Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 09:26:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Октомври идво с песен- време е за есен!  (Прочетена 68145 пъти)
 
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: октомври 23, 2020, 14:23:10 »

Здравейте!

Благодаря за куража, момичета  give_rose

Брат ми няма засега други симптоми освен ниска темоература и загуба на обоняние. Поне на село сме в къща, та майка ми и баща ми са изолирани от него. Все пак ги мисля, де, дано ни се размине. Аз съм в София, тук съм под карантина. До този момент не са ми се проявили симптоми.

Да, както сте писали тук, казаха ми, че не могат толкова скоро да ме изследват, още повече, че ако било безсимптомно съвсем нямало да може да се хване.

Глупаво беше от моя страна да се прибирам до вкъщи (имам предвид при нашите) след като разбрах, че брат ми е болен, но пък ако не го бях направила вероятно той нямаше да се тества, защото всички бяха скептични, че няма как да е корона. Не знам също дали постъпих правилно да се върна в София след това (аз още не знаех, че резултатът му е положителен), но имах назначен преглед, който си бях заоазила от преди два месеца (в крайна сметна го отмених, прецених, че рискът да съм преносител е прекалено голям). Та общо взето сега ще съм в София десет дни и ако се проявят симптоми ще пускам тест, ако не, ще минем само с карантината (така ме посъветва ЛЛ).

Днес преподавах дистанционно и сега от личен опит виждам колко не са читави нещата... Ако в един момент се мине на такова обучение, нещата ще са трудни (макар за мен това да е решението да няма толкова болни).

Най-много ме е яд (освен за това, че имам болен близък) е, че трябваше да си отменя всички ангажименти с фотосесиите. Но пък ми се е натрупала доста работа за обработка, та поне това ще свърша.

Тези дни ще навакам да ви изчета да ви видя вие какво правите smile

П.П. Какво предписание са му дали - пие антибиотик и през ден ще му слагат урбазон (това честно казано не знам защо, нямах представа, че трябва да се потиска имунната система, за да оздравее човек).
« Последна редакция: октомври 23, 2020, 14:27:44 от Bube » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #331 -: октомври 23, 2020, 14:32:26 »

Привет! Нямам търпение да стане петък вечер и да приключа деня и седмицата.

Дълга беше, с изнвънредна работа вечер. И все пак като човек, който от години работи по телефона, от растояние не виждам нищо невъзможно, ако не си фризьор или неврохирург. За учене е прекрасно да си онлайн, ако си в съзнателна възраст, не говоря за децата. Бубе, не се претоварвй! Наслади се на "свободното" време по пижама у дома.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #332 -: октомври 23, 2020, 14:39:20 »

Привет!

Бубе, кураж. Добре, че си ти да познавам един съвестен и пряко засегнат за съжаление на тема корона.

Булче, аз бритон правих баш ни къс, ни дълъг след карантината. Е, с маска ми опъна нервите. Мушка ми се под маската и ми гъделичка носа до непоносимост, та го хванах с фиби и се заклех докато има нужда от маска никога повече. Тая астроложка ми звучи като за мен. Аз също пак понесох цялата световна тъга на гърба си тия дни.

 Ние 3 седмица чакаме части за кола. Всичко ни се спира, защото не смеем на дълги разстояния. Колата ни е дръпната и казах на ММ, че сигурно се чака да ги произведат, той ми се смя, ама май баш тъй ще е. Той и не иска да идва при нас да станат 14 дни, откакто може би е бил контактен, та ще се шляя с Ж. и майка нанякъде. Най-много да ме пишат разведена в квартала вече.Wink

Свекс, аз така миналата есен направих алергия от нищото. Мислех, че са ме стегнали дънките след една разходка, а се обринах стабилно. Отивам на лекар, обясних й за алергията през бременността и тя вика "Ами предполагам не искате ПКК." Викам точно така, аз се разболявам докато чакам и гледам кой показател с колко е отклонен и какво значи. Дано всичко е наред  heart

Али, честита да е прекрасната Мария! Здрава, любознателна и усмихната  give_rose

 Хубави почивни дни!
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: октомври 23, 2020, 14:45:44 »

Киви, днес даже се облякох офисно и си направих косата, защото си пусках камерата докато им преподавах (че с едните студенти не сме се виждали от началото на учебната година, тогава те бяха в карантина).

Честит рожден ден на Мария - да е жива, здрава и да расте умна и добра!

Свекс, много ми звучи, че такава алергия може да се е подлютила и от всичките нерви и притеснения. Глупаво е да кажа - спокойно, но наистина може внушението да ти изиграе лоша шега.

По повод прегледа, който пропуснах, продължавам да се боря с хормони и гинеколози... Много исках да отида и да си задам всички въпроси, ама ще чакам другия месец. Вече си мисля, че и моето е нещо от нерви, защото изследванията са ми в норма (освен малко естрадиола, което ако чета в интернет, може да се окаже и сериозно).

Направила съм си план за готвене, заредили сме продукти и тези дни, ако всичко е наред, ще уча милото да готви, че вчера ми помага да белим картофи и си нямате идея колко не знае какво прави  tease
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: октомври 23, 2020, 14:46:58 »

Бубе, бързо оздравяване на брат ти!
В ТУ течеше дистанционно обучение и по време на пълната карантина, преподавателите които умееха, го правеха добре, дъртите естествено не се справяха. Зависи си от преподавателите. За мен е прекрасна алтернатива.
Урбазон мисля че се бие за да намалят риска от алергични прояви тип кашлици и прочие.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #335 -: октомври 23, 2020, 17:14:38 »

Урбазонът е точно с цел да потисне имунната система и да не се развие цитокинова буря. Не е добре нито да имаш силен имунитет, нито слаб nea. Антибиотикът вероятно пази от вторична бактериална инфекция.
Булка, имала съм вероятно, но изобщо не съм обръщала толкова голямо внимание. Често са ме боляли очните ябълки от силна светлина и продължително стоене пред компютър. Тази пролет и през лятото с целия си акъл упорито се печах на слънце по изгрев и в хладните часове, да събирам уж витамин Д, стисках очи и не слагах черни очила, че да не ми останат разлики и пак ме боляха и сълзяха. Свързвах го с употребата на дезинфектанти, щото като се прибера и почвам да спиртосвам ключове, брави, обувки, чанти... В деня, когато ми се зачерви едното око като на пияница, носех едни огледални фасонлийски черни очила, пълен боклук, ама пуста суета smile. И седнах по обяд точно срещу слънцето на кафе с приятели, че този стол беше най- отдалечен  от масата и пътя на сервитьорката. По едно време ме помолиха да махна очилата заради отблясъци по стоящите срещу мен, та хубаво се подредих. За капак следобед си клъцнах бретона с една изхабена бръсначка на Родния, да го филирам един вид. Вкарала съм си косъмчета /лекарката ги вида при прегледа/ и като си почесох окото, хубаво съм го раздразнила. Преди години пак ми се бяха зачервили очите, ама сами се оправиха с капки изкуствена сълза. Сега се стреснах, защото нали червени очи и разни конюнктивити са симптом за Ковид. Първо пратих снимки на докторката, тя ме разпита и ме викна на преглед.
Бубе, каквото си направила, направила си... Стъпките при съмнения и симптоми уж са разписани и уж ги следват. Редно е ЛЛ да извика бърза помощ и те да заведат болния за тест. Така пише, ама чувам, че в отдалечените места много трудно се случва. Дано се размине всичко, не мисли другите неща.  heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: октомври 26, 2020, 08:28:20 »

Добро утро, докато още мога да седна пред компютъра, че двете буболечки се катерят по мен и ме дърпат.
Аз почнах седмицата с нарисувани с фулмастер пера по тапетите.Не крещях, говорих тихо и равно.Сърдита съм и разочарована.
Събота и неделя беше пак тичане по тренировки, излизане в квартала, този път, и оправяне в къщи.Значи почивните дни не са почивни, те са по-натоварени от седмичните.Поне за мен!

Хубав ви ден!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: октомври 26, 2020, 08:42:10 »

Има ли ефект като не крещиш, защото при мен не? Имам чувството че чува само над определени децибели. pardon
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #338 -: октомври 26, 2020, 09:00:01 »

Хайде добро утро от мен! Да ви е слънчева седмицата, без крещене и да сме здрави.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: октомври 26, 2020, 09:46:17 »

Идея нямам Еми, ударих го на съвест, довечера ще кажа какъв ефект е имало.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: октомври 26, 2020, 10:43:29 »

Здравейте!

Булка, как е прическата? Аз реших, че до към 40 става да съм с дълга коса lol lol
И що седиш на кафе, като е на тенис Звяр. Тичай по линията да го окуражаваш lol lol lol

Аз понякога крещя, понякога обяснявам. ММ ме дразни, защото всички забележки прави с еднакъв троснат тон и така няма .... как да кажа, градация на провиненията lol lol

Хубава седмица на всички smile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #341 -: октомври 26, 2020, 11:01:24 »

Здравейте!

Булка, как е прическата? Аз реших, че до към 40 става да съм с дълга коса lol lol
И що седиш на кафе, като е на тенис Звяр. Тичай по линията да го окуражаваш lol lol lol

Аз понякога крещя, понякога обяснявам. ММ ме дразни, защото всички забележки прави с еднакъв троснат тон и така няма .... как да кажа, градация на провиненията lol lol

Хубава седмица на всички smile

Много ми е яка прическата, т.е аз се харесвам, странното е че даже по-слаба изглеждам, сигурно защото ми оформя лицето по-добре бретона.Той е тип завеса  lol Makeup

Нямаме право да влизаме при децата докато играят, защото се разсейват, те са в балони.

Този уикенд колко крещях... Вчера му казах че повече храна няма да получи вкъщи, вика добре, ще си ям в градината  shok

Аз оставам и днес и утре хоум офис, че има болен родител в градината и не ми се иска Звяр да го взимат свекърите, та с мм ще се редуваме да го взимаме.

Много ми е напрегнато, пак висят много неизвестни около короната, та се чудя в коя посока ще тръгнат нещата.

Бубе, как е брат ти?
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #342 -: октомври 26, 2020, 11:13:00 »

Аз не искам да мисля за вируси, проблемът е, че от всички страни всички са стресирани и аз като гъба попивам емоциите им.

Свекс, ти май го беше пробала това с зехтина. Ще разкажеш ли дали работи?

https://www.edna.bg/zdravoslovno/zhabureneto-sys-zehtin-naj-moshtniiat-detoks-4650645

Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: октомври 26, 2020, 11:24:37 »

Здравейте!
Днес се е усмихнало слънце и е приятно. Бях си заредила задачки за днес навън, но ги оставих за утре, защото и вкъщи имах работа - домакинстване и работа на лаптопа.

В събота беше много хубаво времето. Излязохме на разходка и се видяхме случайно с две деца от групата на Алекс. Много се забавляваха. В неделя пък беше студено и ръмеше, но излязохме на разходка. После цял ден мързелувахме.

Хайде хубав ден!
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #344 -: октомври 26, 2020, 11:25:50 »

Привет!

Булка, добре те е насосал Звярът. И Ж. има вече включвания на отговаряния и ми става хем смешно, хем ме дразни. С крещене или не явно единствено от мен има респект и няма 6-5. Баба си я прави на 2 ст, а майка винаги с мен е била строга и сега ми е смешно като се опита и не я отразят. Дето ни казваше учителката по химия "първия срок работете за името, вторият то ще работи за вас". Wink

 Вчера едвам го избутахме следобеда с това ранно стъмване, а ни чакат месеци с такива неща. Измъкнах един конструктор дано изтрае 3 дни интерес. По Черния петък ще се заредя с разни такива тихи игри, че вчера 3 пъти се рева безпричинно и цяла зима ще откача.

И аз не искам за вируси да мисля. Обмислям идеи за ремонта, но пак се стига до това как ще преживеем зимата и само си мечтая. Не вярвам, ама ще се пъна по закона на привличането. До кога казахте, че е тоя Ретрогад, че наистина при нас се трупат само тъпотии? Поне си чакам днес клина и на това съм доволна. biggrin

 Хайде ползотворна седмица и ако има някой именник да е здрав!
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines