Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 06:44:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Декември е тука, Коледа на вратата чука!  (Прочетена 43341 пъти)
 
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #30 -: декември 01, 2020, 17:39:20 »

Ох, Свекърва, ама на теб и задочните снахи са с много изисквания. Добре, че си си намерила много форумски, та да те оценяме.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #31 -: декември 01, 2020, 17:46:58 »

Ох аз преди бях много безпардонна в отношение на подаръци, веднага пуфтях и изказвах недоволство, мисля че последното такова ми беше обица на ухото, кумовете бяха взели на Звяр проходилка за Коледа след като изрично казах Уокър... и такъв груб коментар отправих " Ама то точно такова не трябваше да взимате" че още ме е срам. Та от тогава си мълча, усмихвам се, казвам еййй че яко, много хубавооо. Пари пък за дете не искам, особено на пораснало вече дете, изобщо не ги използвам по предназначение, отиват в портмонето и не знам за какво сме ги изхарчили а той си иска подарък. След години сигурно сам ще си иска пари, ама сега на подаръци се радва.

За злоядо дете ми говорете, миналата седмица леля Боби ми се оплакваше че не издържа вече от неговото неядене... Не беше толкова зле като бебе, хапваше кухнята, не беше уау, но хапваше, сега е колкото да оцелеее.

Излизахме преди час, тичахме двамата като луди в двора на училището, прибрахме се с червени бузи и мокри, ама много добре ни дойде, аз съвсем бях блокирала вече, той също. Изпихме по един чай вкъщи и сега сме шен.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: декември 01, 2020, 17:55:21 »

Все повече се впечатлявам от твоите снахи по пряка и непряка линия, почвам си мисля че съм толко непретенциозна, че чак заслужавам награда. lol
И аз приемам и супа в буркан, пица в картонена кутия, след като не седя над печката аз да го готвя- съм благодарна и доволна.
Сега правя за утрешния празник белен боб чорба и свинско с грах.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: декември 01, 2020, 18:56:09 »

Аз от преди карантината смятам, че роднините ни са с психични проблеми. Сигурна съм, че и те твърдят същото за мен.

Свекърва, мрънкай си, ние тук обичаме мрънкане.
Аз от известно време се каня да мрънкам, ама още не съм го формулирала. First world problems, не е лесно.

Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #34 -: декември 01, 2020, 19:14:13 »

Най-обичам Пандата да дойде и да обобщи майсторски ситуацията smile
Аз от преди карантината смятам, че роднините ни са с психични проблеми. Сигурна съм, че и те твърдят същото за мен.

Свекърва, мрънкай си, ние тук обичаме мрънкане.
Аз от известно време се каня да мрънкам, ама още не съм го формулирала. First world problems, не е лесно.



И аз съм мрънкало днес...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: декември 01, 2020, 20:03:38 »

Аз от преди карантината смятам, че роднините ни са с психични проблеми. Сигурна съм, че и те твърдят същото за мен.

Свекърва, мрънкай си, ние тук обичаме мрънкане.
Аз от известно време се каня да мрънкам, ама още не съм го формулирала. First world problems, не е лесно.


Панди чакам мрънкането.
Моите са луди точно колкото и аз. Но в друга посока.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: декември 01, 2020, 20:28:09 »

Вкъщи пък всички сме претенциозни - тази вечер бях поръчала определени марки лютеница, сирене, хляб и т.н. на родителите ми - те, горките, какво да правят - изпълняват.  pardon
Ама дребният, например, е претенциозен на тема лютеница - ако не е от определена марка, не я яде - и, да, разпознава им вкуса - няма нужда да вижда бурканчето. По това се е метнал на мен - чувствителния вкус.

Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: декември 01, 2020, 21:39:31 »

Че те моите роднини, в това число и аз, всички сме с психични отклонения  tease.
Свекърва, тия твоите хора ме утрепаха, чак на разфасофката да държат  Oh my .... С готвенето, не се сърди, но може да не обичат да ядат чужди манджи (в смисъл да си харесват само по техния начин приготвени). Аз понеже съм претенция не от всеки бих взел готвено. Дори има неща които примерно карам баба да ги направи, защото майка не ги прави по същия начин (и обратното).
Подарък за тях ще е много трудно да се измисли. А нещо за спомен? Примерно тия моненитие на ПИбанк, нали всяка година има с животното, от китайския календар? Ники има такава с маймуна от майка ми. Хем ще е за спомен, хем не е дрех или нещо друго... Ма пак може да не се хареса де.

Аз не кога да измисля подарък за тате. Малко време имам до неделя, ама така мразя да измислям подаръци....
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: декември 02, 2020, 07:42:37 »

Рат, що не му вземеш традиционните чорапи, гащи и крем за бръснене? lol Аз обикновено добавям и бутилка вино за разкош. Баща ми гледам си е взел оксиметър, сега нали се рекламира покрай пандемията.
Друг вариант е хубаво зимно палто или шал, зимни обувки?
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #39 -: декември 02, 2020, 07:59:42 »

Добро утро! Днес се наспах, 31 и 32 явно настроиха антените на карантинено часово време и не цъфнаха в 6:30... Пак децата го отнесоха значи, без градина, училище, спорт... но иначе всички възрастни могат да се разхождат из магазините...
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #40 -: декември 02, 2020, 09:24:22 »

Киви блазей ти. Моето цъфна в 6 часа да ми казва че щяла съм да го събуждам да ходи някъде... Кой знае какво е сънувал  angry
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: декември 02, 2020, 09:52:36 »

Добро утро, аз не мога да се добера до тук.Б1 и Б2 сутринта ми спретнаха такова бурно събуждане, че още ми е размазано пред очите.Набараха един сок и го изляха в кухнята и щтрапат двете щастливи в него  shok Айде преобличай, мии половината апартамент, мии бебета, пери каквото е станало в сок!Сега имам чувството, че цялата лепна!
Отивам да си изпия кафето, че не мога да сдъвча още какво сте писали, нямам толкова капацитет все още.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #42 -: декември 02, 2020, 11:06:09 »

Аз пък бях в просъница от 5 и нещо. Буквално дремах. Дремя и сега. На всичкото отгоре чаках сушилнята да приключи, връзката тази сутрин на онлайна не стана от раз и бързах да тръгна. Ледената кола беше за разкош! Сега малко се посчупи времето.

Менианте, за лютеница е разбираемо. Толкова отвратителни доматени пюрета има, че лютеница е прекалено гръмко наименование. Един ден някой беше донесъл вкъщи от лютеницата на Кауфланд Брей. Понеже съм скептична към собствени магазински марки, подходих с недоверие. Оказа се много хубава - мирише си точно на печени чушки. Препоръчвам я! Аз поначало ям повече горчица, та и там съм тествала каква ли не марка.

Децата определено го отнасят със затварянето. Вчера изведох привечер моите. Караха тротинетка и баланс. Бяха щастливи! Екипирам ги със светлоотразителни жилетки и буквално се стрелкат като светулки.
Вчера имаха час по детска зумба. Хареса им. Днес сигурно пак ще им пускам.

Отивам да досмятам миналия месец. За разнообразие ще погледна Метро какво предлагат, че и без това ще трябва кафе да купувам оттам.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #43 -: декември 02, 2020, 13:16:58 »

Рат, няма да мисля повече, пари по сметката на бащата, нищо друго! Остава въпросът, точно заради който не исках, колко. Смятам да изтипосам Родния да го направи и без това има клон на банката в двора на службата, пък и му е роднина. Той ще направи каквото е решил и не искам да зная подробности pardon.
Сега, нямам против всеки да има претенции, но в кризисни ситуации ядеш каквото има и както казва Еми, благодарен си, че някой нещо ти е дал и е вложил труд. Те дойдоха "на пожар", апартаментът не беше готов напълно откъм техника, съдове за готвене и сервиране, дето се вика, сол и пипер нямаше и затова се опитвах да помогна. Дотогава бяха живяли "на широко", с много добри приходи и са свикнали да ядат прясно приготвена храна от най- хубавите продукти и като всички заети хора да поръчват или ходят навън по класни ресторанти и сигурно им е трудно да превключват на режим "пестене на бели пари за черни дни". Тяхна си работа, млади са, здрави са, ще се справят по техните си начини. Иначе са изключително свястни деца, умни, работни и много отговорни и винаги за всичко можем да разчитаме на тях. Голяма работа, че са си "башка луди", както и ние сигурно им се струваме pardon Wink
Ох, четох миналогодишната тема от декември, ми то пак е имало драми по подаръци и планиране на празници funnytooth
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: декември 02, 2020, 13:26:04 »

“Колко” , принципно философствам, не по конкретиката, зАвиси от бюджета на подаряващия- за много близки 100 лв е ок мисля.
Времето е разкош, детето както никога се радва на снега и се заиграва с него.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines