Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 11:27:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Декември е тука, Коледа на вратата чука!  (Прочетена 42510 пъти)
 
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: декември 01, 2020, 14:22:21 »

Зарко много трудно го захраних. Той освен мляко, друго просто не искаше да яде. Та накрая - колкото и грешно да беше, ако беше хапнал нещо поне два поредни дни (под хапнал - максимум две лъжички, повече беше абсурд да го накарам), го броях за въведено.  pardon До 10 месеца беше почти изцяло на кърма. След това аз почнах да приемам някакви лекарства и мина на адаптирано мляко - до около 2 години му давах адаптирано мляко. След това постепенно минах на прясно мляко - сигурно поне още година пиеше доста прясно мляко. А после, след годинката, колко храна от детската кухня изхвърлях - направо не ми се мисли. Дори и десертите не искаше да яде.
А пробвах всякакви неща като беше бебе - и да му давам парченца плодове/зеленчуци (ЗВБ) - не и не. Искаше си млякото човекът, и това е.  girl_wink

Сиана, пък, много трудно прояде също. Първоначално пробвах с картофи - накрая дори похабих цяло шише с кърма - бях сложила лъжичка картофено пюре вътре - е, не го пи. Накрая прояде тиква (сега не можеш да я накараш да яде тиква) и не искаше да яде нищо, което не е с тиква - 2 месеца яде само такива пюрета. И ѝ търсех специално всичко с тиква, за да мога да ѝ въвеждам постепенно и други храни освен тиквата.  pardon И ми се обясняваше 8-мия месец, как вече трябвало да яде не знам какво си и съм закъсняла със захранването.  funnytooth
« Последна редакция: декември 01, 2020, 14:27:19 от menyanthe » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #16 -: декември 01, 2020, 14:34:52 »

Менианте, сега ядат ли? Единия змей беше така - тиква му дайте, а другия от всичко оранжево се плашеше.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: декември 01, 2020, 14:36:05 »

Сега ядат избирателно - ама в градината/в занималнята си изяждат нещата. Но друг да им наготви нещо - абсурд.  pardon
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: декември 01, 2020, 14:41:38 »

Сега ядат избирателно - ама в градината/в занималнята си изяждат нещата. Но друг да им наготви нещо - абсурд.  pardon
Моят яде с най голямо удоволствие,  ако е от заведение храната. Прилича на вуйчо си. Уви..
Яде всичко зелено- червено тц. Броколи яде за закуска, или за следобедна закуска. Плод не вкусва, освен на сок- ма то е ясно че три поколения като не ядем плодове, няма отде да дойде друго
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #19 -: декември 01, 2020, 14:42:53 »

Е поне денем не ги мислиш... 32 като запъне, че нещо не харесва и не близва. Колко пъти са ми го връщали гладен... вечер изравняваме бройката калории за деня.
На мен ми е добре, че на свекървата детето изхранвам успешно, най-хубаво било, аз да му сготвя... Дали не е получил факс  crazy Та в този ред на мисли, змейовете снахите ще ги учат да ядат...
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #20 -: декември 01, 2020, 14:45:25 »

Плод не вкусва, освен на сок- ма то е ясно че три поколения като не ядем плодове, няма отде да дойде друго


Може да има някаква лека непоносимост към дадена храна, не е случайно вероятно, че и вие не ядете. Имам приятелка, която не яде домати цял живот, гадни са и... е тестваха я за нещо, оказа се алергична.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: декември 01, 2020, 16:26:36 »

То май зависи кой как разбира думата "захранване".
Дали детето да премине да твърда храна или да е опитало само. За мен и да е близнало само се брои за захранванено. Не е нужно всичко да изяжда.

Бамбук е от най-злоядите. Снощи не вечеря, легна си гладен. А имаше пица  crazy

Подаръците на бабите още от преди да се роди Бамбук са календари с наши снимки. Ние си бяхме правили за нас веднъж и на тях им хареса и след това започнахме и за тях да правим. А ние си направихме за нас по-край една размяна на подаръци тук, всъщност.

Свекърва, колко си загрижена обаче. Супер леля си  good
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: декември 01, 2020, 16:29:48 »

Този отказва закуска, но други хранения не. Понякога следобедна не ща също. Попромени се след като при едно повръщане, го държахме 24 часа гладен lol , заварихме го да яде забравена солета на пода и да краде супа от чинията ми lol
Та май оттогава има уважение към храната малко или много.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #23 -: декември 01, 2020, 16:33:01 »

И при мен единият беше всеяден, другият - злояд. И двамата са кльощави, но нямаме дебели по природа в родовете и се подразбира. Ама и не се впечатлявам. Баща им е по-такъв - това да изядат, онова да изядат. Ако са гладни, ядат. Ако не - карат на сухоежбини.
 За Кокона взимах частна кухня почти до 3 години. Дребният си изяждаше целия буркан от кухнята само ако беше риба. На чушки с ориз оставаше по един пръст, което пак си беше постижение. Другото беше... Зор! Можех да нахраня някое коте.

Моите орхидеи миналата година не цъфнаха. Адаптираха се след два месеца на ново място. Тази година са тръгнали. Пробвам да размножа една от стар цветонос. И аз искам жълта, че нямам.
Всички коледни кактуси от Свекърва цъфтят с пълна сила!
На терасата пък още цъфтят винките в сандъчетата. Очаквах отдавна да изчезнат.

Хахаха, Еми, ако можеше, сигурно и на социалните щеше писмо да напише lol
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: декември 01, 2020, 16:36:52 »

Али, той доде стигне да им пише, с неговата “любов” към обучението, ще го отгледам lol
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #25 -: декември 01, 2020, 16:51:35 »

Еми, малко като Рейнолдс си.  laugh Моето дете пък не е ли манджа, едва чопва... писна ми да готвя... ама и частните не ги признава, а на мен не ми се занимава да ходя до държавната като вече не ползваме количка...  Плодове аз също не ям, но тя си хапва с охота, може би защото през бременността бях маняк на тема здравословно хранене, каквато по принцип изобщо не съм, та от там да е захванала нещо освен. Сутринта си взе ябълка и я заръфа направо така, помоли ме да й махна само дръжката, но да не й я нарежа.  crazy
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: декември 01, 2020, 17:01:01 »

Оооо, трябваше да видите чудовището у нас, аз опитах да му дам пюре, то беше епик фейл, за това ЗВБ и кърма дооткат, идеални ки беше и н двамата. На1 година беше опитвал повече неща, отколкото много бебета, координацията му е супер. Е нямаше заместено, ама не съм и давала зор. Виж както ядеше всичко, тука от година пат пак има разни изблици на "аз това не го ям!", сега ит 10 дена не яде риба, но пък след година пропуск пак прояде пълнени чушки.
Абе явно само аз не съм купила подаръци за никого, освен за детето. Не ми се занимава да се чудя и да избирам. Ще подаря календари и магнити, най-лесно ли е  pardon
Във Враца видах, че украсата е много красива. Браво на общината!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: декември 01, 2020, 17:01:06 »

Я дай клип с доказателство за Рейнолдс че не мога да се навържа с него lol
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #28 -: декември 01, 2020, 17:30:56 »

Оф, не мога да го намеря точното туитване...Но беше в отговор на това, че детето му ще е тъжно като се научи да чете и види какво е писал и той отговори "не смятаме да ги учим да четат" за това се сетих за него. Иначе всичките му включвания са уникални: https://www.google.com/amp/s/www.buzzfeed.com/amphtml/kristinharris/ryan-reynolds-was-the-funniest-parent-on-twitter
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #29 -: декември 01, 2020, 17:35:29 »

То май зависи кой как разбира думата "захранване".
Дали детето да премине да твърда храна или да е опитало само. За мен и да е близнало само се брои за захранванено. Не е нужно всичко да изяжда.
Да, точно такъв е случаят - хапвала по 1-2 лъжички и после въртяла глава и минавали на шишето. Просто посланието беше грешно и щеше да се сдобие с 4- ти бебешки комплест за хранене.
Киви, Еми, казах какви са моите съображения да не искам да давам пари в брой в миналата тема. Зная, че това е най- доброто за родителите. Не става и с придружаващ хранителен подарък, рядко се срещам с такъв тип домакинство като тяхното. blush Мисля, че ви споменах как племенникът прави план за седмицата какво ще се яде, откъде и по колко ще се купи и край, това е. Докато бяха в Пловдив, в най- тежките дни по задържането и карантината с КПП- та, няколко пъти се опитах да им сготвя или дам от наши продукти, нищо не се ползваше. До такава степен, че държаха на марката ориз - примерно бланширан, ама едикаква си разфасовка и едикаква си марка, за да могат да го съхранят и ползват до срока на годност.  smile Това не кавам, че е лошо, но аз лично не мога да се вместя в такава рамка и се изнервям. Ако ми дадат домашно сладко, хич няма да ходя да купувам, ако ще и в трилитров буркан да е Wink, ако ми донесат домашна спаначена супа, няма да готвя планираната примерно леща днес, а ще я оставя за утре. Те обаче не са така... Бебето носи само неща, които тя е поръчвала и те така smile Няма как да изпитвам радост при точно такова подаряване, просто ще отбия номера. pardon
Пандич, пазя всички мъже в родата, така е  funnytooth Дано някой и моите деца закриля, дори и само на думи да е  Wink heart
Ох, голямо мрънкане измрънках, ама го отдайте на ситуацията - по статистика 1/3 от българите твърдат, че роднините им са с психически проблеми след първата карантина, след втората сигурно ще скочат на 1/2. Wink blum
Рони, жива и здрава да си, този го бях забравила в последно време, та хубаво, че ми напомни, голям майтап е danceg
« Последна редакция: декември 01, 2020, 17:39:29 от svekarva » Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines