Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:05:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Октомври идво с песен- време е за есен!  (Прочетена 68118 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #180 -: октомври 14, 2020, 09:43:25 »

Булче, ще ме прощават учителките, ама аз съм била и такава магистратура и сама знам че поощряват тайно децата да не акат в градината, за да не се занимават. Никога няма да си го признаят.
Втората причина поради която стиска е от стрес. Изживява нещо, постарай се да разбереш какво. Син ми така беше спрял да ходи по номер 2 въобще, покрай градината.

Еми, не, той порти всички и всеки и изобщо няма филтър за нещата, казва си че било смешно да акаш там. Аз си мисля че е започнало от миналата година, когато имаше разтройство там и е развил някаква фобия, но той сам си казва че се смее на другите деца. Говорих и с други майки, изобщо нямат такъв проблем ходят си. Госпожите са ни много точни, нямам притеснения за това нещо, пък Леля Боби му е най-любима, тя си го гледа като свое дете, много го глези.

Цитат
Вмъкни цитат
Булка, и аз се зарадвах. Като от някакъв романтичен филм ми е тази двойка. И двамата красиви, той от заможно семейство. Аз все като кажат изненада утре и все чаках преди я бебе, я сватба, а обикновено е някой продукт и почнах да се дразня, та този път се изненадах biggrin

Аз вчера още бях в офиса като пусна премиерата и бързах да се прибера да го гледам хаха, даже не погледнах коментарите за да не си разваля изненадата, абе много е мило видеото, нейните видеа са ме разплаквали много пъти (Коледа преди 2 години, когато беше в болницата), та вчера като ги гледах как баща му я прегърна, направо... Мама Бирч е страхотна, много яка жена изглежда.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: октомври 14, 2020, 10:08:14 »

Аз нямах предвид, че съм против наказанията, ама като се сетя у нас колко е заринато, да събера всички играчки, ще ми отнеме 40мин, което си е наказание за мен. Наказваме го да не пипа колонката /като обсебен е от нея/, да не играем с него на нещо което иска и такива неща.
Булче, питай го дали сами си ходят до тоалетна или някой ги води и ги чака? Ако е започнал да се срамува, може да не иска да го оповестява публично и да го гледат.
Дайте линк за тия дето са се сгодили, че ми стана интересно и на мен.
Братовчедка ми днеска ни сюрпризира, най-накрая почва работа, дано да й хареса и да е щастлива.
Адиктед, виж в Декатлон. Там имаше такива панталони за дъжд.

« Последна редакция: октомври 14, 2020, 10:14:33 от ratatui » Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: октомври 14, 2020, 10:58:45 »

Привет!

Минавам само да ви кажа здрасти и за бърз отчет smile В ТУ нещата вървят добре засега, интересно ми е, мисля на студентите също, поне такъв вид дават. Не знам дали скоро обаче няма да минем дистанционно.

Конференцията мина много добре, говорих приличен английски, а най-много се радвам, че нямаха въпроси, с които да ме затапят или объркат накрая  pardon

С фотографството също върви добре, имам вече всяка събота и неделя по 3-4 фотосесии, ходих и на първите си репортажни - два рождени дни. Много се надявам догодина вече да съм дорасла и за по-големи събития  Girl_hide

Вчера гледах един документален филм по нетфликс The social dilemma - много може да се замисли човек. Пропоръчвам го! То не, че не си ги знаем нещата за социалните мрежи, ама все ми се струва, че мислим, че всичко е под контрол, поне при нас. А то май хич не е...

Хайде, ще гледам да ви чета тези дни и да наваксам с темите, когато мога smile Слънчево време пожелавам!
« Последна редакция: октомври 14, 2020, 11:01:20 от Bube » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: октомври 14, 2020, 11:29:29 »

Здравейте smile

Тук времето е много гадно - дъжд и силен вятър. Добре,че не ми се налага да излизам.

Бамбук в градината ми се научи за номер 2, ама май не ходи там. Само миналата година веднъж като го вземах и искаше да го чакам пред вратата. Наскоро веднъж като се прибрахме и каза, че има ако, ама е в гащите. Той тогава много даваше зор да се прибира, ама не каза защо и явно беше изпуснал малко. Аз знам,че нито в градината, нито в училище съм ходила. Миризмата на хлор ми беше ужасна, а и знаете как изглеждаха едно време тоалетните в училище - катакомби. Тук в градианта са малки, имат картинки. Дано си ходи без да се тормози като мен.

В Лидл по принцип не са само гащеризони, а и панталони. Също и в Kik има и гумени и софтшел.

Лятото беше добре, обаче сега много стрес ми създава ситуацията. Ние е никой почти не се срещаме. Основно Бамбук. Просто всяка настинка създава допълнително напрежение. А това, че в България хората нямат доверие на тестовете. На скоро в една отчетна група една обясняваше, че колега на мъжът и бил болен и имал положителен тест. И шефовете платили да тестват всички контактни и тя вика и сега мъжът ми го изкараха положителен, за да си запълва лабораторията бройката.  crazy и ако си направел другаде тест щял да се отрицателен, ама нямало да дадат пари пък  crazy  много тъпо изказване ми се видя. Още повече, че месец стискахме палци на мъжът на друга, който беше зле в болница, после беше добре, но даваше положителни тестове. Те пак, че имали вила и той отишъл там още като разбрал, че е бил контактен, та тя и децата не се заразиха. Други, които го изкараха всички, защото нямат вила. Имаха еднакви симптоми - температура около 37.5, отпаднало и загуба на вкус и обоняние. Тя заради загуба на обоняние се беше тествала жената, но и другите се заразиха.
Дано не ви натоварвам. Но ние сме сами тук и дори да протече като обикновен грип/настинка, реално има много ограничения и е по-сложно всичко. А пък за постъпване в болница да не говорим. Вече го разбирам мъжът на Ина (за който е чел във фб групата).
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #184 -: октомври 14, 2020, 11:49:26 »

Щерка ми също се стиска, ходи си вкъщи, не знам защо, предполагам не й е толкова комфортно колкото в училище.

За вируса не ми се говори, голямо мазало е в цяла Европа, не знам какво ще става, но няма да е нищо хубаво. Особено в България, където всички са критици и неверници, как ще ги клати не е истина ... в Бургас затвориха родилното на една частна болница, щото 3ма лекари били позитивни ... тия родилки милите тестваха ли ги, не ги ли, никой не каза. Днес я отвориха пак ... тествали били персонала, а за пациентите що нищо не казват, не че нещо ама това са доста уязвима група от хора!

Ние пак започваме запасяването с брашно и тоалетна хартия, че не се знае.  funnytooth

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: октомври 14, 2020, 11:57:01 »

Аз го следя тоя вирус и съм в ужас.Моята дружка замина за Турция да прави ин витро, но няма да стнае, че е с киста, което значи че месец ще е на противозачатъчни.Ако всичко е наред ноември ще стартират, но дали ще може да се пътува?Ние усилено се опитваме да чукнем 1000 на ден, на седмица сме преизпълнили плана.В магазините масово не се носят маски, какво остава за други места, аз съм от малкото луди дето ги слагат както си трябва.Вчера и за това се карахме с каката в Декатлон.Честно гледа другите и ми вика, защо аз трябва да нося?Обяснявам, обяснявам, ама е трудно мамка му!

Панде, разбирам те напълно.Много е терсене вашата ситуация.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: октомври 14, 2020, 12:10:43 »

Аз днес си припомнях началото на карантината (понеже започнах пак да правя йога, а тогава доста се занимавах с това) и колко беше страшно самото очакване на нещо лошо да се случи... Това неисвестно е най-стресиращо според мен и сега пак ще ни удари, даже с повече сила!

В университета се носят маски, в лабораториите е задължително, но като направя забележка на някого, който си я държи на брадичката и се почва едно въртене на очи. Много се дразня, че хората не искат минимално усилие да положат! Казала съм, че който е без маска просто няма да присъства на упражнението и точка.

Сега ми е едно такова търсене, че сме на сватба след две седмици. Приехме още лятото, ама тогава някак нещата по-добре изглеждаха. Сега ми е неудобно да се отказваме sad

Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: октомври 14, 2020, 12:32:49 »

Бубе, то след 2 седмици я камилата, я камиларя  Wink това в кръга на шегата, ама за 2 седмици в тази динамична обстановка много неща могат да се променят.
Маги, дано не затворят пак пътя към Турция! Имам план аз за шопинг след края на месеца и само се надявам да не пропадне.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: октомври 14, 2020, 14:28:30 »

Аз пък бих отказала сватбата без никакво притеснение, в кр сметка здравето ви е по-важно от мнението на младоженците. heart
Масово никъде по страната не носят маски, гледат те като извънземно. Манталитетът ни е като на племе, не като на мислещ народ...
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: октомври 14, 2020, 14:34:14 »

Бубе, бих отказала без да ми мигне окото. Аз и лятото ви казах, че големи сватби в тази обстановка са ми пир по време на чума.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #190 -: октомври 14, 2020, 14:42:03 »

Вчера разбрах че след една сватба са се заразили едни познати...

Аз си взех от онези пластмасовите маски, в случай ако се наложи дълго време с маска да стоя.

Рат каква Турция??? За шопинг? Аз в икеа не искам да влизам, ти в Турция...

Затваряне според мен няма да има за цялата страна, а само там където леглата за критично болните намалеят, за сега Кунчев каза че Благоевградска област е с този риск, така ще действат из цяла Европа, в ЮК до колко разбрах че ниво три е само Ливърпул, Манчестър е ниво 2
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #191 -: октомври 14, 2020, 14:53:50 »

Аз не знам дали бих отказала, ако бях на Бубето. На моето положение в момента, да, но ако бях млада и безгрижна, можеше да не съм толкова страхлива и наплашена. Каквото и да решите, важното е да сте спокойни smile

В UK с тия зони толкова е объркано всичко ... на север е уж най-страшно. Казват, че в Лондон има вече поне 25% дето са го изкарали, един вид има малко имунитет. Маакр че тия дни чета за повторно заразяване та не знам ... не знам дали ви бях казала, но лятото тук масово пращаха тестове за антитела, танса доста наясно колко хора са го изкарали. На тази база казаха че днев ите числа които са репортвали тогава трябва да ги умножим по 100 ... толкова случая не са хванали изобщо. Сега казват, че доста по-голям процент излизат, но пролетта тестваха по 50000, а сега по 300000 на ден.

Извинявам се за калпавото писане ама съм от телефона.
« Последна редакция: октомври 14, 2020, 15:05:58 от Vivi20 » Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #192 -: октомври 14, 2020, 14:57:07 »

 Ние бяхме на сватба на почти затворено, но си беше лято. Сега не бих... То мерки има, но трябва да се затегне контрола по спазването им. Хич не се изненадвам, че Гоце Делчев го закъсаха като знам нравите там и пак са дебели кратуни и не увират.

Булка, аз ги гледам и не ги схващам тия пластмасовите... не се и приближавам до носещите, де. Като цяло днес съм подпалила яко, че специално заради един ангажимент дойдох до София... колежката болна и няма да може да се свърши работа, бих им шута и на администрация, и на бюрокрация. Хората се редят и бутат в общински администрации. За мерки говорим в частния сектор, а пример държавен нула. NO
« Последна редакция: октомври 14, 2020, 15:02:22 от addicted_to_u » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: октомври 14, 2020, 15:03:59 »

Тия пластмасовите дето зеят отгоре са бутафорни- за красота. Всичко излиза оттам ама така пък се водят с маски. Булче ти за кои говориш?
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: октомври 14, 2020, 15:04:28 »

При нас не мисля, че ще има реални мерки. Те всичко затвориха и пак се минаваше, а сега да затварят части  nea . Ние сме изобретателно племе, все ще намерим начин да заобиколим закони и барикади  Wink
Бубе, можете да идете само за част от тържеството. Ама кажете на младоженците, поне ако не ходите и има вариант да си спестят 2 куверта и да си наредат масите, че е много неприятно да ти стоят празни столове и да се изхвърля храна.
Ами мислехме Одрин за на майка рождения ден, ама още нищо не е решено.
Икиа скоро май ще я посетя, че ще купуваме на Ники легло /или ще бъде за мен, зависи кой как се уреди  Wink /
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines