебе ядеше много, сега не иска да чува, ама на злата му майка не и пука и си прави и го насилва, лятото се беше ентусиазирал от Рататуй филмчето, направих му и плю и рева ама то имало тиквички... е има...

Тези дни ще пуснем фирменото видео във фейса, вижте моля ви се как ме изложи пред целия свят, клиентите вече го получиха и падат от смях от него. Просто няма такъв образ!
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines