Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 11:21:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Август 2020  (Прочетена 57334 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #90 -: август 13, 2020, 14:42:21 »

Киви, да ти е честит змеят! Нека е фурия, пък потенциалът сам ще си го разкрие, където и когато най-малко очаквате.

Рат, честито! Много се проточи при вас, а полза от това няма pardon
Хахаха, Адиктед, след такова парти да не взимат пак да се вземат blum Много е важно човек да си намери равновесието, пък няма значение чрез какви изразни средства.

Наде, хайде, чакаме те! Да си жива и здрава, много щастлива!

Аз днес успях да пазарувам сама, което си е постижение. Не че свърших по-бързо или бавно, ама не се озъртах 100тина пъти в опит да събира челядта като квачка пилета.
Купих си розова обливка за косата. Последно се боядисах с друга от обичайната ми боя. Стана по-тъмно и асоциацията ми е като за коса на застаряваща даскалица. Затова ще я изтърпя седмица-две и ще тествам цвят фламинго tease Скоро не ми се очертава балеаж. Работят без маски и ме дразнят с неспазването на часове и липсата на много хора в салоните.

Виви, кажи как си я представяш новата част от къщата.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #91 -: август 13, 2020, 14:59:23 »

Ох много ми липсвате този месец, а все по-трудно се докопвам до компа.
В София открай време все някой работи протестиращ. Толкова ли тия хора нямат други интереси? Да ходят по кръчмите поне, а не да пречат на нормалните хора.
Али, извинявай, ма много ме подразни това изречение. Хората, които протестират не са нормални? Може и да има платени, ама масата са млади и мислещи хора, които  искат промяна. Всичките ми приятели ходят на протести, аз ходих само веднъж, защото имам две деца вкъщи и ме е страх да не им донеса нещо, но не мисля, че е безмислено цялото това нещо и дано да има ефект.
Извинявайте, че засегнах темата, ако на някой не му е приятна  smile
Да е жив и здрав З1  give_rose
Рат, честито и на теб, в работата няколко пъти колежки са ме черпили, че са се развели и ми беше странно, ма явно си е повод за черпене. Много хубаво, че новият мъж в живота ти е истински такъв  heart
Ние утре заминаваме за Смолян. Нямам търпение. Чудя се още дали да се качваме на Орлово око с бебето? Дали няма да му друса много  huhhuh.gif
Запазих за нас и за нашите море другият месец, те ще отидат по-рано с Мис, ние след още 2 дни, ще се застъпим за малко. Пак ще ходим  в същия хотел, дано да не са развалили услугата.
Адиктед, вие къде ще ходите?
Виви, и ние сме си организирали ежедневието с една голяма семейна кола и засега се справяме.  good
Маги, коя пропълзя? Ади?
Пак да питам, че наистина я мисля, някой нещо за Мери Ми?
Целувкен  heart
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #92 -: август 13, 2020, 15:59:01 »

оф пуснах тука снимките вместо в мойта тема, махам ги lol
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #93 -: август 13, 2020, 19:29:25 »

Значи не ми стига фантазията за 2 отделни части.

Тъй като ще си работим от вкъщи от сега нататък, а нямаме офис - моето бюро е в хола, неговото в спалнята, което изобщо не е идеално, понеже тия бюра доста място заемат, а и си пречим малко или много като сме в разговори, имаме гараж, който може да се направи на офис. В този офис, размера му е 2.6 х 4 или гараж има много висок таван, общо взето е 30 см под тавана на 2-рия етаж, което е доста просторно по мое мнение (тавана си го представете /\ - скосен е, но както казах най-високата част е доста нагоре) и искам да направя нещо подобно на това (има подобни неща и в страничката дето Еми я пусна)



Нещо подобно, може би с по-стабилна стълба, обаче мисля, че ще е амбициозно, не знам дали няма да се загуби много светлина и дали изобщо с тия размери на гаража ще има такова място, иначе височина ще има.

Откъм прозорци ще има само на тавана, понеже гаража няма да има откъде другаде да му се направят прозорци.

Идеята на леглото е, че ще има място за гости ... и ще ползваме височината. Какво мислите по въпроса?

Другото нещо е, че кухнята и хола са две отделни помещения, а ги дели една стена и си мисля дали да не я махнем, и да направя бар плот там, какво ви е мнението за отворено помощение срещу отделно кухня с хол? Аз лично харесвам да е отворено, обаче ... се новят миризми повече. Кухнята също е много тъмна, понеже е много дълга и тясна и си мисля, че ако отворим стената ще се отвори и светлина ...

Ама човек като си стои вкъщи, освен за домашни подобрения за какво ли друго да мисли ... направо не знам. Както беше казала братовчетка ми - мъжа ми ме прати обратно на работа като започнах да говоря за смяна на мебели и боядисване вкъщи. Wink

Ще видим как ще е тая работа от вкъщи винаги ми е било мерак, обаче си мисля, че яко ще си омръзнем, предупредила съм мъжа ми, че ще трябва от време на време или единия или другия да ходи някъде извън къщата да работи, за да не се избием. Работили сме в една фирма и знам какво е да седи до мен, мега много ме дразнеше след първите 3 месеца ... много е шумен, вика, емоционален, аз обичам да ми е тихо и спокойно.

А за другото дето четох, Фери, мисля че си права за протестите, хубаво е, че ги има, дано постигнат нещо същестествено.

Киви, честито да е детето и много успехи от септември. smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: август 14, 2020, 07:18:17 »

ДОбро утро!

Виви, много интересн ремонт мислите.Според мен може да стане това в гаража и дори ако доло го направите малко по-ниско, не знам какъв е стандарта за Англия, и втория етаж ще си е супер!

За хола и кухнята аз бих препоръчала остров, не бар плот.Ние сме с остров.Съборихме стена и съеденихме трапезария и бокс.Стана голямо, светло помещение с много плотове за готвене и е много удобно така.Миризмите не ме притесняват.

За протестите мисля като Фери.Хич не съм доволна от ставащото в момента в страната.Дребния частен бизнес изнемогва от наредбички и закони направени, за да го унищожи.Просто положението вече е ужасно!
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #95 -: август 14, 2020, 07:20:51 »

Добро утро в петък!

 Фери, запазих във Велинград. Първо тръгнах от идеята за море, но си е убийствен път от село до българското черноморие, нали ни орязаха гръцкото дето е на 80 км от нас. Другата отправна точка беше да са само те, а ние да си поемем Ж. на село, ама се замислих, че ние реално никъде не сме отишли цяло лято и сме заслужили малко разнообразие.Пък и на село сами ми е нервно, чужда къща е, не мога да се организирам и повече ще се натоваря, та накрая запазих 2 стаи. Нещо много ни се натовари финансовия график, че тази седмица почивка/ село, другата сватба, третата Велинград, ама иначе лятото си мина и без да правим нищо, та заслужили сме го. good
Виви, нещо не видях снимки, а останах с впечатление, че си сложила и говориш за конкретен пример, но нищо. Мисля, че си го представих.За гаража звучи много добре и ще ми е любопитно как ще се получи. Wink
 Обща кухня-хол на мен ми е кошмарът у нас.Всичко се вмирисва. Другото, което ме влудява е, че при нашите съм свикнала, ако не ти се почиства веднага, а имаш гости затваряш вратата и безпорядъкът изчезва. Тук направо полудявах като идваха и гости. Трябва да сготвя, после да изчистя и пак след салатата вече всичко е ба вили и могили и хората го виждат.Знам, че е модерно, но за мен е далеч от функционално, особено както правят новите апартаменти кухнята в най-далечния ъгъл от прозорец.Предполагам, че при вас е по-различно, но в България както са обикновено разпределенията не ми харесва.В новия апартамент имаме точно полустена и съм доволна поне малко и ще доизградим и бар плот съвсем да отделим нещата, а фурната съм я измислила да е в колона до прозорец само дано ми излезнат правилни сметките. ММ уж одобри, но скоро трябва да се видим с човека за кухнята и той да каже как ги вижда нещата. blum

  Като за рано сутрин много изписах, ама ремонти и планиране на пространства са ми любима и належаща тема. Трябва да стягам багаж, та хайде хубав петък!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: август 14, 2020, 08:18:33 »

Добро утро!
Адиктед, пак сме си плюли в устите за кухньохола! И аз съм против смесването на помещенията и миризмите.
Виви, радвам се че ти е харесала страничката, добре сте го измислили с мъжо.
Една чанта за отскок днес и за цветен ден:
https://www.obuvki.bg/damska-chanta-nobo-nbag-i2710-cm20-multi-czarny.html?utm_source=fb&utm_medium=Facebook_Mobile_Feed&utm_content=20200720_k_karuzela_nointro_znakladka&utm_campaign=bg_finalsale_20200720_x_prospekting_mobile&utm_term=K_16-55_zalando_prospecting_mobile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #97 -: август 14, 2020, 08:39:11 »

Добро утро!

Оправих багажа и чакам да стане обедно време и да хукваме, шефката ни разреши да имаме работен полупетък и да се чупим от по-рано  Bravo, нямам търпение да се насладя малко на спа!Още днес ще си резервирам масаж хихи.

Виви, хем съм супер, мега гига съгласна за отделната кухня, миризмите, затварянето на вратата, ако щеш и да избягаш на спокойствие малко и да не ти се мота никой в краката, но пък и пространството е важно, ако е дълга и тясна, мрачна,пък чисто визуално хола по-малък да изглежда може би си струва? Open floor е винаги като визуално по-добре. За офиса/гаража идеята ви е да сте далеч един от друг нали? Харесва ми замисъла ви, но си права да, аз бях готова да правя ремонт на банята и коридора докато бях хоум офис хахха. Сега обаче ме мързи, много искам къща, още от години, визуализирала съм я и всичко по-различно от това не ми харесва... ако искам това ще трябва да се строи, а това е време и много пари... Та за сега с визуализацията ще си остана хахаха.


Фери, сори ама много е лесно от хоум офисче в квартал в който нямате блокирания неудобства и в 18:00 да излезнете да подкрепите протеста, не става въпрос за състоянието на държавата и причините на протеста, а с блокираните кръстовища, снощи и Ситняково блокираха (добре че го отблокираха де) но някак ми се иска малко южните квартали да им сложат блокада и тогава ще говорим. Имам чувството че нарочно се толерира това нещо, супер много настройва народа един срещу друг. Никакъв проблем нямаше когато затваряха след 19:00, всички имаха шанс да се приберат. И 2013та сме протестирали, но кръстовища целодневно нямаше блокирани, само вечерта. Така че, туй по политиката, не ме разбирайте погрешно, нямам нищо против протеста, просто това не е разваляне на удобство, а част от ежедневието ми, аз губя два часа дневно сега да се прибера, бензин, време което мога да прекарам с детето. Мога да остана да работя от вкъщи, но какво да кажа на хората в офиса които за момента няма как да сложа вкъщи по ред причини? Метрото не ми е опция, все пак сме в тъй наречена пандемия...

Тааа хубав петък на всички!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: август 14, 2020, 09:00:42 »

Добро утро!

Оправих багажа и чакам да стане обедно време и да хукваме, шефката ни разреши да имаме работен полупетък и да се чупим от по-рано  Bravo, нямам търпение да се насладя малко на спа!Още днес ще си резервирам масаж хихи.




Фери, сори ама много е лесно от хоум офисче в квартал в който нямате блокирания неудобства и в 18:00 да излезнете да подкрепите протеста, не става въпрос за състоянието на държавата и причините на протеста, а с блокираните кръстовища, снощи и Ситняково блокираха (добре че го отблокираха де) но някак ми се иска малко южните квартали да им сложат блокада и тогава ще говорим. Имам чувството че нарочно се толерира това нещо, супер много настройва народа един срещу друг. Никакъв проблем нямаше когато затваряха след 19:00, всички имаха шанс да се приберат. И 2013та сме протестирали, но кръстовища целодневно нямаше блокирани, само вечерта. Така че, туй по политиката, не ме разбирайте погрешно, нямам нищо против протеста, просто това не е разваляне на удобство, а част от ежедневието ми, аз губя два часа дневно сега да се прибера, бензин, време което мога да прекарам с детето. Мога да остана да работя от вкъщи, но какво да кажа на хората в офиса които за момента няма как да сложа вкъщи по ред причини? Метрото не ми е опция, все пак сме в тъй наречена пандемия...

Тааа хубав петък на всички!

Напълно съгласна, нарочно противопоставят хората като групи, а реално после заедно бедстваме, защото големите партии си остават едни и същи.
Можеше да се направи така че да не се пречи, вечерите примерно.
Метрото и аз не ползвам, бъзе ме е.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #99 -: август 14, 2020, 10:21:03 »

Добро утро и благодаря много зя мненията! Тази вечер най-после спахме, паднаха температурите, предните дни вечер държеше над 28 и направо беше ужааасссс.

Да, имаше снимка, що изчезна на превюто ми излизаше:

https://images.app.goo.gl/52oSY3MqgUkxHgw87
https://images.app.goo.gl/Cg7dh4keD2j45ctbA

Ето за такива варианти говоря.

Булче, разбирам те за разхода, за това мислим най-евтиния вариант, щото структурата на гаража е там, реално правиш под, стени и си готов и там 2 прозореца. Ако това трябва да го строим цената ще е тройна. Пък гараж тука никой не ползва да си паркира вътре колата. Нашата кола е пред гаража.

Ето ви една снимка да си представите гаража:

https://images.app.goo.gl/su1E5sS9ywwH5qdD9

Нашият гараж е същият по форма и размер, само къщата ни е 2 пъти по-малка, тази скоро я продаваха та има снимка в нета.

За кухнята съм съгласна и с двете мнения ... остров ми е мечта, обаче е много тясно помещението е 2.4 широко ... не знам ако има остров как ще е.

Ще довърша после че ще правя закуска.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #100 -: август 14, 2020, 10:27:47 »

Нямам време да ви изчета подробно. После ще компенсирам.
С две думи за изборите - за да вляза в спор с някого, трябва човекът отсреща да има добра юридическа основа, за да коментираме плюсове и минуси на Конституцията ни, както и на Изборния кодекс. Иначе не ми е интересно Wink А тръгна ли да обяснявам в монолог, вярвам, че на 95% от пишещите тук няма да им е интересно.

Виви, гледах снимката и осъзнах какво не й е наред. Аз бих проектирала гаража на обратно - леглото не над вратата, а на второ ниво на отсрещната страна (откъдето е снимано един вид). Такова второ ниво изобщо не е амбициозен проект. Лесно става. Бих го направила на височина около 180 да кажем. Отдолу спокойно може да се усвои пространството с гардероб, ниша или онази архаична дума долап. Долап на гръцки означава гардероб между другото. Wink Може даже да са две части - затворена част и част с рафтове за класьори, папки - в зависимост от естеството ви на работа. Така, ако леглото е в тъмната част, няма да скрива прозорца, не се съобразявате с височината на вратата на гаража и усвоявате пространството отдолу.
Второто нещо - всяка врата на гараж се отваря навън или нагоре. Може да направите втора врата от пвц дограма с прозореци https://www.dogrami.bg/domashen-ofis-v-garazha-na-shefa/ Има отваряеми, плъзгащи, прибиращи се от отделни малки стъкла без рамки... Въпрос вече на бюджет при вас. Така ще можете да имате повече дневна светлина при отворена врата на гаража, но все пак затворено помещение.
Вече за бюрата много зависи какво окабеляване имате за осветление, свързане на офис техника и тн. За лампите така и не се напънах да запомня оптимални келвини. По принцип правилото за бюро е светлината да идва от ляво на хора, пишещи с дясната ръка, за да не си хвърлят сянка. При две бюра едно срещу друго да кажем няма как, но пък съобразявате кой пише повече и кой има повече работа само с мишката на компютъра. Може да си вземете контейнери на колелца до бюрата (в ИКЕА имат). Така много лесно се чисти, размества, когато имате гости, оптимизира с една дума.
Виж в интернет къщи от корабни контейнери. Има много дизайнерски практични предложения.

За кухня с трапезария на едно - изобщо не е минус. В днешно време има добри аспиратори. Миризма няма как да имаш. Едва ли всяка неделя правиш шкембе чорба примерно... Недостатък е шумът от аспиратора в съчетание с работещ телевизор примерно. В по-голямо помещение има повече ехо/кънтене и трябва да помислиш евентуално какво би обрало шумът от паднала вилица на пода, за да не събудиш примерно цялата къща. Мека мебел, дървото като материал, текстилът (завеси, килим) са достатъчни за поемане на ехото.

Писала си междувременно. Ще погледна после и ще допълня, ако ми хрумне още нещо.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #101 -: август 14, 2020, 10:49:39 »

Али, ти си ебаси експерта, не знам дали ти е по професия, ама си много добра.  girl_wink give_rose

За гаражната врата 100 пъти съм го мислила, ама такъв плъзгащ прозорец никога не ми е хрумвал, а е гениален! Тук не ти позволяват да махнеш всъщност как се казва механизма на гаража, щото ще развалиш архитектурата на квартала, обаче аз зад вратата какво си слагам е моя работа и тоя прозорец ще е супер!

За отвореното помещение мен двата ми елемента са миризма и отопление ... ще  е по-студено зимата със сигурност като свалиш стената, иначе аз миризливи манджи рядко готвя междудругото, ама навремето като имахме бавачка, тя беше старата генерация миризми и направо ме побъркваше с луци и вмирисване, та оттогава съм със страх от миризми.

Междудругото, в Англия и особено около Лондон е голяма мода разширяването на имотите, купуват нещо малко и започват, правят тавана на спалня, разширяват отзад хола и кухнята. Бях чела една статия, че да построиш нещо струва 2000 паунда на квадрат, а после го продаваш за 4000, което си е бая печалба ... та тука всички бизнесмени се водят явно. :Д

А по повод къща срещу апартамент, сега като ни затвориха вкъщи оцених къщата, понеже е хубаво да имаш двор, също и тук дворовете не са като в България, то и къщите и стаите не са, тука всичко е миниатюрно. Стандарт за спалня е да речем 2.5 на 3.5 или нещо такова, което си е мъничко. Като ти е малка градината и не иска подръжка е супер, иначе ако имах там някакви декари не знам, ама нямаше да ме радва концептуално идеята на къща. Като сме си в  Бургас, сме в апартамент и единственото, което много, ама МНОГО ме дразни е шума ... асансьора, стълбището, съседите, винаги има шум, по всяко време - отгоре, отдолу, отстрани. Сигурно има и тихи апартаменти, ама като се прибираме ми е голям зор да свикна с всички шумове, предвид че е ново строителство и даже с извинение чувам съседите като пикаят на горния етаж.

Много се отплеснах нещо, ще спирам, че никой няма време тука за такива есета. biggrin
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #102 -: август 14, 2020, 11:24:50 »

Виви, много готини идеи. Скоро една влогърка показа нещо подобно в Австралия, което се наема за офис пространство. Направо си е бизнесидея в настоящата ситуация.Точно бяха наредени като контейнери и по подобен начин направено. Е, естествено таванът беше много висок и вторият "етаж" си беше доста сносна всекидневна. На мен много ми харесаха английските къщи и отвътре. Нашият хазаин в Airbnb-то беше направил чудесен ремонт и в чужбина това ни е най-доброто попадение досега. Само малко прекалено ми идваше големият прозорец в спалното помещение.

Точно това си коментирахме с ММ, защото имаме нови съседи зад стената. Никога там не са живеели хора, а в Пловдив апартаментът ни е изцяло издаден и отдавна не съм чувала така звуци на други хора. Много е дразнещо. Той правилно иска да направим шумоизолация на другия апартамент където делим стена с брат му, аз се дърпах, ама май няма да го понеса. blush

 За абсорбаторите не съм на същото мнение. За мен си седи миризмата, какъвто и да се вземе. Още повече зависи и от въздуховода, а новото строителство е на късмет какво ще се падне и точно те се скъсват от такива разпределения. Аз усещам манджите на всички под нас, а в Пловдив нека да е панелка, ама никога не ми е влизал на талази аромата на пържен лук. Друго си е прозорецът на правилно място.good
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: август 14, 2020, 11:39:06 »

Али, направо ми събра очите с тия пояснения shok , виж Теди Велинова се е хванала да прави дизайн на стари каравани и  май облича работещите в Нова телевизия. И тя каза че е ухватна и сама довършва детайлите. Мисля че е добра идея да взимаш пари за подобни консултации в града. DANCE
За мен уви също абсорбаторът не е достатъчен, имам уникално обоняние, което ми е проблем.
За шума, Виви, отвиква се, ужасно е по апартаментите. Тук има една баба дето кашля ужасно от години, всяка нощ. Чува се как се дави, буквално.
Аз и преди да бях живяла в къщата, пак не понасях шума от хората и правех забележки. Не разбирам кое му е трудното да се съобразяват със закона и правилата. diablo
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #104 -: август 14, 2020, 11:55:54 »

Виви, абсолютно нищо професионално. Хоби ми е. Интересно ми е, чета много на такива теми. Например преди години бях впечатлена много от закачалка пиано на един дизайнер. Естествено името не го помня. Нещо простичко, което улеснява ежедневието.
Голямото жилище не означава функционално. Има много добри попадения в графа живот в малка къща. В повечето случаи хората разпределят обзавеждането на ширина и дължина. Височината рядко се взима под внимание. В интернет има много идеи за усвояване на пространство под стълбите. Става дума за съхранение на сезонни вещи - коледна украса, обемни дрехи и завивки, спортно оборудване (ски, сноуборд), къмпинг оборудване, големи куфари за път... Колкото по-прибрани са тези вещи, толкова по-лесно се чисти, изглежда подредено и съответно има повече пространство за ежедневно пребиваване в дома.
Едната ни тераса е остъклена и много се бях запалила по идеята обикновените плъзгащи прозорци да ги сменим с т.нар. сгъваеми стъклени витрини. Засега се отказах, защото ми трябва по-плътно прилепване в затворено положение на прозорците.
Наши приятели сложиха точно плъзгаща врата между трапезария с кухненски бокс и хола. При тях стъклото е матирано. Не се вижда натурия, ако се затвори, а в същото време има светлина. Има различни механизми на такива врати - дали да има релса долу, или вратата да виси само на механизма. Човек като се зачете и се получава от тема в темата.

Тези дни съм на вълна функционално разпределение на гардероб. И аз си визуализирам на този етап ремонт на спалнята lol

Адиктед, с две ръце те подкрепям, че масовото ново строителство в България е недоразумение по отношение на дневния тракт.
Имаш ли линк към тази къща в Англия? Беше разказвала преди време за нея.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines