Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 04:28:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Септември 2020  (Прочетена 59788 пъти)
 
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #210 -: септември 22, 2020, 17:42:49 »

Честити ви годишнини, Виви и Маги! Мнооого дълги години да сте заедно с любов и хармония! Честит национален празник!

Уау не мога да смогна последната седмица да вляза и да се разпиша. Свекърва, всеки клас си избираше какво да има, в нашия избрахме книжка със стикери и разни "био мио" сладости. Не спазихме традицията да има канцеларски материали, защото ги правихме заедно и учителката помоли да не са им еднакви моливите, после съвсем забравяли кое на кой е. Али, как е ученичката? Ние вече го играхме търсенето и намирането на загубени вещи.

За зълвеенето, айде моля ви се да се стегнете. Да хвърли камък първа тази, която всяка вечер без пропуск си вдига масата. Бъдещата свекърва в мен още има какво да учи за търпението и дипломатичността и усещах как ми се изправя косата на тила докато ви четох терзанията,  но с конфликти нищо не се постига. В крайна сметка мъжете може пък да с наясно какво искат и то да не е на първо място домакиня.
« Последна редакция: септември 22, 2020, 17:44:20 от Kiwi » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: септември 22, 2020, 18:01:45 »

Така е, Киви lol Аз лично масата не я вдигнам. ММ е от онези досадни, хора, които започват да вдигнат масата преди да си се наял lol lol
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #212 -: септември 22, 2020, 19:11:47 »

Аз далеч не съм най-подредения човек и примерно леглото си не го оправям, ама не ми се е случвало да не си вдигна масата от вечерята и да измия съдовете  ... поне не и в последните 5-6 години blum
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #213 -: септември 22, 2020, 22:31:27 »

Всичко ми се е случвало, даже Мари Кондо си призна в една от сериите по Нетфликс, че понякога дори тя не си спазва препоръките. Нашето легло всеки ден някой го оправя след като се е проветрило, но спалнята сега е и домашен офис и трябва да е ОК.

Общо взето зълвата кво ще каже за чиниите ми в мивката не ми е основно вълнение, ма то щот съм крива smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: септември 23, 2020, 07:21:57 »

ДОбро ви утро!Как сте?Аз имах криви бебета и сега едва гледам.

За зълвеенето, аз ще почерпя ако на моя мъж брат му си намери жена, ама някак не виждам вече шанс там.Иначе аз оправям ако трябва да си казваме.И масата вдигам и леглоо оправям.Не знам защо съм такава, макар да съм разхвърляна по принцип.Виж бюрото някой да ме накара да подредя вече си е трудно.

Ох тая седмица с този празник вчера ми е ужасно объркана, то сряда, а аз мисля че е понеделник  crazy
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #215 -: септември 23, 2020, 08:13:28 »

Добро утро!

Да си наредя бюрото ми е като сутрешен ритуал, не мога на разхвърляно да се фокусирам. А покрай карантините съм станала видна цветарка, сутрин пръскам орхидеите, премитам двора ( терасата с мушкатата Wink ). Но това в добри дни, има дни на недоспиване, болести, бързане... чиниите в мивката не са приоритет #1, има по-важни неща и за това ми беше мисълта.

Иначе относно подреждането - в къща, в която се живее, няма как да е като в списание постоянно, цапането и разхвърлянето са си част от живота. Аз не съм от жените, които живеят, за да простират и да чистят. Домакинската работа я върша, но гледам да е максимално оптимизирана, в този ред на мисли напоследък се увличам по концепцията минимализъм, обаче на Змейовете баща им много грижовен родител се извъди и постоянно купува играчки sad Тайно си мечтая легото да го... изчезна Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: септември 23, 2020, 09:16:20 »

Преди да имам собствен дом, живеех с гадже в неговата къща- построена с кански мъки от родителите му. Дето казваше баба ми, събух се и влезнах. При това положение, бях така добра поне да се съобразявам когато роднините му идват, да им предоставям нормален изглед без купчина чинии и косми по земята. Някак си им го дължах, или така съм възпитана- не знам. В моя дом съм си мърла- на периоди, на периоди- фанатично разтребваща. В тази връзка смятам че съобразяването с другия и уважението към роднините на партньора ми, от един момент на развитието ми нататък, е въпрос на развита емоционална интелигентност.
След като има слуха и отговорността "снахата" да ми отговаря на въпроси, които задавам на брат ми, вместо него, значи може да си измие и чашата lol. Освен права, в едно семейство имаме задължения. Аз също си разтребвам и си оправям когато съм при роднини- майката на моя партньор не ми е длъжна да ми оправя след 36 годишния задник. Най ме издразниха не чиниите на масата и храната там, а фактът че има само права, а не и задължения. Изказват се мнения какви да са пердетата, значи има и психичен ресурс да си изчисти след себе си- това се учи до седми клас макс. pardon
А за Бъдещите свекърви, тоест Ние тук lol, смирение, ама по натам ще го упражняваме lol
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #217 -: септември 23, 2020, 09:51:18 »

Много си насъбрала Еми ... дано да й дойде акъла на булката в главата. И аз като съм си вкъщи (Бургас) е коренно различно - оправям легла, маси, щото не е мойта къща все пак, на родителите е и е редно те като са подредени и ти така. В нашата си английска къща обачеееееееееееееее ... положението е мноооого по-различно ... никога не е мръсно, но почти винаги е разхвърляно. Wink Предпочитам го пред подредено, но прашно и зацапано ... не помага и факта, че мъжа ми е адски палачор, никога не подрежда, все трябва да му казвам какво да прави. Ако имах някой спретнат мъж със сигурност и аз щях да съм по-подредена ... Брат ми например е ... ами дева е, няма да кажа повече ... жена му ... като влезеш в спалнята им ... гащи, сутиени, всичко може да намериш на земята, та явно не я е превъзпитал толкоз години, ама виж в кухнята жената си оправя!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: септември 23, 2020, 10:40:19 »

Значи и в къщи е разхвърляно, аз просто не съм подреден тип.Но оправям легла, мия чинии вечер и вдигам масата.Това ми е останало от нашите, така съм научена ли и аз не знам.Но не обичам да чистя и да домакинствам.Не е мръсно, но не е перфектно.Моя телец ще да има асцедент дева, защот е малък Монк.Като хване да чисти и подрежда, нищо не мога да намеря после  crazy Ужасно е.

Киви, и аз имам такива мечти за Легото и за още няколко неща.Обаче и моя мъж се прави на добър родител и само купува ли купува, а нам ен ми иде да хвана и в един чувал всичко и да го раздам.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: септември 23, 2020, 10:49:34 »

Аз като един от лошите родители или ченгета lol , всичко прибрах - с което не играе- марш над гардероба, легото също е скрито- писна ми да го вадя от контейнера на рейнбоу и да получавам инфаркт като чуя как го засмуква. Когато получи мотивация да си играе с него, а не да го тъпче с краката- ще му го върна.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #220 -: септември 23, 2020, 11:03:50 »

Аз по принцип съм на 100% съгласна с Киви, обаче когато сме си вкъщи, сами. Маса и легло винаги се вдигат, и оправят, без значение кои сме вкъщи, просто защото ми създава на мен личен комфорт тези две неща. Сега като идва някой елементарно е да ти е вдигната масата, не бива на трохи и мръсни чинии да се налага да сяда човек.Чиниите докато нямахме съдомиялна винаги бяха проблем, сега ММ има задачата в 90% от времето да я зарежда и празни. Спалнята ми е винаги хаос, не знам що... сутиени, панталони... изпрани и сгънати дрехи навсякъде, просто там не прекарвам време и не влиза никой външен, вчера обаче нещо ме хвана и оправих всичко.

Ох тези дни се изтощих! Звяр пусна сопол в неделя вечерта и съответно от тогава сме по цял ден вкъщи. На градина не съм го пуснала че вече и за леко закашляне връщат деца,тъпча го тук с хомеопатии, някакви измислени капки със сребърна вода и прополис, кисне краката в морска сол, мажа краката с тайландско чудо, ината ми към АБ е много силен в момента... а и не си заслужава заради един сопол. Та стискайте палци да се оправи че вкъщи ще луднем, той е здрав ама не баш, има енергия за 10 деца....
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #221 -: септември 23, 2020, 11:34:44 »

Масата обикновено е вдигната и като дойде някой, има къде без трохи да седне smile Отчет даден хаха...

Еми, според мен има друга по-дълбока причина тая кака да те дразни, не е битовата част, но тя ти е най-видна. Като си вземе жена вкъщи, всеки адекватен мъж знае, че такива работи като цветя, пердета, цветове на стените рязко им изчезват от сферата на влияние smile  Аз пък честно казано и не познавам мъже, които силно се вълнуват от тези неща...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: септември 23, 2020, 11:52:00 »

Киви, тя засега е на гости две нощи в седмицата, та някак си пердетата дори не ги и плаща тя, а родителите ни. Да, дразни ме липсата на грижа, аз не постъпвам така у дома- взимам, но и давам. И ако отговарям за пердетата, отговарям и за това партньорът да е вечерял, ако е до по -късно на работа. По същия начин и той се грижи за мен, въпреки че за някои неща не е длъжен, прави го от добро сърце. Та добросъвестност ми липсва тук, най вече.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: септември 23, 2020, 12:27:16 »

Здрасти!
Интересна тема сте захванали. Масата се вдига задължително след вечеря, случва се /ако след вечеря сме пили нещо, имали сме гости/ да останат неща неизмити, но са в мивката и масите са почистени поне. Леглото някога не си го оправях, сега ме изнервя ако не е оправено. До скоро Р само оправяше завивката, един ден не издържах и го питах защо не го застила и с това за затилане /забравих му името  blush /, аз не съм му казала къде го държа  pardon и вече и това прави. От играчки откачам, не искам да влизам в хола след като Ники е бил там.
Миме, то ние като си лягаме в 21.30-22.00 и 20.00-20-30 за седени на вън си ми е късно. Сега го прибирам в 19.30-45  и си е добре.
Булче, имат ли цвят сополите? Щом си хванала хомеопатия има и шуслерови соли, които могат да се комбинират. А другото, което аз правя и виждам ефект /въпреки, че не го правя както трябва/ са етеричните масла. Нямам лампа и 73648 масла, но имам мента, евкалипт и чаено дърво, когато има сополи на парцалче напоено с вода слагам по няколко капки и ги оставям близо до леглото да се изпарява, а като работи парното в буркан сипвам вода и капки, оставям ги на радиатора и така. От това има доста подобрение, особено ако не може да спи виждам голяма разлика със и без. Желая ви успех!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: септември 23, 2020, 12:29:27 »

Рат а аромалампа за свещ нямаш ли? Тя също върши мн добра работа
https://bilki.bg/aromalampa-jalto-tsvete.html
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 21   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines