Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 03:50:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Октомври идво с песен- време е за есен!  (Прочетена 68134 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: октомври 15, 2020, 10:27:32 »

Адиктед, в Кидсо има някво намаление
https://kidso.bg/
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: октомври 16, 2020, 07:24:47 »

Добро утро дами.ТУк нещо се е задънило и май ще вали.Трябва да отида до личната с дребните, а нямам кола и не знам как ще стане.Уговаряме се тук с моя мъж да мине да ни вземе ама ще видим.Трябва и да готвя, да си измия косата и ей такива битовизми.На каката в градината им смениха рецептурника и взеха да им готвят някакви екзотични манджи от рода на рибена супа с авокадо и сметана и аз само я разпитвам какво е яла, че взе от любопитство да опитва и аз почнах да готвя интересни неща.Бяха ми писнали тая леща, боб и пълнени чушки  nea

Аз много съм ограничила контактите ама това е заради майчинството.Просто нямам нужда да се срещам с други майки и да ми говорят за памперси, пюрета, захранване и т.н. Сигурно с второт гледаш повече да се щадиш от хорската глупост знам ли?!С първото бях всеки ден по улиците, познавах половината майка в града и вечно си давахме съвети.Сега се разхождам с една книга и бягам от тях като дявол от тамян  blum

Айде хубав ви ден и да пишете!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #212 -: октомври 16, 2020, 08:15:05 »

Добро петъчно утро!

Значи в тоя моя живот две жени са винаги прави  blush,  майка ми и Свекс . Беше казала преди време че дете реве ли през нощта ще се разболява, ей всеки път е права значи.... Задава се сУпол, не е нищо страшно, обичайния, просто рева цяла вечер и сутринта вече имаше за издухване. Отиде на градина де, не е фатално, гърлото му е чисто, ама нещо е назад. Майка ми тук още лятото каза за мм да си слага зеле на крака за подаграта, е не ще и не ще, глупости било това. Е взех преди две седмици зеле за салата и го накарах да си сложи. Е дали не му спаднаха и отоци и всичко и дали няма страшно подобрение. Сега по цял ден стои със зеле на крака... То става като кисело зеле направо след няколко часа, какво как действа не знам, но крака чак му побеля...

Та тъй, стискайте палци да не се влоши сУпола!
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #213 -: октомври 16, 2020, 08:53:51 »

Привет!

 Булка, и аз така в занималнята ги познавах. Дойде ли и реве ли повече от обичайно, особено на обедния сън до следобед е цъфнал сополът. Това за зелето вчера четох, че ферментиралите храни имали някакъв витамин ли, ензим ли и помагат. Даже киселите краставички предпазвали най-много от мастит- вчера ми излезе статия от Хедра май.Нали и зелеви листа тук съм чела, че се препоръчват. good

 Аз трябва да ида до Speedy да си получа коженото яке. Дано ми стане, че не ми се разправя с връщания. Планът пак го променяме в движение. Частите за колата още не са дошли, а вече е риск да я караме така и пак свекър ми ще е на пангара с моя транспорт, ама няма начин. Така ми писна от всички предвиждания, промени и как от цялата пандемия в момента ми се налага да правя егати еквилибристиките, че... Но ще гледам ведро и няма да се поддавам. smile

 Хайде хубав петък! smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #214 -: октомври 16, 2020, 09:19:55 »

От вчера ми беше петъчно на мен. Днес е някакво лежерно и спокойно. Цялата седмица беше отвратна! Много глупости ме застигаха и се надявам събота и неделя малко да отпусна.
Довечера Дребният е на рожден ден. Надявам се на хубаво време. Ще са на открито и са си децата от квартала, с които ежедневно е на градина и пред блока. Аз съм с каката на тренировка. Не ще да ходи с баща си. Вече мисля и за нейния рожден ден - почерпка в училище и къде да ходим без да сме в контакт с много хора.
Отскоро сме с кафемашина с капсули вкъщи. На някои от вариантите нещо малко ми идва кафето. В колата сутрин е студено и малко като се стопля и от светлината в офиса съвсем ми се дреме. tease
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #215 -: октомври 16, 2020, 09:43:30 »

Ох, Булка, хич и не искам да съм права за разболяването, ама... Да се маха сополът бързо и да си е здраво и весело детето. heart
Радвам се, че кракът на съпружието се оправя. Листата от прясно зеле като компрес и сокът от прясно зеле са много полезни за широк спектър болежки, стават и за разширени вени, та дори и за язва. Аз хем го зная, пък не съм го опитвала crazy. Лекарствата просто са по- концентрирани и по- лесни за усвояване, иначе в природата, както казват, за всяка болка има билка. Преди, докато се заниманах с износ на билки, бях научила много неща, ей така, за обща култура, имах и пряка връзка с билкари. Бе, малко шашави хора са и като почнат да говорят как жив и здрав при Св. Петър ще отидеш и почвам да давам на заето blush
Адиктед, това с ферментиралите храни е на особена почит в последните години. Имат много оксиданти, витамин С се запазва и се усвояват по- лесно от организма. Трябва да са ферментирали по естествен начин, само със сол и вода, без разни добавки на оцет и консерванти. Ползвам рецепти от https://www.facebook.com/KnowHowToCook
Мацката е доста обстоятелствена, не е толкова дразнещо надъхана, изобщо, приятно се чете и а препоръчвам. Миналата година правих ферментирало червено зеле, всички много го харесахме.
Хубав петък, аз почвам да си готвя поръчката за моето момче за Кауфланд. Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: октомври 16, 2020, 09:47:07 »

Абе при мен това с реването нощем става при превъзбуда или ако му е студено или не е благоволил да яде вечерта ( буди се гладен). Та явно със Свекс имате сходни зверове и затуй се напасват нещата. Иначе зелето и за гърди много помага.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #217 -: октомври 16, 2020, 09:57:59 »

А, те някои билки хич не са безобидни! Те и затова билкарите си пазят нещата. Не толкова, че някой ще им вземе "бизнеса", а да не сътвори глупост.
Сминдух има в чайовете за кърмачки, защото предизвиква контракции. Даже са го давали за по-лесно раждане. Обаче си е тънкост на всеки треволяк да знаеш кое се бере, кое суши. Аз например никога не съм разбирала кои клони чупят на доматите, когато ги култучат. pardon И зарязването на лозята - всички пръчки са ми еднакви lol

И моят син реве, ако сънува повече.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #218 -: октомври 16, 2020, 10:00:52 »

Дам, като си права си права, мен още през ноща ми светна лампата хахах. Ще се оправи, няма страшно.

Аз да си похваля мъжа де, нали прави к.краставици на съдомиялна, станаха разкош, не сме отворили още туршията, след седмица две и нея, ядем много такива неща. Иначе за зелето имаше смисъл, ама като е инат и не слуша...  beating
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #219 -: октомври 16, 2020, 10:55:49 »

Добър ден! Опитът си е опит. Моят Змей 2 дойде да се гушка в 3:30.... погушках го и го върнах в леглото му, сутринта ми цъфна с температура и говореше носово. Нещо се стича назад, това е актуалният вирус в групата. Негов ред е.

Киселото зеле е много полезно, аз също съм правила червено ферментирало и е разкошно. Някой ферментирал ли е краставички? Баба едно време правеше, но кой да се сети да запише рецепта.

На звяр бързо да минава.  give_rose
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #220 -: октомври 16, 2020, 11:32:24 »

https://know-how-to-cook.com/2019/08/fermentirali-kiseli-krastavichki.html
Аз съм правила по тази, доволна съм. Едно време слагаха в големи стъклени буркани или качета краставици и ги налагаха със сол и вода, добавяха синап, копър и белен чесън. Май и сега продават в някои магазини, казват им саламурени, не мариновани. На мен ми идват доста солени купешките.
Нейна рецепта ползвах и за ферментиране на карфиол и моркови, също и на червено зеле.
Али, да, не бива да се прекалява с билките, дори чай от мента не бива да се пие дълго време и в голяма концентрация. Имах предвид, че билкарите /поне тези, които познавах и предаваха билки/ са много словоохотливи и често критикуват медицината и фармацията.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: октомври 16, 2020, 11:45:04 »

Билките са си зависимост също, майка в момента в който спре да пие за цистит, й се връща старото положение. Та всичко е комплексно, хубаво е да съчетава с алопатия и с хомеопатия.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: октомври 16, 2020, 14:29:57 »

Здравейте!

И Бамбук е със сопол от вчера и днес си остана вкъщи. Тая надежда, че така до понеделник ще оздравее. А и защото цяла нощ се въртя, защото му беше запушен носът. То това е втора подред нощ да се върти и буди, та днес малко давам на заето. ММ пък има много работа и не му виждаме очите, освен за вечеря, нищо че е в другата стая.

Тук ден пореден вали и е мрачно.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: октомври 19, 2020, 07:54:45 »

Добро утро и аз имам бебе със сопол.Едната близначка се събуди сополива и кихаща.Вчера бяхмен а барбекю и намръзнахме.Възрастните се смръзнахме, бебетата бяха облечени много добре, но май ги е надухало.
Аз съм схваната от среднощните забавления покрай сопола ама какво да се прави.
Айде хубав ви ден!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: октомври 19, 2020, 09:39:31 »

Здравейте!

У нас все още е сополиво положението и аз съм със сопол. То пак добре, че са само сополи. Ама сега имам да отказвам разни часове и като на се почне не се знае кога ще стигнем до тези часове. А нали знаете колко обичам да говоря по телефона   angry

Маги, дано не се разпространи у вас сопола.
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines