Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 17:21:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Септември 2020  (Прочетена 59134 пъти)
 
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #30 -: септември 04, 2020, 13:02:07 »

 Свекс, услугата както я описваш е някакъв нов вид доставка за мен. Аз ползвах доставка на Кауфланд с Фуудпанда миналия път и съм доволна, но твоето по-различно звучи и по-лично. Моята баба разрешава само майка да й пазарува точно защото знае кои марки и разновидности на продуктите харесва. Пролетта докато нагласим схемата татко да пали колата за 500 м и да чака майка пред Кауфланд и тя се изгърби с по 5 ходения с огромни торби, ама то беше такъв шаш, че елементарни идеи ни убягваха. crazy
  Иначе на Монтесори аз имам разни книги с нейните идеи, но освен за лично ползване с Жана не мисля да се развивам засега. Не всички идеи мога да приложа, не съм толкова еко, био и спокойна майка, колкото трябва да е учителя по метода. Актрисата във филма беше много хубава и първо това ме грабна и мислех, че ще е по-задълбочено как наблюдава и избистря идеите и развива метода, как се разпространява.Те го обърнаха на любовна драма и не си заслужаваше толкова, но всичко италианско ми е така на сърце, че пак беше разнообразие от обичайното HBO съдържание. good

 Оф, такива специфични преводи и аз понякога приемам на добра воля и все си патя и трупам нерви, ама последните години не съм се прецаквала. nea
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #31 -: септември 04, 2020, 13:41:43 »

Свекс, да, то в самото помещение има място за легло, така че няма нужда да се прави допълнително място, а и тавана просто не е чак толкова висок, колкото си мислех. Общо взето е достатъчно висок, че трудно да се отоплява, ама не достатъчно за 2 етажа. Wink

Ние напоследък се вреждаме за слотове за доставка на храна, обаче забелязваме, че все стари неща ни носят, дето или изтичат днес или утре и просто няма смисъл. В магазина поне виждаш какво купуваш. Онлайн шопинга го оставям за неща, дето няма скоро да се развалят - вода, тоалетна хартия и т.н. но другото си ходим на място.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #32 -: септември 04, 2020, 14:11:53 »

Ей, супер тъпо за тоя силикон.... много шумен бре, направо в мозъка ми бърка... Нищо, мм и без това три торби е взел няма и какво да тестваме.

Ей Свекс каква тази модерна услуга с момък? Аз знам също само за фудпанда? Ние иначе от Тмаркет поръчваме,ама там е много лесно и удобно.

Виви, хубаво сте го измислили, да не си отваряте голяма работа.


Маги, имам чувството че след 35 или тук там чуваш за второ или за развод... Поне при нас...



При мен ни бебета, ни сватби, ни кръщенета.Голяма скука.
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #33 -: септември 04, 2020, 14:35:45 »

Vivi, честито и леки оставащи месеци! За таза... докато не родиш, нищо не помага (ако визираше, че е от бремеността). Мен така с втората ме болеше супер много срамната кост и едва вървях, а бях двойно по-малко килограми от първата smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #34 -: септември 04, 2020, 15:43:41 »

https://www.facebook.com/PazaruvanePlovdiv
Ей това е. Момъкът вероятно отговаря за нашия квартал, на мен също ми е чудно защо идва само той. crazy Иначе пазарува от всички големи вериги магазини, хранителни и нехранителни. Ползвам предимно промоционални брошури и рядко ми се налагат допълнителни обяснения. По същия начин, като бабата на Рони, имам определени марки, които предпочитам и отбелязвам тях в екселската им таблица. Плодове и зеленчуци купувам от едно пазарче в близост, но там няма неща като селари, целина, авокадо, пащърнак и рискувам да е под очакванията ми като качество. С изключение на едно червено зеле, което беше доста проскубано, ама пък стана вкусно, всичко останало си беше наред.
За уж хубаво месо ходех на м..ната си, сега обаче открих телешкото охладено на Лидл "Глътка свежест" и съм много доволна. През две - три седмици е на промоция с около 25%, та зареждам за месец и пъхам в камерата, разпределено в пликчета с цип. Същата марка имат и свинско, говеждо и смес, предлагат кайми, наденици и бургери, поддържат постоянно качество. Ама и ние сме само двамата, ядем всичко и нямаме против да размотаваме едно готвено за два или три пъти.
Мимка, като питаш какво да готвиш, днес сме на зелен фасул с телешко, утре - постен гювеч.
Булка, ние пък тук нямяме директно от някой магазин, всичко минава през Фудпанда.
Лошото е, че плащаме кеш, не става с карта. Също хубавите работи свършват още сутринта, а момъкът ходи само следобед.
« Последна редакция: септември 04, 2020, 15:58:38 от svekarva » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: септември 04, 2020, 15:58:33 »

Свекърва, освен с фасула, как го правиш още телешкото?
Аз направих една пилешка супа, на обяд и баница, и нещо ми бягат идеите.  blush
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #36 -: септември 04, 2020, 16:00:30 »

Олеееее, петъчно сте се постарали  Bravo
Аз се завърнах след седмица по морето. Уцелихме страхотно време. Вече съм с тен като за реклама. Единствено тази сутрин ни се развалиха плановете да направим плаж и да си донесем пясък в гащите.
Вървя ни по вода - такъв дъжд плющя почти до Стара Загора. В следствие на пиян тираджия имаше затворен участък от магистралата и ни отбиха. Голямо пътуване беше, голямо нещо!
Свекс, до някой си ноември Кауфланд имат безплатна доставка всяка събота при минимална сума от 30 лв. Т маркет също са с онлайн магазин, но не съм навлязла в подробности все още.

Хайде, сега излизам и скоро ще Ви нагледам по-подробно, че не изчетох всичко в детайли Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: септември 04, 2020, 16:01:31 »

аз пък цяла нощ сънувам гадости и на сутринта хоп- малкият със сополи.Та за първи път от януари, посетихме доктора  angry, хубаво че нямаше жива душа и навсякъде мирише на дезинфектант, прозорците отворени. сега го боря с бъз и етеричните капки за нос, стискайте палци. Имах съвсем различни планове за почивните дни, ама здраве да е!
Свекс, аз също се опитвам да науча майка и брат ми ( последният няма време и нерви за магазини, а сега се обзавежда и тепърва ще трябва да купува и посуда, кърпи ), да пазаруват онлайн. Оняден с него загубихме 8 часа за обикаляне за гардероб, в кр сметка открих онлайн и го поръчахме по телефона. Трябва да е специфични размери и оттам трудностите.. безкрай. А и е направил всичко в антрацит и тюркоаз, та и пердета едни ми беше пратила като линк Али- доволна съм, за един ден опраскахме стаята реално с поръчки и на място в Икеа.
ще сготвя от фантастико днес, нямам сили. дошли са ми и кремави калъфи за диванните възглавници, но явно  ще ходя до пощата след празниците...
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #38 -: септември 04, 2020, 16:22:11 »

Свекърва, освен с фасула, как го правиш още телешкото?
На тас кебап, със сушени сливи, с картофи, със спанак или просто го варя за телешко варено, отделям някои мръвки и ги задушавам в зехтин. Не обичам да е алангле и да ми се забива между зъбите, та в повечето случаи гледам да е предварително сварено - бульонът остава за супа, а месото върви с всякакви гарнитури - моркови, грах, броколи и каквото има. Заради НИ2 много често гарнитурата е маринован със сумак червен кромид, тиквички на грил и картофено пюре, обича и червено зеле /сварено с кисели ябълки, карамфил, мазнина, сол и черен пипер/. От скоро има и праз, та съм замислила и гарнитура праз, ориз, сушени домати и маслини. А, забравих, телешко с домати готвя, особено като се пукне някой домат и спешно трябва да се яде.
Али, зная го това за събота, обаче не ме устройва като ден. Пък и повечето промоционални неща вече са свършили.
Еми, стискам палци да се оправя детето бързо...
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #39 -: септември 04, 2020, 16:44:28 »

Свекс ако имате Т маркет в Пловдив имат уникално телешко! Не знам дали е щото съм егаси яката готвачка или е от телешкото, но вареното ми става мозък (слагам му оцет докато се вари). Иначе бургерите от Лидл са много хубави, Блек Ангъс, аз правих наскоро бях гледала едно клипче в ТикТок от един готвач как ги прави. Разтопих много масло и сложих с пресата чесън една скилидка в тигана, метнах вътре бургерите, гледах да са средно изпечени ( medium well), сложих чедър отгоре да се разтопи докато са в тигана. След това плитките бриош ги запeкох в останалото масло, като вътрешната страна на питката да потъмнее. Бяха мляс. Сега сме взели всякакви чедър, халапеньо и чисти, ама не им е дошъл реда, но мисля пак така, даже и гъби да задуша мисля отгоре и карамелизиран лук.

Аличка добре дошла морска, чакаме снимки!

Емчи, гаден сопооол!

Отиваме на гости при кума и доведената кума хахха Хубав уикенд!
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #40 -: септември 04, 2020, 20:02:15 »

 Оооо привет... нова дума какво е доведена кума smile

Протекоха ми лиги от поста на Булче, ма след чайките ми е едно ( бляяяя) на стомаха още. Оцеляхме почивката и сме вкъщи.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #41 -: септември 05, 2020, 12:33:26 »

Оооо привет... нова дума какво е доведена кума smile

Протекоха ми лиги от поста на Булче, ма след чайките ми е едно ( бляяяя) на стомаха още. Оцеляхме почивката и сме вкъщи.

Хахах ами нали се разведоха с кумата, та сега има ново гадже. С кумата не поддържаме никакви контакти, пък новото гадже е... Сестра на един приятел, на 24г... Сапунка  crazy
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #42 -: септември 05, 2020, 22:34:26 »

Дето се вика +1 за месото в Лидл и в Т Маркет, мама само от последният пазарува месо. Фантастико, била и Кауфланд съм ги зачеркнала от списъка с магазина хубаво месо. Булче, що не си взимаш от Кирето? Това ми е топ магазина за месо на мен, като ходех на работа все от там взимах, а имат и в Мусагеница магазин.
Телешко само на телешко варено правя, по друг начин. Не се признава, ма слагам и един кокал да се вари и да си пусне красотите.
Пфффф ууужасни сополи! Бързо да минава.
Храна отдавна не съм пазарувала онлайн, преди редовно ползвах ебаг, ма сега нещо не ме кефят промоциите достатъчно.
Булка, да, за тоя италианския говоря.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #43 -: септември 07, 2020, 09:13:17 »

Привет! Честит вчерашен празник!
Ние го почетохме с разходка до Центъра и пиене на вода на пейка smile. Целта ни беше да опитаме много хвалени фрешове от новооткрито заведение, но се оказа, че то не работеше вчера. Купихме си вода и седнахме да гледаме фонтаните със семейството на братовчед ми, съвсем като пенсионери, а уж щяхме да се черпим за РД на големия син. blum. Бях приготвила здравословни бонбони за леля да ги носят, та и от тях си хапнахме, щото в затворената сладкарница и за торта се бяхме нагласили. Ама да сме живи и здрави, ей го де е РД на Родния, тогава ще опитаме за трети път blum. Хаха, първо се гласяхме за Мариин ден да идем, ама леля си загубила мобилния, та докато го открият, то не остана време. Wink
Булка, оказа се, че имаме няколк вече Т маркет, даже един съвсем близо. Докато беше Триумф често ходех там на път за пазара. Помещението е дълго пък тясно и стелажите хич не ми са удобни за разглеждане и не го харесвам, та и не съм се интересувала много какво има там. Оказа се, че услугата я има и в Пловдив crazy. Ще го имам предвид, благодаря за информацията good
Хубав ден на всички ни!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: септември 07, 2020, 14:15:06 »

Здравейте!

Свекърва, Фери е превеждала нещо, не аз. Моят немски все още е доста зле, нищо, че мисля да почвам ниво В2.2.
Аз от английски нищо по-дълго от 3 изречения не се хващам да превеждам. Има Гугъл транслейт за всички smile

В събота ми се сбъдна разходката сред природата. Имаше и бонус замък и малко Чехия lol минахме по един пешеходен мост, който се отива в Чехия, тъй като реката е границата. А и в най-малкият град в Австрия бяхме.
И бях по къси панталони smile 

Днес беше първият учебен ден в градината за Бамбук. Много беше щастлив сутринта, ял е и слушал.
Ние с ММ ходихме малко по магазини за попълване на есенния гардероб на Бамбук. С ММ с купихме къси за разходки в гората еднакви lol Аз си купих мъжки, не той женски lol

Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 21   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines