Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 05:43:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Декември е тука, Коледа на вратата чука!  (Прочетена 43316 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #330 -: декември 23, 2020, 16:31:57 »

Звяр е голяма душичка! heart Да го съжали човек lol

Аз от едното Спиди не съм доволна, ама ми е удобно за паркиране. На другото запушвам цялата улица и вътрешно не ми е комфортно. Много мразя зарязани наникъде коли lol
Днес в Еконт минах буквално за минути. Не знам как, но бързо вървеше. Аз поставих рекорд от няма и 30 секунди престой вътре. Здравей! - Здрасти! - Това ли е? Айде, весели празници! Разпратих и последнитеподаръци. Остана да направя коледни торбички с плодове, лакомства и дребни играчки за няколко дечица от квартала.
ИКЕА ми доставиха нещата, ама само проверих дали всичко е налично. С тия неща няма сега да се занимавам.
Много е хубаво, че тази година няма да има тичане и бутане по големите магазини баш преди празниците. Натоварва ме не пазаруването, а цялата олелия на излизане от паркингите. При нас на всяка крачка са разпръснали полиция и въпреки това има ситуации.

Лакирах се! Повод да стоя с вдигнати крака и ръце Wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: декември 23, 2020, 18:10:53 »

Ние днес излизахме, направо такава разходка му дръпнах голям кеф.И Спиди посетих и Еконт.В Еконт бяха 2 човека преди мен, в Спиди бях само аз, голям кеф.Каката тича с едни пораснали близнаци на наша съфорумка, разбиха се тримата, госпожицата сега е статична и аз съм доволна.Даже накрая се попреби малко ама като не слуша е така.

Звяр ме кефи много!Бая ще има да бъзикат булката.

На мен ми падна коронката.Една имам и да падне днес след обяд.На зъболекар чак на 4-ти, голям късмет!
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #332 -: декември 23, 2020, 18:16:18 »

Изчетох ви отгоре отгоре, ма да питам...що я пържите тая мусака? На мен  това ми е доста често ядене щото режа всичко, слагам заедно в тавата с подправки и всичко и като поомекнат морковите и картофите слагам заливката. Нищо не пържа и бъркам предварително, става супер бързо и вкусно  good
Абе Рат верно не си давай толкова много зор.
Понеже не знам кога ще стигна до нашата тема, имаме си вече ходещо човече, най-после се отпусна  heart
Аз съм плътно на работа тия дни, малко ми е бляк, щото още не съм се настроила, ама пък е интересно!
Аз съм си по принцип презапасена с ориз, боб и лук, та не сме се престаравали в пазаруването. ММ в понеделник направи един бърз тур в лидл и толкоЗ. Ама аз пуйка няма да пълня, само ще пъхна в гювеча свинско със зеленчуци и така.
Тази вечер сме се засилили да си направим заготовки за утре и утре да имаме повече време за разходки. Традиционни ще сме: сърми с ориз, чушки с боб, туршия, баница с праз, може би печена тиква, питка и горе-долу това smile
Тия дни слава Богу не ни се е налагало да ползваме куриери, освен Озон, ама те си идват по часовник, много ги харесвам  heart
Целувкен  give_rose
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #333 -: декември 23, 2020, 19:13:04 »

Еми, ти си герой с куриерите!  good  heart
Нашите парични подаръци вече са усвоени Wink Чак ми е чудно, че толкова бързо успяха да "наместят" сумите, но това си е тяхна работа и съм доволна, че те са доволни. Племенникът има нови слушалки /старите просто били стар модел Wink/, а бебе Зори е наместено в проходилка.  smile
С помощта на съфорумки НИ-тата са уредени - единият с голям букет от цветя в саксии, другият със спално бельо за неговите зимни завивки с гигантски размери.
Едва днес почвам с украсата на дома, защото коледниците прецъфтяха, новозакупените коледни звезди няма да ги бъде, старата още е със зелени листа, а смърчът в саксия се мъдреше на терасата за свеж въздух. Сега ще размествам и намествам.

Това го писах сутринта, но така и не го публикувах. После ще дочитам какво става с вас, бях след Еми, вече има 10 отговора.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: декември 24, 2020, 10:13:59 »

ние вчера украсявахме елхата, малкият най после схвана какво се прави lol
нищо няма да готвим- нещо е станало недоразумение- говорихме за 25 то число с родителите на половинката, те са разбрали за 24 то. малко май си правят каквото си знаят- ама няма се ядосвам. pardon поне детето да се социализира малко.
с помощта на съфорумки, аз също имам разкошни подаръци, парични и непарични, непаричните още не съм употребила и видяла, запечатани са красиво. малкият също намаза и все пита кога ще е честита дядо коледа lol
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #335 -: декември 24, 2020, 12:23:52 »

Тази година решихме подаръци да има от Дядо Коледа и от Дядо Мраз. С други думи ще разделя пакетите на коледни и новогодишни, че иначе от раз ще е голяма суетня и олелия. Така и емоциите около елхата ще са повече.
За елхата Кокона участва активно в украсяването. Дребният върви и размества. По-лошото е, че ни дебне и тайно се катери, за да си взема по нещо интересно за игра.
Хахаха, ММ иска мусака за след празниците в духа на последните постове. Кокона би чопнала един-два пъти. Дребният не знам дали ще опита. Аз си предпочитам огретена good
Отивам да завърша последните проекти по битовите въпроси - да оправя сушилнята с други думи.

Весело изкарване на празниците! give_rose
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: декември 25, 2020, 00:09:59 »

Аз напоследък хич нямам никакво време да вися по офиси на куриери, та си поръчвам пратките до адрес - макар и да ми е по-скъпо така. Ама пък досега винаги навреме са ми идвали нещата. Онзи ден - една се опитваше да ме убеждава да го пусне до офис, че били много натоварени и можело да не дойдат преди Коледа на адрес, е, не ѝ се получи. Като знам какви километрични опашки имаше още преди седмици, сега е абсурд да ходя там. Човекът от Еконт даже два пъти идва - първия ден се разминахме - налагаше се да изляза за един час, на втория ден ми я достави без никакви проблеми. 

Днес направих сарми - зелеви, с ориз и доматен сос - добре ми се получиха - скоро не бях правила. Предишни години винаги съм си ги купувала за по-лесно. Ама пък ми е първа Коледа на новото място и ми беше кеф. И питка направих - содена, с газирана вода - получава се супер. Пъхнах я във фурната и след 5 минути се сетих, че съм забравила да пъхна паричката.  funnytooth Добре, че още не беше се запекла.  pardon

Сега опаковах и подаръците на дребните и съм ги сложила под елхата и нямам търпение да си ги видят утре.  danceg

А Технополис ме изненадаха - счупи ми се чопърът, и вчера си поръчах нов - на 23-ти. И те ми звъннаха на обяд да ме питат дали ще е удобно днес да го доставят между 11 и 14. Та се сдобих и аз с коледен подарък.  girl_wink Мислех, че ще го получа чак след празниците - не очаквах толкова бърза реакция.

Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: декември 25, 2020, 07:15:37 »

Честита Коледа, мили съфорумки!
Желая ви много здраве, на вас и семействата ви, много късмет и хиляди поводи за усмивки!
Как прекарах те Бъдни вечер? Преядохте ли?
Аз се натъпках с чушки с боб, ама не бях правила отдавана и те се получиха пък страхотни.
Явно празнично ме гони пак безсъние, от 5часа се въртя и реших да стана да чакам дядо Коледа Wink. Нещо и проклетото рамо мее боли, та на ляво не мога да легна, абе приказка. Чувствам се на 72, а не на 32.

Желая ви страхотно да изкарате днешния ден! Да получите хубави подаръци и нищо изяден да не ви се лепне (или само в бюста) Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: декември 25, 2020, 09:13:16 »

Ух за Бюста пожеланието кърти мивки!
Ние изкарахме хубаво, малкият и той! Дядо Коледа звъня на вратата, пък се скри lol
Рат, за рамото питай гинеколожката дали можеш да мажеш ставолек, аз съм работила доста години права по 12 часа и само това ми помагаше.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: декември 25, 2020, 12:37:23 »

Весела Коледа дами!Много здрави да сте и щастливи вие и семействата ви!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: декември 26, 2020, 11:02:27 »

Весела Коледа  Christmas tree Santa Christmas tree
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #341 -: декември 26, 2020, 11:16:23 »

Весела Коледа! Здраве и спокойствие за всички!  Santa Santa2
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #342 -: декември 26, 2020, 11:43:05 »

Светли празници и хубави почивни дни! Да сме здрави и сити /не преситени/ духовно и физически, другото само ще си дойде! heart
Паричката се падна на Св. Богородица, дано да ни е на късмет и някоя блага вест. Wink heart Една моя приятелка стана баба от 46- годишна дъщеря преди ден за първи път, та има надежда, ако има и желание, естествено. heart
Пълнените с булгур чушки станаха много бързо и мисля, че вече няма да правя с фасул да ни издуват стомасите. За първи път не ни стана тежко, ядохме бавно и не смесвахме хиляди неща като друг път. Това за изобилието на масата решихме да го прескочим и въпреки всичко останаха зелеви сарми и баница с праз и май няма и да се изядат. За вчера пуйката дойде малко сурова, бързали са нещо, та поръчахме в последния момент свински джолани и ребра от близък до нас ресторант с традиции. Направо се размазахме, чудесно приготвени бяха.
Днес сме на доматена супа и пак пускам фурната за доготвяне на пуйката, ама то за да не се отпускам. smile
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: декември 26, 2020, 12:41:01 »

Весела Коледа! Да е светло в душите и сърцата ви  heart

При нас паричката се падна на милото, а за мен селскостопанска работа и душевно равновесие  tease

Много, много обичам трапезата на Бъдни вечер, приготвихме две баници с ръчно месени кори, едната с тиква, другата с праз, питки, боб, ошав и сарми и днес закусвах зелник и сармички smile

Сега мисля, ако не ме домързи, да съм на по-лек режим/диета до Нова година.

Тази година без сняг (за пореден път всъщност) ми е малко трудно да усетя напълно Коледата, както ми се струва да съм я чувствала като дете, но за сметка на това получих толкова много подаръци, че няма да се оплаквам  Girl_hide Пожелавам си и да сме здрави само!

Имате ли някакви големи планове за почивните дни? На мен настроението ми е поспаливо, май ще си позволя да не правя нищо  danceg
« Последна редакция: декември 26, 2020, 12:44:00 от Bube » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: декември 26, 2020, 16:18:05 »

Бубе, харесва ми твоя план за поивните дни  Wink
У нас парата е в тате. Аз си имам здраве и съм доволна /всики да сме живи и здрави/, това е най-важното.
Ние вчера на обяд си бяхме с наще, вечерта се прибрахме, за да дойдат на Р техните. Добре стана, въпреки че много закъсняха и ние с Ники постояхме малко и си легнахме.
Аз както винаги се изложих и се изцепих за подаръка ми. Подари ми някакъв странен трийгълен шал, а аз принципно шалове и шапки нося при принуда /много ги мразя и ако мога без тях изобщо не ги слагам/. Та първо вчера се пулих 10мин кво по д*волите е тва, днеска пък докато се обличах изцепих "мразя шалове и шапки!", та му стана тъпо и ми е гузно сега. Ама честно понякога тия хенд мейд, дизяйнерски простотии не стават за нищо, или аз съм много проста и ограничена, за да ги разбера. Но това наистина е супер непрактичто и буквално не знам как се носи  pardon
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines