Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 19:22:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юни дойде с празник  (Прочетена 52654 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #210 -: юни 29, 2020, 12:14:19 »

Днес имах ходене към центъра. Там нали е синя зона, ама и поначало няма места. В крайна сметка го измислих и ходих до баба. Хем я видях, хем паркирах в двора на кооперацията. Уж е супер близо и въпреки това каталясах. Такова слънце! На връщане Дребният почти заспа в колата. Яде само хляб, изпи един галон вода и се мъчи да заспи.
При нас птичата Одисея продължава. Сутринта изгоних два гълъба. Въпреки това ММ на обяд е заварил подарък в сандъчето - снесено яйце beating Сега поръчал машинка против птици. Само такова нямахме вкъщи!
На всичкото отгоре в стълбището взеха да влизат и излизат лястовици. Ще ходим с чадъри...

Звъняха ми от яслата дали ще пускам детето, че "имали много деца за прием". Ядосах се от тъпи приказки! Аз, ако искам, ще го отпиша. Щом не съм - моя си работа в кой момент ще го пусна пак. В крайна сметка си плащам таксите.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: юни 29, 2020, 12:42:05 »

Добър ден!
Маги, браво за заслужината почивка! А малките кукли слушаха ли? Хареса ли им смяната на обстановката?
Али, кви такси плащаш като не ходи?!
Панде, как си? Много ти се радвам, как въпреки че ти е доста трудно, не забравяш да споменеш и положителни неща  heart
Еми, завид за морето!
Ние почивката я изкарахме в игри, пикник, детски рожден ден и вчера се разбихме с Ники да чистим, а после и аз да готвя. АМа поне до четвъртек не трябва да правя нещо повече от таратор максимум.
Ники втори ден сутрин ми прави скандали за колелото и вече откачам. Вчера на рожден ден щеше да ходи с него, накрая го разкарвах в багажника на колата. Днес отиде на деска с рев и викове, защото не съм качила колелото в колата още сутринта  crazy crazy crazy . Отиде на детска и тръгна да си ходи, да си го вземе до нас. От бързане даже багажа му бях забравила.

Лек и явно горещ понделник!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #212 -: юни 29, 2020, 13:15:47 »

По принцип има такса от 20 лв. Оттам до 50 лв се начисляват според броя дни, в които детето е ходило. Един вид, за да не се заемат без смисъл места. За март не ги отмениха таксите, защото имаше работни дни преди карантината. От април нищо не съм плащала - то е ясно. Сега юни, юли и август са летни месеци. Ако предходния месец подам молба, че детето няма да ходи, няма да има такса от 20 лв.
Вероятно юли ще се наложи да го пускам за 2-3 дни нерегулярно, ако не измисля вариант.
Ядосах се, защото не съм длъжна да обяснявам кои дни ще ходи, дали ще ходи изобщо... След като е приет и си спазвам правилата, моя работа като и за колко часа ще е там. Истината е, че не могат да се оправят с персонала - нямат хора. Техен проблем, който се мъчат да решат чрез нас, родителите. pardon
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #213 -: юни 29, 2020, 14:15:08 »

Привет/Мривет!

Ох поръчах си едни поли и май са ми малки, ще трябва да ги връщам, как мразя... май ще отскоча до магазина им да ги заменя smile

Виждам всички ви тресе ретроградния, най-трудната част мина, но сега има пак някакви новолуния ли не знам, пак астрологически не сме добре!

Уикенда, се опитвам да се сетя какво правихме, почти нищо май... Готвене, презареждане на батерии, спане, лежане... пред блока... Сложихме чешма и е купон, водни пистолети, балони, всякакви щуротии. Купона е на макс и със заразената градина в която ходи целия квартал... за късмет от нашия блок не са много и не са в яслите, уж ще ги тестват сега, ама като знам как всички ще плъзнат сега по площадките  beating

Цитат
Ядосах се, защото не съм длъжна да обяснявам кои дни ще ходи, дали ще ходи изобщо... След като е приет и си спазвам правилата, моя работа като и за колко часа ще е там. Истината е, че не могат да се оправят с персонала - нямат хора. Техен проблем, който се мъчат да решат чрез нас, родителите. pardon

 При вас няма ли декларации за присъствия за летния период? Нас всяка година още от април ни юркат кой кога ще ходи и има стройни списъци до септември месец. Сега в момента на тези заявили присъствие за лятото всяка седмица ги потвърждават дали ще идват, заради бройката деца, гледат да не надвишават 15.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: юни 29, 2020, 14:18:59 »

Булче, от къде си ги поръчала?
При нас сега питаха кой кога ще ходи, ама май не е толкова стриктно. Просто да знаят информативно.
Не знаех, че пак има ритрогАдна гад. До кога е този път?
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: юни 29, 2020, 14:31:27 »

Здравейте!
Голям мор е навън. Излязох само да простра прането и едва се диша. Добре, че вътре още е хладно.

Ние вчера се качвахме до Леденика. Цял ден бяхме там, Алекс после не искаше да слизаме. Намериха се с едно момченце от неговата и група и два дни вече много добре си играят.  smile
От излизане нямаме време да си довършим терасата, а вече нямам търпение. И новия диван си чакаме с нетърпение.

Нас всяка седмица ни питат кой ще присъства в градината. Такси има само за присъствие.

Като стана топло и много ми се доходи на море.  heart

Хубава седмица!
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #216 -: юни 29, 2020, 14:40:24 »

 Привет!

 Ние сме вече на село. Ж. не млъква, кога започна да говори, кога няма спирка! Малко има разнобой между мен и баба й и като не се удиса почва да търси баба си, но от днес баба й е отпуска и ще отидат до Пловдив, та арменски поп няма да има. good Иначе постоянно тича, скачаме и на батута, от вчера й пълним надуваемия басейн и е постоянно там.  heart Тук пак са пуснали влакче между селата като тия на морето и вчера я качих от парка до края на нашата улица, защото спират където поискаш със звънеца. Понеже има дупки и тя като друсна вика: Ей, чичко, по-леко карай Жанката. Умирам от смях.tease

 Ретроградните не ги отчитам вече, моите са непрекъснати blum

 Айде хубава седмица и дано има лека прохлада, но да си продължи лятно  give_rose
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: юни 29, 2020, 14:52:54 »

Булче, покажи ги тези поли бре. Как така май не ти стават, пробва ли ?
Мен ме дразнят другите в ретроград - клиентите стават тотално ненормални и неадекватни- имам чувството че не Меркурий, ами хапчета почват да им слагат във водата сутрин... beating crazy
Идва един приятел от Хърватска другата седмица и се чудя как любезно да му кажа че не съм сигурна че искам да се виждаме точно сега.. sad
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: юни 29, 2020, 16:17:37 »

Здравейте!
Днес мина добре. Много умора ми се натрупва, не знам как ще успея да до изчистя нещата. С Деймиън нещо не се бяхме разбрали в петък и днес ми обърка малко урока. След това ми разказа за една вечеря с принц Чарлз. Беше свързано с урока ми и ми беше донесъл покани от разни вечери на високо ниво.
Въобще хубаво е да си общуваш с хора smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: юни 30, 2020, 07:16:37 »

Панде, разбирам те много добре, но се радвам защото виждам, че независимо от всичко си доволна.Как е Бамбук?


Тук, за ясли и градини правеха списък преди и всеки пишеше кога няма да ходи детето му.Но тази градина няма такова нещо.

Като казвате за жегхата в Пловдив се сещам за миналогодишното ДРЗ.Леле беше голям мор, все едно съм в Плевен.Много си приличат двата града по баирите и по жегата smile Само по това.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: юни 30, 2020, 08:40:19 »

Добър ден!
Панде, доста интересно звучи. Дано да успееш да изчистиш нещата и всичко да се получава както го искаш.
Тоя ритрограден гад и в комбинация с ПМС не знам как още не съм убила някой. Днеска пак отидохме до детската под съпровод от крясъци, викове и блъскане  angry . Искам да се скрия в дън земя вече.
Еми, не можеш ли да си "намериш" друг ангажимент и така да откажеш? Аз се чудя как да откажа братовчедка ми да се вижда с наще. Почти мина карантината, че си дойде от Англия, ама пак не ми се ще да се виждат много много.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #221 -: юни 30, 2020, 13:38:59 »

След зимния ретроГАД този ми е между другото pardon Пуснала съм го по течението, пък каквото дойде.
Една съседка се върна от Англия преди около месец. Тя си е щатна баба там зимата. Тъй като цялото семейство са си такива, да ги нарека неуважаващи правила и порядки и нашата държава все им е длъжна, бях изумена, че си спази много стриктно карантината. Имаше съседи, които й пазаруваха и оставяха продуктите пред вратата. good
За жегата - и днес е жега. Търпи се! Тук става адско август и началото на септември. За щастие през август всеки гледа да избяга от града. Улиците се разтоварват от трафик. Иначе на всяко кръстовище да бумкат двигатели не е работа! Другото е, че в годините, да кажем последните 10, направиха на всяка крачка квартална градинка. Може две дръвчета и пет храста с пейка до тях да са, но пак правят сянка. Оправиха и големите паркове. Хората в обедна почивка ходят по разходки, а събота и неделя - я към плажове, я към планината.
За градини и ясли сега всяка седмица има нови правила. В яслата на Дребния бяха дали часове кой кога да си води детето. Това беше точно след отварянето. И представете си да кажат 8:15, а вие от 8:30 да започвате работа на другия край на града. Абсурд! Разроптаха се и се приключи с това правило. Преди се правеха списъци за всяка седмица в градината - и това отпадна... Изобщо всяко решение е предпоследно! Но пък и не върви да назорват родителите да си отписват децата.

Адиктед, впечатли ме с това влакче! good Много готино като идея! Не го бях чувала.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #222 -: юни 30, 2020, 14:32:32 »

Привет! Днес не е ли вече юли?! Не съм пускала месечна, та и да е, ще пиша тук.

Маги, аз нали наполовина съм от плевенско и верно по жега яко си приличат 2та града. Отдавна не сме идвали натам, ама сякаш и главната улица носеше подобна атмосфера като нашата, но е възможно да ми е размит спомена. Мислехме да си направим екскурзия някога, но кога ли ще е. huhhuh.gif

 Али, ти нали не си из социалните сега като кажа къде ходихме днес и съвсем ще те впечатля. В Хаджидимово има манастир и зоопарк и само там не бяхме ходили от всички атракции около наше село. Манастирът е новопостроен с кула тип Рапунцел. Хубаво е, но малко в повече ми идва навсякъде пищността напоследък на такива места, дето май обратното трябва да символизират. Зоопаркът знаех, че е интересен и дотам, ама направо ахнах. Не се плаща, влизаш директно в борова гора със сърни, кози, пауни, зайци и кокошки без ограда без нищо просто си сред животните, има 2 лами, които в момента ги стрижеха. Има пейки и можеш да седнеш и просто да си седиш сърните даже прекалено скъсяват дистанцията, пауните са накацали по боровете. В процес на доизграждане е и път, и детски кът с люлки и катерушки направени от дървета с причудливи клони. Ж. като типичен чистофайник само отбелязваше, че има акита и като цяло я беше страх от сърните, но поседяхме. Човекът й подари две пера от паун и си се прибрахме. Бяхме само ние и на двете места.Утре съм запланувала басейн, едва ли нещо ще разбера от него с Жана, ама важното е тя да се изкефи. good Вечер си пием аператива на  огромната тераса и си се наслаждаваме на Пирина и като цяло не е толкова лош животът. Wink

 Хайде хубав ден и ако е юли да ни е положителен новият месец и много летен  give_rose
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #223 -: юни 30, 2020, 14:49:53 »

Значи, аз в Благоевград съм била един единствен път - когато кумувахме през юли (подчертавам месеца). После откарахме една седмица около Гоце Делчев. Много ми хареса! heart Правя асоциация с Хисаря като спокойствие, зеленина, градски уют да го нарека. Ами не ми стигна! Всеки ден бяхме тогава нанякъде и пак искам да отида и да обикалям в района. Запазвам си го като идея за дестинация Wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: юни 30, 2020, 15:27:37 »

Адиктет, заповядайте на есен ако решите, иначе не се диша.Тук в последните години изрязаха дърветата по центъра и кварталите доста грозно и сега не навсякъде има сянка.Общо взето смотан кмет, ужасна администраця имаме ние.Ама сефте!Не знаех, че си наполовина от Плевен.

Аз веднъж съм ходила в Петрич, на сватба, юни месец, мислех че ще умра!Хахахаха.Толкова топло никога не ми е било.
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines