Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 19:11:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември 2020  (Прочетена 64560 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: ноември 02, 2020, 11:37:21 »

Свекс, не че нещо, ама в тия условия в момента, по-скоро нещо ще научи от калния двор племенникът ти, отколкото от училище.
Около нас също всички са се затворили за дистанционна работа. ДОри и най-смелите вече не са толкова смели. pardon
Мен ако някой ми каже че съм сготвила помия, това ще му е последната манджа от мен.  diablo
Блъскам си главата над липсата на социална среда за малкия на така важната за това възраст от 4 годинки, но нямам особен избор. Не подлежи и на домашно обучение, къса картите с буквите, не ще да реди пъзел и въобще го интересуват общонародни дела от типа на коли, колела и крещене, бокс по възможност. crazy
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: ноември 02, 2020, 12:02:43 »

Като казахте Коледа, аз ни в клин, ни в ръкав, ама желаещи за коледна размяна ще има ли?  blush blush blush
На мен ще ми стане коледно след още седмица две, мисля да врътна едни меденки скоро време.
Мен нашата фирма много ме дразни, няма да пуснат хората, да ги рязредвт малко, ами "говорете си по мейл и тел, носете маски нон-стоп, не се засипайте в коридора", а в централата сме 2000+човека и вече има случай на контактни, ако не и болни.
Еми, моя също пъзели не харесва, разни игри, спокойни (да седне, да прави нещо пипкаво) го изнервя и не ги харесва. Дай му да се катери по дървета в момента, да кара колело като бесен в офф роуд среда за предпочитане, у нас се гони с коли и разхвърля. Не знам зимата ще мрс от студ на вън, докато той дивее.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: ноември 02, 2020, 12:48:08 »

Аз съм За размяната.
Ники го знам че е от нашето тесто lol
Подаръци съм намислила за всички. Някои съм купила, други предстоят. Остават за жените, мъжете са отчасти уредени.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: ноември 02, 2020, 14:13:30 »

Здравейте!

Брат ми е вече по-добре, започнало е да му се връща обонянието най-сетне. На мен в събота ми изтече карантината от десет дни (ние брояхме 10 от излизането на положителния тест) и видях малко слънце, че имах фотосесия в неделя в парка. Не знам заради чистия въздух или защото малко намръзнах, но вчера вечерта ме беше стегнало гърлото. Едно такова чувство, все едно ти горчи. Нямах температура, накиснах си малко краката в топла вода + чай и си заспах като къпана. Днес май ми няма нищо, знам ли, постоянно се вглеждам в себе си за неща, които при други обстоятелства въобще нямаше да ми правят впечатление. Тъпо ми е... Оплаках ви се.

Свекърва, много голям приключенец твоят син! На мен така ми се пътува и пътешества, където и да е, ама не смеем много да мърдаме сега, като мине всичко с брат ми, да видим и ние как сме и ще се приберем на село да помагаме за прибирането на дървата и да доизвадим картофите (измъчиха се майка ми и баща ми, 10 декара сами си вадят, а тази година са се родили толкова много! Чувствам се много виновна, че не им помагаме сега...)

На мен ми е коледно от известно време също, особено като станах днес и бяха запотени прозорците, можех да си представя, че навън има сняг  heart Подаръците за милото съм ги купила вече, остават ми всички останали, но малко са ми се изчерпали идеите. Последно време все големи подаръци си правим и ми се иска да свалим малко летвата и да се върнем към по-обикновените неща.

Аз също съм "ЗА" да си разменяме подаръци smile
« Последна редакция: ноември 02, 2020, 14:16:33 от Bube » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: ноември 02, 2020, 14:30:59 »

Бубе, спрей прополис и невен пръскам като усетя и най малката промяна в гърлото. Смея да твърдя че при несъществени простуди, веднага отрязва още в началото нещата.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #20 -: ноември 02, 2020, 15:03:37 »

Мен ако някой ми каже че съм сготвила помия, това ще му е последната манджа от мен.  diablo
funnytooth Еми, голяма дума не казвай Wink На мен не ми пука много- много каква оценка ми дава, важното е, че всичко е изядено. Не му е лесно и на него, така си избива напрежението, а и ме държи във форма Wink. Не исках да прозвучи като оплакване, просто споделям майчини неволи с пораснало дете. Wink smile
Тъкмо сега слушам по радиото за и против дистанционното обучение и за изгубените летни месеци. Ама тогава подкрепяхме туристическия бизнес, кой да мисли за наука и медицина pardon. От пловдивския щаб изказват мнение, че увеличението на бройките се дължи на започването на училище - много от децата карат безсимптомно и се разбира едва когато в семействата им се разболее възрастен и тестват всички. Тогава се  разбирало, че те имат вече антитела, или че в момента боледуват. Не зная дали това е научно доказано и дали изобщо се води някаква подобна статистика. Противниците пък са на мнение, че няма нищо по страшно от неграмотни хора, защото това били последствията от миналата карантина.  pardon Като бивш учител, мога да споря, че една голяма част от децата, независимо дали са присъствено в училище или не, си остават неграмотни. Нито те, нито родителите им се интересуват от училище, карат си го ей така, щото е задължително. Ако се спестят разходите за парно, вода, дезинфекция, храна, транспорт и др. и всичко това се предостави на родителите, вероятно много от тях биха могли да вамерят начин да си останат вкъщи crazy Не зная, по Европата последно затварят училищата, ама там първо рядко живеят с баби и дядовци, второ, не остават всички деца, а има ясни и точни критерии кои. Не мога и да не си мисля, че отново са намесени бизнес интереси от фирми за доставки на храна, дезинфектанти и лични предпазни средства nea
Объркана работа, сигурно правилното решение е някъде в средата, но ще разберем след доста години.
От миналата тема, за вредата и ползата от климатичните системи само да кажа, че има такива, които не въртят въздуха, а го издухват навън или са снабдени със специални филтри, като в големите самолети.
Спреят на Еми с прополис и невен го ползвам и аз, тя ми го даде като задължителен за домашната аптека. Действа безотказно за всякакви гадости из устата и гърлото.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: ноември 02, 2020, 15:26:35 »

Свекс, аз знам че не се оплакваш но скочих по женски вътрешно от съпричастност. Пък и за какво ще си изкарват мъжките напрежението от нещо си върху нас? В кр сметка явно не могат другояче ама мен какво ме касае това? Философствам си принципно като повдигна темата, не че нещо лично към НИ.
В тази връзка, малкият вече има прякор на мерцедес -ML- сиреч Малък Лигльо. GM се досещате че е Голям лигльо. lol
За образованието- ако някой има иновативна идея как да накараме малките деца да не скучаят пък и да учат занимателно, ще му дадат нобелова... за съжаление не всички са ученолюбиви. Та как се прави златна среда не знам...
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: ноември 02, 2020, 15:37:46 »

Бе и аз се чудех на Свекърва как се е занимавала жълтъкът и белтък да не се допират (или нещо подобно беше), ама вече не се чудя, защото у нас яденето често е голяма пародия lol lol lol

На никой не му е лесно, аз почти се броя изкукала вече  tease

Бубе, радвам се, че си по-добре. Аз ако предстои да се срещна с някое бебе, все съм в паника не ме ли боли гърлото. От срещите ми със Звяр започна. Май тогава осъзнах, че това бебетата не са шега работа. Сега преди всякакви записани часове съм на тръни.

Между другото, онзи ден получих имейл от служебното момиче, в който ми разказва подробно за първите ѝ два месеца в университета в Лондон. Еми като я чета, ще рече човек, че такова чудо като Ковид няма.

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: ноември 02, 2020, 15:43:17 »

Абе аз почнах по- сурово че и тук храненето беше пародия. Слагам и не питам. Ако не изяде, няма десерт. После се вдига масата и до вечеря или обяд- нищо не давам. Да видиш как прояде сума ти неща като поп.
За много хора- ковидът не съществува, заради тях сме на това дередже.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #24 -: ноември 02, 2020, 16:00:48 »

Аз се дразня, че нещо баш най-важните неща в доставката ги няма... не искам да влизам в магазин и поне да ми се обадят и да заменя дори и за по-голяма сума. Всичката ни работа е така наполовина...

Еми, предложенията съм ги отразила, но чакам подходящ сгоден момент за закупуване.Сега ще ме накараш и такъв спрей да търся. Голям инфлуенсър, ей!  Аз сега взех някакво практическо помагало за Монтесори занимания вкъщи да видим дали ще има добри и лесно изпълними идеи да избутаме зимата.

Свекърва,абсолютно съм на твоето мнение по всички въпроси, дето си засегнала. Има си и деца, дето им трябва по-креативен подход, но колкото и да си креативен на 25+ деца не можеш да обърнеш индивидуално внимание. Други пък родителите им са били също толкова заинтересовани и изпълнителни, колкото са и те, ама пищят...все друг им е виновен. Моята кръстница обяснява как в елитна гимназия мрънкат, искат си дискотеките, пушели наргилета в близките кафенета, еми не бих си жертвала живота за такива лекенца, ама като няма друг доход...

Не знам, ама мъжките са по-капризни явно. И Ж. ако й се даде много право на избор и либералност почва да ги къдри, ама аз й давам свобода до 2 предложения и ако ще. При баба й до вчера имаше огромен избор от бисквити, солетки, други неща. Днес си яде супата без обещания за нищо, че и още искаше. И обикновените бисквити й бяха много сладки иначе си искаше с "шоколадче". Както моята баба казваше "като ти огладнее г*зицата". Тя е разправяла как е ронила от кирпича и го е яла. Били са 6 деца, баща й са го убили като тя е била на 3 месеца и всички доживяха до 90 години. Та сега всички сме глезльовци. Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: ноември 02, 2020, 16:51:30 »

И баба ми е разправяла за супа от трева! Прабаба ми е ровела поне киселец да добави към нея! Пак така повечето от седемте деца живеят дълги години.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: ноември 03, 2020, 09:11:00 »

Добро ви утро.Вчера забравих да чиститя РД на майката на Рат.Да е много здрава и щастлива.Как изкарахте Рат?

Ние сме добре, излизахме, обикаляхме из града и така.Днес съм с три деца.Каката е със сополи и променен глас и я оставих в къщи.Сега ще звънна на госпожата да и кажа, да знае.Тази седмица ще е почивка smile

И аз от намаленията покрай деня на Будителите взех 2 книги, но съм се насочила към киндъл, защото не ми е удобно с книгите вече.Ще гледам или някакво намаление или от ОЛХ.
Май измислихме на Моника подаръците за Коледа.Иска Пениборд цяло лято та това ще е от едната баба и леля и.От другата баба и чичо ще е хубав комплект за рисуване, много рисува.И остава ние с Мерал да измислим нещо.Ще вземем и по нещшо символично за нашите, сестра ми и свеки, от сърце, но символично, просто за жеста.

Мисля и че идва първия РД на близначките.Поръчах си разни резци за тортата, но за сега идея нямам къде са(от Алито ги поръчах)Имам идея каква да е тортата, надпис имам от кака им, ще купим балони да надуем сутринта да се изненадат като се събудят и така.
Ще поканим само бабите(и с Моника така правех) само да сме здрави, друго не искам.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: ноември 03, 2020, 09:34:45 »

Маги, ако не се оправяш, прати ми номер на товарителницата, аз ще проверя къде ти е пратката ако е пратена с алиекспрес шипинг, може да се проследи.
Да се оправя бързо Мони.
Аз нещо се поизнервям тия дни и гледам да си държа мозъка зает, че работа много няма. Гледам разни документалки за Джъстин Бибър и доста си променям мнението. Плюс че има и поуки в цялата история.
Турците след първия рунд с короната, са си подновили 3-4 яки сериали та ги следя и тях.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #28 -: ноември 03, 2020, 09:45:50 »

Добро ютро!

До 08:30 бях приключила с готвенето на обяда, Киви беше права, трябва да се готви сутринта с работа от вкъщи че после е абсурд.Вчера изкарах на юфка и бях дроб цял ден... плътно на колове до 19:30, само отделих 30 мин да прибера Звяр , после и един късен с америката до 23:30... Днес ще е същия филм,ама какво да се прави.

Малее Маги стана време за рожден ден! Покажи какво си замислила за близначките smile?

Ние коледния сме измислили за Звяр, ракета на Плеймобил, за останалите не съм мислила, както дойде.

Бубе ти няма ли да се тестваш?

Ох и снощи с Виена... не ни стига пандемия, земетресения ми и терористични атаки.... Панде как е при вас?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: ноември 03, 2020, 10:22:51 »

Булче, тоз звяр много послушен, сам ли играе доде работиш? Мали три пъти чета че си яла бял дроб и се чудя къв е този нов деликатес lol
Бубе верно, ти няма ли да пуснеш един тест?
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines