Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 09:02:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември 2020  (Прочетена 65371 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #30 -: ноември 03, 2020, 10:28:32 »

Булче, тоз звяр много послушен, сам ли играе доде работиш? Мали три пъти чета че си яла бял дроб и се чудя къв е този нов деликатес lol


хаха не, не си играе, има редовно участие на колове, показа котката на всички колеги и клиенти. Аз не се трогвам особено от това че си щъка около мен, без камера не се качвам също, всички са много разбрани и се хилят
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: ноември 03, 2020, 10:34:17 »

Привет!

Аз знаете, че исках тест, но ЛЛ ми каза, че ако го карам безсимптомно теста ще е false negative. Вариант е да си пусна след някакво време кръвен за антитела. Днес ми е 15 ден от последния контакт и нямам нищо (като изключим онзи ден, че ми горчеше някакси гърлото). За това време нямах и температура нито един ден. Казаха ми и по това, което петох, да минат 21 дни и да пусна кръвен. За случаи като моя, ако все пак има съмнение, че съм болна, най-правилният вариант е карантината. Е, нея си я спазих чинно и би трябвало, ако съм била болна вече да не съм заразна.

Вън времето е само за сън и така ми се спи, но днес имам много работа, трябва да предавам един доклад, да правя ваучер за снимки и да обработвам, че имам много материал на изчакване. Нещо трябва и да се готви, може би мусака.

Не мога да повярвам какво се случва по света, като във филм сме!

Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: ноември 03, 2020, 10:46:23 »

Здравейте!

При нас не знам дали има нещо по-различно. Центърът на Виена е далеч от нас. Там пише, че е доста блокирано, няма да има училище (децата могат да си останат вкъщи, но ако не могат, ще  ги гледат в училище). ММ каза, че офиса им е затворен днес. Той е в центъра, а там май не спира градски транспорт. Пак гадости общо взето.

И аз прочетох, че Булчето е яла бял дроб lol lol

Рат, поздрав за теб - гледахме Рататуи тази сутрин.

Спокоен ден ви желая ❤️ 
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #33 -: ноември 03, 2020, 10:47:07 »

Привет!

 Аз нещо не спах добре и първо за Виена ми изскочи...

 Днес последен ден на ретрогада и още вчера се усети разлика. ММ е нет и на новия хоум офис. Снощи звъннаха, че частта на колата е пристигнала, въобще наредихме се за момента. Остава само да сме здрави, ама дали ще е успеем...

 За нашите ММ си беше навил на пръста благодарствен подарък прахосмукачка и я поръча, ама без кола така си седи кашона да го заобикалям, но пък уж става и за пране на дивани. Не върви да я разопаковам за тест, въпреки че нашият диван е перфектен за целта. Снощи ми се обадиха, че книгата за РД-то дето пасваше идеално се е изчерпала. Сега в Стор дано е останало някоя бройка иначе само тортата ще е от мен.  good

 Навивам Ж. да излизаме, тя нещо се занимава и яде мандарини, та я изчаквам... а май са се наместили чакрите.

 Лек и здрав ден!
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #34 -: ноември 03, 2020, 10:48:30 »

Айде и аз да се разпиша в новия месец.
И аз преоткрих готвенето сутрин, ма това откакто съм си вкъщи де. Ставам сутринта, закусваме, мятам нещо набързо във фурната или на котлона, изчиствам долния етаж и то станало време за обяд, после хвашам бебето и излизаме и до вечерта изобщо нищо не мисля освен къде и с кой да пия кафе следоебеда  smile
Ще видим другият месец като тръгна а/** работа как ще си нагласим графика, ама децата ще се оправят с баща им.
ММ си изнесоха офиса и сега са 100% хоум офис вече, аз съм много щастлива щото няма да го мисля дребния като тръгна на работа. Само че си домъкна бюрото, което му било много удобно и сега ми заема 1/3 от спалнята щото е огромно  crazy Започнахме да стягаме едн стая дето не я ползвахме досега и мисля да играя ролята на офис и да разкарам там тва огромно нещо.
Бубе, защо не си пуснете един тест, вместо да го мислиш? А, прочетох какво си отговорила
Наш беб става на годинка в неделя и да ви кажа честно съм много доволна, че няма да се занимавам с големи организации. Ще поканим бабите и братовчедите вкъщи, ще поръчаме пица, ще украсим и толкова.
Никакви подаръци не съм измислила, камо ли купила, много ми се иска да не се зариваме пак с играчки и най-вероятно ще вземем нещо голямо общо.
Аз пък три пъти чета, че е яла юфка с дроб lol
Наши познати, младо семейство с малки деца също са с корона, засега леко го карат. Дано да е вярно това, че с времето отслабва вирусът!
Ние сме във филм с мойта баба. Въобразила си е (от деменцията), че е много болна и само иска да я влачим по лекари, а сега просто няма как да стане това, не е и нужно. Мама и леля ми най-много го отнасят, ама и техните нерви вече са изпилени и просто не знам...Проучвах някакви домове, ако толкова държи да е под лекарско наблюдение, ама те дума не дават да се каже...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: ноември 03, 2020, 11:06:56 »

Айде малко астрологичен ъпдейт - от 4 ноември уж ще ни олекне:
https://www.facebook.com/1340738772694177/posts/3149141628520540/?d=n
Адиктед, дай заглавието, може да поровя и аз.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: ноември 03, 2020, 11:07:58 »

Здравейте!

Аз нещо се натоварих още от сутринта и сега седнах малко да почина. Сутринта ми започна ударно. Заведох Алекс на градина и чак там се усетих, че ми няма раницата. Добре, че имах дребни в джоба на якето поне да се прибера. Уж си раздвижвам мозъка, но много забравям.

За Киндъл съм на моменти. Хем ми се иска да си взема, но знам, че имам ли няма да чета толкова на хартия, а това не мога да си го представя.  nea

Алекс казва, че иска някакви писти за Коледа. Ще ги видя в Комсед и Хиполенд и ще чакам сигурно черния петък. Кой знае до тогава още колко неща ще измислим.

Преди малко четох за дечицата в Турция и много се зарадвах. Милите, какъв късмет са извадили. Кой знае колко уплашени са били.

Зеле ще правя за вечеря аз, но още ме мързи да го режа.

Хайде хубав ден!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #37 -: ноември 03, 2020, 12:03:08 »

Опашките за тест тук са огромни, чака се на студено, без тоалетна в близост и най- важното, лекари и РЗИ молят, ако няма човек симтоми и се чувства добре, да не претоварва системата за тези, които наистина имат нужда. Най- доброто, което всеки контактен трябва да направи е точно това, да се самокарантинира за определения период. Иначе положителен PCR на безсимптомни не съм нито чела, нито съм чула, че излиза фалшиво негативен. Това би потвърдило теорията /ненаучно доказана/, че безсимптомните не заразяват, защото реално работата на този вид тест е точно такава, да покаже дали си заразоразпространител.
Бубе, наистина няма смисъл за теб от тест, още повече твоят контакт е броен от момент, в който брат ти вече е имал симптоми. Теоретично няма как да заразяваш вече.
Остава въпросът обаче за съпруга ти, който пък е контактен с теб. Нещо като моето положение, евентуално от утре. Ще продължавам да си броя дните и да се наблюдавам, съответно притеснявам blush
Ситуацията е много напрегната и тежка, вчера е починал един от приятелите ни, за които писах, че е в  критично състояние в болница. На моя възраст, без придружаващи заболявания, ако не броим малко пясък в бъбреците, изваден преди година. Бивш военен, наперен, засмян, командабашия по самочувствие, за което и вечно го будалкахме, че в действителност никой не го слуша. Мир на праха му! cray Ще ни липсва засуканият му мустак...
Панде, да точно Wink. Искаше яйце за закуска, но нито варено, нито на очи, нито на омлет. Направих му бъркано, на купчинка. Такова искал, но бялото и жълтото да ги разделя. Наложи се да правя трето яйце       /първоначално бях направила варено, без да се допитам/, бъркано, но отделно жълтък и белтък funnytooth. Това си му е номер в живота, нека и занапред някой да му се връзва и да му угажда, без да се впряга излишно. Wink
Маги, кога мина това време... За момите помня как залагах, че са две момчета, после за едно от тях бях повече от сигурна, че е момче Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: ноември 03, 2020, 12:23:17 »

Светлина на душата му, Свекс.
Да, мен ме гложди за първите контактни лица на безсимптомните. За тях не знаем никога какво и как, ако няма тест.
А за жълтъка и белтъка бях забравила. Нямам нерви за такива неща, та само ще слушам и ще цъкам колко си търпелива като майка.
пс
Една занимателна статия за децата и зодиите
https://roditel.bg/deteto-spored-zodiyata-horoskop?fbclid=IwAR0EoBkPkAWc-XJRTDqZE-qnU9f8J2y4uw_vZb220s4BujjyOzxTLd2j3g0
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #39 -: ноември 03, 2020, 14:08:40 »

Свекс, мир на душата му!  sad На един приятел и родителите са в САЩ. Бащата беше болен средно тежко го беше изкарал. Майката плътно до него включително и грижа по време на болестта, та 2 пъти се тествала, негативна. Той беше казал, че и "гащите го болели". Много е страшно вече, направо не знам как да коментирам... cray
 Ей сега се разправяхме за претенции. Баба й удисва на акъла и сега и мен ме тества, накрая от инат се задави и върна, та се стресна, че за първи път й се случва. Иначе излязохме, подхлъзна се и падна в локва, та и разходката ни беше 10 мин макс. Като се събуди мисля да й направя солено тесто и да правим форми малко да се разнообразим, че не ни е ден...
Аз съм решила грах да правя. Нашите се изхитриха и купуват готови буркани от някакъв магазин до пазара. Накупили са боб, грах, зелен фасул и гювеч по 1 стекче и хем се вижда и отвън че са едри, хем и не се занимавам да им бая и да гадая какво ще излезе. good
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: ноември 03, 2020, 15:31:04 »

Аз с бабата съм се оправила, с другите роднини не мога да се справя- всеки си го глези както му дойде, тайно. Вдигнала съм ръце, оправям щетите и това е.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: ноември 03, 2020, 16:12:13 »

Здрасти!
Свекърва, лека му пръст на човека!а като слушам за НИ2 все едно майка ми се оплаква от мен, ама тя е по-хаплива Wink. Наслаждавате се, че имате възможност да удовлетворяват желанията ни  blum
Празника вчера мина добре, само дето това откапеното ми дете, така се оревъзбуди, че до 1 обикаля ще леглата на всички и не ни остави да спим, та днес съм като првбита.
Юинахме до ИКЕА и му купихме легло, сега остава да го изритам на него.
Ако на никой не му се занимава с тема за Коледна размяна, пращайте данни и след седмица ще направя темата. Хайде, давайте смело, поне 5 да снатем!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: ноември 04, 2020, 10:51:28 »

Добър ден.Две девойки ме дърпат и не ми дават да седна да пиша.Третата не обикаля и ме мамосва постоянно.Днес ща не ща ще трябва да стигна до нашия МОЛ, имам да пазарувам неща които не може он лайн и няма как да стане.Ще полудея ви казвам ама това е.

Хубав ден!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: ноември 04, 2020, 14:21:36 »

Къде са всички  look
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: ноември 04, 2020, 14:45:36 »

Излезнахме от ретрограда и всичко живо прекратихме оплакванията lol
Аз да се отчета че поръчах книжки и играчки от озон с намаление.
Маги, що не дадеш някое от децата на бабата или не ще днес?
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines