Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 02:24:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Август 2020  (Прочетена 57603 пъти)
 
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #210 -: август 27, 2020, 11:25:28 »

Това с връзките го има в цял свят, не само в България. Мога да ти гарантирам, че в моята фирма повишенията са 90% кой те харесва и кой познаваш. И не е само в моята фирма. Трябва да си навсякъде нахален и да знаеш с кого да си говориш и как да си говориш ... не става иначе, ако стоиш с наведена глава и бачкаш като откачен, колкото и работа да свършиш, никой няма да те отрази. Вече ако си пиеш биричката с правилните хора е друго. Wink
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #211 -: август 27, 2020, 11:28:53 »

Привет!

  За косата според мен има значение и водата. Аз виждам разлика между София и Пловдив. Моята е мазна към нормална според зависи с какво я мия. Преди имах теория, че не е свикнала със софийската вода. Сега пак ако мръдна нанякъде има разлика. Започнах да ползвам безсулфатни шампоани и ми се струва, че е по-добре  отколкото като я премивам със силни пенители, но не е нещо уау, де. Иначе и аз разредих миенетата и не е толкова плачевно състоянието.
Аз тъкмо приключих къдренето с маша да видя как ще стане в неделя. Реших, че за мимолетно появяване на сватбата не ми се дават пари и за прическа. Не знам ама и фризьорката там уж прави добри сешоари, а не може да постигне резултата на тукашната ми. Миналата седмица я накарах да ме издуха, ама и с все леки вафли не постигна нищо близко до това, което е тук без вафли и екстри, та реших по-добре да се направя аз. Поне няма да прозират вафли, дето са не знам вече каква отживелица за мен, но "моята коса си нямала обем". То и разликата в цените са от небето до земята, ама май има защо.nea

 Не знам вече за живота тук и в чужбина. Навсякъде си има плюсове и минуси и зависи човек къде се чувства добре. Май това е най-важно в днешно време. good

 Вчера без да искаме чухме, че в отсрещния апартамент се е родило бебе. Не сме и видели, че е бременно момичето. То и тук се разминаваме като малки гари. Уж скоро се поздравихме с едно влизащо в апартамента, но не видях корем тогава. Момчето е с по-запомняща се физиономия, та знам кой е и вчера се засякохме заедно по стълбите. Долу го чакаха предполагам щастливите нови баба и дядо и му честитиха сина. Викам на ММ сега ще видим колко сме се чували ние с Ж. blum

 Хайде хубав ден!
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #212 -: август 27, 2020, 15:42:14 »

Адиктед, ти времето и пространството за нищо го нямаш ... тука там... горкия диагонален четец като мене съвсем се загуби къде сте? Сега съседки ли сме вече или бебето е на далечния адрес?

За безсулфатните шампоани мога да кажа, че имат прекрасен ефект върху кожата на раменете ми. Години наред се миех с най-различни сулфатни, дрогерийни, каквото ми хване окото и не можех да разбера какво провокира обриви като акне... ами шампоаните са били, спрях ги и... супер... за косата нищо не помага, ако не я "пресуша" с боя, изсветляване и не е на 100 етажа подстригана на втория ден няма обем и ме влудява с мазните корени... и в Германия косата ми си е същата Wink
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #213 -: август 27, 2020, 15:43:16 »

Вече ако си пиеш биричката с правилните хора е друго. Wink

Наздраве!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #214 -: август 27, 2020, 15:48:18 »

Както казва НИ2 сега, едно е да живееш някъде, друго е да ходиш там на ескурзия, трето - да знаеш, че с години може да нямаш шанс да се върнеш вкъщи. Пандемията промени много неща, особено за сам човек в чужбина. В момента четирима от познатите му напъват да се връщат тук и си търсят работа - от Чехия, Белгия, Берлин и Нидерландия. Заминали са преди него, вече имат собствени къщи и стабилни доходи, но са без половинки и не си представят да изкарат второ затваряне. nea Преди това не се спираха да кръстосват Европа с влак или самолет дори и само за почивните дни, идваха си в България по 3-4 пъти и изобщо си харесваха живота.
Специално за Нидерландия и изобщо за скандинавците повечето българи казват, че хич не се натискат да изкачват кариерно, защото данацъте им скачат и ефектът от по- високата заплата често си остава само като по- голяма отговорност. Искат си спокоен живот, да си пият бирата и да си топят краката в канала...
Хаха, чистотата в чужбина я усещам като си погледна вратната извивка на дрехите - бяла тениска не се познава, че е носена 2 дни Wink. Даже и в Неапол, дето на места си е нашенска мръсотийка по улиците.
Бебе Зори след два дни става на 3 месеца. Не искала да стои по корем, не правела опити да се обръща, обаче пък "пълзяла" лежешком по гръб и доста се избутвала в различни посоки. Наддава добре, понесла е безпроблемно ваксините, смее се с глас на клиповете, които ми пращат и най- изненадващото за мен е, че изобщо не си лапа ръцете, а в началото не можеха да и ги извадят и двете от устата. Още не може да хваща, само бута. Расте си детето, кротко и послушно е, рядко излизала извън режим.
Хубав ден на всички, пак взе да става горещо и само за планина smile
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #215 -: август 27, 2020, 15:56:43 »

Хаха, Киви, вечно сме в движение, ама в момента тук е София, където се видяхме зимата с теб. Бебето е също тук, още реално не е, де. Там имам предвид на село, защото обяснявах, че ме фризира селската фризьорка миналата седмица и там е и сватбата сега в неделя.Съседки по-рано от другата есен не вярвам да станем като гледам как е тръгнало... Wink
 
 Свекс, и моят братовчед се върна от Англия зимата 2019, защото е сам, а годините минават. Направи си собствено златарско ателие и му потръгна, ама любов още няма. Всеки си търси каквото му липсва, за да си направи пълно щастието поне за малко и обикновено оценяме след това в кой момент точно сме били напълно щастливи. smile
« Последна редакция: август 27, 2020, 16:00:50 от addicted_to_u » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: август 27, 2020, 16:21:57 »

Аз пък от поЗицията на човек който е все във връзка, разпитвам всички които живеят сами, като изключим пандемията- 2/3 от тях ми обясняват как не си заменят спокойния живот сами, с любовни драми. Явно е въпрос на съзнателен избор самотата при тези които познавам. Аз лично на моменти много съжалявам че не съм си давала периоди в които да съм Сама и саморазвиваща се без домашни наблюдатели, ма май е късничко да се вайкам.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: август 27, 2020, 16:30:58 »

Здравейте!

Вчера се видяхме с приятелите ни, които ще се местят в Англия. Както си мислех е заради работата на мъжа. На жената май е дошло в повече работа от вкъщи с децата вкъщи и там няма да работи поне в началото. Заминават с колата, за да си вземат и котката. И само с дребни неща, които съберат в колата. Апартаментът им тук си остава така, няма да го дават под наем. Казаха, че заминават и заради училище, защото системата тук не им харесва. Тя е много шантава наистина.

Аз бях направила тортата на Маги и много хубава стана.

Другата седмица пък пристига един колега на мм, който се е прехвърлил като ММ. Той идва сам  и аз се чудех как ще се чувства. ММ го агитира за наше село, ама според мен, когато си млад и необвързан във Виена е по-интересно.

Свекърва, вкъщи не би трябвало да някъде, където се връщаш от време на време, а където си за постоянно smile За мен вкъщи си е тук. Иначе обичам да ходя на гости на нашите и на баба и да се чувствам там у дома си. Даже и у свекървите smile
Ама не искам да изкарват, че тук всичко е цветя и рози. Голям зор е, че не знаем добре езика и много завиждам, всеки път като прочета, че децата ви са си при бабите.

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: август 27, 2020, 16:50:36 »

И аз не бих живяла на “ село”, ако съм ерген. А за липсата на цветя и рози- да, усетих разликата в поведението на местните към говорещи добре езика и такива като мен дето не говорят грам
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #219 -: август 27, 2020, 20:10:05 »

... усетих разликата в поведението на местните към говорещи добре езика и такива като мен дето не говорят грам
  те са си такива, много надменно се отнасят с неговорещите или тези, които говорят зле.... Виж, ако имаш богат речник и добра граматика на техния език, на друго ниво минаваш веднага. Но като цяло не си го слагай... особени са за нашите разбирания.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: август 27, 2020, 20:38:26 »

  те са си такива, много надменно се отнасят с неговорещите или тези, които говорят зле.... Виж, ако имаш богат речник и добра граматика на техния език, на друго ниво минаваш веднага. Но като цяло не си го слагай... особени са за нашите разбирания.
Аа, само първия ден малко се изумих. В кр сметка им е писнало от чернокоси и хора с “тен” като мен. Като смених тона втория ден от любезен на твърд, нещата влязоха в рамки. Бъзикаше ме един колега че сигурно ме мислят за туркиня, друг вика- от балеажа е, тук е скъп и ти завиждат, въобще ме взеха на подбив lol
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #221 -: август 27, 2020, 22:11:43 »

Скоро говорих с една позната, която ми каза, че масово нейните познати момчета се прибират в бг, за да си намерят жена. Това преди ковид истерията, сега със сигурност това е още по-твърда тенденция. Хич не е лесно да си сам.

Еми, ако си мислиш, че немците са зле, да видиш французите. Там ако не им говориш езика не си човек, освен ако като теб не им теглиш една. Аз се стараех да говоря на английски, ама бавно ама такова. Като взеха да се правят, че не разбират проговорих на български и да знаеш как набързо обърнаха на английски ... тая 7гра дето се вика се играе от двама ахаха
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #222 -: август 28, 2020, 09:10:42 »

Добро утро! Стана ми забавно някак това с търсенето на жена ТУК, (време за реклама) най-прекрасните се изпоженихме вече  tease ...

Хайде, честит петък!  Какво ще правите уикенда?


Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #223 -: август 28, 2020, 09:38:59 »

Добро утро!

Леле да направят едно предаване, "Гастербайтер търси жена" ахах. Майтап настрани и при нас е така, идват си "доле" да си намерят жени, в малките градове им се хващат като удавник за сламка. Не знам дали съм ви разправяла за една моя втора братовчедка. Много готина, супер пич, ама все без гадже, на село беше определена като стара мома (на 23г) че сестра и я прежени ( омъжи се на 16г). И тук появи се един принц на бял кон (джип), в Австрия живеещ. Заведе я на почивка, купи и някакви неща и след 2 седмици връзка нашата сгодена, след още две седмици подписаха и заминаха... Супер щастливи изглеждат за момента, ей ги две години вече, джиткат си, за ръчичка влюбени, пу пу все да им е така.

Относно немците, реагират остро от опита ми, само когато нещо не им изнася и го изкарват че проблема е езика на чужденците. Франсетата са много горделиви, трябва предварително да им уважиш езика, аз винаги като влизах в магазин казвах Бонужр, усмихнато и веднага реагираха различно. Също колегата ме научи че трябва да се стараеш да можеш да поръчаш в заведение на техния език, двамата чупехме езици и се оправяхме и си личеше че им е приятно да чуват че се стараеш.

Трябва да си взема и аз една отпуска, че нещо тази година малко се прецакахме с 5 дни лятна почивка, бяхме свикнали на 10... Сега имам още 20 дни отпуска за взимане ама пусто се съобразявам за отпуски с 5 човека и все не идва ред за мен...

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: август 28, 2020, 09:53:55 »

Виви, Булче, аз с френския нямам грижи, та там мазненето е взаимно lol, ама за съжаление или щастие, работата  ми ще е в Германия чат пат.
Булче от това доле горе , аз не разбрах тя в голям град ли се е хванала братчедка ти с австриеца или на “село” ? lol Но описанието много ми хареса ( за коня )
Мен ми взеха детето и съм работна днес пак.
Вчера успях да му намеря непромокаема пухенка за зимата която да не е ски яке а да е мекичка, дебеличка, поръчах му с жестоко намаление кубинки Геокси, от Германията му взех от Кауфланд непромокаеми гащи и ветровка за локвите- с това смятам да завърша подготовката му за есен- зима, другото ще си изпрося от една приятелка от нейното дете  lol, тя е щедра душа .
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines