Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 19:23:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември 2020  (Прочетена 68912 пъти)
 
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: ноември 19, 2020, 09:29:33 »

Дървените закачалки ми харесват повече, а и са ми по-удобни. Аз и от Икеа имам да пазарувам. 

И дребният се разболя - кашлица, сополи. Ама каза, че в градината имало и други кашлящи деца, та явно от там.  pardon
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: ноември 19, 2020, 09:39:41 »

Дървените закачалки ми харесват повече, а и са ми по-удобни. Аз и от Икеа имам да пазарувам. 

И дребният се разболя - кашлица, сополи. Ама каза, че в градината имало и други кашлящи деца, та явно от там.  pardon
Давай идеи и ти за сополи ако нещо ново има.
Е нали уж не пускали деца със симптоми вече?
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #317 -: ноември 19, 2020, 09:39:57 »

Еми аз се кълня в Назопюр, ама имай предвид чеот много малък го свикнахме и за него е съвсем нормален ритуал Промивка на носа+Миене на зъби. Това нещо когато е особено задна хрема какви неща изкарва не е истина. Сега уикенда тръгна задната хрема, нищо не тече и не издухва, е с Назопюр излезнаха жълти парчета.... Да не говорим че вечер след градина чернила и прах излизат, лекарките в белодробна бяха възхитени от това чудо, казаха че е страхотно за ползване, Назик ми е другаря за отпушване на носа. Другото нещо което давам всяка есен е Бронховаксом и не на последно място антибиотичните капки.... За съжаление почне ли жълтилото и стане ли вече много зле положението жълто към зелено почвам капки...

Ох от вчера ми е свито за приятелката на Миленката, направо имах чувството че съм я познавала, толкова е разказвала и тук за Мон  cray не знам какво е станало и нямам сърце да питам, но голяма загуба, мир на праха и...
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #318 -: ноември 19, 2020, 09:42:24 »

Привет!

 Оф, със закачалките имаше някакъв вид дето не се плъзгали дрехите, ама какъв беше....

 Аз онзи ден добре, че отдалеч видях, че има дете на по принцип празната пързалка и предупредих Ж., че няма да ходим... Тъкмо подминахме и егати магарешката кашлица се дочу. Днес съм обещала да ходим за близалка, така смятам да я разходя до един клекшоп наблизо по хубав тротоар и после ще влязат в употреба едни тебешири, та дано минем без площадка. Една позната онзи ден беше помъкнала огромен арсенал от забавления и нещо се вдъхнових. Беше взела фризби и сапунени балони и още неща, та ще търся и аз варианти за игри извън площадките вече. good

 Забравих да кажа преди 2 вечери гледахме Жокера с Хоакин Финикс. За първи път от много време нещо да ми задържи вниманието. Аз с Хийт Леджър не съм го гледала, но просто след такава роля не знам как някой остава нормален, а Финикс е просто велик в нея. ММ каза, че съвсем върви на годината такава роля да получи Оскара... В началото има и съобщение по радиото на фон, че обявяват извънредно положение в Готъм, та да настръхне на човек косата от сегашната позиция, в която сме.... Та реших да споделя и нещо духовно, стига с пазари и вещи, напоследък май само това ми е забавление. blum

Едит: Да, и аз видях за приятелката на Милена и се ужасих, че толкова млад човек си е отишъл, независимо от какво.


Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #319 -: ноември 19, 2020, 09:55:36 »

Ох не знам какво става, да го доживеем този пуст край на Ноември, че... на където се обърнеш някой починал. Светла им памет на всички! Нали тогава вече обещават астролозите да почва светлото бъдеще...   disappear

Привет!

 Оф, със закачалките имаше някакъв вид дето не се плъзгали дрехите, ама какъв беше....


Велурени, или като с плюшено покритие. Мисля да тествам, не съм още.


Аз също не мога втора ръка, имам “енергийни” съображения, мои си особености.


И аз, обаче се научих как да ги филтрирам. Имам уникални находки като кашмирен пуловер за 10 лв.

Също така има един "вещерски трик" да изпереш прането със лъжица сол, прекъсвала енергийната връзка. Аз за децата нищо не взимам втора ръка, също и техните дрехи не давам на познати. Правя това финално пране със сол и пращам в някой контейнер за рециклиране, което вече не става...  crazy crazy crazy
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: ноември 19, 2020, 10:03:17 »

Булче, едва ли мога да го накарам промивка. Ама ще си запиша.
Адиктед, в Лидл пускат облечени с кадифе закачалки, ама отдавна не съм следила положението с тях. Леля ми се кълнеше в тях.
Булче, аз съм изтрила от Фб хората с които не общувам, та не знам за коя приятелка на Миленката говорите, мир на праха й.  Около мен познати също са с много черен месец, стискаме палци и се молим да ни подмине.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: ноември 19, 2020, 10:11:59 »

Добър ви ден, как сте?Гледам минорно настроение.Не знам каква е тая година наистина.Уж Козирозите много работни щяха да бъдат, финансови постъпления и добра година, на мен ми се разказа играта.Просто искам малко да просветне да видим надежда някаква, ама нямам големи надежди де.А тия по ТВ ми иде да ги избия до един, начел с оня тиквеник с джипката.

И ние сме със задна хрема и двете, днес ще инхалирам и ще мажа, нямам избор.Надявах се да се размине.Иначе са на АБ капки, но за задната хрема те не помагат.Пуснах прахосмукачката в кухнята да мине, че е някакъв ужас там, трохи, трохи колкото искаш.

Надявам се днес да поспя малко и довечера да живна.ХУбав ви ден!
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #322 -: ноември 19, 2020, 11:20:09 »

Съжалявам Маги за баба ти.

Булче, от такива промивки и аз и хора около мен сме получавали инфекции и вече не смея. Понякога влиза водата дето не трябва и стават големи бели.

И аз от 2ра употреба не съм пазарила, има толкова неща на намаления, че ми се губи понякога смисъла, но има хора около мен, които са фенове. smile пък и за околната среда е по-добре.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: ноември 19, 2020, 11:25:26 »

Маги, съболезнования.

Бог да я прости Мон. И аз имах чувството, че я познавам. milenkata и nansita много са разказвали.

Минорно настроение, ама това е животът.

 Аз предпочитам пластмасови закачалки. Не знам защо. Сигурно си мисля, че заемат по-малко място.

Нямам проблеми с нищо втора употреба. Всички мебели са ни втора употреба. И доста играчки и дрехи за Бамбук винаги е имало от други деца.

Назопюр още не сме го пробвали. От две години му се каня.



Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #324 -: ноември 19, 2020, 11:31:37 »



Булче, от такива промивки и аз и хора около мен сме получавали инфекции и вече не смея. Понякога влиза водата дето не трябва и стават големи бели.



С назопюр не стават, той има специална извивка и трябва да се спазват инструкциите,също в разтвора има физиологичен разтвор (НА сол)+ медицинска сода,много важно е след това да не се издухва носа. Пу пу да чукнем на дърво проблем не сме имали, ползваме го от над 3 г всеки ден, без значение дали има или няма сополи.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #325 -: ноември 19, 2020, 11:44:44 »

Имам велурени закачалки, даже едни такива специално за няколко панталона. Добре се залепват дрехите по тях и не падат наистина. Трябва обаче да си със стандартни размери, съответно и дрехите ти, иначе се гърчат и мачкат. Панталоните влизат трудно в секторите и моите мъже се изнервят докато ги намушат или измушат.  pardon На едната закачалка куката горе се измъкна, не е особено качествено направена. Сега съм я замотала с тел и нито изглежда добре, нито е стабилна, ама там си закачам по- тънки и леки трикотажни домашни поли и панталони, дето и да се мачкат /заради по- големите ми габарити/, не е от значение.
Аз лично търся големи закачалки и срам, не срам си искам от магазините, откъдето купувам дрехата. В Англия преди години ми дадоха цял наръч, в Испания и Португалия - също, безплатно. Е, не са мръднали, Ако и да са пласмасови и не особено красиви.
Писах на Миленката вчера, много е разстроена. Мон беше приятелка и на Тонито /на София майката/, тя им беше правила много неща за сватбите и си спомням, че и двете говореха колко прекрасен човек е била. Миленката ми каза - "този свят не я заслужаваше", та светла и памет и да почива в мир.
На мен пак ми се зачерви окото, не зная от какво стана този път. Слагам от старите капки, но ми е притеснено. Родният е на преглед, от месеци го боли рамото, та и за него се притеснявам какво ще излезе.
Маги, слушам им редовно глупостите на властимащите. Гледам целево вечерните предавания на БНТ, барабар с историческите от 21 часа, превключвам и на 7/8 за гостите на Слави за другата гледна точка, ама от никъде надежда не виждам и аз. Един програмист, дето разиграва варианти за развитие на кризи и възможности за изход от тях, спомена, че е твърде възможно да се появи личност, която да хване с твърда ръка нещата и да промени мрачния ход на събитията. Ама си е теория на вероятностите crazy
Дано нещо се промени, не става да се чакат резуртати, ако не се смени начина на действие. Марс къде се замота из планетите, изпуснах му края вече...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #326 -: ноември 19, 2020, 12:13:08 »

Маги, съболезнования!

Днес ми е някакъв разхвърлян ден. Тя и седмицата една такава. 100 неща едновременно и накрая все едно нищо не е свършено. pardon
Вчера успях да си взема роботчето и му направих кратък тест из вкъщи. Дребни радости! В петък чакаме кумците и поне ще имаме някакво разнообразие откъм контакти.
Аз държа на дървените закачалки. Купувах ги от Метро, но тогава нямаше още Пепко. Моите имат силиконче на напречната пръчка за панталони. Много мразя различни закачалки. Ако ми подарят в магазин, или я подарявам на майка, или изобщо не я взимам. За децата пък беше супер трудно да намеря дървени с картинки. Дадох сума пари, но една не е мръднала. good
Тази година май и астролозите останаха изненадани. Има някои много хубави неща, които се случиха на фона на общия хаос. Гледам точно на тези плюсове да обърна внимание - като равносметка и житейски урок.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: ноември 19, 2020, 14:15:13 »

Привет, дами!

Аз имам много вълнуващи новини! Спечелила съм една трите стипендии за Жените в науката smile Много се радвам, макар да не знам колко съм го заслужила (когато кандидатствах си бях решила да си измия ръцете от отговорността дали съм подходяща, като оставя журито да прецени и ако ме одобрят, това вече си е техен проблем). Разбрах, че съм се борила срещу 50 жени в точните науки, та все пак малко се гордея със себе си. Това ми дава стимул да продължа да искам да се занимавам упорито с това (че напоследък страстта ми към фотографията бе наклонила доста везните).

Тези дни имам много работа и не мога да се добреа да ви изчета.

Маги, моите искрени съболезнования!
« Последна редакция: ноември 19, 2020, 14:27:36 от Bube » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: ноември 19, 2020, 15:12:42 »

Бубе, с брат ти какво става?
Честита стипендия!
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: ноември 19, 2020, 16:03:48 »

Благодаря, Еми smile
Добре е вече брат ми, прави си втори тест миналиата седмица и е отрицателен. Сега е една идея по-спокоен, но вече всички си имаме едно наум как да се пазим повече. Лошото е, че не всички наши близки мислят, че сме прави и очакват да си ходим на гости, да си излизаме. Ето, сега наближават празници и на мен няма да ми е комфортно да се събираме, ама знам, че ще има сърдите или поне такива, които не могат да ни разберат.

Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines