Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:31:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Октомври идво с песен- време е за есен!  (Прочетена 68117 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: октомври 07, 2020, 08:35:51 »

Маги, майка ти не може ли да съдейства за пазара?
Аз останах със същото впечатление за Търговище и Плевен, но това беше преди 15 години. Така като те слушам- не са се променили нещата. А за среда- в Сф също е мн трудно според мен да я създадеш с читави хора, иначе “познати”- колкото щеш.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: октомври 07, 2020, 08:41:53 »

Или ще я изчакам да дойде или с единичната количка и раничката ще отида на разходка до магазина. Не съм го измислила.
То няма как да се промени положението като хората са същите.Те така са били и перди 50 години, никакъв прогрес.И вчера на комисията станах свидетел на злоба и заяждане на дребно, нещо което мразя изключително много.Елементарно мислене и гледане в паничката на другия през цялото време.
Лошото е, че ние имахме много хубава среда в София.Колегите от университета, няколко приятели отишли там да живеят и всичко остана там.Върнахме се тук и направо бяхме като гръмнати от злобата и отношението на хората.Вече свикнахме де.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #62 -: октомври 07, 2020, 09:21:43 »

Добро утро!

Тук е гадно, мъгливо, сиво, абе не е за на работа  pleasantry

Маги, така ти се струва само тук в София. В момента в който излезеш от балона си и се сблъскваш с много елементарност... Мен особено ми прави впечатление какво промиване на мозъци ни правят в големите фирми, особено в начина на общуване, което не е негативно, даже напротив е положително. Наскоро ми направи впечатление с градината, бяха скочили да се разправят с директорката, нямало смисъл от мейли, скандал трябвало. Ми не, не става така, написах мейл (след това и други последваха), възпитан,започващ с "Здравейте, надявам се че сте добре и сте здрави вие и вашето семейство", ами добрата дума златни врати отваря. Ние даже се шегуваме във фирмата че когато сме само българи на среща, се държим съвсем различно, нападаме се, караме се, докато когато сме със запада сме съвсем различни... Така че, манталитет си е... не можеш да избягаш от него...

Хайде лек ден!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: октомври 07, 2020, 10:52:34 »

Здравейте!

Зрънчо и сокчета и тук си носят по площадките. Различното е, че повечето деца си правят каквото искат и много се цапат. Ама много. Бебетата са все по земята. Сега като е студено им обличат софтшел гащеризон и пак се търкалят по тревата и пясъка. Аз това мацане трудно го преживявам lol
И наистина майките не се гримират за площадката. Аз свикнах да си слагам всеки ден червило като почнах да ходя с Бамбук по площадки. Ама тук отвикнах. То покрай маските червилата ми съвсем ще станат изхвърляне.

Аз с нашите избягвам да говоря на тема Ковид, защото ме изкарват параноичка. Те са станали на принципа "ако се разболеем, ще го изкараме, какво толкова сте се впрегнали". Малко ми е тъпо, че или не осъзнават на нас колко би ни било трудно, ако някой от нас се разболее или не знам. Те за всичко имат едно решение - да сме се върнали. Малко се отплеснах, ама вчера се ядосах малко. Най-вече на баща ми, който се е захванал с един MLM и само се среща с разни хора.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: октомври 07, 2020, 11:27:55 »

Излизах с единичната количка и раница.Пазарувах в кварталния супер, минах и през едно магазинче, и се сдобих с блузка  blush Уж за бебетата влязох да търся нещо smile

Булка така е наистина, че излезеш ли си от балона е същото,ама тук и балон нямам.Това ми е гадното на мен.Иначе в малките градове пък, въобще нямат капацитет, всико става със скандал, няма го мисленето дайте да свършим работата, а е дайте да се караме!И аз като теб тръгвам с добро и благо, но с нашата директорка накрая стигнах до скандал, защото тя директно ми се кара на мен и аз колкото и да се питвах не издържах.

Ох Панде, онзи ден пуснах близначките да пълзят по площадката и ме гледаха като полезно изкопаемо.Ми не става да седят само в количката тия бебета бе, а още не ходят.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #65 -: октомври 07, 2020, 11:44:43 »

На мен пък ми се повръща като прочета 'надявам се, че сте добре', щото е превод буквавен на I hope you are well.

Толкова ли няма български фрази не знам ... мъжът ми му се карам от няколко месеца, щото все на английски ми говори, голям англичанин се извъди, и сега новата му мода е да ми превежда буквално от английски и такива безумия ми говори, че ми е лошо. Като му направя забележка ме пита как да го каже ... ами просто да не го превежда ... някои неща не се превеждат, а просто се казват по различен начин. Иначе се кара на детето като говори все на английски, пресмял се хърбел на щърбел.

Па, за ковида, в няколко групи чета какво се пише и направо ми е лошо от глупости. От едната крайност до другата, някои са ТРъмписти - всичко е ок, щото като се разболеят ще ги лекуват 12 доктора като Тръмп, до другата крайност, дето трябвало да затворим света докато не се изкорени заразата ... тоя план беше супер, ама февруари, не сега като е толкова плъзнало, никакъв шанс да изкорениш нещо, което е толкова разпространено.

Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: октомври 07, 2020, 12:09:49 »

Здрасти!
Ники от както беше на 7-8м си е навън на площадките и лазеше, изобщо не ми пука за мръсните дрехи. Той и сега си се цапа здраво с  каквото намери-кал, нещо за ядене /бърше се чат-пат в дрехите си/. Сега му е времето да се цапа, да е жива и здрава пералнята.
Като казахте манатлитет- вчера имахме оперативка на  *db*високо pleasantry ниво, на тема "чух една клюка". Паднах от смях с какви неща се занимава директор на дирекция.
Маги, честита придобивка!
Панде, дали вашите не го правят и с цел да не ви притесняват? В смисъл как страха и паниката ще помогнат за нещо върху което нямаш контрол? Не можеш да се скриеш докато мине, просто се надяваш да не те хване или ако те хване да мине леко и това е.
Хайде лека сряда!
« Последна редакция: октомври 07, 2020, 12:14:19 от ratatui » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #67 -: октомври 07, 2020, 12:38:52 »

Панди, какво е това MLM?
Аз също се ядосвам и не мога да разбера как хората от рисковите групи не си сядат на г. за и си мислят, че нещата са толкова прости и лесни. Ми да погледнат статистиката, да видят какви последствия има, дори и да го прекарат леко. И като се върнете, какво ще е по- лесно? Болниците ли ни са по- хубави, здравната система ли? Ама да пази Господ, де.
В парка при нас има седмица на детските занаяти. Водят дечурлиги от квартала да рисуват, да пеят и да танцуват. Естествено, водят ги бабите и хич се и не стряскат, че са навряни глава до глава crazy. Една година без Арт ще изтраят, ама като е на аванта и не е забранено, давай diablo Манталитетът на соц- човека е такъв, някой се грижи за него, мисли вместо него и щом този някой не казва, че е опасно, значи не е. Вече и аз се обърках параноичка ли съм, нормална ли съм... НИ1 и той само се ядосва на баща си, че държи да си върши работата както преди.  blush
Виви, смешно звучат накъдрените неща. Wink Или пък като не се ползва звателен падеж при обръщение /пр. Здравей, Петър!/ Хаха, едно време писмата задължително са се започвали така:"Здравей, надявам се да те намирам в добро здраве теб и семейството ти!" smile Докато карах магистратура за ЧР /2007/, изучавахме и бизнес етикет и бизнес комуникация. Словото в електронни писма е изчистено, без фамилиарности и любезности и се ползват само кратки и ясни изречения. Най- много в края да се пише "благодаря предварително или с поздрав". Освен това, в днешно време е трудно предсказуемо дали някой, за когото се надяваш да е добре, точно в момента да е много зле и съвсем да го скапеш и ядосаш с надежди и пожелания. Та до "моля, ако Ви е удобно /голяма буква по новия правопис е и за множествено число в уважителна форма/, бихте ли" е напълно достатъчно smile, според правилата.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #68 -: октомври 07, 2020, 12:47:37 »

Привет!

 Ние направихме обиколка и кухня. За въргалянето- Ж се въргаляше вкъщи, но навън в тоя период беше студено, а и тя не е имала желание. Приемам го, но няма да го предложа, ако детето само не го поиска. За соковете и зрънчовците не всеки дава, ама айде това иди-дойди,но и не всяко дете може да яде всичко и за това се ядосвам. Ние нямаме такъв проблем и все пак мисля за такива неща- какво е да ти ядат пред устата и да искаш, а да не можеш...sad

 Средата и балоните в тая пандемия съвсем зачезнаха. Не сме се виждали нито с приятели, нито с кумове, уж все се гласим все нещо става дали реално или имагинерно не знам. Иначе да, на село е оформен един ВИП-клуб и те са критерии за всички останали... аз им правя напук като не ходя с бална рокля и прическа в селския парк. Много се забавлявам като мина и нямат търпение да започнат да кудкудякат след мен.biggrin
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #69 -: октомври 07, 2020, 13:08:13 »

Охххх, а като започнат да ми пишат Ви за множествено число, така се дразззняяяяяяяяяяяяяяяяяяя ... то и в английския има неща дето ме дразнят, мениджърите като вземат да пишат Hi Team ... е сяяяяяяя не знам защо, ама ме дразни ... сигурно просто съм раздразнителна напоследък.  funnytooth
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #70 -: октомври 07, 2020, 13:14:34 »

На мен пък ми се повръща като прочета 'надявам се, че сте добре', щото е превод буквавен на I hope you are well.

Толкова ли няма български фрази не знам ... мъжът ми му се карам от няколко месеца, щото все на английски ми говори, голям англичанин се извъди, и сега новата му мода е да ми превежда буквално от английски и такива безумия ми говори, че ми е лошо. Като му направя забележка ме пита как да го каже ... ами просто да не го превежда ... някои неща не се превеждат, а просто се казват по различен начин. Иначе се кара на детето като говори все на английски, пресмял се хърбел на щърбел.



Що Виви, как ще е на български? Мен речника не ми е богат и си ползвам това което знам и умея smile. Иначе не знам защо се дразниш на мъжа ти, ние също използваме много чуждици, главно наложени от работа, все още майтапа една колежка която изцепи " е не може да ме бъдръват за такива неща". Когато говоря с нашите изцепвам и тукашни много думи, те се дразнеха в началото но свикнаха. Така е като ползваш език друг главно, почва да ти избутва думите и си създаваш друг речников запас, еволюция на езика.

Ето как съм и писала

"Надяваме се че вие и вашето семейство сте добре и да ви пожелаем успех с откриването отново на детските градини."

"Надявам сте добре и очакваме с нетърпение първия учебен ден при ново създалите се обстоятелства."


Нали чухте астроложката, всичко е ще е раздуто и преувеличено този месец, спокойствие, спазваш мерки и това е, кой друг какво прави не ме впечатлява. Днешните цифри са стряскащи, но още миналата седмица казаха че тавана ни е (наизуст) около 2000 на ден, имаме още на къде.

Свекс МЛМ е такова, пирамида, тип Орифлейм, Ейвън, Аквасорс, Хербалйф

ПС Виви за мен върха е бил винаги " Thank you for the fruitful conversation", а колегите винаги ме майтапят когато пиша че отстъпвам " As an investment in our relationship" . Hi Team пък си е мило обръщение, аз го ползвам към моя екип когато пиша до груповия мейл. Ти си пред раждане всичко ти е сега  beating
« Последна редакция: октомври 07, 2020, 13:17:01 от bulche91 » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: октомври 07, 2020, 13:42:17 »

Адиктед, ман също ми бяха огромен трън като разпънат сергиите по паркове и площадки, сага са ми по-малък трън щото не съм по цял ден там  blum . На мен една майка ми се беше разсърдила, защото идва и ми казва "дадох на Ники солети, щото дадох на другите, които са около него", отидох и му ги взех /беше на 1 и нещо и не знаеше какво е това и за какво служи, та нямаше драма. След това с кварталната група се разбрахме и още го спазваме повечето пъти- на вън се носят плодове и пакетирана храна не се купува или се дава някъде на страни. Децата дето не ядяха плодове, набързо проядоха покрай другите. Всеки носеше по кутия с нещо и имаше разнообразие. Да видиш и сега кака като някоя извади кутия и има наоколо дете пита "какво плодче има вътре?".
"Ви" за множествено число и на мен ми е абсурдно. Нали смисъла беше да се различават учтива форма и множествено число?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #72 -: октомври 07, 2020, 14:36:53 »

Булка, 2000 е за седмица. Е, тази сутрин пък казаха, че вероятно ще се наложи затягане на мерките, не във вида от пролетта, но все пак ще има ограничения, ако продължава така. Проблем са не леглата, които са заети 10%, а медицинският персонал в инфекциозните отделения, дето хем то няма, хем е изморен и хем дето се заразява най- много.
Рат, права си, че плашенето допълнително влошава нещата, както и че няма гаранция, ако спазваш всичко, че пак няма да се гътнеш... Нищо обаче не пречи човек да си ограничава до разумност контактите, да си върши работата по телефон или дистанционно, когато това е възможно дори и с цената на повече време и разходи, да не пътува рисково, щото му е скучно - с две думи, да се научи да живее с вируса, а не, че все едно го няма. Моят братовчед е на 67, пенсионер е, но от миналата година работи като учител в техникум в село, близко до Пловдив. Ами нито парите са пари, нито е кой знае колко здрав, че и с леля ми на 91 живее, но не дава и дума да се издума, че е редно да си остане вкъщи или само да замества дистанционно някой млад колега. Причината- като мислиш негативно, негативно ти се случва diablo Не може ние /хората над 65/ да се мислим за млади и здрави и да не ни пука, а младите, които наистина трябва да работят и нямат право на избор, да бъдат ограничавани и заради нас.
https://quizshow.online/vie-se-pishe-samo-s-glavna-bukva-ot-1-septemvri/ ето някои от новите правила
https://ibl.bas.bg/ezikovi_spravki/pravila-pri-ofitsialna-korespondentsiya-i-tchast-2/
Булка, да знаеш за следващия път за голямото В и ти Wink
« Последна редакция: октомври 07, 2020, 14:53:22 от svekarva » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: октомври 07, 2020, 14:59:38 »

Свекърва, много добре си ме разбрала - става точно дума за пътуване и срещи с хора, защото му е скучно.

Знам, че много хора с това си изказват прехраната, но и време за кафенета и ресторанти не е, според мен.

И на мен щеше да ми е много по-интересно да ходя на немски в школата, ама  онлайн започнах.

И не се замислят, че не точно като да го изкараш ей така. Въобще не отчитат изолацията и карантина, които ако имаш едно жилище си е изпитание.

Май много ви надух главите
Тук и ситуацията е друга, случаите станаха по 1000 на ден.

ММ като говори за работата си като всеки ИТ говори с побългарени английски думи, които са ми много смешни - ролауват и деплойват все lol lol lol

Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #74 -: октомври 07, 2020, 15:06:24 »

Свекс, права си, 2000 на седмица, не на ден.

Цитат
Булка, да знаеш за следващия път за голямото В и ти

Цъ, имам един бушон в главата който пада на следните неща : Правопис и правоговор на български език, Какво е засада във футбола и на история. Просто мозъка не приема не предава на тези неща, спирам да чувам и да мисля. Пълен член ми е пък най-сложното нещо на света!

Абе все се дразнех като някой кажеше, малки деца малки дертове... Значи това лято му изпуснахме края, дъвки турбо и татуировки, гумени бонбони,май и някаква газирана лимонада пиха по някое време, сладоледа даже не го броя... Изобщо критериите ми за "майка за пример" паднаха рязко надолу. Май месец някъде му взех зрънчо за пръв път на площадката и ми казва " Знаеш ли мамо, днес е прекрасен ден, викам защо? Ами и аз днес като всички други деца мога да ям зрънчо на площадката". Ми в крайна сметка това ли трябва да чуваме... И не че всички ядът, случва се от време на време някой да яде, но явно на детето му се е искало...


Пандее, в Румънско са по 2000!
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines