Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 18:47:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Септември 2020  (Прочетена 59107 пъти)
 
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #285 -: септември 29, 2020, 10:31:58 »

Хелоу... днес се успахме за училище... не можах да си намеря документите на колата, забравихме нещата за спорт и се връщахме в дъжда...

Още съм лееееекинко крива. Аз си поръчах една безжична на Xiaomi от Алиекспрес сайта. Жестока е! Никакви карти не и чертая, за 5 минути обирам всички "горещи точки" из цялата къща, за голямото седмично чистене си имам друга.  girl_wink Girl_hide girl_impossible Аз имам по-обикновена робот ( на 4+ години), ми нервите ме хващат като почне да върти като муха без глава.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #286 -: септември 29, 2020, 11:15:23 »

Киви, това ли ти е покупката, дето трябваше да отгатнем? Wink
Ох, при нас никой вече не цапа... И това не е работа, нямам стимул за чистене Wink
Налага ни се да сменяме климатика, стана горкият на 15 години. Има две сериозни профилактики, но не ни се рискува да изпляска баш през зимата. Нещо му вият лагерите, харчи много ток, а и си му е време. Деверът се занимава точно с това и чакаме да ни изпрати нов тези дни. В кооперацията ни пък преди месец си купи апартамент точно механикът, който ни монтира сегашния, та в общи линии е организирана работата. Но ми е притеснено, че ще влизат майстори blush.
Хайде, хубав ден, тук изгря слънце и малко разведри настроението от идващата зима.  smile
Кантарджиев прави физиономии докато говори и наистина изглежда комично. blush. Ще го погледна задължително Wink
А, снощи гледах 7/8, гостуваше една дама - футуролог, много интересни неща каза за изкуствения интелект, а и въобще как се правят прогнози при много неизвестни.
Преди време някъде /май БНТ/ гледах публицистично предаване, в което ми хареса изказването на един от участниците каква е разликата между най- младите и по- старите в погледа им към света, свързано с литературата, която четат. Ами младите се увличат по магии и мистики, докато предишното поколение е чело предимно научна фантастика. И май наистина сегашните ученици и студенти са фенове на магията и как всичко може да се реши с нея smile  и така да не успяват бързо да развият критично мислене към предлаганата информация.
В този ред на мисли, скоро във ФБ се коментираше текст за четене с разбиране, свързан с Дядо Коледа, за ученици от втори клас. Майките бяха възмутени, че се разваля магията на Коледа.
Нещо от сорта беше, че детето иска да смени в писмото до Дядо Коледа, че иска вече влакче, не количка, защото намерило в гардероба при дрехите на баща си купена и опакована количка. blum. Да, можеха да сменят Коледа с рожден ден, но въпреки това ме учуди жестокия хейт към МОН. sad
« Последна редакция: септември 29, 2020, 11:25:52 от svekarva » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #287 -: септември 29, 2020, 11:25:16 »

Киви, това ли ти е покупката, дето трябваше да отгатнем? Wink
...

И май наистина сегашните ученици и студенти са фенове на магията и как всичко може да се реши с нея smile  и така да не успяват бързо да развият критично мислене към предлаганата информация.


Не, новата покупка е тотално нетипична за мен бившата офисна мишка. Купих си кецове, но лачени и в бордо, с малко златно за разкош ...  smile

А относно магията, днешното поколение за това мечтае ... instant fix... хоп и с вълшебство, без много зор...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: септември 29, 2020, 11:57:28 »

Според мен за нищо не мечтаят, ама за това имаме вина и ние. sad
Днес гледах в инста сторита на момиченце, което съм му била бавачка 7 години. Лошо ми стана...
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #289 -: септември 29, 2020, 12:30:47 »

Ето го интервюто.
https://nova.bg/news/view/2020/09/29/300779/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%84-%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B6%D0%B8%D0%B5%D0%B2-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7-%D0%BD%D0%BE%D0%B5%D0%BC%D0%B2%D1%80%D0%B8-%D1%81%D0%B5-%D0%BE%D1%87%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BA-%D0%B2-%D0%B1%D1%80%D0%BE%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5/
второто видео
Еми, съгласна съм, отговорността е на цялото общество... Ама и времената са такива, няма как с тези развити технологии да не се промени мисленето. Пак го свързвам с разговора за изкуствения интелект crazy. Много малко съм чела по въпроса, не зная и дали ще набера смелост да го направя, защото са нужни знания по фундаментални науки като философия, които нямам и ми са скучни crazy
« Последна редакция: септември 29, 2020, 12:44:43 от svekarva » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: септември 29, 2020, 12:47:58 »

Скучни са, макар и актуални- права си.
Сега гледам как залитам да предоставям всичко на малкия и ме спират външни хора. Хубаво че човек има приятели, че да му кажат някои истини в очите.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #291 -: септември 29, 2020, 13:35:37 »

 Аз мисля, че в един момент ще се насити съзнанието и ще останат на заден план всички инстаизг*зици и моди. За майките дето скачат на МОН, най-яростните едва ли са по-успешни в четенето с разбиране дори на фейсбук лъжлива новина, та и те не са ми критерий какво ще е бъдещето.

Еми, аз също понякога залитам, но си поставям лимити и право на избор на Ж. между 2 неща. Ако зависеше от мен за много от лиготиите, научени от баба, нямаше изобщо да знае, че съществуват, но като нямам избор и трябваше да се гледат сега минимизирам вреди. Гледам играчките да са съобразени за възрастта и не на куп купени. Тя така или иначе си измисля свои игри без никаква играчка физическа и от една наша любима съфорумка съм си откраднала мисълта, че на детето понякога трябва да му стане скучно, за да има място въображението да си измисли свои занимания. Същото за мен важи и за по-големи деца и тийнове- те пак скучаят със скъпи играчки в ръце, но вече за въображение е късно да се говори- чакат наготово забавления и залитат по всякакви бързи варианти.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: септември 29, 2020, 14:22:48 »

Мда, изпоприбрала съм всички “полезни подаръци” за детето. Изрично казах че искам ваучери, не играчки принципно.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: септември 29, 2020, 15:02:31 »

Здравейте smile

Ох, аз нали съм от новото поколение и сега тъкмо чета за магьосници, вещици, вампири и си викам: "Егати якото". Само не ми се вижда яко как се справят с децата им, като и те имат такива способности. Представи си детето ти да си чете мислите или да се преобразява. Егати ужаса lol lol lol

Адиктед, аз пък обичам отдалечени площадки. Той Бамбук пред блока не му е достатъчно да се умори. Ако играе пред блока след това ходи един час да се разхожда или да кара колело с баща. Бамбук винаги ме вкарва във форма през лятото.

Свекърва и аз видях тази дискусия за Дядо Коледа. Аз много добре си поиграх с подаръците ми за Коледа във втори клас, защото ги бях намерила lol lol А в наши дни се учудих, че някой ще вярва в дядо Коледа във втори клас.

Като си намеря работа някой ден, с първата заплата ще си купя прахосмукачка робот.  Или за Коледа lol Щото ми омръзна тук да чета как всеки ден чистите, а аз с три зора веднъж в седмицата lol lol lol
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: септември 29, 2020, 15:19:03 »

Пандата пак рулира lol
И мен тук ме облъчиха с тез роботи.
Моят син също не спи ако е бил само на площадка, само че аз нямам сили и препращам бабата. Аз съм дежурна по локалната площадка, тя - по уморяването му на по далечни. За съжаление напоследък не иска да излиза с нея, залепен е за мен, това стана откак бях в командировка sad
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #295 -: септември 29, 2020, 15:58:52 »

Здравейте smile

Ох, аз нали съм от новото поколение и сега тъкмо чета за магьосници, вещици, вампири и си викам: "Егати якото". Само не ми се вижда яко как се справят с децата им, като и те имат такива способности. Представи си детето ти да си чете мислите или да се преобразява. Егати ужаса lol lol lol

ох аз пък от "новото" поколение което е покорено от всички нови модерни технологии и апликации. Най-мразя някой да ми каже ама как може да висиш в Тикток то е за деца, ми не, не е за деца хаха. Ей сега уикенда бях в шок до какви висоти стигна, доказани звезди като ДжЛо да си пускат промоция на нова песен чрез "деца".

Аз по площадки не водя (освен една импровизирана пред блока), пред блока тичат лудуват, сами си измислят игри, на края са супер скапани,ама те много тичат, не се спират.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #296 -: септември 29, 2020, 18:21:41 »


Щото ми омръзна тук да чета как всеки ден чистите, а аз с три зора веднъж в седмицата lol lol lol


С три зора е добре. Аз с 300, а с 300 зора е по-трудно Wink

Велик ти е поста! Подсети ме, че големиот Змей може некво друго жУотно да е всъщност. Имам няколко случая, в които ми е чел мислите, кълна се. Малко е стряскащо да си помислиш нещо, а три - четири годишното да ти зададе уточняващ въпрос по въпросната мисъл секунди по - късно...
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: септември 29, 2020, 23:05:06 »

Не е за деца ТикТок.

Аз имам тук един приятел психолог, който е на 40+ години и много се кефи на ТикТок. Много забавни клипчета. Някои са с децата му, ама не всички. Сега се е зарибил по reface app и падам от смях lol lol
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: септември 30, 2020, 07:14:00 »

Привет на всички.

Панде, аз с триста зора чистя също.Имам мъж телец на който май асцедента му е дева, та той чисти много по-добре от мен, що да се напъвам аз.А и мразя да чистя smile Но Робо е много добър помощник.Взехме един килим заради близначките, и настана ад.Всичко стана в косъмчета, власинки и т.н.

Ох, тук духа и е мрачно, по обед ще изляза и ще преценя дали ще излизам после пак.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #299 -: септември 30, 2020, 07:54:18 »

Добро утро!
Доредих се и до тук.
За масата - вдигам я задължително. Иначе Кокона сяда леко с дупето напред, че човката е в телевизора, Дребният кръжи и някак в ума си виждам изсипана покривка с трохи на земята. Не ядем толкова хляб и все се чудя как може да има толкова боклуци по земята след хранене. Мивката не я заривам. Светла е, пазя си я от захабяване и не искам натурия.
При нас лошото е, че свекърва ми ги е научила всички мъже, че тя върши цялата домакинска работа. И по-лошо - не се сещат едно "Мерси!" да кажат. Обаче за критики са един път! Едно да не е свършено и веднага се навира в лицето. При мен това не минава и някак се научих на бърза обратна реакция.
Робот ще вземам (Аз!), но ще видим кога. ММ е супер скептичен, но така бяхме и преди много години за сушилнята. Ако не е робот, ще трябва да са две кокошки. Нямам търпение да пуснат ваучер за тепавица. Всяка година пускат, тази още се мотат. Имам два килима, които искам да пратя. Пътечките сама си ги оправям.
И аз бих го ползвала стая по стая, но причината е друга - най-много увълки се събират зад вратите. Явно течението така ги духа из нас.

Дискусии за Дядо Коледа не съм чела. Обаче илюзиите са разбити още в годините, когато малко от малко се е вдигнал жизненият стандарт на българите. Подаръци се получават не само от родителите и бабите, а то са лели и чичовци, съседи, братчеди и приятели. Децата не са глупави и виждат какво става в Еконт и Спиди по празниците.

Киви, ти май пита - още не сме губили нищо. Учим се къде трябва и къде може без маски, какво се взима всеки ден вкъщи (чантата за храна, шишето за вода и връхната дреха). Написах програмата на Кокона с няколко цвята - предмети в училище, предмети на занималнята, шах и спорт. Да ги виждам отдалеч кой ден какво. Лепнах й го от вътрешната страна на гардероба, че така най-лесно преценям с какви дрехи трябва да ходи.
Днес за втори път ще ходи на спорт. Още се вълнува. smile
Хайде, напече слънчице! smile Дано поне довечера не се извие пак вятър, че снощи ни продуха всички части.
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines