Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 27, 2024, 08:41:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Декември е тука, Коледа на вратата чука!  (Прочетена 48334 пъти)
 
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #165 -: декември 11, 2020, 09:58:58 »

Булка, лошото е, че наказанието й утежнява мен... не гледа епизода на Пес патрул и аз и 20те мин тишина губя... Вчера цял следобед й обяснявах, че ще ляга с баща си щом с мен се чуди как да си намери повод за писъци и ревове и да отложи заспиването, което на мен ми прави 2 часа тишина вечер на 30 мин след много нерви. Като стана време за вечеря взе да се умилква, да се прави на Многострадална Геновева.... но й казах, че и баща й идва, за да я види кви ги върши и ако пак направи същото вече отстъпки няма... заспа за 5 мин.... да видим колко време ще й държи влага. Компенсаторно на това, че всички сме ограничени се угажда много повече отколкото обикновено, но вече взема нещата за даденост и е време да се върне на земята...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: декември 11, 2020, 10:14:56 »

Аз пък ставам все по ограничаваща, защото грам не съм му виновна че сме хоум офис и карантина. Ако недоволства за спане, просто излизам от стаята с обяснението че дядо Коледа не носи подаръци на непослушните lol - новата временна мода.
Булче, туй за стената е идея- аз го пращам да си помисли в банята, седнал на столчето си за миене на ръце.
Днес майка не е на работа и ще го делегирам поне да сготвя и да изчистя. Социалната ми разходка е към обяд, дано се е постоплило да си понося новата рокля- пуловер lol
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #167 -: декември 11, 2020, 10:23:47 »

Това с наказанието не е редовно. Преди няколко години един колега с три деца от ЮК ми даде много ценен съвет, броенето до 10, беше ми казал вече броя до 3 и не се налага до 10. Та, той действал на следния принцип, стоене с ръце вдигнати в коридора като преди това брои до 10 да спират, много бързо са свикнали на " до 3" да се откажат. Действа безотказно, Звяр спира на 3 от години, но има дни като вчерашния в който просто не действаше нищо та след 10 беше на стената. Обикновено след 3-4 минути се извинява и се кротва. Не бяхме го наказвали сигурно от 3 месеца. Но си трябва воля. Много се смяхме лятото на морето, с мацката с която бяхме, и тя почна да и брои и тя вика офф сега защо се научи като майката на Звяр да броиш хахах
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: декември 11, 2020, 10:27:41 »

Да, това е въЗнаграждаващото- че откакто следвам правилото с твърдостта и наказанието, вече все по рядко се налага. Иначе е една спирала на лиготията, в която вече беше стигнал до момента, в който да реве че барнито му е счупено на две. Повече барни не видя. Изключително хитри са децата, но ми трябваше помощ външна и съчувствие към Мен самата, за да се случват нещата правилно.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #169 -: декември 11, 2020, 10:34:53 »

Броенето до 10 го ползвам още от преди да имам собствени деца... но на някои много опозиционни и това не действа, нали при нас бяха с проблемно поведение повечето..Ж. просто има моменти на пробване като всяко дете и като няколко дни види, че е объркала адреса се кротва. Сега просто изчаквам да се кротне  blum
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: декември 11, 2020, 10:36:14 »

Тук никакво броене не действа. Но стената не съм пробвала, а едно време си е било класика по училищата. Баба разказваше че и върху царевица са ги карали да коленичат в ъгъла.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #171 -: декември 11, 2020, 12:29:07 »

Влизам тука ....и паралелна вселена... наказани до стената, броим до 10... аз ще си ходя...

Иначе съм твърдо за поставянето на граници, животът няма да ги гали с перце.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #172 -: декември 11, 2020, 12:45:57 »

Влизам тука ....и паралелна вселена... наказани до стената, броим до 10... аз ще си ходя...

Иначе съм твърдо за поставянето на граници, животът няма да ги гали с перце.

Киви, можеш свободно да подминеш поста ми или да се обадиш на социалните че видиш ли броя до 10 да спре да тормози котката примерно  nea и застава до стената за 5 мин за да се успокои, сигурна съм че и шведите ще се включат и ще изпратят влака
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #173 -: декември 11, 2020, 13:01:04 »

Много е хубаво! А килимът е разкошен, пасват си цветово със стената. Много приятен акцент.
Не само със стената, а и с абажура, захватките за катерене, вратата на гардеробчето и сигурно още много неща good Следя и аз килимите във Вивр, Юзк и Емаг, но ме дразни, че само някои размери /точно тези, които не ми трябват/ имат намаление и ги подминавам с безразличие и достойнство Wink
Рат, какви са ти лошите новини, ако не е болест, майната му...
Булче, какво оплеска пак доброто дете?
Като казахте за броенето, та се сетих, че това е мнооооого стар метод - мен ме работеха така. Ама направо почваха с до 3, кога бавно, кога бързо. "Броя до 3 и ако не......., почвам с шамарите!" blum. Понякога се протакваше на две, две и половина, две и три четвърти,..., та явно затова от много малка ми бяха ясни дробите. funnytooth Разказвала съм как и защо съм бита един единствен път, не си спомням да съм била наказвана, ама и не мисля, че съм била особено послушна Wink.
Всички сме изнервени от стоенето вкъщи и изобщо от ситуацията... Или ще свикнем, или...трудно, но пак ще свикнем. Снощи си говорехме с Родния, че не можем да повярваме, че всичко това се случва, че е толкова абсурдно. Навремето бабите ми говореха така за войните и бомбардировките, така и не можаха да се освободят от този товар до края на живота си crazy. Как ли ще живеем след това, дали ще делим времето на "преди и после" nea blush.
Гледах клип на детско тържество в Канада за Коледа, съвсем се скапах. Не че ме притесняват маските на дечицата, дистанцията и мълчанието им /само пляскат с ръце и "тропат" на инструменти, просто не му виждам края или началото.
Я кажете сега за Инстант Пот, вкусна ли е храната? Ние ползваме още от моето детство херметическа тенджера и съм свикнала на подобно готвене, но за Родния си беше блудкава, като е без запръжки. НИ- тата и те като са по чужбините и ядат по заведения, като се върнат тук и ми се мръщят, щото било "измито". Заради НИ2 почнах в последните няколко месеца пак да "кавардисвам" манджите, че нещо е любител на индийската кухня, ама се вмирисвам ужасно, колкото и силно да пускам аспиратора. Ако става вкусно в пота, да взема и аз да си купя crazy
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: декември 11, 2020, 13:08:47 »

Моето е старата версия на инстапота. Но при всички случаи принципът е да овкусиш мнооого добре накрая, защото бавното готвене на ниска Т убива всички аромати на подправки. Поне при моя го пише де. За модерния пот, ще каже Булката, дано не й вземат и него шведите lol
Та в този ред на мисли- не мисля че би харесало на лъвове и други животни ловящи иначе силно подправена  храна по ресторанти като нашите момчета heart . Брат ми с удоволствие прие машина за хляб, но отказа слоукукъра по горните причини.
Ние вкъщи ядем и слабо подправени манджи, та при нас е хит. Е сега привършва сам кукърът едно свинско с картофи.
пс харесах легло в бяло и синьо на малкия и приличен матрак и мисля да разкарам на тавана предишното легълце. Той не че спи опънат, все е на фльонга, но нека му е широко.
« Последна редакция: декември 11, 2020, 13:10:53 от emmmmmy » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #175 -: декември 11, 2020, 13:51:02 »

Ние успяхме да направим хубава разходка в квартала. Събрахме си пратките от Дядо Коледа от Русе. Взех и част от нещата за кумците, че да подготвя всичко и да пращам.
За първи път взимам чорапи от Пирин Хил. На живо ми харесват много. Дано са и издръжливи.
Най-вече с разходката събрахме слънце и топлина Sunshine Просто е разкошно навън!

Менианте, честито! Много е свежо heart

Аз преди ползвах херметик. Обаче на моята винтилът повече свисти и по-малко се върти от на майка ми. Все съм със съмнение дали е ок. Реално много малко неща готвех в нея и я прибрах. Сега най-много готвя на фурната.
Имам конвекторна фурна и я пробвах един единствен път. Втори опит не мисля, че ще има и ще се радвам, ако друг й се зарадва lol (По този повод вчера бабата на ММ каза, че на децата ще даде пари за Коледа. Дано нас да не ни изненадва пак с подаръци.)
От модерните уреди единствено ме блазни онзи за здравословно пържене.

Аз последните поне две години много рядко викам по децата. Ако обаче се разбуча, знаят, че трябва да залегнат на нивото на тревата.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #176 -: декември 11, 2020, 13:55:09 »

Значи личи си че никога не съм готвила в тенджера под налягане, та манджата ми е точно измита хахах, нищо че я запържих, ами защото сложих повече вода защото не съобразих че тя не излиза и ще си остане същото количество. Иначе, безотказно действа... Месото се разпадаше, зеленчуците бяха супер, ама ще се учим сега де.

Свекс вчера му дойде в повече всичко, беше за таблета, не знам защо мм реши да го оправи и да му го покаже, има лимит за 15 мин на ден, но вчера след като му минаха се държа безобразно, та сега малко ще си почине без таблет. Мен не са ми броили до 10, веднага се почваше карането, хахха, аз му давам шанс винаги и дроби и осминки и всичко ползвам за да спре и в 99% от случаите спира. Но явно тук се борим за медали "Майка на годината" и има критерии които аз не покривам... badgirl

Аличка на Пирин хил са страхотни чорапите, не мърдат!
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #177 -: декември 11, 2020, 14:22:50 »

Аз не разбирам какъв е проблемът, че се брои до 10 преди да се въведе границата по-твърдо... Не визирам нито шамари, нито някакви физически последствия, а да знае, че като се държи зле се отмена нещо ценно за нея- гледане на ТВ или нещо друго. Дори е един вид предупреждение и последен шанс за влизане в някаква норма. Наказанието е един вид тайм аут, за да се овладеят и двата индивида...Киви, предложи ти какви методи ползваш, защото ето днес пак се дереше, че не искала да й е топла дръжката на количката за кукли, защото аз съм я пипнала, а преди това не искаше да я бута*crazy* После вече тотално изтрещя... Не се имам за майка на годината, но на фона, че всеки ден има по 2 различни домашни манджи, разходка на една от 5 различни площадки, когато позволява времето навън, всеки ден различно занимание и непрекъснато внимание и партньор в игрите и получавам това като поведение... Честно казано ми идва да яде сухари и да е зарязана в друга стая, за да мога аз да си гледам своя кеф... Така или иначе не се оценя, ясно е, че това е да си майка, но тези дни ми е адски трудно да съм бяла и добра... както и да е, измрънках си го... ще мине и тоя период...Wink

 Личната свекърва май свекър ми й купи нещо подобно на Делимано преди 2 месеца за РД и много го ползва, ама нали не се виждаме не съм сигурна инстантпот ли е, мултикукър ли е, пък и какви им са особеностите... Али, ние имаме Еърфрайър и му е много трудно почистването, та не съм убедена, че е нещо много уау... напоследък и рядко го ползвам...
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #178 -: декември 11, 2020, 14:40:40 »

Здравейте smile

Ние направихме една бърза разходка в квартала преди да започна работа и сега съм заседнала на комп, а децата горе нещо се кротнаха, май баща им се включи.
Аз много рядко намирам по сайтовете опция за еконтомат, иначе с кеф бих ползвала smile
Ние пък не наказваме Мис, поне не активно. Не че не е лиготия, но дори не ми е хрумвало да я пратя до стената...най-много в нейната стая. Но! Понякога имам чувството, че ни се качва на главата, определено вкъщи ММ е по-строгият, аз съм мека Мара, та може и да пробвам броенето до 3. Иначе си имаме разни правила, които са неотменими, но тя вече е свикнала с тях и не мрънка. Абе сложно е, особено като сме си всички вкъщи...
Тенджера под налягане ме е страх да ползвам.
Мултикукърът ми е много бавен и само трябва да го вадя и прибирам и ми е сложно, та така си седи в шкафа....бе смотана съм, карам си с тенджери и тави и толкоЗ.
Много ми харесва стаята и на мен  heart Може като пораснат да им монтираме да се катерят, сега ми се струва доста рано smile
Рат, дано всичко е наред  give_rose
Ние си взехме генератор, ама скоро не са ни спирали тока да го пробваме, та малко се чудя дали да не го върнем, макар че ММ му се кефи  huhhuh.gif
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: декември 11, 2020, 14:42:23 »

Булче, половин чаша бира или вода е при моя пот дозата. Накрая слагам унисос и подправки яко. С бирата става уникално!
Адиктед, сухарите помагат! lol Едно време като ни болеше корем и ни даваха само сухар, после ядяхме като разпрани lol
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines