Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 07:14:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Декември е тука, Коледа на вратата чука!  (Прочетена 43420 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: декември 07, 2020, 16:13:18 »

Аз имам една коледна звезда и и смених мястото и тя за малко да окапе.Върнах я на старото и сега се съживява.Не харесва топлото тя.

Свекърва, моите родителски тела вчера са се набутали в Джъмбо в Русе!Защо, отговор не получих!!!Сега ми звънят били в Метро!А ние с моя мъж не излизаме и не се срещаме с никой!Повярвайте вчерашната разходка беше само 5-тимата седнахме на една пейка сами и далече от хората каката да си изяде царевицата и това е.Няма срещи с други хора, няма кафе на крак по пейките.Само трамбовахме, че да сме на вън.Та спрях да се ядосвам вече!Иначе като ми беше зле майка не я бях виждала над 10-12 дни, да не кажа че дойде май на 16-тия ден и то не я карах аз, аз и казвах да не идва, оправях се и сама.Въобще не ме слушат тия хора!

Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: декември 07, 2020, 18:40:36 »

Здравейте smile

Тук намалиха мерките и днес и утре се очаква щурм по магазините. ММ и той щурмува един в 8ч, защото го бяха затворили на за ремонт и той се беше притеснил, че няма да има от къде да купува Hotwheels и Matchbox по 1 евро. Чак като бил на касата влязъл друг човек, та беше доволен, че разгледал без да има хора в магазина. Но там наблизо има един, който е тип Хиполенд и пред него е имало опашка.

Наскоро си мислех, че от средата на октомври на живо говоря само с невроложката и ерготерапевта на Бамбук. За този уикенд се отговарям с приятели от курсовете тук за зуум срещи. Луда работа.
А понеже нашите не ходят при бабите и дядовците ми, та даже и на Вайбър не съм ги виждала от пролетта. Ама да са здрави, пък ще се видим.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: декември 07, 2020, 19:23:44 »

Аз наживо последно видях приятелка, която преди това виждах септември. Иначе с нашите и с брат ми- на два метра, с маски, навън. Замислям се че не това ми липсва толкова, колкото изкуството и фитнеса. Звучи грубо, но като спомена Панда разговор наживо, се сетих. Липсват ми 2-3 човека но дотам.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: декември 07, 2020, 22:36:50 »

Здрасти!
Честити да са празнуващите вчера!
Ние добре си изкарахме в тесен кръг. Шаран беше чуден, ама рибената чорба на майка ми изби рибата, буквално! Много яка беше, Ники само нея уважи.
Свекърва, полицай те са заринати да раздават предписания и карантини да проверяват. Ама буквално са заринати. До обяд се пишат преписки и се изпълняват указания, след обяд се обикалят по минимум 100 адреса. Е сега нашият е отпуска и ходи да си пише преписки те, защото времето не стига и срокове изтичат. Тотално неподготвени сме и нямаме човешки ресурс, за да се следи каквото и да било!
Говорят как ще отварят детските от 14. А що не затвориха наистина магазините?! Нали само хранителните, аптеки, дригреии, банки и застраховки щяха да работя, джъмбо, юск, ако и т. Н. Кое са от всичко?! Че народа щото му е студено и му затвориха молчето, ходи на разходка в тия магазини!
Айде излях си и аз тъпотия та, ама май всички сме на една вълна, като гледам.
Лека ви нощ! Аз вече се моля поне една нощ да се наспя, вече не помня кога спах нормално и станах без да ме цепи главата. Света ми е крив, а има бая задачи тая седмица, дано не убия някой накрая!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: декември 08, 2020, 09:01:21 »

Аз пък пий чай преди лягане и спах лошо.
Рат, не помага ли масаж? Хладен душ?
Що не пробваш с възглавничка с лавандула да си вземеш?
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: декември 08, 2020, 09:47:48 »

Добро утро!
Как сте? Аз пак станах с главоболие. Вече не помня какво беше да се аспиш и да станеш нормално.
Еми, тва с лавандулата май верно ще взема да го пробвам, вече от няколко места го чувам.
Честит празник на студентите! Тази година не можаха да пръснат пари по курортите, май по вили само могат.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: декември 08, 2020, 11:44:51 »

Добро ви утро/ ден.Аз не спах за поредна нощ, избиват кътници и не се спи.Сутринта в 7 се бяха ококорили и двете, а аз едва гледах, та като легнаха да спят в 8,30 и аз заспах.Каката спи до късно и се оправя сама вече, та не ми е проблем.Само не е яла, ама защото я мързи да си направи закуска.

Рат, лавандула и аз да кажа!Успокоява и помага.Аз се опитвам да завъдя цистит, пия чай като луда, загрявам си слабините и те така.Исками се да мина без лекарства ама да видим.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #127 -: декември 08, 2020, 12:51:12 »

 Привет!

 Ние направихме кратка разходка до една книжарница, че ножицата, дето купих си е като за ученик. Уцелихме пластмасовите и се прибрахме да режем... трая 5 мин.  tease

 От няколко вечери  сме на греяно вино и сериала Четири сватби и едно погребение. Спя като пън от виното, а филмът ми действа много ненатоварващо... good

 Маги, моята свекърва е с много опит от цистити... на мен лятото ми се обади и моя. Питах я какво пие и ми каза Бон Урел, че хем е уж само билки и прополис а действа... и на мен подейства...

 За виждането с нашите от усложняването на обстановката сме се видели веднъж. Свекърите също. Други хора не сме виждали дори и като беше лято. Детето доста страда вече все иска да има деца, но каквото е такова... Основно поръчвам или ходим до млекарницата на пазара и един плод и зеленчук. Онзи ден спешно ММ ходи до Билата под нас към 21:00. Нямало хора, но единственият клиент що пък да е с маска... Вече много ни писва еднообразието, готвене, поръчване, пране, спане... на душата й се иска нещо различно, но е така наплашена, че ще трябва доста да почака още.  smile
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: декември 08, 2020, 16:26:40 »

На мен пък ми свърши карантината и почнах със замах пак нещата. Вчера си поръчах пердета за новия апартамент - заболя ме като ми казаха 2000лв  girl_impossible. Надявах се, че като са повече стаи ще направят някаква отстъпка, но не би.  huhhuh.gif Но пък всяка стая с пердета и завеси, и едно тип японска стена за мокрото помещение (вместо врата - не исках да го затварям с врата, първо, защото отворът щеше да се стесни доста, и второ - сушилнята доста загрява - не ми се иска да я затварям в малко помещение).

Отделно напоръчах спални комплекти, протектори за матрак, олекотени завивки (оказаха се по-тънички, но нищо - ще вършат работа - за сметка на това, ги дават, че могат да се перат на 90 градуса, та няма да се притеснявам като ги пера и суша.

Довечера нашите ще ми помогнат да изхвърлим някои неща и да подредим други, а и ще почна да пренасям - колкото мога да нося на едно ходене.  girl_wink

За цистит - пия чай от златна пръчица (по препоръка на майка ми - и на нея много ѝ помага), и от аптека си вземам екстракт от червена боровинка някакъв. 

Искам да си поръчам и праг за входната врата отнякъде - ако може и да ми го монтират, че предишният праг като го махнаха и се поразруши основата му и честно казано, не съм сигурна, че бих се справила сама, а и нямам време.

А на мен ми трябват много неща именно от Джъмбо, Юск, Пепко, Икеа за апартамента, ама като гледам какви навалици са там - лошо ми става. За децата поръчах на черния петък от Хиполенд подаръците отдавна, доставиха ги още преди да вляза в карантина, тези хора какво правят там - и то с купища??  crazy А мен ми трябва какво ли не - закачалки за баня, държач за тоалетната хартия, диспенсъри за течен сапун, чаша за четките за зъби, изтривалка за входата врата, закачалки за гардеробите, килимче за баня някакво, кърпи, покривки за маса, чинии, чаши, купички и още един куп дреболии - които от тези магазини мога да си намеря на много по-ниски цени, а съвсем ми намаляха финансите напоследък.  girl_impossible

А ще ми трябват и още дрехи за децата, че сега като си разделим дрехите - ще трябва да пера през ден, че да ми стигат... И чехли за баня трябва да им купя, и хавлии...  crazy

Отделно трябва да си купя и елха и коледна украса.

До края на седмицата искам вече да се нанеса - знам, че няма да успея да пренеса и купя всичко дотогава, но колкото толкова.

А покрай апартамента  - честно казано, грам време не съм имала да се виждам с хора. От време на време само, за по час съм се виждала с една приятелка, която живее в квартала, но и с нея не съм се виждала сигурно от поне месец вече. С родителите ми съм се виждала по-често - но най-вече, защото ми помагат покрай апартамента.  blush
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #129 -: декември 08, 2020, 23:57:35 »

Аз по нощите, ма да се разпиша.
Мен подаръците не са ми драма, по-скоро ми е драма, че освен този под нашата елха, трябва да мисля още 3-4 и като им кажа Мис иска еди какво си, ооо ма мрън ама къде да го търся, ма ето ти пари и се оправяй. Тази година пратох скрийншотове от брошури и линкове от озон и тва е.
Мис ме пита дали Дядо Коледа пазарува в Лидл щото си харесала барбекю в брошурата  crazy Викам сигурно, ма между 8 и 10:30  pardon
Аз от петък съм работна и засега горе долу успяваме да огледаме децата помежду другото.
Особриха ни за програмата Родители в заетост, сега съседката събира документи и другата седмица ще подпишем договор живот и здраве, дано всичко е наред smile
Мама я обзаведох с едно яке дето си беше харесала, тати с обувки, ММ също искам яке ново да му взема, ама още не съм ровила, брат ми не съм го измислила. Той бтв е хванал някаква сериозна мацка, колежка, направо ънбеливабъл, ама пу пу ще го видим, че искам племенници вече lol
Тия дни съм на обучение от 12:30 чак и сутрин извеждам децата да подишат въздух, че после е сложно.
Ако отворят ДГ ще пускате ли вашите халички?
На мен пък си ми липсва  живият контакт с всички  nea
Аз тази година само пратих благотворително играчки и преведох малко пари по няколко сметки, толкоЗ  pardon
А, мисля да се пробвам да ходя с една приятелка на пол денс, тя е бая зарибена. ММ вика че ще ми остави един кол на двора да се чекна, викам да, баш на двора ще се чекна lol
О, една коледна звезда е влизала в тая къща само и бързо ѝ видях сметката щото я плеснах до парното  blush
Айде опнах фермана, гуте нахт  give_rose
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: декември 09, 2020, 09:01:58 »

Добро утро!
Фери, добре завърнала се на работа? Ти хоум офис ли ще си (като ти мине обучението) или ще си ходиш активно?
Менианте, скоро ще сте новодомци, вижда му се края! Баща ми всеки път каза "щом се сложат пердета та заприличва на дом".
Ники ще иде за 2-3 дни макс на градина, да не му изтекат изследванията и пак ще си е вкъщи. Скучно ми е вече, не успявам да го разнообразява достатъчно, ама по-добре, отколкото да ни тръшне като миналата година, дето 1 седмица не знаехме къде се намираме.
Хайде спорна ви сряда!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: декември 09, 2020, 09:19:13 »

Добро утро и от мен.

Фери, за колко време горе-долу ви одобриха, да се подготвя психически, че на мен ми предстои.

Аз мисля да не пращам Моника на градина.Баш за празниците да се натръшкаме всички не ми се ще.В къщи съм, ще я изгледам някак.

Аз днес ще гледам да направя списък за пазар на моя мъж, защото трябва да се напазарува за РД на дребните.Все пак трябва и да се яде.Ще правим торта с Моника, купила съм фондан, да видим какво ще излезе накрая smile В петък сме и на консултация да видя колко а пораснали дребните, че миналия месец не ходихме.Тази нощ спаха, още няма зъби нови, ама спаха и аз спах.

Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: декември 09, 2020, 09:35:57 »

Добро утро!

Тук е снежно и бяло. Много е хубаво да си го гледаш през прозореца. Вчера имах излизане, мъжете са правили снежен човек през това време. Днес ще излезем на обяд да видим дали е здрав.
Госпожите ни изпращат занимавки. Вчера правихме картички и един експеримент. Днес имаме да учим стихче.

Рат, и аз имах период с ужасно главоболие всеки ден, но стисках зъби, та не мога да предложа лек. Много се събира - работа, напрежение. И всичко си оказва влияние.

Хайде хубав ден!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: декември 09, 2020, 10:08:23 »

То не знам кой луд го измисли реално това, да се върнат на градина точно по празниците, че да се изпозаразят и да натръшкат от грип и домашните. crazy Не мисля че някой би си развалил Коледата сам.
Ние последния ден-два минаваме метър, защото малкият има нов влак с релси и сглобява и разглобява. Ходим и да поскача на батута на детската площадка, но на обяд се пълни с бгмами и съм не мерси. Та ходя когато е студено и самотно lol и има само две дечица. Друга тема е че седят без маски и си плюят в лицата докато се социализират. Ма това вече не ме учудва. crazy
Вчера учих снахата да готви на фурна, както и й показах как да чисти стъклокерамиката. Има желание, значи ще има и резултат. Помогнахме и да им сглобим спалнята, ама са толкова зелени горките, че чак ме забавляват. Хубаво е когато си придобил някакъв битов и житейски опит- поне има на кого да го предадеш.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #134 -: декември 09, 2020, 11:04:21 »

Привет!
Нещо и мен ме хванаха дяволите да местя и размествам. Все си мислех, че трябва да стискам зъби в спартанска обстановка, докато мине пандемията, ама не му виждам края. Много неща са прибрани уж за по- лесна дезинфекция, едната стая се е превърнала в склад, закритата тераса - също. Понеже пазаруваме един път седмично основни хранителни продукти, фризер и храдилник също преливат в четвъртък. Отделно Родният има навик да сваля разни неща в избата и да забравя какво и колко и направо се побърквам. Сега качва обратно всичко, аз отделям част да ми е под ръка, записвам, снимам и пак към избата. Оказа се, че имаме 24 бурканчета лютеница, а се канех да купувам, когато е на промоция.
И разни такива ги върша.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines