Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 18:38:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Декември е тука, Коледа на вратата чука!  (Прочетена 43353 пъти)
 
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #105 -: декември 07, 2020, 09:26:13 »

Добро утро! Как сте днес?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: декември 07, 2020, 09:26:50 »

Добрютро, как сте?След почивни два дни днес съм пак сама с трите госпожици.Правя списъци за празника на малките и се чудя как да мина по-тънко от към готвене.Няма да е нещо невероятно, ще се видим с бабите и това е.Аз по принцип на една годинка на виждам смисъл от нещо повече, а в тази обстановка съвсем.
В събота ходихме на гости в нашите.Близначките отиват за трети път там и беше много интересно.Голямо обикаляне и зяпане беше, направо все едно бях без деца.За първи път от както са се родили седнах и се храних спокойно, можах да си говоря с хората около мен и да съм спокойна.
Дадохме и един килим за пране на една фирма.Ще го слагаме в коридора, че там е мозайка и е голям студ.Бяхме го махнали, че баба се пързаляше на него и сега като я няма решихме да го върнем, за да е топло на дупетата на госпожиците, а и на краката ни.
Та ей такива разни битови неща ни се случват.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #107 -: декември 07, 2020, 10:06:27 »

С малко закъснение Честит празник на всички, които имаха повод!
В събота братовчедка ми навърши 6 г. Била много доволна от Легото. Изпратиха ми снимки с тортата с Лол кукли heart
Вчера се събрахме в нашите по традиция. Този път нямаше шаран, макар да имаме любима рецепта от моята баба. С майка бяхме харесали една сьомга. Отядохме си на риба. Децата зяпаха Ледена епоха, докато се търкаляха по земята и се боричкаха с едно огромно плюшено куче, което лично си купих преди години. Кокона го кръсти Моли pardon После естествено заспаха с 300 зора.

Аз миналия месец го свърших това с килимите. Понеже до тепавицата ми е удобно с колата да мина и занесох почти всички килими на родата. Остава за баба ми сега преди празниците.

Днес ми е ужасно заспало! На ММ му казах: Поне да бях вчера на бар, а то в леглото се въртях...

А в петък ММ гледа децата. Първо получих клип как Кокона прави упражнения. Втори клип - този път с малката сянка отзад. И трети клип на детска зумба с тримата - Крачун, Малчо и Запъртък бяха в страхотен синхрон! Заварих къщата в прилично състояние good
« Последна редакция: декември 07, 2020, 10:08:44 от Alichka » Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #108 -: декември 07, 2020, 10:25:11 »

Привет! Честити да са всички именици! Един Николай се роди в петък баш за празника... той си беше заплануван Николай на дядото, та добре им се получи. good
 
 Ние също прекарахме добре почивката... В събота беше хубаво времето и ходихме в по-широкия парк да поритаме топка, да видим елхата и да се пошматкаме. Внезапно реших да идем вечерта, защото бяха сложени много светлинки и предположих, че ще е красиво... Наконтих се с новото пАлто, че да го разходя и отидохме... На мен повече ми хареса колко празен е паркът, отколкото украсата, но трябва да призная, че всичко беше премерено и наистина красиво. heart Вчера ходихме до Младост да си вземем готова риба, че там беше частната занималня, където работех и обичаме от там да хапваме. Първо нямаше никой, но беше рано и решихме да мръднем до парка за разнообразие... После имаше към 10 човека преди нас, но детето се беше наскачало, та си изчакахме реда. Най-много риба изяде тя- голяма рибарка... В събота явно се беше превъзбудила, та 2 часа не можа да заспи... това никога не се е случвало на нощно заспиване и  вчера бях все едно празнувала НГ. За сметка на това пък днес откара 12 часа сън и станахме в 9, та презаредих батериите...

 Аз днес правя хляб с квас... купих лепило и ножици и Ж. е много ентусиазирана да лепи, днес сигурно ще измисля някакви картички да прави, че да се кефи. Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: декември 07, 2020, 10:48:55 »

Ние получихме сьомга във фолио от баща ми, да не повярвате- ползвал нова рецепта.
Иначе аз риба вкъщи не готвя под никаква форма, поръчвам или моля роднинка.
Маги, хубаво сте решили за килима- ние когато дадохме нашия за пране, малкият беше много нещастен, питаше къде е и хвърлен ли е lol
Иначе ходихме за вода, изгледах 2000 филма, един от които за Астрид Линдгрен и се възмутих в какви времена е живяла горката и какъв тормоз морален са й наложили собствените й родители. Почти са й съсипали живота, а колко години са отхвърляли и внука си.. нямам думи. “ Какво ще кажат хората”, е израз заради който мога да набия някой.... NO
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #110 -: декември 07, 2020, 11:13:21 »

Ние пък правихме паеля с риба и рибни деликатеси, по желание на НИ2.
Почивните дни ми бяха кошмарни откъм новини. Покрай Никулден и поздравителни обаждания, както и за рецепти на неща, с които съм черпила, се свързах с роднини, приятели и познати. Научих за много болни в момента, починали и изкарали безсимптомно, но пък заразили други ...
И нали съм в докторски среди, всички медици молят, ама искрено молят да няма събирания, по какъвто и да е повод. Болниците наистина са претъпкани, няма възможност да се лекуват спешни хронично болни и изобщо. sad
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: декември 07, 2020, 11:21:33 »

Да, защото масово като имат симптоми не си правят тестове, не ги свърта вкъщи и почват да шават около блока. Съответно са опипали копчета, дръжки и всичко по пътя си. Наскоро една съученичка ми се “похвали” че не правила тест, ама нямала обоняние. Седяла цели пет дни вкъщи. Излишно е да се ядосваш, осъдени сме да се самоунищожим с глупост и егоцентризъм като нация.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #112 -: декември 07, 2020, 11:43:45 »

Ситуацията е ужасно извън контрол, хората или не искат или не могат да си позволят да се тестват. Вчера слушах в магазина една жена, която обясняваше как баща и е болен, но личната не му дава направление за тест, защото нямал достатъчно симптоми (сега искат 2)... А първоначално искаха 5 симптома... Защо се скъпят на тестове се питам? Сега никой няма да се юрне за удоволствие да мъ бъркат в носа с клечка, сезонът на морските почивки в Гърция свърши...

Гледах днес статистиката на официалния сайт и се опитвах да разбера кога се счупиха нещата... В края на май рязко спада броя карантинирани, според мен тогава РЗИ вече са били на ръба от към възможности... в момента няма какво да се лъжем РЗИ са тотално безпомощни и нищо не успяват да контролират. Всичко е въпрос на съвест и тая държава как ще ме прецаква така с 14 дни болничен... Нали сме на ясно колко хора в сивата икономика не могат да си позволят 14 дни болничен... и така...

Мога да си пиша за дупките в системата до утре. А за личната отговорност  само ще спомена ... опашка пред Джъмбо... за боклучки ( дали не можеха да почакат?)... странно ми напомниха на опашките за банани от преди прехода...
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: декември 07, 2020, 11:50:45 »

Привет!

Вече от много места чувам за симптомни болни, които не си правят тестове, после по новините казват, бройката спада. Спада, ама друг път! Някакви снимки се мяркаха из нета какво е в момента в Джъмбо и не знам как хората имат тази безкрайна смелост.

В нашето семейство много се яде риба, но на Никулден почти никога не ядем. Вчера имахме сьомга, но аз си хапнах боб.

Уморена съм, искам да е сряда. Стиснете едни палчета, за днес и утре, че ще имам интервю и награждаването от Жените в науката, много съм се притеснила.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: декември 07, 2020, 11:59:54 »

Аз съм от тия дето не правиха тест, ще пусна за антитела към края на месеца, ще са минали 20 дни.Не съм контактувала с никой, не излизах повече от 10 дни, не дочаках 14, но се наложи просто.За съжаление, когато вече можех да се движа, за да отида за тест бяха минали 7 дни от първите симптоми.Това значеше още 14 дни карантина за мен и още 10 дни за мъжът ми, който също беше от 7 дни в къщи.В един момент избираш между работата и болестта, защото след толкова отпуска да си вземе и болничен, просто щяха да го чакат на вратата с молбата за напускане.
Не се лъжете по малките населени места търпимостта е изключително малка.Масово самите шефове казват, че ако си с положителен и излезеш карантина да не се връщаш.В момента има глад за работа и всеки си седи на д-то и ходи болен.И това е пак от неадекватните мерки на държавата.А колко хора могат да си позволят тест да платят при положение че работят за 700-800 лв?Защото такива са заплатите тук.
В на баща ми работата изгърмя цяла смяна сега събота и неделя, но хората са си пуснали тестове през личния.В съседна фирма, фирмата плаща на работниците тестовете при неразположение, за да знаят какво да правят.Но съседната е чуждестранна фирма, а на бащата е чисто БГ фирма.
Отношението на работодателите е просто ужасно в момента и големината на фирмата няма абсолютно никакво значение.

Иначе от Джъмбо се възмутих и аз много.Аз нали в магазин не съм влизала от месец сигурно, това ми изглеждаше като "пир по време на чума".А бабите идват редовно в къщи, макар да съм им забранила  beating защото да видят близначките.Та сме контактни с тях от всякъде и без да искам.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #115 -: декември 07, 2020, 12:10:23 »

Привет!

Коледния дух и нас ни е завладял. Спряла съм новини, бройки, цифри всичко. За себе си лично реших че ще се ваксинирам когато ми дойде реда. Мислих, премислях, +/- и чисто от лични и морални пробуди ще го направя. Трябваше ми малко време да си припомня защо съм про ваксини. Спокойно ми е да поема която и да е от ваксините, въпреки рисковете, смятам че докато ми дойде реда ще има достатъчно информация, това естествено ако не съм го изкарала до тогава.Нещо важно което научих тези дни е proning, че когато има такова заболяване трябва да се лежи по корем, в болниците го практикуват с болни от пневмония, помага да не се развие така и достъп до повече кислород на дробовете. Ако се сещате даваха доста снимки от болниците в Италия на интубирани пациенти в това положение.

Иначе петък отскочих до Джъмбо, полупразно беше, но бях в 14:00. Събота си имах гостенка цял ден, племенницата, главата ми се пръсна от викове  blush, но пък хубаво изкараха децата, правихме курабийки, искала пак да идва. Вчера си довърших нещата с каузата от работа, тази година е малко по-различно, вместо голямо събитие, малки събития, както писах онзи ден, подобно на Плюшено мече.

Шарана ми стана топ, много вкусен, за Звяр имаше чорбица от сьомга така че уважихме си празника,мм го майтапех че е голям късметлия че ме е намерил за жена, всички традиции без да са мои съм му спазила хахах.

Свекс да му е вечно името на НИ1 на патерици!
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #116 -: декември 07, 2020, 13:43:30 »

.. е голям късметлия че ме е намерил за жена...

И всичките съпрузи на форумни съпрузи са така, нямаме грешка, Булка.

Коледния дух малко го насилих  да дойде, декорирах, лампи слагах. Ще ми цъфтят цветята и съм доволна. Малките неща smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #117 -: декември 07, 2020, 15:07:07 »

Ами прав беше Мутафчийски, яко ще се мре и това е. Вярно е, че 80% от заболелите го карат като тежък грип, но много взеха да стават "сухите съчки" на Мангъров. Шапка свалям на гърците и турците, не си поплюват за мерките, но и държавите явно си разпределят добре парите за подкрепа.
Контролът не е само работа на РЗИ, какво прави полицията ми кажете crazy. През март около нас имаше денощно полицаи, които следяха как се влиза в магазините, как се движат хората, а сега- нито един не съм видяла. Я да сложат час за излизане и да забранят "шматкане" за зей пазар, да видим така ли ще е. И защо всички пищят, че нямат пари, а купуват китайски боклуци като за световно? Сакън, ако бабата не подари шоколад и пееща играчка на внучето от мизерната си пенсия diablo Просто не е сега моментът да се харчи, цените на всичко се вдигат, ей хлябът поскъпна средно с 10 ст., ама кой ли е забелязъл в общата еуфория. Имам чувството, че си избиваме нервите с пазаруване, което си е болест на консуматорското ни общество в последните 10 години.
Да ви кажа сега как леля ми си е родена с късмет Wink. Беше почнала да мрънка и да тормози братовчед ми да я води да си къдри косата, да се подстригва и да се боядисва, че ако се разболее, да е красива в болницата. smile Тя ходи сама по принцип, но сега, когато вали и е студено, искаше да е с кола и да е в един по- далечен салон, че в този били млади и не и обръщали внимание. На братовчед ми му писнало и я "предал" с все багаж и мераци на брат си за седмица. Тъкмо щял да си я взима пременена и натъкмена в главата и получил някакви леки стомашни неразположения, после имал излизания и работа заради домашния интернет и дистанционното обучение на студентите и учениците си, та отложил за още няколко дни, когато пък жена му легнала с температура, повръщане и загуба на вкус и мирис и се наложило да правят двамата тест, естествено положителен от петък. На братовчед ми нищо му няма, но снахата явно ще го кара по- тежко. В крайна сметка леля ми хем е с прическа, хем се запази от заразяване, хем и нейното дете почти си е минало болестта без да усети и да я притеснява с това. blush nea
Киви, Амели- то получава подаръци по стара традиция на Никулден, на Коледа - пак има нещо за всеки под елхата. Не съм говорила скоро с нея, че си имат грижи с братчето
Съжалявам за негативния пост преди и този сега.
Коледния дух, този на добротворство, съпричастност и обич, леко го понасилихме и изпратихме финансова подкрепа на един дом на хора в неравностойно положение и направихме дарение за социалните работници в квартала. Всичките коледници цъфтят с много цвят, чак намам място къде да ги сложа и да им се радвам. Коледната звезда, дето съм я завъдила от миналата година, още си мисли, че е топло и е ярко зелена. За терасата НИ2 донесе канадско борче в саксия, имам лампички, но не ме е споходила музата.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: декември 07, 2020, 15:36:42 »

Здравейте!

Тук е мрачно и ръми. Само за спане.

Много вкусен ми се получи шаранът вчера. ММ не е голям почитател на рибата, но яде, къде ще иде. За детето правих супа със сьомга. Другата риба не пожела да я погледне. Питките и двамата ги оцениха.

По този повод честити да са празнуващите от вчера.

Аз се чудя къде ще крия подаръците, когато ги опаковам. Едно е в кашон, а съвсем друго да внимавам да не ми отидат опаковките.

Още не съм измислила подаръците за нашите, а имам няколко дни само. За свекърите съм назначила синът им да мисли, макар че накрая пак аз ще трябва да давам идеи сигурно.

От сутринта се опитвам да пиша.

Хайде хубав ден!
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #119 -: декември 07, 2020, 15:44:53 »

Моят коледник беше много окичен с цвят, но в коридора на стълбището го държах. Вкарах го уж да му се порадвам, обаче му изпокапаха цветовете.

Вчера му се чудех на един розов и друг керемиден в цветарския, но в крайна сметка се зачудих къде ще го държа и се отказах. А може би не трябваше...
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines