Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 13:33:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Септември 2020  (Прочетена 59810 пъти)
 
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #105 -: септември 13, 2020, 14:42:23 »

Идеи за детето ми трябват, не за майката.  funnytooth майката ще я измисля, нея я познавам от 20ина години. Wink с 1вото ми беше лесно, щото бях кръстница й му взех каквото се взима там кръстчета ала бала, но сегааааа ... не знам какъв е протокола ...

Ще й пратя и този фотограф, благодаря за препоръката, аз й казах, че е възможно да трябва да си докара някой от София.

Адиктед, благодаря smile ако са ти налесно ми ги прати, ако не, не се занимавай! smile

Тук е 25 градуса тука слънце и жега и естествено и ние се обзаведохме със сопол и няма да я извеждам днес, че да не се доразбута. Нямам търпение и мен да ме хване нейния вирус, с нея точно в тия седмици бях болна и няма да забравя какъв ад беше, щото като не може да ползваш ксилометазолин е мега забава.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: септември 13, 2020, 20:38:09 »

Виви , превантивно взимай някоя хомеопатия.
Прочела съм че е момиче, а и ме хвана- мислех за майката. В кр сметка тя е виновницата да се роди детето.
И аз съм за гифт карта.
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #107 -: септември 13, 2020, 22:59:59 »

Само да вметна, че гифт картата, след някой месец (май 6-тия) започваше да тече някаква карта. На нас за сватбата но бяха подарили на стойност 150 лв. и понеже я бях забравила и все не се сещах да плащам с нея в продължение на 3 години може би  blush накрая имах колкото да взема 1 пакет памперси  smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: септември 14, 2020, 07:30:39 »

Добро утро!
Само да се запиша, после ще чета
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: септември 14, 2020, 09:17:40 »

Здравейте smile

Моят телефон нещо сдаде багажа. Сега е след factory reset и е само телефон и часовник да не се гътне преди да си купя нов. Той е самсунг галакси А и е от последните малки. Сега се чудя с iphone se или с по-голям телефон ще трябва да свикна. Преди да си купя този много исках айфон, ама сега въобще не знам какво искам. Бях решила да го сменям за Коледа и че имам време да мисля, ама явно не.

Tук много се увеличиха случаите и се чудят какво да правят, че да не се стигне пак до lockdown. Вече се говори за начало на втора вълна.

Иначе времето е много хубаво и слънчево smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: септември 14, 2020, 09:34:06 »

Панди, аз съм за айфон. Сега съм със SE 2020 и е разкошен, не бих минала на андроид отново.
Нали уж минахме втората вълна лятото? huhhuh.gif Нещо и аз взех да се обърквам....
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: септември 14, 2020, 11:15:43 »

Привет, аз съм пак с три деца и леко лудвам.

Аз имам Хауей телефон и съм доволна, ако се счупи не знам какъв искам.Но и аз не го ползвам много много.Виж моя мъж сега избира, ама той работи на моменти през телефона и му трябва хубав.

За подарък за дете и аз ен знам.Аз и на пари съм доволна, след време взимам каквото му трябва на детето и така.Ноп и аз като Киви съм практичен човек.

Ние вчера бяхме на барбекю в парка, беше много приятно и интересно.Децата тичаха и играха, бебетата се въргаляха по пода, а ние си поприказвахме с възрастни и попочинахме.Днес обаче съм с главоболие и ми се спи.Ще се пробвам да дремна след обяд.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #112 -: септември 14, 2020, 13:43:45 »

Еми, вие може и да сте минали 2-ра вълна в България, обаче из доста други държави в Европа Юли и Август бяха най-ниските ни на заболели, сега започнаха да се вдигат пак и ще се вдигат още повече разбира се, идва зима, а и вече няма да затегнат мерките като преди, просто няма как да оцелее икономиката. Днес малката не я пуснах на училище, та звъняха, та разпитваха, голям страх ... викам си както тука нон стоп ги пускат болни на училище направо не ми се мисли, тия от администрацията на училището нон стоп трябва да звънят телефони, както за всяка температура те пращат да се тестваш и докато нямаш отрицателен тест не те пускат.

А, междудругото, каква е тая глупост с маските в училищата, какви са точно правилата?
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #113 -: септември 14, 2020, 14:06:20 »

Абе каква втора вълна минала в България, тук те първа първата мина  girl_impossible



А ето как изглежда Австрия (цифрите не са толкова различни, просто аксиса е малко по-дръпнат)



Виви, маските до колкото разбрах се искат в коридорите и до тоалетната, ама информацията ми е за долните класове. Не знам за горните как е.
« Последна редакция: септември 14, 2020, 14:10:03 от bulche91 » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #114 -: септември 14, 2020, 14:52:02 »

Виви, на мен ми харесва идеята за албум за снимки. Макар да не си кръстница този път, някак не върви подаръците за двете деца да са много различни като стойност и съдържание, щом майката ти е близка приятелка.  crazy Иначе тук наистина в последно време се дават пари в пликче, чиста работа. Като имат и по- голямо детенце, може и ваучер за книги, да си купят някоя поредица детска енциклопедия или там каквото решат, после ще е и за двете деца. Защо пък да не е и играчка или спортно нещо /тротинетка, колело/, макар да имат от първото, нека и това получи нещо ново, знам ли...
За маските всяко училище може да решава само, зависи от директора. Пълна обърквация е какво е задължително, какво - препоръчетелно. Копират министрите де какво прочетат, без да влагат капка разум. Всичко иначе било готово crazy. Ще видим какво и що, но повечето родители и учители са много притеснени. Лаптопите, които държавата раздаде пролетта на хора от малцинствата, вече били продадени или по заложни къщи diablo Дето се вика, Господ да ни е на помощ!
Мустакатият от ЩАБА каза така: децата като се върнат от училище да си свалят обувките, да си измият ръцете и да смучат бонбони с етерични масла, да не им се множат вирусите в гърлото и всичко ще е наред. Този същият препоръчваше и гаргара със солена вода да се прави, ама да не се гълта, щото лошо. Моите уважения към професорската му диплома, но просто звучи много...хайде да не казвам как. diablo
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #115 -: септември 14, 2020, 15:00:09 »

Свекс, както винаги, не се знае точно какви са правилата, точно какви са ограниченията, много е типично. Жалко, че толкова грешна информация има, и че такива глупости се говорят по медиите. При вас е просто безобразно колко 'авторитетни' личности, говорят пълни простотии, че и хората им вярват, много страшно ми се струва.

И благодаря за мнението за подаръците, не си представям да й дам пари, кума ми е и много близък човек, ще видя какво мога да намеря подходящо. smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #116 -: септември 14, 2020, 18:23:02 »

Само да доизясня за подаръците в брой - това е по желание на родителите на детето. Много често още с поканата се казва устно или писмено, че се предпочита така. Най- близките се комбинират за големи и скъпи неща, също предварително уговорени. Духовното в кръщенето е на заден план, традициите са заменени с нови модни течения. Wink Аз последно бях на кръщене преди година и бях дълбоко впечатлена, че клечките за зъби бяха украсени в края за захващене с кръстче и поставени в пластмасова чашка с етикетче "Свето кръщене" датата на събитието и името на детето. Подобно на сватба, майката мина с една кошница да раздаде специални сладки със същия етикет и съответно всеки си подаваше пликчето, съгласно предварителната уговорка. Аз бях залепила плика към дървен пъзел с подходящ надпис, да има все пак следа във времето.
За утре съседката се вълнува повече от тоалетите и букета за учителката, отколкото как и какво ще се случва. Да, трябва да свикнем да живеем с вируса, но това няма да стане, ако нищо не променим. Какви мерки, като класовете са със същия брой ученици, часовете и учебните предмети не са променени....
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #117 -: септември 14, 2020, 20:22:24 »

Свекс, измислих го, поръчах ръчнонправена рамка с името на детето за снимка и ще му взема някаква играчка за рождения ден или нещонпрактично друго.

Тук по повод мерките е много ужасяващо, защото ако детето ти вдигне темп, трябва да го тестваш задължително, а тестове няма ... инчакаш като идиот и така детето си чака вкъщи, дори вече да е здраво. То си минават поне 3 дни така. Иначе за мерки, имат си бъбъли, мият си ръцете и ги дизенфектират нон стоп. Ядат, играят и учат в бъбъла и ако някой има доказано болен всички са длъжни да се изолират за 2 седмици. Няма никакви активности да се мешат с другите деца. Също и водене и взимане от училище става в определен час за всеки бъбъл, отново с цел да не се смесват децата. Така че има начин да се измисли нещо адекватно, вместо маски, но явно няма кой да го измисли, още по-малко да го приложи.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: септември 15, 2020, 07:06:58 »

Добро утро, как сте?Аз уж спах, а съм с главоболие.Виви, браво че си измислила подаръка, ние в неделя сме на РД и сега се чудя какво да взема.

Изпратих днес каката, облечена с рокля, нагласена.Макар да отива в градина и малко да ми е странно това с 15-ти септемрви, ама да е като другите деца и тя.След малко поемам по улиците с близначките, че имам бая работа.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: септември 15, 2020, 07:39:48 »

Виви, магнитен конструктор поне в моята среда от майки е хит. Както и Трансформърс - големите роботии, които стават на коли.
Маги, нека има повод да се радва малката, няма лошо. Мен по скоро са ми писнали тия букети, има далеч по оригинални неща за подарък, ако съм учителка де lol
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 21   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines