Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 10:55:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Август 2020  (Прочетена 57333 пъти)
 
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #105 -: август 14, 2020, 11:59:00 »

Съгласна съм с Еми, Али помисли за професионална изява в това поле, наистина ти се отдава!

Адиктед, не знам тия изолации дали вършат работа, май недостатъка е, че ти взимат малко см доколкото помня хубавите изолации са около или над 2 см. Но ако помага, не бих се замислила.

В Англия не ми харесват старите къщи, мухливи и студени са. Харесвам си новото строителство. В България е обратното, бих предпочела старо пред ново. Но тук са луди по старото, брат ми живеят в нещо строено 1880 година ... таваните са високи дотам дъм с позитивите Wink нашата е 2013 и си има недостатъци, но не бих в заменила с типичните около нас 1930 година къщи.

Али, съгласна съм за голямото жилище на 100%. А и голямото иска много чистене ахаха.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #106 -: август 14, 2020, 12:16:13 »

Много зависи от новото строителството, има недоразумениея, но за нашия блок мога само суперлативи да дам, защото е много функционално помислено. Всички холове са на едната страна от блока отделени, на  юг и всички спални са на другата, на север, така не ти граничат хол със спалня и шума е на минимум. Отделно мазетата са на етажа и нашето е примерно до апартамента и си го усвоихме и иман склад с много добри размери. Единствено нашия апартамент кухнята е вътрешена, но на доста от съседите са външни и на прозорци което е страхотно.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: август 14, 2020, 12:16:33 »

Добър ден!
Леле, нямате изчитане бе. Ама успях   Wink
Виви, добре сте го измислили. За хол-кухня съм за отделни. И на мен си ми смърди на готвено.
Явно всички си имаме шумни съседи, аз не веднъж съм се оплаквала, от Тухларови над нас. Как не им писна всяка вечер щом сложа Ники да почват или да карат кучето да тича, или да му викат, или нещо сруго шумно  angry
Вчера успях да спретна тортата за утре. Нещо не ми се занимава много много, ама вече сме поканили народа и няма как. Надявам се вечерта Ники да остане в Банкя и да ходим малко нощен живот да видим, а и на саме да се видим че тая седмица почти не сме се засякли.
Булче, весел уикенд!

За протестите и аз ги подкрепям, ясно е че няма да стане със седене на дивана вкъщи, но ноастина много нарушава графика на хората, които все пак трябва да работят и т.н., а в следващия момент тия срещу които и заради които е цялото нещо не са пряко засегнати с нищо, не са се трогнали особено като гледам. Мен това ме дразни, че са хванали бога за рога и не пускат. От друга страна и протистиращите прекалиха- вие сте там защото ви е гадно, не да си правите катун с удобства. Платени има и винаги ще има, но масовката тоя път са си хората, на които им писна да търпят.

Желая ви приятен уикенд!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: август 14, 2020, 13:39:27 »

Здравейте!

Аз минавам да ви пожелая приятен уикенд smile

Ние два дни обикаляхме малко.

Първия Ден  посетихме един атракцион с влакче, животни, разходка с трактор lol много беше забавно. След това ходихме в един много яки градини. Друг път ще си предвидим цял ден за там. Много е красиво и интересно. И има много яка площадка.

Втория ден ходихме пак в градини, но не бяха толкова хубави. Само готин фонтан и площадка имаха. А след това ходихме в един музей на коли.
Там имаше и посещение на тренировъчния център на едни бели коне, дето тук са много известни. Обаче беше 14ч, ни а слънце и 30+ градуса. ММ и Бамбук си отидоха да гледат още коли, аз исках да видя какво толкова им е интересно на тези коне. Еми, не ги оцених. Имах чувството, че ще получа топлинен удар и се вмирисах на кон. Стоях до средата на обиколката и си тръгнах. Конски сили ми  бяха по интересни от коне lol lol

ЧРД на З1 на патерици!

Честито, Р! Вече си свободна жена, горе долу smile




Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: август 14, 2020, 14:11:31 »

Панде, разбирам те напълно, на 30 градуса не ща да гледам ни коне ни нищо. Не знам какво ми стана след като родих- преди това нямах проблеми с високите температури...
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #110 -: август 15, 2020, 07:05:49 »

Добро утро give_rose
За кухнята на Виви само мога да кажа, че при нас всичко е на едно, верно имам и прозорец, ама с по-хубав абсорбатор не би трябвало да има проблем с миризмите.
И аз съм виждала много хубави и функционални апартаменти ново строителство. Не знам защо всички толкова го хулят, може би защото по труднощ могат да си го позволят? Верно ли панелките на 100 години с кофти съседи ви харесват повече?
Иначе и аз съм отвикнала в апартамент. Най много ми пречи, че лятото е много жега.
Айде оставям наследството на ММ и отивам да поплувам, много ми е свежо сутрин.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #111 -: август 15, 2020, 07:21:51 »

А, ЧРД на Рат  give_rose
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #112 -: август 15, 2020, 13:16:38 »

Фери , и двата апартамента в София са ни ново строителство. Единият е строен на мястото на къщата на ММ и дядо му, който цяла София го е познавала бригадир е ходил да ги надзирава каква арматура и тухла слагат и даже се е карал, че са почнали в началото през просото,иначе са много големи стаи с естествен паркет и т.н. и е добре, още не сме го населили, за да кажа от първа ръка,де. Това, което сме ние в момента няма една права стена, тухлите са най-долно качество отвсякъде течове, шумове, асансьорът вечно прави проблеми, подемникът за подземния гараж също, съседът дилър не го слагам в сметките, че и на двата имаме такива, само качеството и цената на продаваните субстанции им е различен клас.Та това, че си дал много пари не значи, че си получил кой знае какво качество. Докато строяха новия квартал до нас в Пловдив ММ беше потресен също как слагат тухли, които не се произвеждат от 5 години, а е много луксозен и скъп уж комплекс, та има и хубави, и лоши изпълнения. От моя опит панелките не са правили толкова проблеми като новото строителство и съседите ни в тях винаги са били много свестни и ангажирани за общото благо хора за разлика от тухлите,но може и да е късмет.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #113 -: август 17, 2020, 09:26:51 »

Здравейте в новата седмица! Къде сте всички?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: август 17, 2020, 10:44:00 »

Аз съм тук, но съм на скорост от сутринта и чак сега сядам.Имам 100 неща да свърша и до офиса да отида трябва, да оправяв едни чертежи.Въобще не знам как ще успея днес.

Киви, как мина празника?

За строителството много пъти сме го говорили.Всичко зависи.Старото, но не прекалено старо е с по-големи и просторни стаи, с нормално разпределение и квадратура.
Новото много често е с маломерни стаи и с нереална квадратура.В София специално тристайното е реално двустайно по учебници, защото кухнята не се брои за стая.Много зависи и строителя какъв е.Трябва да се разучи добре и да се гледа как се строи.Аз в Плевен много трудно бих си взела ново строителство.Архитектите, за да набутат повече жилища правят едни кутийки и едни изгубени площи, лошо да ти стане.И с тия скосени етажи, за да са по-високи и тераси над главите ти, дето не знаеш кога ще прокапе, не мерси съм.
Ние сме в старо, набор ми е, стаите са огромни, за справка имаме хол 25 квадрата, обаче разположението е ужасно зле.Успяхме с много ремонт да го облагородим, но има още какво да се желае.Хубавото е че спалните са около 14-15 квадрата и спокойно мога да напъхам вътре домочадието smile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #115 -: август 17, 2020, 11:13:02 »

Привет!

След бързата почивка сме много добре, отдадохме се на релакс след малко забележки към хотела. Още докато търсех къде да отидем гледах да е хотел който да не е занижил качеството след ковид-а, ама явно навсякъде е същото.Първо за плюсовете, полу празен хотел (въпреки че на букинг пишеше че е разпродаден), повечето хора бяха на външния басейн, та спа-то и вътрешните басейни бяха празни, храната отново беше супер и качествена, масажите също. Минусите бяха че ни дадоха малка стая която не беше подготвена, мръсни кърпи, намерихме гащи??? детски? в гардероба, нямаше тоалетна хартия, халат за малкия, леглото му не беше оправено и нямаше спално бельо (тук го отдавам на това че в последен момент промениха за стая с тераса, уж за нас имало приготвено без тераса). В ресторанта беше леко безумно. Дезинфектант на входа който беше празен.Сервитьорите уж ти сипват храна, но не им се получаваше, в момента в който се струпат хора губеха контрол и всеки си правеше каквото си иска и се обезсмисляше всичко, в другите хотели ти дават еднократни ръкавици и си сипваш сам. Та доста недомислени неща ... Интересен факт снимаха втори сезон на сериала Ол Инклусив в хотела, всички звИзди бяха там smile

Сега мъдря да запазим ли в Медикъл спа в Баня, понеже минералната вода много добре се отрази на крака на мм от подаграта...

Лека седмица на всичкии!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: август 17, 2020, 12:42:01 »

Здравейте!

При нас нищо особено уикенда. Времето е променливо и не става за големи разходки.

Сутринта Бамбук ми вика, че нещо го сърби. Гледам черна точка. Досега не бях виждала, но реших, че е кърлеж. Ние тъкмо отивахме към болницата и там му го махнаха там направо.

Бамбук пак имаше желание да пробва без помощни, но не иска да кара само пред блока, а по тротоарите се заблейва по колите и нещо се изнервихме бързо. Явно няма да се научи като Пепа Прасе с две завъртания на педалите lol lol

Ние тук живеем в блок от 1970г и е много готин. На нашите приятели блока е от 2015 и също е готин. Но тук се плаща много за подръжка. И всички плащат.
Във Враца баща ми едва събира пари за ток и асансьор, чистачка няма, всеки си мете пред апартамента, ако има желание. Блокът е пълзящ кофраж от 1989г.  Та голям проблем на старите, и най-вече големи блокове е, че все има хора, които не плащат за входа. В Люлин има едни дето пред две години дължаха към 2500лв и едва ли са почнали да плащат. И те са дилъри иначе lol lol

Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #117 -: август 17, 2020, 13:32:32 »

Привет!

 Ние сме активнопочиващи да се чете тичаме след каращата тротинетка Ж. и правим кардиотренировки на батут до премала.smile

 Аз успях да сглобя френската селска сутринта за утре. Скара-бирата ще е като сме в пълен състав, защото много ми е сложна организацията като сме само 3мата, а и тук всяко нещо има "чалъм".

 Булче, гащи Oh my ... Ето затова се дразня... всичко живо го мързи да гледа, ама иначе нямало туристи, нямало пари, Ковид бил виновен. Тази година не чух един човек да иде на почивка и да е на 100% доволен от всичко. Ние онзи ден спряхме да пием кафе в Добринище на Лукойл. Ее, извинявам се, ама не може да ревеш, че ти плащат малко, да ти дойдат клиенти и 5 минути да седят пред касата, а ти да си четеш документи. Аз реших, че чете инструкция как се прави кафето, викам нова е, а тя вдига поглед все едно 5 минути не сме висели пред нея и не сме си казали поръчката. Ако бях схванала от началото щях да съм си тръгнала. Да видим ние как ще изкараме около 6ти. good

 Хайде хубав понеделник и хубава седмица!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: август 17, 2020, 21:54:53 »

Здрасти!
Адиктед, разсмя ме с четенето на инструкцията.
Булче, съвенур бе! Хирата магнити имат, вие гаши сте намерили Wink
Панде, в момента сме на съшия етап с помощнуте колела, махнахме ги, ама оше не е готов и бързо се нврвим. Аз го изкарвам с баланса, пе не мига да рърча по него.
Ние в събота добре си изкарахме, забавно беше. Ники малко изцепки имаше само (излаоал 3 парпета торта и каза аз да го приспя, е ти беше мисия невъзможна). Та нашите скиро няма да го вземат с преспиване  pardon
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #119 -: август 18, 2020, 09:44:55 »

Добро утро smile
От снощи си имаме ново попълнение в приятелския кръг  heart Най-добрият ми приятел се сдоби със син - Симеон, 3500, 50 см, мама и бебе са добре  heart Много ми е щастливо  Girl_hide



Май не ви писах, че и на ММ братовчед му си има София, роди се на 10.08. Чакаме още едно бебе до края на месеца smile

За новото и старото последно казвам, че съм виждала ужасни панелки, както и съм виждала много хубави и функционални нови апартаменти. Просто има фирми, които си държат на качеството, но са и на съответната цена. На нашите е сравнително нов блокът, но безумно разпределение, с огромни коридори, почти 100 м2 апартамент с една спалня  girl_impossible Те го преустроиха де, но огромния коридор си остана...Иначе почти във всеки вход има някои апартаменти с хиляди левове задължения  pardon
Булче, тва в Роял Спа ли? И аз съм го набелязала. Имаме ли още фирмена отстъпка там? Егати, аз мислех, че веднага след като се изнесат гостите чистят стаята и така си седи, а не ако/когато тръгне да се нанася някой  huhhuh.gif Моя приятелка много често ходят на Реденка, супер доволна е.
Ние бяхме в Oak residence до Смолян. Ако ви е интересно мога да копирам отзива ми, че писах в една група. Като цяло съм доволна, нямам съществени забележки.
Отивам да готвя за вечно гладния скорпион.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines