Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 27, 2024, 05:16:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Декември е тука, Коледа на вратата чука!  (Прочетена 48328 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: декември 09, 2020, 11:12:01 »

Полезна дейност сте подхванали- то доде мине цялата патардия със спешните за ваксиниране, ще
Си откараме още половин година. Ние гледаме да пазаруваме само за седмицата с колата, че нямам място къде да държа. Опявам че хладилникът е малък, ама..
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #136 -: декември 09, 2020, 11:59:03 »

Менианте, влизам за теб да напиша специално. На 14 декември е следващото голямо астрологично събитие, което ще донесе завършек на стари въпроси. Препоръчват пренасяне след тази дата, на ново и на чисто. Успех!
« Последна редакция: декември 09, 2020, 12:03:12 от Kiwi » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #137 -: декември 09, 2020, 12:09:47 »

Ха Добър ден!

Ферче успех ти желая, дано е интересно!

Свекс, хубаво раздвижване сте захванали, има си нужда

menyanthe тези дреболийки дето изброяваш са все неща без които може, ние се нанесохме на без пердета и без кухня, таа дупе знае две и двеста  pardon

За градина, ами не, няма да го пускам. Първо да направим справка на последните три Коледи: 2017та болница пневмония, 2018та разтройство и повръщане, 2019та температура 5 дни. Второ, двете госпожи са в болничен и  с температура до 16ти ги няма. Трето Чобанов и Фандъкова май няма да разрешат отварянето в София, четвърто днес отново има 4000 болни.Пето искам да се съберем за Бъдни и Коледа със свекърите ако всичко е наред.


Излизането навън ни е много лимитирано, ама то е егаси студа тези дни, само вчера така присветна слънце
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #138 -: декември 09, 2020, 12:37:32 »

Мис ме пита дали Дядо Коледа пазарува в Лидл щото си харесала барбекю в брошурата  crazy Викам сигурно, ма между 8 и 10:30  pardon
Ей ви отговор защо е тъпканак по магазините - ми то Дядо Коледа, джуджета, елфчета, майстори, снежанки и там разни производни нали трябва да пазаруват funnytooth funnytooth funnytooth
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: декември 09, 2020, 12:49:43 »

Ха Добър ден!

Ферче успех ти желая, дано е интересно!

Свекс, хубаво раздвижване сте захванали, има си нужда

menyanthe тези дреболийки дето изброяваш са все неща без които може, ние се нанесохме на без пердета и без кухня, таа дупе знае две и двеста  pardon

За градина, ами не, няма да го пускам. Първо да направим справка на последните три Коледи: 2017та болница пневмония, 2018та разтройство и повръщане, 2019та температура 5 дни. Второ, двете госпожи са в болничен и  с температура до 16ти ги няма. Трето Чобанов и Фандъкова май няма да разрешат отварянето в София, четвърто днес отново има 4000 болни.Пето искам да се съберем за Бъдни и Коледа със свекърите ако всичко е наред.


Излизането навън ни е много лимитирано, ама то е егаси студа тези дни, само вчера така присветна слънце

Най после разумен човек. Че като ги слушам във фб от сутринта, ми иде да се гръмна.
Този го държа втори ден навън по час, после спи като прасе lol
Мен най после официално ми стана студено навън! Явно доближихме температурите на планинския климат на който бях свикнала lol
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #140 -: декември 09, 2020, 14:17:49 »

Привет!

 Ж. пак снощи изтеряса покрай заспиването и днес съм дроб.. 1 час навън за нея е нищо и въобще не й влияе на съня, ако реши да си показва рогата. Днес правихме картички, за да умилостиви дядо Коледа след вчера. Wink
 Тя не е на ясла/ градина, но ако беше нямаше да я пусна. Сега съм направила график в събота да се види с братовчедките, защото те са вкъщи от 2 седмици и остават 2 седмици до Коледа. Размествам и обичайното Бъдни вечер у свекърите с ходене първо у нашите, за да сме виждали 0 хора преди това. Надявам се така да е спокойно на мен, защото вече получих паник атаки и фалшив гърлобол всеки път щом съм била в контакт с близки възрастни от страх, че може безсимптомно да съм го прехвърлила.
 И нашият хладилник към петък става задръстен... Мазето ММ уж го реди, но нашите така ни затрупват със зимнина, че съм сигурна, че долу може да се намерят туршии и компоти от 2016 поне. Една НГ ни го бяха обрали и взели всичката зимнина, сега ще им се молим май пак. crazy
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: декември 09, 2020, 14:56:05 »

Около нас се напълни с хора с антитела които са били безсимптомни или хрема. Вече не чета и не мисля особено- седя си с маска навсякъде навън, мия си ръцете. Другото не зависи от мен въобще.
А малкият час на студа му стига. Ако е топло трябва да са два три. Пък и не го питам иска ли да спи. Лежи и се върти ако не може. Ако може- заспива. В детската после никой няма да го пита. Гледам да го подготвям вече за реалността, защото какъвто е едничък и се мисли за неповторим, много от високо ще падне.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #142 -: декември 09, 2020, 15:48:42 »

Около нас се напълни с хора с антитела които са били безсимптомни или хрема.
И около нас, плюс болни, които се чудят как така са болни, като около тях всички са здрави  pardon
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: декември 09, 2020, 15:54:27 »

На мен тази година рано ми стана студено, а обичам студа. В резултат аз ходя с 2 ката дрехи- 2 чифта чорапи, ватиран клин и отгоре дънки или анцунг и така, за да издържа на играта на вън. На моя час изобщо не му стига, ама колкото успея да издържа толкова. Вчера почти 3 бяхме на вън. Спане то вече е утопия и не се случва или в някакви много редки случаи. Днес по е тате дойде малко на разходка и пое излизането и сега дивеят. Мко раздялата ще е трудна, ама вече съм свикнала да реве  pardon
Наораво ме карате да настръхвам като ви слушам за безсимптомните и т. Н.
Оф, не мига да измисля подарък на Р и това е! Времето ми намалява, а мозъчето ми е гладко бяло листче  angry
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #144 -: декември 09, 2020, 17:03:00 »

Маги като подавах документите казаха 14 работни дни, после звънях и ми се скараха че не можели толкова бързо, но в крайна сметка за около 2 седмици. Казаха, че най-дълго чакат справката от НОИ (за да докажеш че си в майчинство) и затова си изкарах доходите за последната година с ПИК кода и им занесох разпечатка, да не чакат от НОИ. На следващия ден се регистрира гледачката и следващата седмица я одобриха и сега събира документи и ще подписваме договор скоро. Зорът е да те одобрят докато си майчинство, след това може и след 2-3 месеца да подпишеш договор.
Дистанционно се обучаваме и после от вкъщи ще работя, не знам докога.
Булче, мерси, засега ми се струва доста лесно в сравнение с предишния проект, ма да не го подценявам smile
О, ние се нанесохме в къщата без да имаме отопление, кухня, токът спираше непрекъснато и бяхме на свещи, ремонт правихме поетапно. С пердетата бепе голям зор щото го поръчахме и ги забвиха много и ММ много сумтеше че му свети лампата на къщата отсреща и слагахме някакви неща на прозорците lol Ама всичко се нарежда
И аз май няма да я пускам, въпреки че ѝ е доста скучно вече и изтрещява яко...а и с тва бебе вкъщи ме е страх...
Ох голяма мъка е със задачите от ДГ на Мис, хич я няма в тия занимания дето изискват търпение и съсредоточаване...надявах се, че ще иска да рисува като баща ѝ, но не би...
Целувкен  heart
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: декември 09, 2020, 17:18:43 »

Тук заниманията са мираж- пет мин е максимумът му.
Търся отзиви за забавачка в близост и ще изчакам търпеливо да оцелея дотогава.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: декември 09, 2020, 18:17:33 »

bulche, в сегашния апартамент като се нанесохме, имахме само един разтегателен диван - нищо друго. Апартаментът беше гол-голеничък. Всичко стоеше в кашони и торби, като ядахме нещо (купено отвън, естествено, защото няма кухня, маса, и такива глезотии), чиниите се миеха в мивката в банята - което си беше зор.

Не е като да не знам как се живее без нищо едва ли не.  funnytooth Ама доста се забавиха нещата - първо два месеца се отложи сделката за апартамента заради извънредното положение, още един месец, докато почне майсторът да работи (а бях говорила с него преди да затворят всичко), после още някакви проблеми, накрая сега и карантина 2 седмици. Бях се нагласила до септември да се нанеса, а вече отиваме към средата на декември и всичко ми изглежда безкрайно дълго и все още един куп неща има неуредени.... Знам, че ще стане, ама не съм от търпеливите.  girl_wink Има една песен на Queens - "I want it all" - като за мен е писана - "I want it all and I want it now"  lol

То и сега реално ще се нанеса без да е оправено всичко - нито пердета ще има, кухнята няма да е довършена (няма да е сложен плота, мивката, котлоните, гърба на кухнята, лампа няма да има). В банята няма да има параван, та всичко ще се мокри. А в сегашния апартамент вече 10-тина години си караме без държач за тоалетна хартия - тя стои на "куфара", където е вградено казанчето. Секция пък купихме преди около 2 години - когато успях да си намеря по-добре платена работа, преди това нямахме секция, и кухненския плот беше буквално затрупан с козметика и лекарства, всички възможни шкафове се пукаха по шевовете - после се чуди човек как успяват да съберат толкова много неща. Реално, аз много повече време съм живяла с "две", отколкото с "двеста".  lol

Моите деца никога не са имали нужда да спят следобед. Дребният, като беше много малък още - без да спи следобед, едва го слагах после в 10 да спи вечерта. А ако случайно спи - и до 12- 1 вечерта не можеш да го приспиш. Свекърва ми като го гледа веднъж и се хвалеше после, че го приспала следобед, вечерта ми идеше да ходя да я убия (а ѝ бях казала, че не спи следобед - ама нали така е по-лесно да го гледа като спи).  pardon

Зарко няма как да го пусна на градина - от този вирус, вече 3 седмици не може да спре да кашля, днес пак го водих на лекар, и му направиха и рентгенова снимка. Оказа се, че има някаква обструкция и лекарката му предписа да пие 10 дена антибиотик. А рентгенологът каза, че може и да отключва астма. 
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #147 -: декември 09, 2020, 19:08:05 »

Здравейте!
Тези дни събирам впечатления от онлайн обучението и го играя забавачка. В същото време се заех да си измия всички прозорци, изпрах си пердетата, избърсах си шкафове... Общо взето подготвям терен за коледната украса.

Аз си харесах перде за кухнята. Цената не ми харесва. Казах, че ще взема перде, не нова дограма. Скоро време ще отскоча до един магазин, където са производители/вносители на текстил. Че и възглавници разбрах, че правят хубави.

Направим ли ремонт на банята, няма да дам да се дупчат току така плочките. Убедих се, че повечето рафтове и държачи ръждясват. Намерих едни много добре изглеждащи, които са със стабилен вакуум.

За градината ми е много интересно каква е логиката да я пуснат. Реално в училище децата по- могат да излизат. Ще видим какво ще измислят, но вероятно чак януари ще пуснем малкия.

Тези дни не мога да се оплача от студ. На моменти е гадно, мъгливо, вали кал все едно, но миналата седмица имаше кофти дни. Интересно в един и същи ден с мъжа ми бяхме направили една и съща глупост. При изчистени от скреж стъкла сме пуснали чистачките, ама с пръскалките lol Резултатът - още малко стъргане преди тръгване.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: декември 10, 2020, 09:33:25 »

Дпбро утро на всички днес моите две госпожици порастват и стават на цяла годинка!Кога мина това време не разбрах.Във време на пандемия, карантина и изолация, тази година излетя изключително бързо!
Черпя ви виртуално с торта, а аз отивам да си допия кафето и да намеря последния коледен подарък за племенницата, че където бях поръчала се оказа, че нямат наличност!Въобще.....Идилия е при нас!
Днес имам да готвя, да започна украсата на тортата, да направя няколко разядки и да отида от Еконт и Спиди.Събраха ми се 3 пратки и трябва да ги взема, няма как!

Хубав ден от мен!
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: декември 10, 2020, 09:48:20 »

Маги, Честит рожден ден на госпожиците! Да са живи и здрави! Да имат щастливо детство и винаги да ви радват!
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines