Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 15:44:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Август 2020  (Прочетена 57996 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #195 -: август 26, 2020, 12:30:44 »

Привет! Тук съм, чета ви, но някак не ме вълнуват теми по почивки, преобзавеждане и покупки на дрехи Wink
Виж, котката е друга работа. Булка, почне ли да се катери по пердето, така ще си остане.... Дано поне не ти го смъкне с корниза blum. И дивана отпиши.... Много хора казват, че пръскат с нещо специално за да не драскат там котетата. Може и на предните лапи да му режете ноктите, макар да се шири схващане, че не е редно. По тази логика не е редно и да се кастрират..., ама в крайна сметка не могат да си живеят както си искат blush.
Аз днес отново тръгнах по любов в парка, след онази случка с ромския лидер. И щях да припадна, човекът съвсем спокойно си играеше карти. В първия момент реших, че ми се привижда и ме обля студена пот... Не, той си беше и отдалеч се провикна, че го изписали преди седмица и бил много добре. Така да е, на мен още ми треперят краката от теста, пък той се хили. Да е жив и здрав, молех се за него, че е 66 годишен, с диабет и високо кръвно, ама я сега ми кажете как да не си помисля и разни работи за "конспирация" diablo Да се радвам ли, да се плаша ли, да се ядосвам ли, да се смея ли angry funnytooth
Киви, казвала съм и друг път, че имам един съновник от стари времена и там се обяснява, че всеки човек има собствени връзки с предсказване на сънища - сънуваш, записваш и следиш дали има повтаряемост. Тези книги са направени уж въз основа на статистика, но ходи и вярвай, че не е стъкмистика. От личен опит, като сънувам, че сме в нова къща, което е хубав знак за ново начало, много често някой вкъщи се разболява. И още нещо, което баба ми ме научи- пускаш да тече вода и повтаряш три пъти, че нищо лошо няма да се случи, водата да отнесе неприятностите. Знам ли, поне нещо си направила по въпроси и може да ти донесе спокойствие. good
Хубав ден на всички ни! Имам и друга интересна случка от вчера, но да мине малко време и да съм сигурна, че мога само да се смея и ще ви я разкажа smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: август 26, 2020, 12:33:34 »

Здравейте!

Забелязах, че пътуваш Еми smile

На мен си ми харесва, където съм сега smile Но като гледаш цените, Еми спомни си и данъците. Тук са 43%. За входове нали си говорихме скоро - 190 евро ни е таксата за входа. Та едно за сметка на друго. В Германия е по-евтино от Австрия, ако съдя по стоки, които имат написана цена и за Австрия и за Германия. 1-2 евро де.
Иначе на мен във Виена ми се струва мръсно вече lol lol

Аз пък днес осъзнах, че 2000 година е била преди 20 години lol lol lol
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: август 26, 2020, 12:44:36 »

Високи са им данъците но живеят спокойно и с вяра в държавата, говорих с доста немци. Всичко се поддържа, държавният апарат функционира. Склонна съм да наливам в него при това положение.
 girl_impossible girl_impossible
И Аз вчера си мислех същото за 2000та година
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #198 -: август 26, 2020, 13:01:32 »

Киви, споко, колко зъби са ми вадили на сън още съм жива. Wink

Аз съм на 40% сърцето ми се къса с тия данъци, поне не съм на 50, ха!

Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #199 -: август 26, 2020, 13:30:57 »

Като отидох за първи път в Германия като ученичка и после кашлях 2 седмици в София, усещах колко ни е мръсен въздуха...  на светлинни години сме, но и там не е всичко цветя и рози. Общо взето си избираш с кое да се примириш и това определя локацията в глобалния свят.

Това не пречи да се натъжавам всеки път като кацна на летище София... моята глобална душа има нужда от пътувания по света smile
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #200 -: август 26, 2020, 13:43:10 »

Киви, в София въздуха е брутално зле. Октомври и февруари кацахме в София и не може да диша човек. В Бургас е доста по-добре въпреки Лукойл. Просто като слезеш от самолета те удря въздуха.

Аз си мечтая само за живот в Бг, мъжа ми дума не дава да се издума, а аз хич не обичам таз Англия. Това е положението. Няма пълно щастие.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #201 -: август 26, 2020, 14:22:05 »

ахха Свекс, знам за пердето и дивана, те са предварително прежалени че са за смяна, то и за това се навихме. Иначе за ноктите мм е решил да му ги режем, даже нокторезачка е проъчал ама и аз знам че нещо не е хубаво да се прави... Ох за тоя, какво да ти кажа,нямам думи, ама пък и хубаво че леко го е изкарал...

Киви, и аз като Свекс да ти кажа, че сън по вода се пуска, даже баба казваше че до обед не се разказва и се казва само на тоалетната да изтече. Не чета много много какво е, знам че вода ако сънуваш, бурна е на болест, коса ако отрежеш на сън ще решиш проблеми, някой жив ако го сънуваш умрял също беше за хубаво (макар да е супер морбидно)

Въздуха тук зимата е ужасен, аз го усещам с разлика като отидем до Пловдив, но е от факта че е котловина. При нашите е още по-зле, там направо се задушаваш, едно че е котловина ами и всички на дървета се отопляват и като заседне тоя дим е ужасно, тази зима се прибрахме от разходка миришещи на кюмбе...

Виви ти си морско чадо, как няма да тъгуваш за тук  heart

Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #202 -: август 26, 2020, 14:22:54 »

Виви, не съм очаквала, че ти се прибира. Какво не ти харесва в Англия и какво ти липсва от тук?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #203 -: август 26, 2020, 14:57:07 »

И аз ви чета в повечето случаи, ама не винаги пиша.
Правя списъци за море. Планирам разни неща около тези дати. Открай време края на август и началото на септември е лудница с някакви дреболии. Хубаво, че получихме "честитка", че застраховката на апартамента изтича. Тотално я бях забравила! Обаждаха ми се и за родителски срещи в градината, прегледи за първокласници... От яслата ми звъняха, сигурно ще питат дали ще ходи Дребният, ама едновременно пускат стрелички на много родители и е като да си викнеш такси в час пик за ходене на бар - все заето и все "Моля, изчакайте..." pardon ... crazy

Това за водата и аз го знам - страх и кошмар се пускат да текат.

2000 година влязох в гимназията точно. Хубав период започна smile А за клипове преди това бяхме коментирали клуб НЛО, мизерията през 90те, облеклото, нравите и ежедневието. Със сигурност има много положителни промени оттогава. Въпросът е да няма застой и занапред Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: август 26, 2020, 17:27:47 »

Мен косата ми в Германия пет дни не беше мита и не беше мръднала нито омазнена. Бях в потрес. Явно в Сф е мн мръсно
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: август 27, 2020, 08:12:59 »

Добро утро!
Еми, а в кой град/ове бяхте? Голям или по-малък? Щото тя, че София е хипур мръсна така е, но ако сте били в малък град и напълно нормално. То и тук как се отдалечиш от София и въздуха се усеща много по-чист.
Виви, и аз се очудвам че искаш да се върнеш.
Маги, къде се губи тези дни?
Свекърва, а как е бебе З?
Хайде лек и спорен четвъртък!
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #206 -: август 27, 2020, 10:19:14 »

Аз откакто сме вкъщи ме е срам да си призная, ама си мия косата много рядко и честно казано не се омазнява ... преди я миех на 4 дни, явно колкото по-рядко я миеш, толкова по-рядко се омазнява ... иначе и мръсотията си се отразява.

Рат, не мисля, че е до това колко е голям един град, в Лондон дето населението е по-голямо от цяла България въздуха се усеща по-чист (не че е много чист) проблема е, според мен, че в София се ползват много кофти горива, които миришат просто отвратително.

Много причини има да искам да се прибирам, но има и много да не искам. Wink България малко ме плаши, но пък Англия е скучна ...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: август 27, 2020, 10:24:44 »

Бяхме по работа в Мюнхен а по почивка и по хотел- в Гармиш Партенкирхен- ски курорт, много красив.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: август 27, 2020, 11:07:26 »

Аз си мия косата 1 път седмично и е много по-добре, отколкото като я миех по-често. Ама маята е суха и повече мога да не я мия реално. Като бременна я миех на 3 седмици някъде и беше страхотна.
Права си, че въздуха е гаден, ама то зависи и от това, че реално София се пада малко в дупка и всичко се задържа. Като се качиш малко по Витоша и се вижда сас си седи гадостта във въздуха.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #209 -: август 27, 2020, 11:11:00 »

България малко ме плаши, но пък Англия е скучна ...

Привет! Нощес още по-големи тъпотии сънувах, явно просто трябва да изляза в почивка вече...

Peace of mind му казват мисля англичаните на тая скука и подреден живот... Тук е забавно, 1 с 1 няма да е по стандарт, трябва да си адаптивен, да имаш въображение... изобщо да си от оцеляващ вид. И все пак с времето всички се изхабяваме излишно от тази липса на ред, защото са нужни много повече усилия за същите елементарни неща, а да не говорим пък извън големите градове какъв хаос и липса на елементарни стоки и услуги става въпрос... (Давам най-пресния пример - пратих нещо по куриер до село на баба и куриерът звъннал да дойдат на центъра, а платих доставка до адрес...) Хаосът на мен би ми липсвал понякога, но големият пазар на труда, активната икономика са си плюс, когато си в активна възраст... тук колкото и да си адаптивен, упорит, талантлив... стигаш един таван и ти става ясно, че на горе не пускат, освен ако не си близък на някой или не си по услугите в някаква форма. Далеч съм от мисълта, че навън таван липсва, но със сигурност е по-високо.
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines