Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 10:56:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Декември е тука, Коледа на вратата чука!  (Прочетена 42508 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« -: декември 01, 2020, 09:12:22 »

Добрютро!Аз не пуснах ПСР, трябваше вчера да го пусна, но нямаше смисъл вече, 8-ми ден след като се почувствах зле се пада и не се знае дали ще отчете, дали нещо ще стане въобще, а ние сме се изолирали от както ми е зле.Та после ще пускам антитела да видя това ли беше.

Вчера изкарах госпожиците на вън.Голяма борба да облека тия космонавти за 5 минути рев и сълзи на вън.Тук нямаше сняг като в София, всичко се топеше и беше по-скоро киша.Та паднаха в кишата и възмутени от това студено и мокро нещо пореваха дружно smile Доста смешни бяха и изморени после, спаха 2,5!

С каката вечерта обикаляхме квартала, тя да изкара енергия малко, а аз да си разходя трибуквието, че само ям.Сами естествено, то и без това по улиците нямаше хора.

Аз почти привърших с подаръците и фалирам окончателно.Поръчах фондан за РД на дребните, започвам да мисля каква да е тортата и така.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: декември 01, 2020, 09:39:53 »

Добро утро!
Честит ни последен месец! Пожелавам на всички много здраве, късмет и коледна магия
Аз съвсем се бъгнах! Разбрах че в лидл миналата седмица е имало грейки, аз съм ги изпуснал и цяла нощ на сън обикалям Лидъли и няма размер  angry скоро такива кошмари не бях сънувала! Ана всичкото отгоре и ми се пишкаше в "магазина"  crazy
Чакам да стане 10 и отивам в близкия, ако няма грейки, поне ще взема нешо за закуска на бързо.
Мисля днеска или най-много утре да украсяваме елхата, представям си как Ники слуша и слага всичко където трябва (голяма утопия).
Булче еее, ще дадеш ли пак троята рецепта за шаран? Помня, че беше вкусен, ама не помня нищо повече. Тя майка ми ще прави и ще се съберем, ама не пречи да давам не поискани акъли от хола Wink а и ако ми дойде музата може с Ники да направим един малък след това.
Хайде лек ви ден!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #2 -: декември 01, 2020, 09:46:23 »

Добро утро!

Честит 1ви декември! Официално сме в месеца на "преструвам се че работя и броя дните до празниците", което в моя случай ще е трудно, водя няколко борби с клиенти и е трудно, ама и това ще мине  heart


Маги радвам се че си по-добре! Чудим се и ние как да се нагласим да излизаме, днес първи свободен час ми е в 15:00 ще се опитам да открадна 30 мин навън.

Вчера много готино се получи, явно всички съседи имат обедна почивка и едновременно излизахме навън, децата не се бяха виждали цял месец, пощуряха, лежаха в снега, снежен човек, за 30 минути се заредиха с много енергия.

Влезнала ми е муха да взема нова Коледна украса и всички везни клонят към Джъмбо, не ми се ходи там,ама май няма къде другаде наблизо да купя глупостите които търся  lol ще видя да е в някоя обедна почивка през седмицата, че уикенда не мисля че има сила която да ме накара да влезна вътре  shok

Аз мислех че съм приключила с подаръците, ама се сетих че пропуснах едно бебе, та и за нея трябва. Вчера поръчах и два подаръка за мм, стойка за лаптоп, такава на която има място и за мишка, във всякакви пози, дано не е паянтова много, взех му и възглавница за лаптоп, но още не съм получила потвърждение за нея. Мисля че ще се изкефи че той не му харесва да работи на бюрото.  

Та тъй, почвам работния процес! От кол на кол!

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.


Рат ето тя, само че аз не слагам стафиди и орехи, не ми харесва с тях : http://www.kulinarno.bg/recepta/%D1%88%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BD-%D1%81-%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B7-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B7-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%84%D0%B8%D0%B4%D0%B8-%D0%B8-%D1%8F%D0%B4%D0%BA%D0%B8-%D0%B0%D0%BB%D0%B0-%D1%88%D0%B5%D1%84-%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%87%D0%B5%D0%B2-10271
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: декември 01, 2020, 09:52:28 »

Ох, каката вчера мрънка че искала нова украса!Само това ми липсва сега.Аз съм в ужас, защото едната близначка яде всичко и само си представям налапала един герлянд и влачеща го из апартамента.Иначе каката измисли къде да е елхата, мястото ми харесва, а и няма ежеминутно да е под обстрела на тамагочитата.Имам един голям надпис, трябва да го намеря и да го закичим някъде и така.Поръчах за приятелските семейства ръчно правени, керамични играчки за елха, съвсем символичен ще е подаръка такзи година и то за най-близките ми!

Надявам се този месец да е една идея по-хубав, че миналия ми взе акъла.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: декември 01, 2020, 09:56:08 »

мен този месец ми е като на булката, всъщност дано да има работа, че много се охарчихме.
Рат, не се надявай да слуша, подготви един дрян, да го обработваш с него lol
Мен ни в Лидл ми се влиза сега, ни в Джъмбо, само с еконта се жертвам, ама вече и него намалих на два пъти в седмицата. Имам и торта да ходя да взимам за малкия, реших че ще взема гараш, тъй като е единствената която и той яде. Ще сложа един трансформърс играчка бъмбълби отгоре.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #5 -: декември 01, 2020, 10:38:15 »

Здравейте! Прекрасно заглавие на темата, нека и месецът да е толкова хубав!

Аз като цяло съм изнервена днес... не ми работи една система, опитвам се да я оправя, 32 гледа тролчета за фон, което ми бърка в мозъка и ми пречи да мисля, а 31 имаше проблеми с включването сутринта и стартирахме с неговите драматизми...  beating
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #6 -: декември 01, 2020, 10:38:45 »

Привет! Честит месец! Дано завърши със светли и спокойни празници и здрави близки за всички ни!

 Ние всички подаръци накупихме по намаления. Даже и Зара успях да издебна и да взема сет за хранене без да ме издрънкат 40 лв за доставка. Общо взето имаме още малко преди тоталния фалит, но бабите като дадат парите за накупените подаръци ще вържем гащите.

 И аз не съм от феновете на снега. В Пловдив напоследък преди да се преместя не е имало и снежни зими често, та и не съм свикнала.Вчера много се чудих дали да излизаме, но се получи чудесно. Жана много се радва на снега, обикаля и като Маша на един от епизодите питаше всяка стъпка на кого е.Срещнахме единствената майка, с която се имам от парка. Те бяха с едновремска шейна, та и на това се повози.smile
 
 Нещо с тия карантини има тенденция за раждане на бебета в пълна анонимност. 3то или 4то дете се раждат без изобщо да знаем, че се чака. Днес научихме за поредното.Социалната дистанция стана абсолютна отчужденост...
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: декември 01, 2020, 11:36:29 »

Честит нов месец!

Вчера се събудихме и навън беше бяло. Алекс много се зарадва и нямаше търпение да излезем да си правим снежни топки.

Купихме си нова, по-голяма елха и миналата седмица я украсихме. Много ми харесва, а бях скептично настроена, когато ММ ми я показа. Само дето не ми стигат украсите за нея, но ще купим още неща. Гирлянди отдавна не слагам и даже нямаме в нас.

И тази година пазарувахме много. Само от Манго чакам поръчката още. Повечето подаръци за Алекс са купени. Има още няколко неща, които съм набелязала, но трябва да намеря. В Лидл всяка седмица зареждат неща, които ме изкушават.

И за ММ имам купени подаръци, но остават още няколко. Не сме измислили за най-близките само. От Спиди два пъти ме саботират с доставките, които бяха подаръци за ММ. Първия път дойдоха, когато ММ тъкмо се прибираше и го свариха на входа. Докато сляза пред блока да я взема, се оказа, че той сам я е приел. Добре, че бях платила с карта предварително. И вчера пак, уж трябваше към 16.30ч да дойдат, а те дойдоха 2 часа след това и ММ пак ме видя тичаща с пликове. Нещо не ми върви с тези подаръци .

Купих от Лидл готов коледен календар, но ще го пълня ден за ден, защото ще се изкушава да проверява и в другите джобчета какво има. Измислила съм му задачки, лакомства и дребни подаръчета.
Днес много се зарадва. Имаше и писмо от дядо Коледа.

Здраве за всички! Дано месецът е хубав!



Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: декември 01, 2020, 11:40:22 »

Здравейте и от мен в новата тема smile

Пожелавам ви весел, здрав и спокоен празничен декември smile

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #9 -: декември 01, 2020, 12:17:21 »

Вчера имах вайбър среща със софийския сняг. После и новини абсолютно случайно мярнах. Наистина е било бяло smile
При нас поне спря да вали. Даже е сухо. И по-добре предвид задаващите се температури.
И аз тази година се възползвам активно от намаленията. Трябваше да има нещо, за да се сетят за реални отстъпки, безплатни доставки и тн. Не е логично с доставка от чужбина да е по-евтино.
Другата седмица ще съм сигурно хоум офис плюс детска градина и начално училище crazy Освен по един в стая. Хем и социалната дистанция ще е в сила lol Точно в края на годината имаме много административна работа. Едно с всички приключвания, друго с оферти за следващата година.
Елха още не бързам да украсяваме. Не ми е празнично по над месец да стои всичко, защото сякаш става фон. За сметка на това, аз съм го казвала, държим си украсата до Ивановден включително.
Децата активно режат, лепят, оцветяват. Интересно им е, когато разпечатвам нещо специално за тях. Вчера Кокона прави упражнения от треньора й. Днес двамата се кълчотеха на детска зумба. Ще видим днес следобед дали ще ги разходя из квартала. Дребният вкъщи спи следобед все до след 16 ч и трудно ги организирам.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #10 -: декември 01, 2020, 12:58:09 »

Честит ни нов месец, здраве и спокойствие да има, всичко останало ще си дойде само! heart
Маги, ако е онова, пази се още няколко дни, поне до 14- тия трябва heart
Тук грее хапещо слънце, ама се каня да излизам и да видя кой е в парка good Wink
Майката на бебе Зори, както разправяше, че не е захранено, сега изтърси, че от месец дава каша и пюре, ама не и се получавало. crazy Хубаво, че не поръчах комплекта за хранене, имала си 3 таман. Жалваше се и тя колко много неща била поръчала, как се охарчила, та колкото и да не искам, ще минем на вариант пари по банкова сметка. И понеже съм в качеството почти на свекърва по кръвна линия, няма как да не се ядосам от това, защото финансово разчитат на нейното майчинство и не е ясно какво ще се случи идните месеци с работата на племенника. Изобщо, народът е хукнал да пазарува като за последно, не че лани не беше същото, ама да си го кажа funnytooth
В Пловдив са опнали нова ледена пързалка, огромна и ще стои до края на януари. Иначе коледните красоти, включително елхата, са старите и доста опърпани китайски страхотии...
Чакам и аз да мине Никулден и тогава ще сложа коледни елементи тук- там из къщи. Тази година ще наблегна на терасата, че на нашата улица никой не се трогва да изнесе нещо навън и не личи, че е празник.
Хубав ден на всички ни! heart
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: декември 01, 2020, 13:27:44 »

Свекс, аз след 4 години опит, все още недоумявам какво значи да не се получава захранване.  crazy
Не че нещо, ама и аз да вляза в ролята на служебна свекърва lol
И мен не ми е празнично отрано да слагам елха, около 23ти я красим. Само когато щеше да се ражда малкият, тогава беше украсена нарочно от рано.  heart
А за пазаруването - прекаляваме всички, то е и от носталгия че не можем да си видим приятели, близки, та компенсираме с подаръци.
За парите в брой- повече съвремени родители много биха им се радвали, както и по сметка. Вчера имах такава ситуация, на приятели закъсали финансово, знам че играчки имат от първото дете. Дрехи им давам, даже съм щастлива че си подадох вчера златното пликче с парички за рд на детето им! Знам че ще е полезно и съм доволна.  heart
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #12 -: декември 01, 2020, 13:52:35 »

Свекс, подаръкът в пликче няма как да го сбъркаш. Те каквото са преценили ще си вземат, подаряването според мен е повече за подаряващия и е най-важно вниманието. Аз напоследък коледно избирам неутрални подаръци, кошница/ торбичка с проверени лакомства ( например може да има мед,  домашно сладко,вино, восъчни свещи, бутиков чай, шоколад). Вкусно е и не заема място като поредната прахосъбирачка, съдържанието избирам по вкуса на получаващия. Можеш да комбинираш така плюс малка сума в пликче, с която на бебе З да купят нещо конкретно, блузка, шапка... пък те вече според нуждите ще ги използват.
Еми, децата са много различни, очакванията на майките за резултата също. Явно с твоя човек сте се уцелили по този показател.

Пратих Змейовете да се разхождат с баща си, аз също излязох сама да зяпам орхидеи в цветарския. Малко поизпуснах парата, обаче... харесах си цели две... жълта с цикламен център и бяла на тъмнолилави точки.  heart
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #13 -: декември 01, 2020, 14:13:22 »

Да, всичко си е до дете. И аз случих неочаквано на ящно дете и гледам да се радвам докато не я е хванал период на капризи, защото е ясно, че няма да минем без него. Мен най ме беше яд, че ако седнеше да яде с пухкавите бебета щеше и тяхното да изяде, а беше вейка, та угодия няма. blum

 Абсолютно при подаряване особено на дете е за кеф на подаряващия. Моята свекърва вчера се закахърила, че те хубаво ще дадат пари, ама детето няма да знае кое от кого е. Обясних й идеята, че те реално ще бъдат снабдени с физическите подаръци и ще станат свидетели на отварянето, та се успокои.

Иначе за подаряването на възрастните сме в същия сюжет като при Свекърва. Все нищо не им трябва и не искат, но пък как без нищо... та се налага да наблюдаваме. Ето, нашите имаха прахосмукачка, подарена на сватбата, дето гръмна първата карантина и скапа цялата ел.система. Също изхвърлиха абсолютно годен за употреба диван, защото дамаската не може да се сваля и пере, а беше светла. Случайно попаднахме на добра оферта на перяща прахосмукачка и купихме, защото беше на цена на някои обикновени, а е Бош. Да, но аз ги усетих много е сложна, ама тва с прането дали 1 път в годината, много е голяма... ама ще я ползват, де. smile Миналата година за баба открих перфектния подарък..От един италиански магазин меки сладки с мандарина. Много ги беше харесала. Тая година ще мина да взема повече бройки..Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: декември 01, 2020, 14:18:55 »

Адиктед, то ясно че е до дете. Аз говорех за самия механизъм на захранване, а не по колко изяжда първоначално. Имаме тук една съфорумка дето ми разказваше че нищо не искали да ядат освен кърмата, ама  с упорство и с опити в малки количества, както и наблюдения какво може да се пробва че да се хареса, успя и с двете деца
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines