Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 08:20:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Септември 2020  (Прочетена 59119 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #120 -: септември 15, 2020, 09:44:38 »

Добро утро!

Хайде, изпратихме предучилищния, много вълнение много чудо! Честит първи учебен ден на всички, особено на Мария и Змей1!  Bravo

Аха бях да се разрева сутринта,после и по радиото като ги слушах дечицата, толкова вълнение във всички че не са ходили от март, дано поне няколко месеца да има някаква семи-нормалност....

Влезна ми мухата догодина да го пусна в училище за ПГ + към някое сдружение, ама още проучвам как кое що...

Виви какво имаш предвид под Бъбл?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: септември 15, 2020, 09:51:30 »

Булка, аз много мислех за този вариант, но се отказах.Голяма логистика се иска, имайки в предвид, че предучилищните са до обед.След обед не знам дали спи, но дори да не спи да легне и да не прави нищо е голям плюс, почиват си, нервната им система си почива.И играят.Много играят на вън, има катерушки, люлки, тичат, госпожите им измислят игри.А така ще седи все вътре.И последно лятото какво ще я правя?

Аз чакам майките на първолаци да се разпишат.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: септември 15, 2020, 10:03:52 »

Аз много мразех 15 ти септември и си ненавиждах училището до седми клас, много тормоз отнесох там учебен и неучебен, бях попаднала на отвратен клас. Та нещо никога не успях да споделя вълнението на другите, за мен си е ден като ден. pardon
И аз мисля живот и здраве, ПГ в училището срещу нас. Не ща да се бута с бацилите в детската още една година. Чувам от приятелки че по-малко боледуват като са в училищна сграда, нямат обяснение защо, но масово така ми обясняват. След ПГ може няква занималня, ако няма кой да го прибира, ама мисля да цаня майка ми. pardon
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #123 -: септември 15, 2020, 10:04:10 »

Маги тук има варианти даже с легла в ПГ в училище, с частна занималня следобед, има едни сдружения в които изучават език, те са в училищата и почват от ПГ, в едните много трудно се влиза, в другите е лесно, може пък и свека най-накрая да се пенсионира и така да се комбинираме.Ама не ми се е избистрило кое е по-добре, събирам впечатления сега, ще видим
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #124 -: септември 15, 2020, 10:10:06 »

Еми като каза букети, се сетих за шефката в Бг, правили и изпращане, че отива в майчинство жената и вместо да й вземат нещо за душата ... й взели букет от плодове?!?!?! и бутилка за бебето  funnytooth много се смях с тоя букет от круши, просто не знам как са го измислили, ама поне е практичен предполагам?

Взех му на бебето една персонализирана тениска за рождения ден, а за кръщенето пак персонализирана с името му рамка и май това ще е, играчки не ми се взимат, щото от батко си има купища, а друго дето да поръчам оттук там нещо нямам в момента.

Булче, бъбл е един вид група от деца - кръг от деца, които са отделени от всички останали.

Елина преди година я бях пращала с мама в тяхната ПГ в тяхното училище и още на 1вата седмица се разболя ... така че не бих разчитала много на това, че по-малко боледуват, но мисля, че ако искате да свикнат с училищна обстановка по-отрано е добра оферта.

Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #125 -: септември 15, 2020, 10:22:38 »

Виви индийд по-малко боледуват в ПГ, ама то Елина се е сблъскала с нова среда и от там разболяването. Аз имам две причини да искам ПГ в училище, разсеян е много и мисля че така ще свикне с обстановката по-добре, ще вземем допълнителни точки за първи клас,ама малко тук не ми е ясно как и дали ще помогне второто...
« Последна редакция: септември 15, 2020, 10:28:09 от bulche91 » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: септември 15, 2020, 10:27:54 »

Аз се кефя на букетите от бонбони ( но тази година е бая топло за такива ) и примерно парфюм за госпоДЖата. lol
АКо ми подарят точно на мен букет от плодове, значи не ме познават приятелките ми lol, плодове не близвам, нито някой от фамилията ми. Пия сокове и ям зеленчуци. pardon
Булче, брао бе, всичко си проучила, аз съм си набелязала това даскало дето го мразех lol, ама знам че е най-доброто в квартала и ще си жертвам психиката пак да влизам в него заради малкия, ако стане де.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: септември 15, 2020, 10:31:20 »

При нас следобед няма такива екстри, а и училището в което ми е най-удобно да е ПГ не ми е оферта от към преподаватели.Та при мен отпадна това.А и разсеяна, не разсеяна ще трябва да свикне.Иначе ако може и главата ще си загуби моята щерка.
Та днес с песен е последна група в градината.
Еми, аз мисля да я пращам първи клас в училище което мразех.Но сега му се е вдигнало много реномето, проучих учителките, а и е близо до майка и яслата.Та стискаме зъби и даваме напред.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: септември 15, 2020, 10:36:12 »

А какво мислите за пращането от шест годинки в първи клас? За или против сте?
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #129 -: септември 15, 2020, 10:46:01 »

А какво мислите за пращането от шест годинки в първи клас? За или против сте?

мислих го и това,но след опита на една приятелка миналата година, 6,5г първи клас, момче, категорично не. По-добре най-голям в класа, отколкото най-малък ...
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #130 -: септември 15, 2020, 10:59:52 »

Според мен си зависи и дали детето си харесва градината, ако ходи там с удоволствие и се разбира с децата, не бих го бутала. Моята мразеше детската си градина и нямах търпение да я махна оттам ... другият фактор за мен би бил колко деца са, ако в градината са 30, а училището 20 бих я преместила също. Зависи си от ситуацията.

Булче, може и това да е, пък може и да е щото беше по-малка, те там дечицата тогава си бяха по-големи от нея, ама тя се кефеше щото й обръщаха внимание като по-малка.

Еми, зависи oт детето, например мъжа ми е тръгнал от 6 годишен, но като ми е разказвал, му е било много скучно на градината и е бил напред със сигурност и бил готов да тръгва. Аз от друга страна, ако бях тръгнала на 6 щях да имам огромен проблем, щото бях late bloomer и нямаше да се справя от рано на училище. Та по логиката на Булката аз съм била най-голяма от всички и ми беше ок, мъжът ми е бил най-малък от всички и пак се е справял повече от добре ... няма универсален отговор.

Против съм крайностите, където майките си окрилят децата като цветя и ги държат на градина, щото училището много страшно. От друга страна да го пуснеш от 6 годишно, пък то да не е готово, също е безотговорно, всеки си познава детето и може да си прецени.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: септември 15, 2020, 11:09:24 »

Зависи от детето.Аз съм тръгнала на 6 и ми беше супер.Но аз исках да уча, игрите ми бяха скучни.Бях една от първите в училище.Сестра ми тръгна също на 6 точно противоположното.Тя не искаше да учи, искаше да играе, беше ужасно трудно да седне, да се учи да чете и пише.Каката ми е като темперамент на леля си и макар да можех да я пусна на 6,5 години реших да не и го причинявам.Тя харесва учителките си, чувства се сигурна и спокойна в градината, независимо от малкото проблеми с определени деца.Та за това тя ще е на 7,5 и ще е една от най-глемите там.
Виж тия двете пък ще са най-малките.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #132 -: септември 15, 2020, 11:27:44 »

аз тръгнах също на 6,5г , но имам по-голям брат и докато нашите работеха с него аз седях на масата и попивах, бях повече от готова за първи клас, брат ми изобщо не беше... но при нас наборите си вървяха заедно и нямаше хън мън, там е половинки от двата набора. Виж Звяр определено не е готов за догодина, за това си мисля че ПГ в училище ще му помогне, ама знам ли, той изобщо не е от ученолюбивите, или аз съм го заклеймила за такъв  blum
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: септември 15, 2020, 11:51:30 »

Ми ще го следя ама май няма да е готов, зАрад пола си lol
Него му се играе - много е луд, почти не му се учи нищо, а майка ми го пъне букви, цифри lol
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #134 -: септември 15, 2020, 12:08:08 »

Еми, остави го да играе, с моята госпожица дето тръгна на 4 на училище и беше най-малката едно разбрах, че насила не става и като решат тогава го научават. Да не говорим, че имам чувството, че като са толкова малки имат там някакви центрове дето не са развити и понякога колкото и да се занимаваш с тях, докато тоя център там не кликне, нищо не попиват и научават.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 21   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines