Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 11:27:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Октомври идво с песен- време е за есен!  (Прочетена 68149 пъти)
 
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #30 -: октомври 05, 2020, 09:48:00 »

П.П. Маги, само да кажа, че от баскетбола ще има поне + 7см. към очаквания природно ръст. Нека има високи девойки, ама понякога това създава доста неудобства при намиране на дрехи, обувки и мебели Wink


И мъже, и мъже ...  Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: октомври 05, 2020, 10:21:26 »


И мъже, и мъже ...  Wink
Ти си единствената постригана и умна lol
Децата са изнудвачи. Вечер е прихванал манията да се пробва да му оставям лампата светната, а никога не е спал на светло ( подозирам свекърва ми, хващала съм я ), казах му да си дръпне пердетата и миряса
« Последна редакция: октомври 05, 2020, 10:23:30 от emmmmmy » Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #32 -: октомври 05, 2020, 10:29:07 »

Имам братовчетка висока над 1.80, знам че нито дрехи, нито мебели я плашат, обаче виж гаджетата са голяма мъка. Моят мъж щото е 2 метра (волейболист е) и много ме дразнеха все като ми казваха да го оставя за някоя по-висока, щото на мен не ми трябвало такъв висок мъж и заради такива като мен високите момичета не можели да си намират високи мъже ... ама не знам направо ... че майка ми все ме караше да нося високи обувки, че не сме изглеждали добре иначе, абе лудост някаква.

Аз не мога да споделя опит за тръшкането, минали сме я вече тая възраст, но да около 3-4 имат много интересни идеи и изпълнения, то не са кореми, лампи, фасони ... и при нас беше така, ама аз удобно съм забравила, щото то иначе не се живее.  angry
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: октомври 05, 2020, 10:44:16 »

Забравя се всичко. Мен ми липсва около година и половина спомени след раждането му. Буквално помня сборно седмица- две от живота си...
А с тия Бг предразсъдъци са ми писнали- то не е за ръст, то не е за “пазене на мъже”, за кой какъв апетит имал... аман. Режа ги директно вече. А в леглото ръст няма, така че не знам кво са се впрегнали роднините lol
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #34 -: октомври 05, 2020, 11:31:30 »

Булка, не се притеснявай, ще го израсте... или артист ще стане от класа, щом всичко е осъзнато Wink
Преди години пак го водихме този разговор и Мари беше споделила интересен опит - без наказване, а с поощрения. Може да видите в нейните теми, ако не са изтрити. Тя правеше всяка седмица табла с конфликтни за С. теми, които заедно оценяваха всеки ден и той получаваше бонус точки при добро справяне. Мисля, имаха напредък в трудната възраст, макар и за няколко месеца само. Или поне е начин за отвличане на вниманието от навика и правенето на инат за известно време crazy.
Хаха, вярно е, че ръстът пречи за общуване с хора, независимо мъже или жени са. Wink Аз съм прегърбена, защото е трудно да гледаш в очите на събеседник, доста по нисък от теб. Какво остава пък, ако ти е шеф blush Ама и това сме го говорили и затова не сметнах за нужно да повтарям интересни случки от личен опит Wink
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #35 -: октомври 05, 2020, 12:15:06 »

Ей добре че се омъжих както себе си нарича исполин! (176 см висок) та да оставя за високите моми мъже  laugh

С точките е нож с две остриета, става ох, не знам българската дума entitled, за всяко нещо започва да очаква нещо награда, та не съм съгласна с този метод много, прилагали сме го. Той е изключително рядко наказван, обикновено сме го докарали на до броим 1,2 и се отказва. В случая беше много виновен. Взех на братовчед му тухли и цимент за строене, и понеже знам както всяка година че ще иска и той и му бяха давали пари му взех и на него. Бяхме се разбрали че че ще ги строи следобед в неделя. Омрънка света да ги видел поне, отворихме ги и реши да ги размества в стаята и ги изпусна и ги направи на сол тухлите... 50 лв на вятъра... И първата реакция беше еми ще ми купите други... Сега е по-нисък от тревата де, той си осъзнава, знае че е наказан и без детски и даже не помисля да пусне сам. Абе не ми е лошо гарджето... ама понякога не уцелва и той момента, вчера слуша любимата плеада на всички деца " Тези пари не растат на дърветата, ти знаеш ли ние колко работим за да имаш играчки"  badgirl
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: октомври 05, 2020, 12:27:30 »

Свекс, знам за баскета, обаче не вярвам да играе до тийн възраст.Но сега в този етап от развитието и е голям плюс.Много добре и стоят мускулите, ставите и костите израстват сега и баскета ги издължава.Свекърва ми е 1,50 та имаме в рода и нисък ген, сега да видим кой ще надделее.Ние сме по 1,68-1,73 жените.Само баща ми е 1,83, но той е играл професионално баскетбол.На моя мъж рода са по-дребни по принцип.Но тя е още доста малка и да видим какво ще я влече занапред.Аз планирам и едно пеене за догодина на място на плуването, че по цял ден пее в къщи, побърква ме.

За наказанията, снощи за малко да я нашамаря.Беше много изморена и баща и и даде телефона си да поиграе на него.И тя го изпусна, защото върви и блее.Наказах я и и го взех.Обясних и, че това е нещо с което татко работи и че е скъпо и не не става да даде от нейните пари, а просто няма да и правим рожден ден на клуб както тя иска, защото ще вземем нов телефон на татко.Понеже тоз водолей разбира от наказание, чак като лично го засегнеш, тоя път вдяна че е сгрешила, не спори и се покри в нейната стая.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: октомври 05, 2020, 12:55:44 »

Добре де, на каква възраст я пидобиват тая дарба да премат, че са сбъркали? Това моето от нищо не възприема. Наказания изобщо не признава, веднага нарушава казаното. Единствено когато има как да му взема нещо го "разбира" и почва да крещи и да истерясва.
Виви, уби ме, че са те карали да оставиш мъжа ти за по-висока, все едно са някакви породисти котки или кучета и им избираш с кого да ги чифтосаш  crazy
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: октомври 05, 2020, 13:33:19 »

Рат, просто трябва да му вземе страха някой, както е казвал народът- ама трябва да е чужд човек. На майка си е често срещано да няма респект.
Най после една позитивна статия lol
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #39 -: октомври 05, 2020, 13:40:49 »

Там е работата, че не ставаше въпрос за награда, а само за бонус точки, които можеха да компенсират някое по- лошо представяне. На това аз веднага реагирах, че ще е последен будала, ако не се измъкне с "дреме ми за точките" или да шмекерува, а двете /Мари и Ина/ казаха, че това е моето мислене, не на всяко дете и е добре първо да се опита, пък после да се отхвърля. За оценките и наградите съм съгласна, но и това е въпрос на изразяване, тоест оценяваш ниво на справяне, не качества на детето. А и самото то участва в оценката, коментира и може да се защити, един вид учи се на самооценка. Така пише по големите книги поне.
Ама като гледам от дистанцията на времето и зная какво ви чака в бъдеще, в случая нито Моника, нито Звяр са по- виновни от родителите си и не мисля, че трябва да бъдат наказвани, заплашвани или лишавани от разни неща. Едно време хубаво са правили - тегли му един бой, да си изкараш яда и да се свършва с последствията и психическите травми funnytooth funnytooth
Разказвала съм и случката с НИ2 когато се измърля точно преди да излезем и като казах в яда си "сега да те накарам да си изпереш сам дрехите ли, или да те набия", той без колебание отговори "да не си луда да ме караш да пера, я по- добре ме набий", а аз се разхилих и ми мина. Просто беше песен онова време и онези дребни дертове. Wink heart Децата са си деца, трябва да си две крачки пред тях и да им предвидиш и предотвратиш белите, за да не се налага да се наказват после. Wink Като нахитреят и не се хващат в този капан, остава само да се хапеш за д- то и да се надяваш децата им да им го връщат Wink
Рат, има си едно природно правило за естествения подбор, че ниските мъже налитат на високи жени, а високите - на ниски, за изравняване един вид. Изключения са Родния и НИ1, които по неизвестни за мен причини държат на високи жени /Родният е 1.88, НИ- 1.92/. Тези неща се коментират на шега... НИ2 и той все дребни, под 1.70 си намира Wink а аз като видя високо момиче и само го заглеждам и ми се ще да си хареса такова. blush Има българска народна приказка дето един момък си харесал висока мома, ама тя не можела да мине под вратата вкъщи и той се чудел главата и ли да реже, или краката. Като малка много се притеснявах да не ми се случи нещо подобно, че винаги съм вървяла едричка Wink
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: октомври 05, 2020, 13:44:57 »

Здравейте в новия месец!

Не обичам октомври, даже вече си мечтая за Коледа и ми е леко коледно.

Нашите почивни дни бяха хубави. В събота си ходихме на село, времето беше много хубаво и Алекс игра на двора. В неделя пихме кафе в парка, докато си игра с децата. После се разхождахме.

Драмата с градината си продължава, сигурно ще е още дълго. Днес ги водиха в пожарната, после ще садим цветя в двора родители и деца.

С наказанията и аз не съм на ти. Все едно говоря на стена.

Хайде хубав ден!
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #41 -: октомври 05, 2020, 14:04:01 »

Привет!

 Булка, интересен е вашият казус. Може би и да обясниш защо му се повръща, че това е чувството за вина и тревогата- то си е психосоматика от където и да го погледнеш, тоест неизказани чувства, било то и да се преструва.Аз за това исках книга за емоциите. Жана много добре я възприе и вече си обяснява някои неща като казва, че са като в книжката. Може също да му обясниш и за това до къде води редовното повръщане насила, а и за това, че теб те тревожи. Аз съм за откритото говорене. Виждам, че при Жана действа и мисля, че и при други деца в моя опит също. Казвам как ме кара да се чувствам нейното поведение. Тя сега като ми се дразни "пърди" с уста или драска по дивана и ме гледа заплашително, обяснявам й, че е защото ми е ядосана, но й казвам аз какво имам предвид с някоя забрана. Преди да включа наказанията обикновено съобщавам какво съм на път да направя и ако продължи да ме тества изпълнявам, никога обаче не оставям неизпълнена закана, за да е наясно, че кажа ли- действам и за доброто, и за лошото.Може и да съм си цербер, защото изблиците в тоя период рязко намаляха, но само при мен. Всички останали са й под ножа и ги върти на малкия пръст.biggrin
Иначе Квартал е готино, но и аз не бих отишла уикенда. Ние вчера бъхтахме напразно до главната в Пловдив. Набелязаните понички не работеха. Това им беше втори и последен шанс, да си ги ядат. Същото беше и със Савини- навиване, че ще ходим, уж много си на ти с маркетинга, хванал ме на въдицата да дойда, ми напиши един пост, че няма да бачкаш, или в нейния случай, че пекарната работи в определни дни и да не си губим взаимно времето...
 Ох, имам 2 случая с прекалено висока жена и с прекалено висок за жената мъж. Едната разправяше как се сгаджила и баба й като я питала къде го намерила казала, че в дискотеката само неговата глава стърчала, та го грабнала за ушите докато не е избягал. tease Кумата и кумът са с доста голяма разлика в ръста в полза на мъжа единственото лошо е, че трудно износи децата, защото идват едри за нея.Иначе на мен ми харесват като двойка smile
« Последна редакция: октомври 05, 2020, 14:09:26 от addicted_to_u » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #42 -: октомври 05, 2020, 14:17:53 »

Свекс изобщо не е вчерашен, действаше това с точките до миналата година, така една приятелка, сегашната му треньорка по тенис го накара да влезне във водата, с точки, ама бързо се усети че точки не се ядът и мажат на филия  badgirl

Адиктед всичко изговорихме, той е разбран, не прави напук, но не му харесва да му се караме и да е наказан, за това и не прави бели, знае какви са последствията, ама малко вчера прекали. Свекърва е права, чуваме и виждаме неща които ние сме правили. Преди няколко седмици каза че не иска да съм му майка, че съм била лоша, аз пък вместо да ми счупи сърцето на две и да легна болна, вътрешно умрях от смях, нали си спомням много ясно как съм ги говорила същите на майка ми... все това ми беше в устата... нали сме овне и двамата, ако трябва да бъда честна доста по-добре се държи от мен, това аз да се извиня е края на света хахах

Хора, любовта е хоризонтала, не вертикала  Bravo
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: октомври 05, 2020, 14:28:07 »

Пс:
https://www.facebook.com/137396029628055/posts/3868571009843853/?extid=0&d=n
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: октомври 05, 2020, 14:33:40 »

Здравейте!

Събота и неделя времето беше хубаво и се разхождахме. Вчера ходихме пак до дървената кула до нас. Успях да се кача до горе (28,5м е). Аз имам страх от високо и като стигна до средата някъде почват да ми омекват краката и дори не помня гледката след това. Сега пак така, но с нас беше и колегата на ММ, който наскоро се премести тук и така те двамата и Бамбук успяха да ме разсеят и да се успокоя. И така успях да се кача до горе и да видя гледката.

Бамбук по принцип като чуе, че ще има наказание и се отказва от белята. А ако вече е съгрешил, най-често наказанието е без Милхшните или Кроасанче. То трябва да е такова наказание, че да не съм наказана и аз все пак.
Свекърва, това дето го описваш ми звучи като наказание за родителите.
Не е и мойто нещо.
Рат, Н е от малките тук. Бамбук след като стана на 4 по разбира от наказание или награда.

Моят мъж също е висок - 197 см. Аз съм 170см. От високите се броя. Високи обувки не притежавам. Кумовете ни са волейболисти - тя 188см, той 208 см. Те имат момиче, няма 2г още ама си личи, че ще е дългокрака.

Хубава седмица на всички smile


Хаха любовта е хоризонтална вика lol lol lol
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines