Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 17:19:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември 2020  (Прочетена 76118 пъти)
 
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: ноември 14, 2020, 19:58:05 »

Аз от черния петък се счупих да пазарувам. Имам и още неща да купувам, ама направо лошо ми става като тегля чертата накрая...  blush Днес, например, дадох 120лв за обувки, ама успях да купя 4 чифта - 3 за децата и 1 за мен. И четирите бяха необходими. 120лв са нищо за 4 чифта, ама пак са излезли от моя джоб.  pardon
Купих ги от Хуманик - имат някаква промоция сега - втори чифт на 50%, и отделно имат разни намалени - та извадих късмет. Сега чакам да видя дали ще намалят една шведска стена, която съм харесала за едната детска стая - на сайта само пише да очакваме черен петък и намаления през ноември - ще чакам.  smile

Иначе си поръчвам доста неща с куриер - но до адрес, когато ми е възможно - за да не се редя в офисите. Днес се редих в Спиди - някаква лудница беше, 10 човека опашка. Но поне се спазваше дистанция.

Относно децата - дъщеря ми е доста буйна, шумна.... Направо е като момче. На всичкото отгоре, много обича да се обяснява и никога няма да си признае, когато греши и лъже много. Е, има деца, които естествено не я харесват. Опитвала съм се да говоря с нея - многократно. Преди извънредното положение бях почнала дори на психолотерапевт да я водя, но за съжаление това беше прекратено преждевременно.

Синът ми, пък, е относително кротък, но много пали, ако му направиш забележка и го приема вътрешно. Аз съм му свикнала, но други възрастни по-трудно се оправят с него, защото се опитват да му се налагат, което води до обратен ефект. А аз си знам, че е достатъчно веднъж да му кажа нещо и независимо от реакцията му, следващия път ще го вземе под внимание и ще направи нещата както трябва. Отстрани това може да изглежда като липса на възпитание или погрешно такова - защото ако му направя забележка и той реагира остро от рода на : "Няма пък" или да започне да крещи, аз ще отговоря "Добре" и ще сменя темата. И ще знам, че е малко вероятно да се наложи да правя същата забележка втори път. Но околните няма да знаят това и може да останат с грешни впечатления. 
И въпреки че е по-малък, е доста по-отговорен, сериозен и оправен от кака си.

Децата са наистина много различни и гените оказват много голямо влияние, възпитанието също, разбира се.

За Хиполенд сайта - те писаха във Фейсбук, че са били предвидили по-големият трафик, но са били подложени на атаки - неясно защо.  pardon 
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: ноември 14, 2020, 20:04:50 »

Аз затова викам че съм притеснена за това Ковид поколение. Трудно е когато няма външна помощ
Тип градина, училище или психолог, дори ако щеш и занималня. Имали сме всичко на света и не мога да повярвам че не сме го оценявали!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: ноември 16, 2020, 00:02:03 »

Еха, доволно сте и писали!
Маги, съболезнования!
Афиктрд, Ж е още малка и трябва да си край нея, за да се научи как да реагира и да се държи с другите деца, в зависимост от техния вид. Ники до преди да тръгне на детска също му пазех страх и се е налагало да му помагам да се справя в разни ситуации с други деца. Сега обикновено, като видя че нещо го смущава в други деца (обикновено са непознати), просто се приближавам, а той ако не може сам да се справи ми сиг ализира. Наскоро едни деца не ми даваха да влезе в един фонтан, приближи се, казах му че има моето позволение, онези се опитаха да възроотаят нещо, ама явно напоследък много злобно гледам и млъкнаха набързо.Има едно момиченце в квартала, страшна лиготия, много крещи и е супер нахална, както аз не си падам по майката, така и Ники не понася дъщерята. Това в подкрепа на казаноот от Маги, че явно им предаваме нашите отношения с родителите.
Еми, ако намериш зелено субару случайно (без специално да търсиш) свиркай, ще съм ти много благодарна!
Днес на пук на всичко реших, че искам коледна сесия и направихме една. Ники доста се по лигави, ще видим какво ще стане.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: ноември 16, 2020, 08:56:24 »

Добро утро.Ние станахме ударно.Едната е с конюктивит, каката се сърди, а аз имам план да чистя детска стая и да изхвърлям играчки.Въобще страхотен понеделник, да спена ли че със съпружието се скарахме?

Почивните дни бяха интересни, каката беше на гости при моите родители, аз вчера си направих много дълга разходка из града, бебетата пощ=ъкаха малко на вън.Аз съм записала за януари коледна фотосесия.Винаги за тогава я записвам, че тъкмо е намаляла данданията при нас.

Вчера правихме прощъпулник и на другата девойка, ама ще разказвам в темата по-натам.

Хубав ден!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: ноември 16, 2020, 09:15:45 »

Маги, откъде тоз конюктивит, напоследък все те сюрпризират девойките sad
Рат, ще те имам предвид smile
Аз послугинствах, ходих и до село, с две думи се разнообразих.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #245 -: ноември 16, 2020, 09:34:21 »

рДобро утро smile
Маги, съболезнования  give_rose
Ние също сме пълна къща, нещо от няколко дни им похъркват носовете и днес сутринта цъфна един сопол на бебешкия нос. Утре съм записала час за консултация, ама още като го записвах си знаех, че няма да се бият ваксини  pardon
Ние доста успяхме да си починем уикенда, видяхме се със съседите през пътя на едно външно барбекю, направо не можах да повярвам, че ноември месец може да се съберем на двора, а то едно слънце пекнало  heart
И аз съм запланувала да разчиствам играчки, нямаме счупени, имаме такива дето ме дразнят и не се играе с тях...А и като са проибрани всички в шкаф изобщо не се сещат за тях, та днес ще поизвадя малко нови.
От черния петък поръчах само едно столче за Мис за колата на нашите от Рая тойс и го чакам тия дни. Умишлено не съм ровила за друго.
Мис иска за Коледа столче за хранене на бебето ѝ, харесах едно дървено в маус тойс, но ще го поръчам на някой smile
Аз също съм оставила Мис сама да се оправя с децата, намесвам се само в краен случай.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #246 -: ноември 16, 2020, 09:57:04 »

Добро утро!

Имам един тон работа ама до 10 се разсейвам с форуми и фейсбук, е изчистих пощата и направих приоритети по задачите.

Маги съжалявам да го чуя, моите искрени съболезнования heart

Аз съм съгласна с Пандата. Адикетед, Рат също е права, тя е малка и трябва да си наоколо, но ето аз мога да ти кажа че тази година дупето почти не съм си мръднала навън, сигурно отстрани в твоите очи бих изглеждала следната: на лафче, самърсби в едната рака, айкоса в другата и от време на време се провиквам " Ако не спреш се прибираме"! ( или познай на коя страна ми е китката  lol ) , което не е далеч от истинската картина, но те си се оправят навън, карат се, от време на време бият се, все нормални неща. На 2г все още не са социални, колкото и да ни се иска живеят все още в индивидуалния си свят, някъде след 3-3,5-4г започва очовечяването, зависи от прогреса, но вече на 5 с ръка на сърце мога кажа че съм на 90% ненужна, там съм да пръскам Цикатридина, да давам пари за сладолед и турбо дъвки и да вардя да не забегнат на далече.

Уикенда мина в слугинска работа... Готвене, лежане, спане. Вчера се усетих че не съм излизала от сряда и метнах Звяр на колелото и в 10 излезнахме от вкъщи. Направихме си обиколката, ей така се заредихме, на мен ми дойде супер много енергия, заредих се.


Маги според онази бавната астроложка 15-17 са тежки дни,ще  избива на агресия, кавги, спорове, след това ще се кротнат нещата.

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: ноември 16, 2020, 10:08:58 »

Булче, въобще съм изключила че пушиш  shok , ух чакам да доживея и аз повече свобода навън. Тук по площадките ако някое дете бутне друго, все едно световният мир е рухнал, почват едни драми, коментари, тръшканици. Дори в моите очи изглежда преувеличено, дето не понасям агресия между деца. pardon
Гледам че в силвъркорд има 20 процента намаление на Пандора, ама като знам какви дефектни гривни са ми пращали, имам чувството че пазаруват от Турция  angry
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #248 -: ноември 16, 2020, 10:30:45 »

Добро утро!

 Аз не знам защо решихте, че мисля, че до всяко дете трябва да има по 1 брой родител. Говоря за връстниците на Ж, а не за всички.... И аз го правя със същата идея по това време догодина да седя на пейка, но нали тя трябва да е наясно с нещата. Личи си и кога е пропуснато обяснението, но и кога има страх в родителя от самото дете поне това лесно мога да разпозная. Ж. пък както се катереше навсякъде нещо сега я хвана шубелив период и се появяват някакви странни страхове. Но предполагам, че просто сега се развива това чувство по-осъзнато...

 Ние ходихме да се уговаряме за кухня, но накрая май се разбрахме, че нищо не се разбрахме... някои предложения са много добри, но други не са ми по вкуса. Искаме фурната да е в колона, че имаме познати дето детето им разби вратата на парчета и други, дето се беше лепнало на вратата докато работи. Според човека пък това не било практично и удобно. Масата предложи да е на друго място, което всъщност е най-логично, но на мен не ми харесва и общо взето май всичко ще се промени, а моята глава вече си го е възприела така и не я кефят други идеи. Ще я направим както ние решим, де, но много неща трябва пак да се премислят.  good

 Маги, съболезнования.Близначките сега вече ще са интересни и двете щъкащи. По 1 ли ги пускаш навън или и 2те?

 Аз днес мисля да пропуснем разходката... нещо ми е студено и не ми се мърда...
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #249 -: ноември 16, 2020, 12:50:56 »

Привет!

Адиктед, аз също съм на вълна кухня. Столовете са ни на 10 години и изкуствената кожа взе да се нацепва вече, искам кръгла маса и да си сменя олющените вратички ( не уцелихме материал преди време  girl_impossible) Не е хипер спешно да се ремонтира, но да си мечтая за нова кухня в момента ме разтоварва много. Аз по принцип обичам да си гледам видеа с ремонти като хоби и в тази връзка бих ти препоръчала да разровиш Ютюба за идеи, даже бях попадала на видео с грешки при планирането на кухня. Аз лично смятам, че са приложими за нас видеата на рускините, не че на американките са им лоши кухните, просто не разполагаме с толкова площ.

Явно тотално съм изключила рецепторите на детска тематика, не мога да взема грам отношение по темата, която обсъждате толкова интензивно тук. Най-вероятно защото тази година избягвам площадки с тонове майки като дявол тамян, поради обстановката децата ми си играят или двамата заедно или с приятелчета в квартала и явно вече сме си свикнали.

Рат, много хубава идея за фотосесия. Нов фотограф ли избра или обичайната заподозряна, която е страхотна между друго. Като се накумя да се снимам отново, си мечтая тя да ни снима.

Виви, честито ти майчинство! Чакаме хубави новини! Има една ютюб кака по вашите ширини, която си роди третото дете вкъщи. Много мотивиращо ми действат нейните Clean with me видеа, все едно съм си поканила приятелка да си лафим, докато чистя.

Изобщо днес съм реклама на Ютюб, а всъщност съм на работа smile

 
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #250 -: ноември 16, 2020, 13:16:20 »

Да затворим темата че само ще има ама искам и аз да изкажа моето положение

Адиктед ти искаш фурната да е на високо ли? Иначе нашата е на ниско и такива проблеми не сме имали, фурната е с 4 стъкла студена е отвън, няма как да се изгори някой ако я пипне, има вариант за заключване така че и случайно отваряне няма как да стане. Аз съм много доволна от нашия дизайнер, с две думи се разбрахме какво искаме и пресъздаде точно това което исках, препоръчвам го с две ръце.

Киви, за маса за препоръчвам ей тази нашата и друг път съм я пускала, много е компактна и не заема място,достатъчна е за 4 члено семейство да я ползва а пък се разтяга двойно повече, събирали сме много пъти за нова година и други пиршества хора, взехме си сгъваеми столчета , и става супер, столчетата са също от снимката,, на 6г са, единствено потъмняха ама се почистват, сега очаквам яко одраскване от котката. https://www.enikom-m.com/bg/product/0/masa-siana-duo/55345-1_73_163.html. За кухнята една приятелка страхотно я освежи с фолио, беше и черна с червено, сега с фолиото стана бяло и кафяво, направо няма да я познаеш. Ако има как и механизми да смениш и плочки/backspalsh как се казва, дръжките и подобни, направо ще стане супер.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: ноември 16, 2020, 13:25:52 »

Адиктет, нашата е в колона, на мен ми е изключително удобно така, но аз така я исках.Исках да ми е на по-високо, за да не се навеждам постоянно, имах къде да я сложа и го направих.Външните стъкла на фурната не се загряват така че да има изгорени, а и както е писала Булката има механизъм за заключване!Сега разсъждаваш кое на теб ще ти е удобно и как.Аз не съм измислила дълбочината на чекмеджетата на времето и това ми е голям минус.Една чекмедже после го правихме на две по-плитки, но това е поправимо.Другите неща съм доволна.А от високата фурна, съм изключително доволна!

Киви, как сте?Изгуби се ти.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: ноември 16, 2020, 14:27:56 »

Направо ме закопахте с тази фурна в котлона. Явно е фурна на високо. А котлони имате ли? Сигурно да, ама този термин не съм го чувала и ми стана смешно.

Нашите фурни са все най-прости. Стъклото е топло, ама не може да те изгори. Проблем са врътките по-скоро. Бамбук веднъж завъртя у нашите. Там контролните не ги ползват, затворени са и отгоре седи микровълнова. Аз белех картофи и веднага помирисах. Беше почнала да се топи боята на капака. Тогава баща ми свали врътките на котлоните, ама Бамбук повече не е пипал.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #253 -: ноември 16, 2020, 14:47:58 »

Булка, супер е, а дори и като цветове ще ми пасне.

Маги, да добутаме до края на Ноември според астролозите, всеки ден е ново 20 с на някой нещо... стиснете по-един палец, че вече само мойта аура не удържа сама да спасява ситуацията  на 5 стана.

Та астролозите предвиждат някакво лунно затъмнение в моя знак в края на месеца, което се очаква да има много благотворен ефект за мен. Дори го дават много оптимално време за смяна на работа... и хоп днес... в една фирма, от която имам абонамент да ми пращат отворени позиции от 2017 (смятайте от кога ги следя), за първи път пускат нещо, което е точно за мен, съчетава двете ми специалности... а аз съм така изпушила, че дори не знам дали имам желание да кандидатствам...
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #254 -: ноември 16, 2020, 14:49:29 »

Булка, такава ми беше идеята. На НГ в Англия ми хареса идеята колона с фурна и микровълнова. Хазяинът на Airbnb-то беше направил чудесен ремонт и въобще къщата ми е любима. Май някой беше питал да покажа, ама знам ли как да пльосна снимки тук. blum Като най-обща идея е подобно на това https://www.instagram.com/p/CEYw61ti6S2/?igshid=12qij1z12yrg7. Може би подобни цветове, плотът няма да е същият. ММ е архитект, но когато трябва да се разправя с мен е друга бира. Братовчед му пък прави кухни с качествени материали и тази сегашната я е правил той и фурнирът е интересен, а за качество на механизми и изработка е без компромис. Доводът срещу колона е, че като била по-високо фурната парата по-лесно достига тавана и цапа по-лесно. Нямам чак такова дълго наблюдение, че да знам. Ако се откажем от колона микровълновата ще я присъединим към сандвич/кафе станцията с барплот, който ще отделя хол от кухня и трапезария. Затова и нищо не се разбрахме, защото 2те конфигурации са различни, но ММ ще чертае и ще въртим всички варианти. Затова си правя проучване да чуя повече мнения и впечатления. good

Панди, котлоните отделно на друго място. Тя и Ж. не пипа, а настоящата печка е доста обикновена. Новата вече е купена и чака с всичките си екстри, но знам ли какво на кого ще щукне. 

Киви, аз вчера видях "обичайната заподозряна" в парка, където срещнах и теб. Имахме план тая година, че и уговорка с нея да снима кръщенето на Ж. и фотосесия за РД и така мощно се сгромоляса всичко 2-3 седмици преди момента.Сега като я засякох го считам за знак, че ще се случат нещата догодина. То надеждата и нарочените знаци ни останаха да ни крепят. Пък за това, че двамата змейове се занимават ми е най-големият мотиватор да се напъна за 2ро. Ж. е в период дето ако я лиша от контакт не знам каква вреда ще нанеса. Няма ясла за нея в момента, финансово и здравословно не мисля, че е моментът да плащам на частна, а тя има голямо желание за общуване. Обикалям площадките с по-малко деца, докато стане студено, а после какво ще правя не знам. Една зима без връстници на тая възраст дано не е много пагубно....

Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines