Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 21:11:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември 2020  (Прочетена 65545 пъти)
 
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #375 -: ноември 23, 2020, 18:26:47 »

Крайно време е да се затвори... като не разбираме с добро, просто си заслужаваме тежките мерки... жалко за хората, които вече загубихме.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: ноември 23, 2020, 22:15:29 »

И аз смятам, че даже е закъсняло затварянето. Но има и нешо други, какво предстои идните дни-протести... Ми много удобно ми идва, съжалявам! Що не затвориха ореди месец, когато почнаха главоломно да растат случаите?! Трябваше още тогава поетапно да затварят и да стягат и тъпа, а не пак сега изведнъж всичко. Спокойно спортни зали и заведения можеха да се по затворят и т. Н.
Тамън се наканик да пратя шефа на детска за 1 ден, че да не му изтичат изследванията, ама ей на късмет си има детето, няма да ходи или ще иде сряда за малко, още не мога да реша.
Къде е тоя мол бе, издайте и на ъия дето не са видяли явно?
Тая  Пепе ми е твърде не реална, имам чувството, че повече е режисирано всичко, отколкото истинско.
Куриерските фирми и мен ме изнервя, оня ден пак 2 лв си изптосиха Еконт. Не съм за 2 лв, ама всеки път циганските номера "нямам дребни", предложих да му дам 3 да ми върне 5 "ами аз и 5 нямам..." гаден малцинствени индивид беше и вече само точни пати ще имам, специално! А най-тъпото е, че и до офис трябва да ходя, че да върна въпросната поръчка   pardon

Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: ноември 23, 2020, 23:08:33 »

В Австрия, както писах, от седмица вече е локдаун, за сега до 6 декември. Но ние си живеем доста изолирано и без това. Единственото градината ми липсва.
Тук училищата и градините са отведени. Децата могат да ходят по преценка на родителите. Ако и двамата родители са хоум офис също не е проблем да ходят. Пролетта от групата на Томи нито едно дете не ходеше до средата на май месец. Сега не знам как е, но хората не са така изплашени от неизвестното и май повече деца си ходят.
Преди малко говорихме с девер ми и много се ядосах. Ходил на планина с някакви хора, почувствал се зле, ама решил, че е настинал само и си ходил на работа два дни, докато не си изгубил обонянието. 5 човека от различни домакинства в една кола, без маски разбира се. Трима са болни, двама с положителни тестове, ама той нямало да се занимава с тестовете. Само нямал обоняние и щял да си работи от вкъщи.
Та той, за да се оневини, разказа за братовчедка им, която се разболяла, типични симптоми (всеки ден ходела на фитнес). Не си правила тест, че да не са под карантина. Два-три дни била зле и пратила децата при свекърва си, и след това си излизала вече.
Радвам се, че са добре вече, ама  за локдаун са нещата.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #378 -: ноември 24, 2020, 09:18:20 »

Радвам се, че са добре вече, ама  за локдаун са нещата.

И аз се радвам, че са се оправили и не са имали усложнения, но това не е единичен случай. Лошото е, че точно тези, които го изкарват на крак и масово се разхождат, заразяват, но никой не знае следващият заразен как ще понесе вируса... иначе има стратегия в това да пратиш децата при свекървата. Малко като оня виц: Седи една баба на пазара и продава ябълки, ама се провиква, че са от Чернобил. Спират хора и ѝ казват да не се провиква така, че хората нямало да пазаруват. А тя им казала, че доста се търсят за снаха и за свекърва.
« Последна редакция: ноември 24, 2020, 09:19:56 от Kiwi » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: ноември 24, 2020, 09:31:50 »

А добро утро!
Днес съм една идея по-наспал се, ама от сутринта с главоболие  crazy а колко неща имам днес да върша... И то със любезното съдействие на "малката" беля.
Панде, направо нямам думи! Извинявай, ама това ми е яко безотговорно. Малко на принципа "аз като вече съм болен к'во ми пука за другите".
Някоя да е готвила заек? Появи се един домашен в хладилника и сега мъдря рецепти.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: ноември 24, 2020, 09:33:30 »

Маги, защото дребните разнасят и стандартни вируси, съответно вкарваме  лични лекари, педиатри в още гимнастики-всичко в момента без това е пренатоварено. Та гледат поне това да отсеят и намалят.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: ноември 24, 2020, 09:41:12 »

И аз си го помислих това за свекървата lol вярно не са в най-добри отношения. Ама се дразня как си правят каквото си искат. И разбира се дразня, как ни изкарвам куку, че сме предпазливи. Девер ми да си беше отишъл с неговата кола. То всъщност не знам дали не е било с преспиване като се замисля. Още по-зле.

Как сте вие?

Нещо интересно?




Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: ноември 24, 2020, 09:47:00 »

Моят тест излезе положителен, което го и очаквах - предвид, че всички сме болни вкъщи. Сега всичко се отлага с две седмици, ама какво да се прави...

А за детските градини - не знам колко затворена среда са, ама дребният ми каза, че си имало кашлящи, едната леля се била разболяла... В училище пък, също се разболяват - и учители, и деца....
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: ноември 24, 2020, 10:00:50 »

Панди, ако трябва да коментирам девер ти, ще е с епитети, така че няма. Понякога си мисля че човешкият ни род не заслужава всички шансове които получава...
Менианте, ти как се чувстваш?
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: ноември 24, 2020, 10:13:24 »

Менианте, стискам палци леко да мине  Good luck
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #385 -: ноември 24, 2020, 10:36:46 »

Привет!

Менианте, дано минава леко!

 Ние бяхме изпаднали в такъв казус, а и наши роднини. Имаш контакт с положителен, ти самият не си и работодателят ти не ти дава неплатен, нямаш основание за болничен и какво можеш да направиш... не се ли явиш на работа самоотлъчка и чао на работата в тия времена. Аз съм за спазването и не си позволих дори детето да разходя в 10те дни, а бях контактна от 2ри ред, но разбирам и такива хора, защото контролът е 0 и се оставя на обикновения човек да носи вината. Повечето си казват ще го преживея, но децата си гладни ли да оставя...та всичко идва от липсата на адекватност и последователност на мерките плюс липса на контрол и санкции и става пълен хаос. На площадката дочух разговор на майка " аз не мога да ида до пазара, че нали съм карантина..." Е такива нямат оправдание...Същото е и с болниците и въобще ни лъсна порутената къща зад излъсканата фасада за пред чужденците. Имаше немалко време да се реши и подготви всичко, какво правиха в тия месеци никой не знае... Като идея звучи супер затваряме се, ние сме се затворили, ама тия деца на градина и училище кой ще ги гледа, родителите вече от къде да изкарат дни да си седят вкъщи изобщо не е ясно... Пак ще се съберат баби и внуци където може и не мисля, че ще е ефективно. Дано измислят нещо умно, макар че почти е като на вратата на Дантевия ад " Надежда всяка тука оставете" за тая кауза. NO

 Аз нещо се разминах с куриера, ся уж щеше след малко да дойде и седя както Свекърва беше описала вчера. blum Много режещ вятър ми се стори, че духа навън и пиша ден без разходка. То и вчера следобед като отворих да се проветри замириса на кюмур, та едва ли има нещо полезно в излизането навън към момента. NO Детето скучае, аз се чудя кога да намеря време да му измисля и подготвя коледни занимания....

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #386 -: ноември 24, 2020, 12:07:43 »

Менианте, леко да минава!
Какво да ви кажа, всеки си изживява страховете по собствен начин. Мисля, че стигнахме дотук заради многото авторитети, които се изказваха по медиите. Мангъров многократно обясняваше как здрави хора не е редно да се затварят вкъщи, как трябва да се изолират само болните и как самият той няма да си прави тест докато се чувства добре.  Казаха, че малките деца не разнасят заразата и рядко боледуват, няма проблем да ходят на ясла. Преди час слушах по радиото точно обратното становище на лекарския педиатричен съюз, хем се разболяват, хем и разнасят заразата. На кого да вярва човек, казват го не политици, социолози, психолози и икономисти, а медици с опит.
Нашето поколение е свикнало да бъде лъгано и приспивано с обещания и никога не е вярвало на това, разчитало е на здравия си разум, на очите и ушите си, на думите на по- възрастните, прошепнати тайно и само в доверени среди.  pardon Но вие сте расли в други времена, вероятно и ние не сме могли да ви дадем здрава основа и сме искали да имате и правите това, което ние не сме могли. Няма как това да не се отрази в поведението на някои по- свободолюбиви и търсещи себе си хора.
Ох това го пиша и прекъсвам след поста на Панди за стиснати палци към Менианте. Посрещнах  лампите, свариха ме на лаптопа. Докато ги кача по стълбите, разопаковам и оставя на бактерицидната лампа, ей ти и проф. Чирков починал.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: ноември 24, 2020, 12:33:16 »

Аз не харесвам кауфланд но днес ми се наложи да купя нещо специфично оттам за майка. Пълен с бабички едвам ходещи, извън коридора им ! Чий го дирят?? После в коридора им пък аз няма да мога да пазарувам! Днес съм много бясна- неорганизиран, недисциплиниран народ ! sad sad
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #388 -: ноември 24, 2020, 12:39:50 »

Аз не харесвам кауфланд но днес ми се наложи да купя нещо специфично оттам за майка. Пълен с бабички едвам ходещи, извън коридора им ! Чий го дирят?? После в коридора им пък аз няма да мога да пазарувам! Днес съм много бясна- неорганизиран, недисциплиниран народ ! sad sad

Нали същото писах и аз петък, в Лидл...

Мен ми е бясно, защото се старехме доста, последните седмици единствено беше работа вкъщи, дете на градина, пазар и това е... Но хорара живот си живеят и не се трогват. Ние без градина ще преживеем, поне изкара плътно с две отсъствия, яд ме е че учи доста там, рисуване, пишенр, английски, ама здраве да е, покрай сухото и мокрото гори...
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: ноември 24, 2020, 12:50:02 »

Тук за седмица локдаун, случаите започнаха да намалятват. Може би и в България ще се подобри положението.

Адиктед, то разбира се, че има всякакви обстановка. Ама като можеш да работиш от вкъщи и като не падаш от Марс, като те боли гърлото, остани си вкъщи. То това и тук го има - хора, които живеят сами са си ходили в офиса на ММ до последно преди локдауна. Сигурно ние не ги разбираме. Ама те пък не разбират хората с деца. Девер си е голям егоист, но по принцип не е някой шмекер и е съвестен. Явно този път егоизмът му е надделял.

Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines