Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 01:22:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември 2020  (Прочетена 75977 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: ноември 11, 2020, 09:01:31 »

Добро утро от мен.
Днес на вън пак е хладничко, но ще изведа двете госпожици около блока да се разходят.Стават все по-стабилни с всеки изминал ден.Чудя се утре да ходя ли до личната за месечния преглед или да си го спестя.Нещо не ми се бута сред лекари и то на 11 месеца.Не виждам смисъл.

Гледам сайтовете започнаха да обявяват вече черни петъци.Да знаете Комсед и Хипото са този петък, събота и неделя, ако ви трябват детски неща.Аз се чудя още какво да купя за близначките.Каката иска съвсем различни неща.За нея измислихме един Пени борд, хубави моливи за рисуване и пъзел, хубав сложен пъзел.Тя много ги реди.

Вие измислили ли сте вече подаръците за Коледа?

Иначе за рожденните дни поисках пари.Просто и на близначките и на каката се падат около Коледа и се струпват хиляди играчки с които никои не играе.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: ноември 11, 2020, 09:25:06 »

Аз също не бих се бутала покрай лекари сега.
На брат ми поръчах прахосмукачка, на майка отдавна съм взела раница, когато беше на ултра промоция. За децата също съм готова, приятелски и моето. Баща ми ще изчакам да помисля- той е все недоволвн и все не му допада каквото и да подаря.
Пари нямам от кого да поискам lol , с едните роднини не общувам, майка и леля се скараха, нашите покрай пандемията нямат въЗможности.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #152 -: ноември 11, 2020, 10:08:18 »

Привет!

 И ние сме заредили количка с пазаруване и вчера ги намислих нещата. Аз предупредих майка, хем да не се мотат, хем да е на сметка, хем да е каквото аз сметна за добре, та всичко купуваме ние, после дават пари и получават подарък за подаряване good  Сега трябва и на свекървата да кажа.
От Комсед ще вземем Лего с кутия и опция за пързалка, че гледам, че се кефи на сцените с пистата на Paw Patrol, но не искам да я уча на мърчове от сега. Другите неща са докторски комплект на марката дето е куклата, че тя обича да играем на доктор и си пригажда една диадема с еднорог за слушалки. Харесах го защото слушалките издават звук на туптящо сърце, термометъра също има някакво екранче и изглеждат добре. Чакам Лидл да пуснат  дървени комплекти за готвене с рязане, ако не от другаде ще е. Харесах в Зара Хоум едни емайлирани детски чаша и чиния, но нещо не ме кефят опциите за доставка, та може от другаде да намеря. Мисля и миещи флумастери да купя и това са подаръци за баби и прабаби плюс наш към Ж. Вчера изрових света за ботуши и в последния момент мернах намален Geox в answear. Та и това свърших, че се притесних, че зимата ще ме изненада без ботуши за Ж. за срам. blush  За баби и дядовци вероятно uv лампи ще купим или нещо в тоя дух, което е необходимо в момента.

 Аз не съм ходила при педито от миналата зима. Бихме последна ваксина на Ж. баш преди да се случат драмите, не е боледувала и за мерки и теглилки не искам да ходя да се бутам с хора. Имаме педиатърка във входа, ако нещо много се наложи ще питам нея. Да чукна на дърво да не ни се. Видях, че  детският офтамолог във Вижън, когото ми препоръча моя съученик стажант офталмолог пак там, е починал. sad

 Аз днес съм запланувала да ида до плод и зеленчука за цитруси и плодове, че се търкалят 2 нещастни ябълки, а като има детето яде доста. По път има площадки, ако са безлюдни ще ги посетим, ако не - на ОМВ площадката е винаги празна незнайно защо и винаги ми е план Б. smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: ноември 11, 2020, 10:13:24 »

Замислих се за мърчандайза. Явно е до възраст защото при мен се отрази зле - но при мен беше крайно лишаването от такива неща от страна на родителите ми. Сега аз не харесвам такива играчки, масовка са ми, но ако поиска - му купувам. Дали те са ме оформили или това е моят вътрешен вкус и глас? Интересна тема е.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #154 -: ноември 11, 2020, 10:24:49 »

Еми, нашите пък винаги са ми угаждали. Само за тамагочи татко забрани леля да ми прати от Америка. Аз я виждам, че когато си измисли игра има въображение да сменя предназначенията на предметите. Слушалките сама си ги измисли, сама измисля кое й е люлка, пързалка, въртележка, барбароните са басейни и не искам това да убивам с готови решения. Иначе, че в един момент ще е неизбежно като е в група с връстници е ясно, но дотогава ще избягвам по възможност. Тя и в момента гледа по 30 мин на ден и то аз пускам HBO Go и подбирам какво точно гледа -Пес Патрул или Маша, друго не съм й пускала и тези пускам с идеята да слуша английски не толкова да зяпа безцелно. Такива са моите виждания, защото имаме познато дете дето точно като в поста дето се въртеше преди време беше отгледано на ТВ нон-стоп и забавиха с 1 година тръгване на училище, защото го изкара аутист. Аз аутисти съм виждала, а това дете далеч не е, но говори само в сюжети от филмчета. Друго близко дете изпада в абстиненция при липса на смартфон и си блъска главата, та това искам да избегна. Дали това е правилно или грешно не знам...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #155 -: ноември 11, 2020, 10:26:50 »

Аз засега съм готова само със списъци с играчки за близки деца. Комсед ще ги намина лично, че и без това мога да съм по едно смотано време, когато се предполага, че няма хора. Другата седмица ще чакам Емаг като план Б.
Тази седмица са Арлен, Нотино и Златна рибка, ако някой пазарува оттам козметика.

За моите деца много лесно измислих - Кокона ще получи спидометър за колело, както и Лего. Дребният - чакам дървените комплекти от Лидл. Все нещо готви и бърка... Ако не - в Емаг имат много варианти, ако ще и да са по-скъпи. Ще видим кое, как да нагласим от бабите.
Най-големият проблем е подаръкът за племеника. Това е за всеки празник! Все нещо нямало да му хареса, все нещо не било по неговите интереси. Ако ги питаш от какво се интересува - едно голямо нищо. Много страшно се получи как родителите превърнаха детето без интереси в следствие от ограничаване с какво да играе.

Айде, отлитам да си пусна едно кафе и да се наглася психически за един клиент. Всеки път гадая на захарче какво има предвид в заявката си  tease
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: ноември 11, 2020, 10:45:43 »

Адиктед, аз принципно разсъждавам на глас. За теб знам че си осъзната и премерена. Но се сетих за тролчетата (нямах) , за барби ( нямах със сгъваеми крака и ръце), за портмоненцата с вода и рибки ( нямах ) . Мога да продължавам до безкрайност списъка си.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: ноември 11, 2020, 11:40:03 »

Ние много неща нямахме със сестра ми, сега имам чувството че каката има прекалено много.За това за близначките не мгоа да измисля и искам по-скоро нещо за под елхата, а за РД пари, защото с тях ще купим нещо по-голямо като има нужда.До сега за близначките сме взели по една дрънкалка, всичко друго е от кака им и племенниците.
Аз Легото го забраних.Имаме една голяма кутия с Легота всякакви в него.Вече и не подреждам, насипвам всичко вътре.Сетих се да смъкна пъзелите дървените от тавана, но гризач едно ги яде и картинките заминават и не се виждат почти, така бързо се справя с тях.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #158 -: ноември 11, 2020, 13:25:32 »

Маги, Легото много лесно го държим в ред. Купих от левчето различни големини прозрачни кутии за храна (ония, където се защипват отстрани с едни дръжки). Изрязах основната картинка и я залепих на капака. Така хем се вижда, хем да не се губят частите.

Адиктед, ти ме подсети с това Тамагочи. Аз имах от по-обикновените. Беше ми подарък от съседите за някакъв празник. Та наложи се татко да го носи на работа, за да го храни и да му чисти lol (Сигурно затова баща ти не е искал!) Вечер имаше инспекция дали е обслужено добре. В училище ни бяха забранили да носим. Сигурно е още "живо" някъде из нашите. Трябва да го потърся за Кокона.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: ноември 11, 2020, 14:03:27 »

Аз се присетих и за цветните химикалки с гел. И несесерите дето сега дори в кауфланд ги има - заредени с учебни средства. А тогава ми бяха жив лукс и никой не ми купуваше. angry
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #160 -: ноември 11, 2020, 14:04:33 »

А, Еми, и аз си разсъждавам на глас, нали все натам си ме избива. Ние често и с ММ го дискутираме този въпрос. Той също като теб помни какво е искал и едва ли не му е травма. После и в гимназията се е комплексирал, че съучениците му са потомствени художници, а той не. Аз пък въпреки че съм свита някак никога не съм се влияла кой какво има, а в гимназията имахме много богати деца, деца на бивши премиери и въобще. Със сигурност това, че много са ми угаждали не е било постоянно, а с повод и на мен също едва ли всяко нещо, което съм пожелала ми е било купувано. Даже сега като каза и аз съм нямала тролче и барби с гъвкави крака, но чак като написа си спомних.Исках да кажа както е принципът в психологията важно е не събитието, а как индивидът го възприема и каква тежест му дава. Та дори понякога не е въпрос на тип родителство, а и на фактор предиспозиция на характер+ родителски стил. В тази връзка казах, че не знам правилен или грешен е подходът- Ж ще даде оценка след време и сигурно ще е негативна. blum
 
Оф, излязохме, но срещу нас е поликлиниката. Сложили са фургони, имаше телевизия, хора в пълно облекло. Отсреща опашки за аптеки и лаборатория, та да се чудиш от къде да минеш... много тягостно и плашещо ми стана. Поръчах още веднага като излезе пост от Рибката, но в прилив на надежда писах, че щи взема от близкия мол. Сега хич не ми се припарва, та ще изгорят, ама друг път...

Легото на Ж ще й е първо. Има конструктор с по-големи части при нашите и й харесва, та да видим колко ще оцелее...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: ноември 11, 2020, 14:15:50 »

Легото най добре винаги да си се купува с кутия този тип който е. За да си знае да го прибира детето.
А за предиспозиция си права- аз съм си такава, бях затворена, впечатлителна лесно, в лоша среда. И аз като мъж ти имам травма.
Аз чета на Джесика Симпсън автобиографията. Бях й фен като певица. После нещо откачи, та тук описва за зависимостите и средата. Пак е по темата за съчетанието семейство- предразположености.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: ноември 11, 2020, 14:21:40 »

Привет!

Много работа ми се е събрала и за двата уноверситета, и за снимките, ама отлагам днес цял ден, нещо ми се почива и си гледам клипчета с коледна тематика.

Панде, за новата кола е разходът. Най-после я взехме от полицията, дадохме я в Пежо да я ремонтират и разбира се каското покрива всички щети. Но имаше една вдлъбнатина на задната врата (голяма колкото една стотинка), духна вятър и портата на село я чукна. Та тази вдлъбнатинка му изважда очите на любимия и сега питам направо да я оправят докато е на ремонт и без това. Казали му 400 лв. и той се съгласил. После си призна, че е голяма глупост и не се е замислил. Карай, то да имаш нова кола по принцип си е глезотия. Все пак мин се иска някъде да теглим чертата.

На мен като малка много са ми угаждали, че чак и досега. Никога не съм си мислела, че има нещо, което не мога да имам, а според мен и от там - никога не съм искала нещо неразумно. Разликата с милото е огромна, той още си спомня как майка му го накарала да върне някакъв детски часовник. Сега той е той е този с желанието за всякакви глезотийки. Но пък си изкарава парите, да си ги харчи  pardon Както заключеието и на предния параграф, просто ми се иска повече да ценим какво имаме и то не от нужда, а от разум.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: ноември 11, 2020, 14:33:50 »

По официалните сервизи дерат много пари, затова и никой не ходи там. Вас вероятно ви се е наложило заради каското, иначе имате ли си сервиз който посещавате ?
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: ноември 11, 2020, 14:38:14 »

Еми, тя колата е още в гаранция, нали я взехме миналата Коледа, та си посещаваме Пежо. То тази драскотина щеше да мине и по каско, ако я бяхме завели предварително, ама кой да знае, че някакъв пиян моторист ще ни се забие в капака, та после кой е мислил за толкова малко нещо. Просто според мен не беше наложително да се оправя.
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines