Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:52:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Октомври идво с песен- време е за есен!  (Прочетена 68115 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #195 -: октомври 14, 2020, 15:10:34 »

Тия пластмасовите дето зеят отгоре са бутафорни- за красота. Всичко излиза оттам ама така пък се водят с маски. Булче ти за кои говориш?

да да за тея, това ако се наложи по цял ден в офиса да носим, че се говори че може да се наложи, че ще пукнем иначе, за навън по магазините стандартните ще си нося
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: октомври 14, 2020, 15:14:21 »

да да за тея, това ако се наложи по цял ден в офиса да носим, че се говори че може да се наложи, че ще пукнем иначе, за навън по магазините стандартните ще си нося
Поне ще си фешън и ще можеш червилце lol
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #197 -: октомври 14, 2020, 15:18:08 »

Особено в България, където всички са критици и неверници, как ще ги клати не е истина ... в Бургас затвориха родилното на една частна болница, щото 3ма лекари били позитивни ... тия родилки милите тестваха ли ги, не ги ли, никой не каза.
Виви, сложиха ги под карантина за 14 дни по къщите. pardon Тестват по касата само ако имат симптоми. Имаше една майка с положителен тест, бебето беше здраво. Моя съученичка от Бургас, покрай дъщеря си, която тогава беше бременна, беше разбрала, че всички си направили със собствени средства тестове, нямало заразени.
Наш познат лежа в неврологично отделение, което затвориха ден след изписването му. Даже не го водехе като контактен, пък двама лекари, три сестри и една санитарка били инфектирани. Той също е лекар, на 75 години, ама е толкова стиснат, че двамата с жена му трепереха и стискаха зъби после две седмици, ама пари за тест не дадоха. Размина им се, те се бяха самоизолирали, но едва ли останалите от отделението
лежащи и изписани около тази дата са били толкова съвестни.
Кофти е правилото и за карантинираните ученици - родителите им могат да ходят на работа и да щъкат изобщо. Тестове на децата се правят само при симптоми, след 14- тия ден се връщат в училище без да им се иска негативен тест. pardon Хората в Китай за 12 случая тестват 13- милионен град за два дни, ние тук дремем и пестим. То и лаборанти няма достатъчно crazy Изобщо...
Маската не е най- големият проблем. Събирането по събития на закрито, големите колективи като шивашки цехове, където са хора от цялата област и ги возят с рейсчета, болниците, транспорта и къде ли още не маските от плат пазят само малък процент и то при правилно носене. Хаха, сутринта казаха, че затворили пенсионерските клубове някъде в Северна България. Ми защо изобщо ги отворихте...
На пощата до нас от миналата седмица се вият опашки от над 150 души за пенсии и после да си плащат сметките, все хора от рисковите групи.  diablo Много неща може да се направят, ама се искат и пари и държавническа воля. Наистина, ако се затегнат мерките, бизнесът веднага ще скочи. Слушах снощи по БНТ в Банско пак се жалват и се надяват да спечелят пари от зимния сезон, ама без да правят драстични промени по заведения и хотели crazy
Не зная вече и аз къде е истината... Онзи от лидер от Махалата, дето лежа две седмици от Ковид в болницата със сина си, вчера ми се похвали от 4 метра разстояние, че с жена си бил седмица във Виена, на гости при внуците. Трудоустроен е като диабетик, има високо кръвно, на 67 години е, жена му и тя куп болести е насъбрала, ама ей на - на самолета и във Виена sad. Пък на мен още ми треперят краката от онзи 1- ви август blush
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #198 -: октомври 14, 2020, 15:25:51 »

Аз червило имам едно на Лореал Les Macarons, дето го слагам в дни, в които ще слагам-свалям маска. Няма мърдане и на следващия ден имам stain въпреки че го чистя. Баш и на мен тия маски ми се струва, че са само за красота и най-вече сервитьори като видя. Ми то като говори всичко хвърчи извън нея. Единствено предпазва да не бъде наплют директно човек за мен, но помислих, че има някои по-съвършени. smile

Свекс, тъкмо твоето включване чаках... Сега според мен нищо няма да затегнат, че а се затегне, а е станал метеж. Ще чакат западняците да се затворят да няма къде да ходи Ганьо и това ще е и ще се надяваме да не стане както каза Мутафчийски.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: октомври 14, 2020, 15:39:28 »

Свекс, майка ми е в същото недоумение като теб, относно рисковите групи. Тя преди короната, ходеше на танци и на пеене. Много й  липсва, не й се седи вкъщи уикендите с мрънкалника баща ми. crazy
Оняден й се обадила колежка от пеенето, казала й- ама ти защо не идваш, ние се събираме в еди коя си зала 60 човека да репетираме  shok shok shok shok shok . Майка ми беше с много развалено настроение след ситуацията. Вика - честен ли е животът, аз ходя пеша до Плиска на работа, а те ми се затварят да разнасят зараза в залата!  shok
Според мен минимум ще затворят университетите. Наскоро чух за пламнал факултет, лекциите вече ще се водят дистанционно там близките 14 дни.
Аз пък вчера присъствах на нещо неудобно и искам да ми кажете дали е нормално- момата на брат ми да го мляска на масата и да му шепне цялата вечер, пред цялата ни фамилия.  crazy Аз ли съм нещо крива или така не се прави от уважение? crazy
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #200 -: октомври 14, 2020, 15:41:55 »

Никога не сме се целували пред родата, нито пък братята и сестрите ни. Изключително просташко ми звучи.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: октомври 14, 2020, 15:44:48 »

Освен на сватбата, пред хора на маса /няма значение рода, приятели/ не сме се целували и шепнали. Излязли сме да се видим, а не сме на романтична вечеря на свещи у нас.
Явно иска да покаже колко са влюбени и как си гукат  heart heart bad bad
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: октомври 14, 2020, 16:04:49 »

На брат ти явно не му пречи lol lol

Не помня дали сме се целували, ама едва ли като го познавам ММ. На мен по не ми пука.

Аз мразя хора да са с мен на маса и да си шепнат нещо. Свекър ми постоянно шепне нещо на свекърва ми. То е или "даде ли на детето подарък" или нещо свързано с яденето. Много ми е тъпо. Кво толкова тайно има.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: октомври 14, 2020, 16:19:01 »

Видях че на баща ми му стана много тъпо, но не реагира. Аз обаче на поредното шепнене не се сдържах и казах че на масата не се шепне. Имам чувството че тия поколения след 90та година набор, въобще не са наясно как да се държат. Май верно им отпускаме края.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #204 -: октомври 14, 2020, 16:26:01 »

Видях че на баща ми му стана много тъпо, но не реагира. Аз обаче на поредното шепнене не се сдържах и казах че на масата не се шепне. Имам чувството че тия поколения след 90та година набор, въобще не са наясно как да се държат. Май верно им отпускаме края.

аз им викам на тези родени в демокрацията, мляскане на маса...
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #205 -: октомври 14, 2020, 19:07:06 »

О, НИ1 до преди няколко години така се захласваха един по друг пред хората, че ми идваше да ги смачкам. То не беше шепнене на ухо, галене по бузи и коса, Коте, Съкровище, Мило /с пернишко "л"/, въздушни целувки, хранене в уста, размяна на чаши... Един път даже М го извика по средата на вечерята да и направи масаж на врата. Сватята и тя мяташе гневни погледи и скърцаше със зъби. НИ2 им е подмятал да ходят да се онодят и тогава да се върнат при другите, ама нищо не помагаше. Сега се кротнаха, даже не винаги сядат един до друг.  Wink Целували са се по бузата и челото в знак на обич, ама не е било гадно и грозно, по- скоро малко в повече. Ама то толкова рядко сме се събирали за всичките тези 11 години, че аз дори се радвах, като виждах, че са мили един с друг и се разбират. nea
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: октомври 15, 2020, 07:16:18 »

Добро утро!
Днес ми е петъчно, ама утре вместо почивка ще падне едно тичане и готвене... Дано поне всичко да се получи от първия път.
Еми, а те как реагираха на забележката ти? На нея стана ли й неудобно или вече е превзела сърцето му и не й дреме за родата?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: октомври 15, 2020, 07:39:39 »

Привет и от мен.Бързам да пиша, че ще ни спират тока след малко.Профилактика някаква.А аз на 5-тия етаж с близнаци да му мисля!

Еми, аз направо не знам как бих реагирала.Много простако ми е това.Колкото и да се обичате има някакво приличие дето да се спазва.

Аз тая нощ не можах да спя и по случая пуснах поръчка с детски неща към Манго.Е и на мен пуснах 2 блузки да не съм капо  blum

Рат, стискам палци да е хубаво времето и да има прекрасен РД Ники.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: октомври 15, 2020, 08:54:34 »

Добро утро!
Днес ми е петъчно, ама утре вместо почивка ще падне едно тичане и готвене... Дано поне всичко да се получи от първия път.
Еми, а те как реагираха на забележката ти? На нея стана ли й неудобно или вече е превзела сърцето му и не й дреме за родата?

Ами тя взе да се обяснява, той се извини.
Свекс, и аз на това разчитам че ще почнат да се държат по-естествено пред нас- с времето де. Иначе дано все така да си се гледат в очите.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #209 -: октомври 15, 2020, 09:48:28 »

Привет!

 Аз винаги много съм се дразнела на млясканици нищо, че съм баш 90ти набор. Класната на 10-годишнината от завършването също каза, че сме последният свестен набор. От там нататък било потоп. За мен за всяко нещо си има време и място и то не е на масата с родителите, ама да видим след време Ж какви ще ги сервира. Wink

 По темата как вирусът настъпва... младоженецът от сватбата лятото е болен. Поддържал лека температура, уж е изолиран, ама... Това е първи случай на близък човек. Питах майка от къде се е заразил... не знаели, та проследяване на контакти явно е хвърляне на боб. Там маската е митично животно и ме е страх за баща ми, за едни плодове и зеленчуци да не стане той зян.Нищо че той си спазва, ама за хляб да иде трябва да е с тия меко казано малоумни същества.И това се случва на фона на 0 лекари в градската болница, пращат хора от София. Язък за лекарите и след тая гадост ако преживеем ще се върнем към билките и тревите, иначе им попляскахме 2-3 дни... beating

 Оф, и аз трябва да търся блузки на госпожицата, че има много за доносване, ама пусто си личи, че са такива и за навън не стават.

 Хайде лек ден!
 
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines