Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 11:19:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Октомври идво с песен- време е за есен!  (Прочетена 68148 пъти)
 
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: октомври 26, 2020, 14:14:36 »

Здравейте,

При нас положението продължава да е същото... Брат ми не се е влошил, но и няма никакво пдобрение, подържа постоянна температура, обонянието никакво го няма. Утре стават 6-7 дни, откакто съм била контакта и вече мога да отида да си направя тест (симптоми май нямам, може би имам нещо като желание да кашлям, но вече не знам дали е от внушение или не). Днес дойдоха да ме проверят от полицията дали съм си на адреса. Радвам се, защото си мислех, че няма никакъв контрол.

Напук на всичко на мен ми е коледно и си разглеждам за подаръци. Много ми се иска да имаме нормална Коледа, да сме здрави и всички заедно!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: октомври 26, 2020, 14:26:40 »

И аз гледам подаръци за Коледа.
Адиктед, безпричинния рев го наказвам най жестоко защото за мен е манипулация. Отучихме го на 80 процента.
Мен всички поръчки по време на Меркурийчо са ми провал - или пълен или частичен.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #347 -: октомври 26, 2020, 14:38:21 »

 А, от съклет е и от това, че сме двете с баба й и знае, че тя ще поддаде. Иначе мен този тип рев най ме изнервя, баш е да те нашамаря да има за какво да ревеш, щото почва едно искам-не искам...

 Мен само поръчките ми са наред в цялата работа.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #348 -: октомври 26, 2020, 14:47:55 »

Свекс, ти май го беше пробала това с зехтина. Ще разкажеш ли дали работи?
https://www.edna.bg/zdravoslovno/zhabureneto-sys-zehtin-naj-moshtniiat-detoks-4650645
Киви, то това повече на реклама на зехтин ми прилича, ама карай Wink. Правих го, да, но с олио. Баба ми и чичо ми също си спомням, че се жабуреха срещу лош дъх и да си вадят отровите от тялото, явно е мнооого стар метод. Мисля, че изтраях по- малко от месец и се отказах. Не е приятно, особено и ако човек не е твърдо убеден, че помага, както бях аз. Ама и не съм била много зле, просто беше вдъхновение Wink. Една от безсмъртните йоги в парка ми го припомни и затова. Самата тя после започна да пие кислородна вода, там обаче така и не ме спечели blum
Ох, то кой иска да мисли за корони... Нашата Дани Каназирева поне е красива и говори много умерено и умно, не ни дразни и плаши и най- важното, пипа с твърда ръка. Ситуацията и тук е на "изуй гащи", много време се пропиля покрай културните мероприятия.
Слушам протестите на собствениците на заведения. Все тяхното било нужно и хич не разпространявали заразата. Ами то тук така и не може да се направи извод кой къде се заразява. В Германия, Нидерландия и Америка /за там имам сведения/ записват кой влиза, колко стои и после може да се направи проследяване вероятно. Сега и банскалии си искат ски сезона, Коледа и новогодишните резервации crazy. Тежка година ще е...

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: октомври 26, 2020, 15:36:27 »

Майка си спаси венците със жабуренето със зехтин, брат ми си оправи раните в устата след един грип. С две ръце За.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #350 -: октомври 26, 2020, 16:48:31 »

Киви, то това повече на реклама на зехтин ми прилича, ама карай Wink. Правих го, да, но с олио.


Ай за малко да ме баннете за скрита рвклама... Изобщо не съм видяла какво продават, защото не обичам вкуса на масовия зехтин, но щом може с олио съм по-склонна да опитам от чисто любопитство. Наистина ли става млечно после? Някой разбира ли на какъв принцип действа?
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #351 -: октомври 26, 2020, 18:08:39 »

Привет, лейдис  Sunshine Sunshine Sunshine

Бубе, една голяма част ще минем през това, не е нещо, върху което можеш да въздействаш на 100%. Пазенето и намалянето на риска е личен приоритет на всеки, но случили ти се, трябва да минеш през чудото наречено Covid-19. Дано брат ти се справи възможно най-бързо, а на семейството ти да не се заразят. Или поне не сега, че брат ти ще се чувства виновен най-вероятно.

Честно казано аз си пазя психиката. Гледам да не се събирам с хора, намалила съм контактите повече от необходимото. Не защото ми е приятно да съм Гринч, а защото знам, че предишният начин на живот е неприложим към тази ситуация. Не мога да влияя на това дали ще се заразя или не. Мога само да намалям риска. Ако ми се случи, ще се боря, докато не ми се случи, не го мисля  girl_wink

В този ред на мисли миналата седмица ходих по работа в Торино. На летищата всички са с маски, има точки за спазване на дистанция, правят се забележки при неспазване. Където и да влезеш има дезинфектант и те карат да си минеш ръцете. Представете си какво е да ходиш на шопинг  Girl_hide Girl_hide Girl_hide Мисия невъзможна lol lol Навсякъде се ходи с маски - по улиците, в хотела, в ресторантите... Да, и в ресторантите. Маската се сваля само на масата, станеш ли за тоалетна я слагаш. При влизане и излизане от ресторанта също си с маска, само когато си седнал на собствената си маса - не. Попълват се форми кой си и с кой си бил на една маса, ден, час, контактно инфо. Защото ако е имало заразен по същото време в ресторанта, трябва да те информират, за да се самоизолираш. Хората търсят начин. Няма правилна формула, кой я знае, че да я даде. По улиците, който пуши е без маска. Върви и си издъхва lol Даже накрая се базикахме, че ще си купим по една цигара, за да се разхождаме и ние така. Имаше спортуващи без маски, тичат и издишат на десетки метри. Някой ще каже, че това се недомислици, че за едни може, за други - не. Пак казвам няма правилна формула, но дори малко да успееш да намалиш индекса на разпространение си е голяма победа. Та ако всеки има желание, може и да стане. Обаче не и в нашата мила нация от мрънкачи, тук всичко е хейт, оплюване, недоволство и пазене на икономиката ни, която за моя огромна изненада се крепи на ресторанти, барове и хотели.  shok shok shok

Общо взето не искам да съм скептична за светлото бъдеще, но ужасно много браншове за засегнати. Видях с очите си сумати ликвидиран малък бизнес - магазинчета, кафетерии, ресторантчета, в сектора на услугите и т.н. А дори не мога да си представя какво е в тежката индустрия, съкратени стотици хора поради намалено потребление. Картинката е жалка, има хора на ръба, които не са работили с месеци и не знаят ще работят ли и този сезон. Положението не е розаво, а в милата ни татковина си живеем в балон. Най-вероятно и нас ще ни удари, може би не толкова силно и жестоко, но ще е грозно.

Мисля да си сипя едно вино, докато светът не се е променил нацяло. Преди да сме се върнали всички към обработката на земя lol lol
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #352 -: октомври 26, 2020, 18:15:36 »

Да, става бяло и по- гъсто. Все едно биеш майонеза с уста Wink. Едно време като нямаше купешка, така се правеше, бъркаш с телена бъркалка.
Вероятно прави някакъв филм на венеца и масажира, като в същото време маха налепите по езика. Има такива специални четки за език, които изстъргват ненужните отлагания, същото би трябвало да върши и раздвижваното олио. Така си го обяснявам поне.
Бубе, ще се подобри брат ти, не се притеснявай!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: октомври 26, 2020, 19:39:31 »

Аз не бих се жабурила с олио,  само със зехтин. Вижда ми се по- полезен.
Все си мисля че при нас няма да е толко жестоко пукането на балона. Дано да съм права.
Гледах тази фотография и си мислех- какъв беше светът, модата, в какво се превърна. Пластика и вируси.
https://www.instagram.com/p/CG0IhA-Aj_y/?igshid=122hmsq5uu1wx
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #354 -: октомври 26, 2020, 20:28:08 »

Аз не бих се жабурила с олио,  само със зехтин. Вижда ми се по- полезен.
https://www.instagram.com/p/CG0IhA-Aj_y/?igshid=122hmsq5uu1wx
Да, съгласна съм, че сега зехтинът е много по- полезен от двойно рафинираното олио, бъкано с консерванти. Каквато и да е растителна мазнина вероятно върши работа. Забравих да спомена, че мазнината изсмуква гнойта /на гнойна рана се слага масло, размачкано с хляб и захар по бабини рецепти/, та би трябвало и това да се добави към ползите.
Мери ми, много мъдър и разтърсващ пост.  good heart
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: октомври 26, 2020, 21:01:01 »

Не са ли подобни и мерките в България? В Австрия е като в Торино. Само, че маски на открито са само пазари, спирки и улици с много човекопоток (където не можеш да си на метър от други хора)

Наскоро гледах видео на Vogue за гардероба на Клаудия Шифър. Симпатично беше. А тя е все така красива.

Много гадно звучи това с олиото. Направо ми става тежко като си помисля. 
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #356 -: октомври 27, 2020, 08:55:03 »

Добро утро!

Имам лошото предчувствие че ще имаме интересен ППП-петък, пет часа, проблем. Да се порадваме на последна седмица градина, училище... Ситуацията не е никак цветуща...

Аз оставам и днес хоум офис, мисля да избутам сряда, четвъртък и петък в офиса.Чакат ме много напрегнати две седмици работни,даже и малко след това, но е за хубаво

Това със зехтина звучи  bad. Аз едвам четка за зъби издържам без  bad, това абсурд... Киви що не пробваш? Нищо не губиш  good

Най-големият недостатък в момента на системата ни е РЗИ и начина на уведомяване на болни и контактни... Системата ни е много тромава и трябваше за тези 6 месеца да се мине бързо през обществени поръчки и да се направи система за уведомление на болни и контактни. Болния дава контактите си, те получавате известие за карантина, а не да се чака хвърчащи листенца и да се минава тънко с ама аз май не съм контактен или изобщо да не бъдеш уведомен че си контактен. Това е пълна утопия, знам че няма да се случи и попада в любимата графа на един колега "Найс ту хев"!

Отивам да си взема разни поръчки дето нацъках тези дни, даже някакви бандани си поръчах за да мога да слагам на устата бързичко  shok

Пожелавам ви лек ден !
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: октомври 27, 2020, 09:34:18 »

Мислех си оняден че съм единствената която й се гади при служене с четката за зъби. nea
Явно не съм...
Сега в кр сметка не можах да схвана, ББ болен ли е от коронка или не?
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: октомври 27, 2020, 10:30:45 »

Привет!

Моята сутрин започна с нерви. Исках да си направя тест днес, но в Токуда казаха, че имат часове чак за понеделник. Тогава реших до Рамус да отида - опашката се виеше по целия паркинг, и разбира се, не всички са с маски, та не ми се рискуваше (при положение, че статистиката е, че поне 1/3 от тези хора са болни). Отидохме в Цибалаб и си викам, добре, има пак много дълга опашка, ама явно ще е така и ще си чакам. Редя си се аз, а зад мен някаква лелка се лепна, ама плътно. Аз мърдам напред, за да пазим дистанция, тя пак! И свалила маската на брадичката и подкашля. Ами, викам си няма начин, ще си тръгвам. Може би трябваше да се карам, да правя забележки, но ми е много извън конфортната зона да влизам в такива пререкания, а тя си изглеждаше като човек, който ще се кара с кеф. Зад нея друг човек и той с маска на врата. Явно нямат съвест, ама и страх нямат.

Обадих се на ЛЛ да ходя да си пусна в Самоков. Според него, ако се тествам без симптоми най-вероятно ще е отрицателен, дори в действителност да не е. Кзават ми - чакай си карантината и това е. Но аз се чудя достатъчно спокойна ли ще съм отново да съм сред хора другата седмица, какъв е риска да съм болна или заразна и какво е правилното решение?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: октомври 27, 2020, 10:33:19 »

Привет, от двете госпожици не мгоа да стигна до тук.

Булка, колко си права.Нашите не знам какво се надяваха, да изчезне с магическа пръчка тоя вирус ли и аз не знам?!Но това е мисленето на хората по етажите на власта, те не мислят за хората за съжаление.

Еми и моя мъж е в кюпа с проблема с четката за зъби.Едва ги мие.

ББ май е болен ама шефа на РЗИ го пуснал да си поеме служебните задължения  crazy

Бубе, не знам какво да ти кажа.Не съм чела последните изследвания как и кое е правилно за тия тестове и симптоми.Кураж!
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines