Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 09:29:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември 2020  (Прочетена 68162 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: ноември 09, 2020, 15:59:23 »

Еми, дано твоето диване да не е като Ники, ама пастелите много бързо се превърнаха в средство да рисуване навсякъде, но ен и по лист. Малко след това бяха начупени на миниатюрни парчета и набутане във всевъзможни малки пространства  pardon
За такова нещо получава наказание в банята, въобще не смее вече такива действия. Или ще влиза в релси, или ще действам крайно. lol
Иначе пастелите на Кастел са разкош ма си мисля че мн бързо ще свършат... меки са доста.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #136 -: ноември 09, 2020, 19:43:13 »

Туй последното много драматично, поучително обаче, да не сме крайни като тази майка от притчата
По- скоро обръщението е към децата щом баба ми ми е разказвала на мен историята, а не на майка ми Wink.
Хората сме различни, различни сме и като майки. За съжаление аз имам така наречената "ранена планета" в хороскопа си- Луна в Рак. Всичко останало здраво, твърдо и категорично и една мелодраматична, жертвоготовна и емоционална рачешка нишка, готова да ме предаде в моменти на слабост pardon
В този рачешки ред на мисли, Мимето ми се губи...
« Последна редакция: ноември 09, 2020, 19:52:00 от svekarva » Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: ноември 09, 2020, 20:54:07 »

За такова нещо получава наказание в банята, въобще не смее вече такива действия. Или ще влиза в релси, или ще действам крайно. lol
Иначе пастелите на Кастел са разкош ма си мисля че мн бързо ще свършат... меки са доста.

Аз да се включа ни в клин, ни в ръкав, ама моята дъщеря почна да рисува по стените и навсякъде доста късно (вече е на 9 и още драска къде ли не). Сега, в детската стая единственият вариант е пребоядисване - много е зле положението. В първи клас, пък, си наряза несесера и какво ли не. По-зле и от момчетата.  pardon

Сега съм ѝ казала, че ако драска в новия апартамент като се нанесем, тя ще чисти - че хич не искам да ми цапа на новичкото.  nea А и колко зор видях, докато се направи ремонта (още не е готово всичко и още ми коства доста нерви, време, пари, енергия и какво ли не).

А за черния петък - във Вивре ще пуснат някакви оферти в сряда и аз съм си набелязала 30тина неща в списъка - сред които килими, спално бельо, покривка за маса, възглавници...

И от емаг съм си набелязала разни неща, а сега са пуснали 40% на фитнес категорията и много се колебая дали да не взема и един кростренажор.  blush  Не дочаках черен петък за уредите, ама не може всичко.  girl_wink

Мебелите вече са готови повечето и ще почнат да ми ги носят още от тази седмица, та се надявам до около 2 седмици максимум да мога да почна да се нанасям и да се изнеса от сегашното жилище. Това по план трябваше да стане още миналия месец, но много се забавиха някои неща. Майсторът каза, че толкова закучена работа като при мен не е виждал досега.  funnytooth Ама вече ми се вижда безкрайно дълго това време, едва изтрайвам.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: ноември 09, 2020, 22:30:08 »

По- скоро обръщението е към децата щом баба ми ми е разказвала на мен историята, а не на майка ми Wink.
Хората сме различни, различни сме и като майки. За съжаление аз имам така наречената "ранена планета" в хороскопа си- Луна в Рак. Всичко останало здраво, твърдо и категорично и една мелодраматична, жертвоготовна и емоционална рачешка нишка, готова да ме предаде в моменти на слабост pardon
В този рачешки ред на мисли, Мимето ми се губи...
Е, аз я чувам от теб, съответно я приемам като история от майка на майка Wink . Другото е малко късно да поправям ( дъщеря- майка) , мога само да стискам зъби и да търпя ( както и майка ми мен ), или да избухвам на моменти като Рат. Според деня, както се казва. Wink
За луна в рак- съчувствам ти, но ти си доста по здраво стъпила на земята от майка ми ( и тя е с луна в рак). Нонстоп хленчи, драматизира, изнудва емоционално. Ти си супер.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: ноември 10, 2020, 08:56:07 »

Привет, как сте?

Свекърва си е овен, независимо от луните.Те са много здраво стъпили на земята и постигат целите си.Имам много близка овен, направо на моменти се кефя как с усмивка на уста(за пред хората) постига каквото е решила, независимо от всички около нея.

Иначе аз не знам какво животно съм, но се оказва, че много лесно работя с деви и само аз се разбирам с тях, на работа да уточня.Повечето деви мъже, които познавам са особняци, но аз много лесно се разбирам с тях и работим много добре.Пък аз съм козирог, не много търпелив, но на, успяваме.

Ох, днес ми е някакво никакво, полу заспало.Ще гледам да почета една книжка, може би ще сготвя, ама може би.Ще отида до магазина че трябва да платя сметките и стига толкова за днес.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: ноември 10, 2020, 09:28:51 »

Здрвейте!

Чета ви, но нямам време напоследък да се разписвам. Днес пак имам фотосесия, есенните са хит!

Свекърва, не знам какво е правилно, хубаво е, че си му споделила, но както сама казваш, ако няма компромисен вариант, все някой ще страда от решението, а НИ1 май и в двата случая. Пожелавам ти просто да няма за какво да се тревожиш!

Днес, след един безмислен разход от голяма сума, си дадох сметка, че с любимия не знаем как да спестяваме или ценим парите си. Сега ще мисля как да си направим разчет и план на разходите, който да е ефективен, а не да го зарежем след една седмица, защото е досадно да следим. Вие как спестявате, имате ли си някакви "трикове" или правила?

При нас май най-много пари в ежедневието отиват за храна, никога не си отказваме, когато нещо ни се яде, но по-скоро е станало глезотия - нямам време/желание да готвя - поръчваме храна за вкъщи. Другият голям разход са подаръците, но поне те са само за рождени дни и Коледа, през останалото време ще е нещо дребничко.
« Последна редакция: ноември 10, 2020, 09:35:16 от Bube » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: ноември 10, 2020, 09:38:53 »

Добро утро!
Бубе, аз какво да ти кажа, с много широки пръсти съм  blush Всеки месец уж имам разчет /сметки, консумативи и т.н./ остатък еди колко си... Щом взема заплата задължително прехвърлям част в спестовна сметка. Обаче идва един момент, в който ми пада пердето и "защо да не си купя нещо супер безсмислено и непотребно, което обаче в тоя момент много ми харесва и го искам сега и веднага" и от там вече всичко е мъгла...
Оф, тука е някво мрачно, аз не се наспах, нещо ми е крив света днеска. Дано по-бързо да мине деня!
Лек вторник!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: ноември 10, 2020, 09:56:26 »

Аз съм чичо Скрудж.Още щом взема заплата определени пари отиват в сметка, за черни дни или за море или нещо друго.Знам какви са ни основните разходи за апартамента и по децата.Останалото правя разчет по седмица и от там непредвидени.Въобще ако ви трябва човек счетоводител те това съм без да съм го учила.  crazy
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #143 -: ноември 10, 2020, 10:00:34 »

Привет!

 Ж. нещо през нощта 2 пъти се буди през час, накрая искала и при нас да легне, което се случва за 3ти път в живота й. За сметка на това спа до доста късно. Тук почнаха да къртят точно над нас и е непоносимо. Тоя апартамент стените му станаха на дантела, всяка година го къртят...Гадно е времето, ама ще идем до един свободностоящ ДМ в по-утрепано време за разходка и после ще видим какво ще сабя покаже. Дано спрат от 2 до 4, защото ще се развихря и днес със скандали.... beating

Бубе, ние в зората на съжителството отчитахме в Ексел всички разходи и приходи, има и разни апове вече, де. Като горе-долу се нагодихме и знаем какво що спряхме да го правим. С дете няма и как да нямаме поне 2 манджи и знам с 4 яденета напред какво ще готвя. Ние отделяме предварително каквото искаме да спестим за ремонта и бюджет за месеца и в много форсмажарони обстоятелства стигаме до резерв. Единствено за детето не пестим и обикновено купуваме малко, скъпи за повечето хора, но качествени неща, но пък дрехи има от 3 страни за доизносване и този разход ни е спестен. Ето сега има 3 зимни якета маркови, носени по 1 сезон и това ми спестява доста. Ама да ти кажа харчете си докато сте двама после и да искате няма да е както сега good
 Ние в новия апартамент смятаме да правим стена за рисуване. Ж. като я знам най-много да се изнервя и да чисти, а ние да рисуваме-тя не търпи нацапано.То заслуга има бабата дева май най-вече.  blum

 Хайде верно от сутринта детето лудна с тва стъргане, да минава бързо тоя ден. Отсреща с бебето как оцеляват и те не знам....
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #144 -: ноември 10, 2020, 11:35:07 »

Пожелавам ти просто да няма за какво да се тревожиш!
Да, това е единственото  heart Wink Дано някога се случи smile
За сметките и парите пак ще кажа една приказка на баба ми /тук също съм я споменавала/ Сметките ги има, парите- не! Трябва да се променят нагласите, иначе каквито и пари да спестиш, винаги може да ги похарчиш за нещо, което в последствие да се окаже, че е ненужно. Особено в днешни времена.  blush nea
Бубе, ясни са ти най- големите разходи, знаеш и как може да ги промениш. Wink От вас зависи дали ще искате да го направите. Ако имате финансова подкрепа от родители и може да разчитате на тях при нужда, няма да е лесно crazy Понякога се налага човек да си смени средата, че да харчи според възможностите си и да не страда, както и да си занижи очакванията и заслугите, че му се полага да има това или онова.
В момента е трудно да се предвиди каквото и да е и да се планира дългосрочно. Нито да имаш спестени пари, нито да нямаш е работата.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #145 -: ноември 10, 2020, 12:07:27 »

Аз случая на Свекърва го гледам от друга гледна точка. Като майка е ясно какво я тревожи. В случая обаче виждам как някой външен просто трябва да даде мнение, да надърпа ушите. Големи, малки, всички могат да правят глупости и от време на време не е лошо да има външен коректив.
В днешно време с всякакви социални мрежи не е сложно да разбереш кой какви ги върши. Понеже аз отказвам да участвам в съзерцаването на битието на хората, много често някой се сеща да ми прати скрийншот с нечий пост и отдолу възмущение lol Особено комшийката ми е първа в това. И ща - не ща, знам кварталните клюки  pardon

А за споделянето и осигуряването на тревоги на родителите - ами моите ги ограничавах тотално от това. Трябва да са ми много благодарни lol Значи това да се тръгне към Слънчев бряг, пък оттам за Варна, пък то не било Варна, а всичко в 50 км близост... Пък от София към Правец или Пловдив и след това газ на някъде си... Ами то си беше ежеседмично преживяване. Какво да им кажех, като всяко решение беше предпоследно?! Е, майка намери случайно едни снимки, не че ги бях крила: Ама ти си била там. Е, бях и се върнах smile

Менианте, честит ти нов дом!
Бубе, аз не обичам да харча пари за глупости. Имало е много трудни финансови години и оттам се научих да искам малко, ама качествени неща. От боклуци се отървах. Изхвърлям периодично. Разпродадох разни стари чанти и си взех няколко и по-скъпи. За храна грам нямам мерак да харча. Виж за заведение тип преживяване е нещо друго. Наистина е въпрос на подреждане на приоритети.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: ноември 10, 2020, 14:19:43 »

За харченето - аз трудно харча пари. Сега, за ремонт, обзавеждане, уреди и пр., толкова пари заминаха, че лошо ми става като си помисля. Ама, от друга страна, го правя веднъж и после се надявам години наред да не ми се налага да пипам нищо.

Но за дрехи - винаги гледам промоции и дори и да мога да си го позволя, ако нещо ми се стори прекалено скъпо, колкото и да е хубаво - никога няма да си го купя. Така съм свикнала - от време, в което трябваше да си шия чорапите, защото не можех да си купя нови.  pardon  Преди това пък - като ходех още на училище, веднъж попитах майка ми за дрехи, които ми трябваха и тя каза: "нали имаш стипендия, купи си сама". И оттогава спрях да ги питам за пари - защото съм притеснителна в това отношение. И се научавах да намирам най-големите промоции - ликвидации и т.н. - за да мога със 21лв да си купя панталон и блуза едновременно.  pardon

За храна, обаче, от време на време си позволявам и по-скъпи неща.

Като цяло, гледам да не харча много, но досега спестяването все не ми се получаваше. Дълго време бяхме с по-ниски доходи, после ми се увеличиха постепенно възможностите и постепенно накупихме и сменихме доста неща. А сега - и ново жилище. Но след това вече планирам наистина да започна да заделям повече пари настрани. Крайно време е.  blush
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: ноември 10, 2020, 14:37:23 »

Аз само ще кажа, че ММ е Дева - кръстоска между калкулатор и спестовна сметка.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: ноември 10, 2020, 14:38:56 »

Аз също за детето не пестя, за дрехи ми дава Менианте и още една приятелка. За мен дрехи ми дава приятелка, с друга си разменяме- купувам си обаче скъпи чанти, обувки и якета. Бижута също.
Гледам да съм платила първо сметките, после храната, после да отделя да има за лекар/ зъболекар и добавки.
Каквото остане го харча- в кр сметка няма да живея вечно....
Държа уредите да са хубави. Общо взето съм на принципа че евтиното излиза скъпо. За екскурзии не бих давала пари, мисля че за моя характер просто не е моето нещо.
Бубе, най добрият начин е да си отделите сума за харчене след като сте платили всичко необходимо и да не я надвишавате.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: ноември 10, 2020, 18:09:20 »

Да напише още някой ред.

Свекърва, аз мисля, че просто си изнервена от всичко струпало се, както сама си написала. НИ1 ще го преживее. Дошло му е било времето да се разтовариш малко и може би това е бил точния човек.
Чудя се девер ми как ли говори с техните, защото мм общо взето им се обажда да им каже да не го занимават с глупости. Понякога ми се иска да съм като него, защото и мен нашите понякога да ми говорят разни неща, които свъщност не са релевантни с моята ситуация. Но аз ги изслушвам и само си развалям настоението след това. Като цяло сме оставили Бамбук да си говори с бабите и дядовците, ние само минаваме да махнем и да кажем ок сме. Всъщност понякога ми се иска да каже, че не съм ок, ама многострадална Геновева още е при тях и не искам и аз да ги товаря. А и за повечето неща отговорът им е  - ела ти си тук. Така и не разбраха, че понякога просто искам да ме изслушат, без да очаквам да правят нещо. А може би, защото са родители това всъщност е невъзможно.

За спестявания - у нас с това се занимава мм. Аз от две години нямам и пари, които да спестявам. Но той още от преди да се оженим беше измислил схеми , кои пари да спестяваме, кои да харчим, кои са за сметки и храна, кои за нещо друго. Аз съм им изпуснала края, то даже не е хубаво да съм толкова не наясно. Ама той си следи всички промоции. Сега е взел да си продава някои от обувките. Той има много и се оказа, че има чисто нови с етикети, които е купувал от промоции и сега като си остава за толкова време вкъщи, никакъв шанс да ги износи. Някои даже двойно успява да ги продаде. Та той е предприемчивият от нас. Малко се дразнех от всичките пари дето отидоха за обурудване на офиса вкъщи, но той по цял ден, всеки ден това прави и всъщност трябва да му е удобно. Два монитора са си два монитора lol lol

Бубе, а ще споделиш ли за какво е безсмисленият разход? Цял ден се чудя.

Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines