Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 00:40:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Септември 2020  (Прочетена 59111 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: септември 15, 2020, 12:15:27 »

Здравейте smile

Честит първи учебен ден на всички ученици, учители и който друг празнува.

Аз си спомних много истории от 15 септември. Радвам се, че отдавна не съм в училище. Не са ме тормозили, бях отличничка, но много стрес съм си причинявала. Нещо ми се променя малко мирогледа.

Тук училищната система е много странна.  Нашите приятели бяха казали, че и заради това се местят в Англия (ама аз все пак мисля, че е заради заплатата на мъжа).
Тук много деца тръгват на 6 години, но само ако са готови. Аз не искам Бамбук да тръгва на 6. Той няма и да е готов. Предпочитам да е в градината, но не знам още какъв е редът. Има и предучилищна, а може и да кара първи клас два пъти. Зависи колко ще е научил езика. Въобще няма големи амбиции за него lol lol

Между другото, аз имам спомени, че ходех на тест дали съм готова за първи клас. И като бях на 6 много ме беше страх и нищо не разбрах, а не 7 ми се видя фасулска работа. Та добре си тръгнах на 7.

Иначе тук е много топло и вчера бяхме на плаж на едно езеро. Мислехме и днес да идем, но има много ремонти по пътя и много време се губи.

Тук за Ковид има система на светофара - зелено, жълто, оранжево и червено.  Зелено - повече дистанция и миене на ръце; жълто - родителите влизат с маски в градината; оранжево - родителите оставят децата на входа и червено - ходят само децата, чиито родители не могата да ги гледат вкъщи поради служебни задължения. Това е за градината иначе за всяка сфера си има разпоредно по този светофар. Но доста го критикуват. Идеята е ок, но самите критерии са малко неясни. При нас от днес е жълто, във Виена и някои други градове е оранжево вече.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: септември 15, 2020, 13:35:04 »

Здравейте!
Честит първи учебен ден!
Ние от вчера сме обратно в реалността и никак не не харесва, Ники сутрин нещо е умърлушен като го оставям на детска, не знам защо и на мен ми се реве като го виждам така. Сякаш някаква "памет" от миналата година по това време, когато той ревеше че е за пръв път на детска, а аз ревях в колата /не знам и аз защо/. После учителките казват, че си е добре и няма никакви драми.
Гледам училища обсъждате, аз също съм си набелязала разни схеми в главата, като дойде време. За "най-доброто" училище в близост нямаме шанс, че се води в друг квартал. Това което ми е най-близко не ми харесва особено, макар да го препоръчват напоследък, а и ОУ само. Клоня към моето училище, където учих от 8 до 12 клас. Бивше руско и преди имаше доста добра слава. Ама имам време да решим де. Мисля и аз да изкара една година ПГ в училище, въпреки че не знам как ще се раздели с госпожите си, много си ги харесва и може и да си остане максимално с тях.
За тръгването на 6год, индивидуално е, ама по-скоро за момче против. Момиче ако е по-любознателно /да кажем/ по бих го приела. Аз бях супер разсеяна и изобщо не стоях мирно, много се оплакваха от мен, че ставам в час, разсейвам се, не слушам... Иначе и аз ходих на тест преди първи клас.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #137 -: септември 15, 2020, 13:56:17 »

Привет!

 На мен 15 ми е винаги празничен и трепетен. Като ги видя нагласени и развълнувани дечицата и на мен ми става такова. Да е спорна годината на всички деца и родители. Ж. не знам, но днес като дойдоха на площадката от частното училище и казах идват учениците и тя започна и аз искам да съм ученичка. Тя и за градина ако минем покрай нея казва сама, искам в детската градинка. Дано догодина има късмет и наистина остане този мерак. good

 Аз днес си отдъхнах след вчерашния ден с 3 деца и двама пенсионери. Много ми беше нервно, всеки нещо да иска, да драпа на някъде и се убедих, че този вариант не е за мен. Ж. също се изнерви, защото всеки я държи, дърпа, иска й вниманието по някакъв негов начин и направо й досадиха. :no:Отидохме да спи в бъдещия апартамент и аз имах време да вляза по стаите.Ей, нещо не ми е мерак и това е и стаите даже не ми харесват. Кварталът не ми е по сърце и една кухня ми остава да ми е мотивация. Някога дано успея да го захаресвам или да накарам ММ да направим някаква смяна и да купим пак тук където сме, че много ми е насилено там. blum
Днес за сметка на това Ж. много хубаво си игра с децата на площадката. Видя едни момиченца със сладолед и си поиска да купя. Изяде си го абсолютно сама, за първи път с фунийка и си го изблиза с кеф и без да си изцапа дрехите, та имахме и почерпка за чуждия празник и за здравето на всички посещаващи детски градини и училища. heart

 Вчера гледах едни букети от сладки целувки много идейно и красиво ми се видя.
 Хубав ден!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #138 -: септември 15, 2020, 17:01:31 »

О, виждала съм най- различни букети - от плодове, от зеленчуци, памперси, луканки... и всичко, което може да се набучи или да бъде закачено към пръчка Wink
Днес Родният има РД, да ми е жив и здрав и да ме ядосва по- малко. Направих му здравословни сурови бонбони, нещо като традиция е последните години да черпи с тях по разни поводи. Няма подаръци от колеги, така са се разбрали заради ситуацията и не се събират да се поздравяват. Обаче пристигнаха вкъщи две касетки - едната с домати, огромни, сигурно над килограм всеки и една с краставици от софийската "шапка".  blum До там стигнахме, по софийското поле тази година зеленчуците са по- добри от нашите. nea Голяма суша ни налегна, ей. Кажете сега какво да ги правя тези краставици funnytooth Доматите в краен случай и в буркани мога да ги затворя, на сок, за готвене, ама краставиците...
С учениците голяма мъка днес - всеки клас в различно време си събира децата. Та съседката с двете момичета, дето ги гледах по грипната ваканция, два пъти ходи до училище да ги заведе и после два пъти да си ги прибере. Пак добре, че са в близкото училище. От махалата, също като лани, една жена води сюрия деца, натъкмени, пременени, с гелосани перчеми момцете и с дълги тюлени рокли момите. Ама това е само първия ден, после кой ходи, кой - не. В близост имаме техникум по текстил, виждам двора през прозореца на стълбището, цял ден е празен. Иначе гърмеше музика и се вееха знамена, нито ученици, нито учители се мяркаха. Явно ентусиазмът е само в началното училище. И аз си поревах, заради гадната ситуация, за това, че времето си минава и децата растат и май за световния мир Wink Толкова ми е абсурдно всичко, все едно съм в сериала "Прислужницата" cray.
Наслука на Мария и З1, нека са много здрави и да им е весело и забавно!
Киви, гази прекрасна класна стая на родителско усърдие ли се дължи? Браво на вас, много премерено и изчистено, със стил!
И понеже Звяр на Булката го видях с букет герберчета днес, та се сетих, че 88- ма, когато НИ1 тръгна на училище, те бяха много кът и почти екзотика. НИ2 беше на дни и въпреки това обикаляхме пазара тримата да намерим няколко бройки. И целофанът беше връх на изяществото, та букетът е с такава опаковка. Не се смейте на майките си, ако сте снимани с тези рядкости, беше си повод за гордост Wink heart
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: септември 15, 2020, 21:33:01 »

Свекърва, и аз си поревах днес. За трети път се проваля да се видим с нашите. Щяха да пътуват в събота, но тук и днес са над 700 случая, доста е неясно всичко и е рисковано да пътуват. Аз исках като дойдат да се разхождаме сред природата и да не се ходи по магазини и тн, но баща ми каза, че няма да дойдат, защото аз видимо съм много притеснена (той не вярва, че има вирус). Този път уж не го мислех и не се бях ентусиазирала, но пак много се разстроих. Дано да е за добро и някой ден да е по-спокойно всичко.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: септември 16, 2020, 06:54:40 »

Аз явно съм си забравила палтото от далматинци някъде ( много ми хареса лафа от някакъв филм ) lol, но тъй като цял живот почти живея до училища и детски градини, грам не се трогвам за световния мир, особено днес- в 7 сутринта благочестивите радетели на детското образование, започнаха да си пробват клаксоните под  прозореца ми... diablo Скандалите кой къде да паркира също стартираха.  huhhuh.gif
Мисля че като изключим короната, всичко си правим сами- и лошото, и хубавото- като нация, имам предвид.
Единствено наистина ми е тъпо че хора като Панда са разделени от роднините си за много дълго време в дадената ситуация.
Днес вероятно ще съм сама и без особени задължения по изключение, та ще се възползвам за козметични цели. Последно оставах сама за час, понеделник, но това май не ми стига. Чета Адиктед, как си стъпват по главите вкъщи с малко дете и се замислям че пандемията наистина ни принуди да живеем с близките си нонстоп. Трудно е на моменти....
Повечето около мен също са все още хоум офис и не смятат да се връщат в офисите.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: септември 16, 2020, 07:29:25 »

Добро утро!
Свекърва, да ти е жив и здрав мъжа!
Панде, дано се успокоят нещата и все пак да дойдат вашите!
Еми, рано си яхнала метлата, дано успееш да си починеш докато си сама.
Аз вече искам да е петък, направо ме заринаха тая седмица!
Хайде лек ден!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: септември 16, 2020, 07:38:38 »

Добро утро и от мен.Чакам отчета от вчра от Киви и Али.

Свекърва, да ти е жив и здрав мъжа и да те гледа smile

Панде, наистина много гадна ситуация.Разбирам защо си се разстроила.И аз бих на твое място.

Аз вчера попочинах, не излизах и си отложих работата за днес.Нямах сили да стана от леглото в един момент.Моя ден е толкова еднообразен, вярно тичане е но е едно и също.Утре ще имам ходене до една община до Плевен, ще оставя близначките на майка, дано се разберат трите.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #143 -: септември 16, 2020, 08:02:36 »

Добро утро!

Почна ударно въртележката, оставих детето, на работа, абе кеф, няма що хахах. Единствения който се кефи в момента е мм, който вкъщи си работи от дивана и му е спокойно и празно  beating. Направили са смислена организация за момента в градината, конуси кой къде да изчаква, преглед и получаваш картон,децата се приемат навън на площадката, което много ме радва, вчера са били повече навън отколкото вътре, дано им се задържи хубаво време възможно най-дълго. Утре сме на родителска, да видим колко и какво ще искат.

Свекс ти се смееш за герберите ама и онзи ден бяха кът  laugh, на 14ти следобед всички цветарски бяха колабирали, съседките обикаляха като гламави, нищо не беше останало и имаше огромни опашки. Аз цял късмет се сетих от един забутан до офиса да взема, та имаше точно само гербери, нищо друго  good

Панде, а как те разбирам... вчера пак ми беше рева под носа като се чухме с нашите... няма изгледи да се ходи изобщо, града е станал огнище, лошото е идеш ли не знаеш дали града няма да му сложат полицейски час, я граница да затворят... това не е ЕС да има свободно движение. Стаята е затрупана с играчки, всеки месец от пенсията купуват и на Звяр и на племенницата по една играчка... до къде го докарахме на клипчета и снимки да си гледат играчките. Няма как обаче, стискаме и продължаваме напред... Реално и аз съм се притеснила вече да пътувам, не ми е смело както си мислех преди.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #144 -: септември 16, 2020, 08:04:26 »

Добро утро! Изтри ми се поста sad Ще пиша после пак.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: септември 16, 2020, 08:33:51 »

Булче, нямаше ли как и ти от дивана ? blum
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: септември 16, 2020, 08:45:44 »

Булче, като те слушам каква организация има при вас и се чудя в един град ли сме. При нас няма никакви такива неща, ама то аз го водя първи и го взимам почти накрая тия дни, та може и за това да е така.
Много е гадна тази ситуация да не може да се видиш с близките си толкова време. Булче, вариант да дойдат при вас няма ли?
Гербери и аз купих тази година, в Лидл имаше много хубави. Ама Ники не беше на кеф и не го снимах.
Маги, абе еднообрзиете ти е, ама още малко ти остава, нали планираш да се врънеш на работа близките месеци.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #147 -: септември 16, 2020, 09:13:30 »

Панди, Булка и всички, които сте далече от близките си  heart heart heart
Същото чувстваме и ние, родителите. Не е време за пътуване нито за едните, нито за другите. Единственото, което можем да правим е да имаме връзка чрез интернет.
От позициите на майка да ви кажа, че като ви търсим и оставяме съобщения "как сте" и "къде сте" изобщо не искаме да ви контролираме, нужно ни е само да знаем дали сте живи и здрави. Панде, ако мъжът ти не отговаря на техните, както беше казала един път, пиши им ти. heart Не е въпрос за даване на пример на вашите деца, те ще станат такива, каквито е писано да станат, независимо от възпитание /не ми харесва думата, но не се сещам за друга/ или ваши действия и чувства. Поне това е моят опит - единият ми пише всеки ден, дори да е "нищо ново тук", доволна съм, другият ме плаши с "ще те блокирам, не ме разпитвай, изнервяш ме" и се налага да се задоволя само с факта, че е бил активен в някой от общите информационни канали. blush
Та така, имайте го предвид, повечето сте майки на момчета със силни и независими характери Wink Не искам да правя изводи на полов принцип, щото ако ме чуе снахата, ще ме изяде с парцалите, но...  Wink
Хайде, хубав ден на всички ни! Ей и Бил Гейтс казва, че 2022 всичко ще се оправи, ще стискаме зъби. smile
Краставиците ги раздадох на жените, които метат улицата ни, да ги носят в Махалата. Останаха много доволни, захапаха по една веднага /добре че бях ги измила и оставила за час на UV- лампата/.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #148 -: септември 16, 2020, 09:43:05 »

Булче, нямаше ли как и ти от дивана ? blum

Ами работя си от офиса, по-добре ми е така smile сложиш си грим, облечеш се, видиш се с народ, обядваш спокойно. Вкъщи много ме тресна депресията, загубих си връзка с екипа, та докато може съм в офиса.

Булче, вариант да дойдат при вас няма ли?

Искат им ПСР тест, който там струва 150лв на човек, отделно притеснението да се затворят граници важи и за тях, да не говорим риска тук за тях е доста по-голям, снаха ми нали е лекар и е в постоянен контакт с болни, вече няколко пъти я тестват след като е била контактна...

Свекс пишем, поддържаме връзка, майка ми по цял ден ми пише, с брат ми не може така, постоянно се кара с нея за нещо.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: септември 16, 2020, 09:51:39 »

Гледам и брат ми, слушам и за брата на Булката, нас с мъжките чада, това ли ни чака?
Защо не могат да общуват с майките си?
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 21   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines