Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 02:14:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Септември 2020  (Прочетена 59569 пъти)
 
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #225 -: септември 23, 2020, 13:23:01 »

Киви, тя засега е на гости две нощи в седмицата, та някак си пердетата дори не ги и плаща тя, а родителите ни..

Оффф начи... каква им е работата на вашите да обзавеждат къща на пораснало дете до пердетата чак?! И второ... брат ти е голям човек, може пък девойката да прави прекрасни да кажем  pleasantry омлети  pleasantry два пъти седмично и това да му стига на този етап smile

Моята сестра беше залитнала така да инспектира на братовчед ми гаджето, той е доволен с нея, това ми е важното, нямам работа да им светя кой готви, кой спи... да е гледал. Пък ако му дойде друг акъл някой ден, може да я смени.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #226 -: септември 23, 2020, 13:45:32 »

Значи, изобщо не става въпрос за зълвеене, а за съвсем чисто свекървеене Wink. Реално ние, които имаме братя сме зълви, а жените им са ни снахи. От личен опит, точно такова е чувството и към снаха, и към снаха по братова линия Wink. Няма достойни за синовете ни и за братята ни, особено ако сме по- големите и сме се грижили за тях като втори майки pardon.
Моят брат се ожени много късно, имаше 5-6 сериозни връзки, един развален годеж и една почти законна жена след това. Е, баш тези двете на мен най- ми харесваха, ама първата се омъжи за по- паралия от брат ми, а втората забременя от друг за временно увлечение от седмица.  blush Всички останали, включително и настоящата, не ми харесваха, все нещо им имаше - я необразовани, я мързеливи, я разхвърляни или пък използвачки. Настоящата не ми харесва защото има сестра - разбирайте само тази семейна връзка е важна, тя се зачита, останалите да се оправяме сами. И съм сигурна, че жената не го прави нарочно, просто си мисли, че мъжът и трябва да прави същото към собствения си род, което тя към нейния. Но повечето мъже така и не се сещат за нещо подобно, дори и да им се каже в прав текст pardon. В крайна сметка съм доволна, че не е сам, че има дете и че не страда от ситуацията.
Личната ми снаха е едно дете, тя пък си има други кусури, които също не може да осъзнае по тази причина. За сметка на това обаче моето дете се научи да действа спрямо нас като нея - всеки се грижи за собствените си близки без да се интересува или меси за тези на партньора. И съм доволна, особено сега - не е сам, има с кого да се скара Wink, за кого да се грижи и също не страда от ситуацията.
Хаха, на етърва случих - има по- малък брат с жена със сестра Wink, та знае точно кое как е в отношенията, пък и имаме "общ враг" в лицето на свекърите. Покрай тези размисли за нея се сетих, че питахте за бебе Зори.
Да, още са на морето, вероятно до края на месеца ще работи племенникът там, а и на нея трябва да и бият поредната ваксина и после да сменя педиатър. Направо са герои родители с толкова местения с бебе. Зори и  майката ще отидат за известно време във Варна, при другата баба, докато таткото търси квартира в София и докато върне част от семейните багажи от разни места. Плановете са ноември да са вече в София и племенникът да работи дистанционно и да започне нещо допълнително, че като няма бонуси над основната заплата хич не е лесно финансово.  nea.
За месенето и казването е въпрос на характер, едни го правят с най- добри чувства, така както всеки иска да помогне на близък човек и да го предпази, други предпочитат да си затворят очите, уж че не виждат. Зависи и от ситуацията, често е разумно да се избере по- малкото зло blush.
Хубаво е, че поне тук можем да се оплачем една на друга и да разберем, че не сме единствени в терзанията си. heart heart heart
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #227 -: септември 23, 2020, 14:07:08 »

ей, жднб! Уж съм ескперт роднински взаимоотношения и обърках снаха със зълва хахах.

Ох, аз на моята снаха мога 100 кусура да и намеря,ама няма. Майка ми и намира, ама то защото са един и същи калибър, брат ми все едно за майка ми се е оженил. Душата няма да си кривя, тя има и брат и сестра, но с мен се отнася с много уважение, един път малко и се сопнах и се кротна. Много уважава нашето мнение, моето и на мм, за всичко с нас се съветва и слуша и изпълнява,ние им помагаме доста,но и заради това им помагаме, защото виждаме че слушат. Тя е от много хубаво семейство, нашите много ги харесват, те и майка и баща и са вечно усмихнати хора и подобно на нея, много уважават нашите,те са и по-млади. Тя е близка със сестра и, но по-скоро тя се явява там като съветник на сестра и, та за това предполагам дърпа към нас, усеща по-голяма подкрепа и разбиране. Обратно на М1 на Свекърва, когато се прибира снаха ми по нашия край, не ходи в техните, a при нашите, даже и като е сама, си седи с майка ми и баща ми по 2-3 седмици, при родителите да е спала 2-3 пъти откакто са се оженили.

Имам една кандидат етърва, ама за сега не сме я виждали и чували, само на снимка, момата е от Пловдив, младичка, симпатична изглежда. Със свека тръпнем да я видим вече на живо хахах.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: септември 23, 2020, 14:25:56 »

Привет!

Честит празник за вчера, честити да са и Маги и Виви - дълъг семеен живот в мир, разбирателство и хармония smile

Аз не съм от най-подредените, ама сега ще ми се наложи да стана, защото на любимия му откриха много силна алергия, та сега ще бърша всеки ден прах, ще дезинфектираме и ще изхвърлим всякакжи неща, които са излишни или само за украса. Поне не е от котката, което ми беше големият страх.

За роднинските отношения, абе, всичко досега мога да преживея, само брат ми, като му дойде времто, да си намери свестно момиче, което да ни харесва и да иска да прекарва време с нас. Той е 11 години по-малък, имам чувството, че като дете съм си го гледала, хич не искамд а се разделям с него...

Официално подписах за Техническия, засега ще съм един ден в седмицата, ще водя лабораторни по физика на първокурсници, да видя дали ми харесва, дали се справям и как ще го съчетавам с писането на дисертация и фотографията (която ми става все по-голяма страст, а вече си ми носи и доход).



Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: септември 23, 2020, 14:41:43 »

Здравейте!

Днес е някакво мрачно и хладно, показва се от време на време някакво слънце. Сутринта се събудих по-рано и си довърших книгата, защото ми оставаше малко от нея. Много харесвам такива истории минало/настояще.

Вкъщи винаги вдигаме масата след хранене и винаги мием, не обичам да оставя пълна мивка. ММ много ми помага в това. И леглото винаги оправяме. С дете е трудно да е подредено, но се старая да е чисто. Не понасям прах и косми по пода, макар че много ми пада косата напоследък.

И преди съм казвала, че сигурно няма да бъда добра свекърва, надявам се да не се бъркам в отношенията на младите. Може пък да съм модерна и да сме приятелки.

Сложила съм да правя пилешка супа и леща и ако остане време за едно кафе ще е добре.

Хайде хубав ден!

Бубе, успех във всичко!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: септември 23, 2020, 14:55:36 »

Здравейте!

Аз по дълбоко в себе си съм мърла, но се омъжих за видна Дева и за да има мир все гледам да е чисто и горе долу подредено. Колички има навсякъде, но другите неща гледам да са набутани някъде. Тук много си харесвам спалнята и преди много я подреждах, ама Бамбук взе да си играе на палатка там и не ми се занимава по 3 пъти на ден. Въобще не обичам да чистя, като изкупление на грехове ми е. Ама понеже аз не работя, не върви само Девата да чисти. А и никой не ни идва на гости. А при нашите и свекърите не си мърдам пръста. Аз там ходя на почивка. Поне за сега.

И аз като Маги ще се радвам някой да вземе на ММ брат му, ама никоя не се лъже.

Въобще гледам си нас, другите да се оправят. То и мен може да не ме харесват. ММ го харесват, ама се чудя на какво отгоре lol
Знам, че баба ми и дядо ми на харесват зет ми, ама сестра ми си го е избрала.

Нямам брат, може би е различно, но ми е странно, Еми колко се дразниш.
Ама аз и със сестра ми не съм близка. Тя ако не е при нашите не се чуваме. То и със зет ми се чуваме като е при свекърите.



Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: септември 23, 2020, 15:10:41 »

Панди, не е от пола- просто сме си близки. Не тичам у тях всеки ден, но когато ме вика- отивам
Киви, нашите предпочитат да инвестират в апартамента му, отколкото в екскурзии. Като цяло никой не ходи там, без да са ни извикали за конкретна помощ. А за “омлетите”- дето вика баща ми, както е тръгнало, по- евтино е на проститука, ако ще се викаме само за секс, респективно за подаръци и за нищо няма да си помагаме. Аз ли нещо съм изкривена, или се лъжа че партньорите трябва да се подкрепят взаимно?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #232 -: септември 23, 2020, 15:35:02 »

Аз ли нещо съм изкривена, или се лъжа че партньорите трябва да се подкрепят взаимно?
И аз мисля така и го правя, ама не значи, че всички са на това мнение.  cray Имаш пълната ми подкрепа и съчувствие и дано ти се размине сродяване точно с нея.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #233 -: септември 23, 2020, 20:41:35 »

Ей, сряда не се сяда и аз така, а вие сте ги закъдрили интересни....

 Аз обичам да ми е чисто, но отгледана от дева ми е като някакво наказание да чистя. Не ме е карала майка като мома, но и да ме накара ще намери кусур, та така или иначе след мен се е чистило. В студентстките години на магистратурата видях, че и по-зле от мен има... Роботът ми е голяма отмяна.Подреждането ми е по-слабо и от чистенето. Много съм разхвърляна, щом ММ винаги ме гледа къде си оставям телефона и пак съм във вечно търсене.С детето обаче винаги е по-чисто и по-подредено отколкото като сме само с ММ. Откакто сме си в София тя вечер си подрежда играчките и сутрин е приятно. ММ е по миенето на чинии, защото той реди миалня и обикновено за него остава, ако нещо не става за миене там. На мен ми дай да готвя и това е. smile

 Братя и сестри нямам. По-скоро етървата ни е общ враг със свекървата. ММ 1000 пъти казва, че не е искал приятелка като майка си, а накрая се е оженил за нея. Много си приличаме с нея като мислене и притеснения, но тя е в много по-голяма степен притеснителна и дано не стана като нея на стари години, че херпеси й излизат дали сме й харесали сармите.... Днес точно и на нея казах нещо, дето братовчед ми (ергенът на 40 год) беше казал на леля като се жени брат му: " Много неща няма да разбираш в семейството на брат ми и няма да ти харесват, но не се и мъчи да ги разбереш, а само ги приеми." Много мъдро и понякога си го напомням. smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: септември 24, 2020, 07:42:55 »

Добро утро, как сте?Аз имам интензивен ден днес и трябва да ходя до банка.Много не обичам такива неща, но няма как.Надявам се майка да ми помага цял ден днес да имам време да си свърша малко работа, че иначе идва за два часа, колкото да се изкъпя и да сложа една манджа.Не че се оплаквам пак е нещо, но не ми стига времето някак.
Опитвам се да я убедя да гледа близначките като ми падне майчинството и аз да се върна на работа, обаче е много несигурна ще се справи ли и да кажем, не иска да си напуска комфорта сега.

Хайде хубав ви ден, аз отивам да обличам два октопода!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #235 -: септември 24, 2020, 08:13:12 »

Добро утро!

Аз съм обратно в офиса, егаси кефа. Сопола поспря, ама сега тръпна да не вземе да се закашля и да ми го връщат... Той си е здрав, тича, енергия има, апетит има, ама тази година явно ще треперим за всичко.

Мале Адиктед, майка ми беше обратното на това. Всичко ме караше сама да правя и без забележки, оставяше телеграфна бележка сутринта: прахосмукачка, простиране, кайма-кюфтета. Не я интересуваше знам ли да правя или не. Баба ми, даваше насоки и се оправях хахах

Маги, свека беше така преди да поеме моето майчинство, хем и се искаше, хем не и стискаше. Ние обаче и говорихме така" ее сега като дойде март и гледаш Звяр, колко ще ти е хубаво, като аз се върна на работа и гледаш Звяр." Дай и време да свикне с мисълта. Ти можеш ли да и го прехвърлиш майчинството или е пенсионерка?
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: септември 24, 2020, 08:42:59 »

Здравейте!
Моля ви се помагайте- дайте идеи за подаръце на момичета на 4год. Ники го паканиха на рождени дни от детската другата седмица, съответно не познавам много нито децата, нито родителите. Идея си нямам какво да им взема, а нямам много време да мисля.
Благодаря!
После ще се върна да дочета и да поша.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: септември 24, 2020, 09:04:22 »

Здравейте, как сте?

Вчера бях на родителска среща. За сега ще си ходят на градина, само ги водим и вземаме с маски. Отпадат разни тържества и събития. Ако променят светофара на оранжево или червено ще трябва да са по 15 или 7 деца. В момента са 15, до януари ще станат 20 в групата. Но градината ще е отворена винаги ако няма кой да гледа детето. Сега при нас в зелен светофар, въпреки че във  Виена е оранжево. Дано горе долу спокойно да върви. Че може да трябва тест за всеки сопол съм го приела, но не мисля че биха ни карали да го плащаме.

Исках да ви питам, има ли други, които много се притесняват да говорят по телефона с непознати. Сега особено за много неща трябва да се разбирам по телефона и все много се притеснявам. То и заради езика е, но много се дразня на себе си. Винаги си приготвям какво трябва да кажа, записвам си дати, часове и имена, защото иначе ще забравя. Ама ми се вижда прекалено. И че става по-зле. Чува се как хората работят в кол центрове.

Рат - ваучери smile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #238 -: септември 24, 2020, 09:14:26 »


Исках да ви питам, има ли други, които много се притесняват да говорят по телефона с непознати. Сега особено за много неща трябва да се разбирам по телефона и все много се притеснявам. То и заради езика е, но много се дразня на себе си. Винаги си приготвям какво трябва да кажа, записвам си дати, часове и имена, защото иначе ще забравя. Ама ми се вижда прекалено. И че става по-зле. Чува се как хората работят в кол центрове.


изпитвам ужас при всяко обаждане с непознати, по телефон. Виж на колове с непознати не, много е странно, баща ми е същия. Предпочитам чат за всичко. Най-мразя в градината да се обаждам хахах, но научих че директорката отговаря бързо на мейли и я спамя сега много.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: септември 24, 2020, 09:29:31 »

Още един с ужас за разговори с непознати! Карам друг да се обажда вместо мен- а онлайн магазините съм го научила да ми пишат мейл ако има проблем, иначе спирам да съм им клиент lol
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 21   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines