Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:49:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юни дойде с празник  (Прочетена 52657 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: юни 04, 2020, 08:52:08 »

Панди, ама то кое по напред понякога? Човек после наистина се чувства гузен, ама нямаме по сто ръце майките.
Рат, аз откакто сватосах така два пъти двойки, после голям хейт отнесох и вече седя яко настрани от таквиз дейности lol
Относно моретата, се присетих още нещо. Брат ми все получаваше кризи с коремчето точно когато тръгвахме за море, въпреки това нашите не се научиха да го оставят или поне да не тръгваме в 5 сутринта, че да не се стресира детето.  beating crazy  Съобразителност нула. Явно на момчето не му се е ходело с тях, ама как да го изрази? Някак човек трябва да си следи на детето психосоматичните реакции, показателни са....
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: юни 04, 2020, 09:11:11 »

Ох, Панде, изобщо не е смешно, ама много ме разсмя как е заспал и е паднал.
Еми, горкия ти брат! А защо да не му се е ходило на море с вашите? Може би просто ранното ставане е било проблема.
А Ники като се скараме ме праща на работа, така може да си разиграва коня с тате и с баба кактко си иска, аз го строявам. Ама напоследък тате нали прави кухнята и с мен му е по-интересно, та за това иска да си остана. Вече води преговори и на градина да го пусна и само пита кога. Та май ще му уважа желанието в крайна сметка и като стане за живеене у нас ще го пусна, поне вече и навън ще излизат.
Такива уредени срещи и аз мразя, ама то самото момиче инициира нещата и аз съм един вид само посредник, за да не е прекалено. А и получих подкрепа от момчето, с което съм сега /защото реално уреждаме брат му/. Днеска една вечеря и после ако искат да си се оправят сами, макар че той е бая срамежлив и не го виждам да направи някакви стъпки, ама дано да греша!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: юни 04, 2020, 09:25:55 »

Рат,  нашите са пример за това как да оставиш лоши спомени на децата си от важни моменти. Баща ми е инициатор на мрънкане, врънкане и конфликти за битовизми. Всякко море беше изпитание за нервите, не почивка. Естествено нито аз, нито брат ми, в момента в който вече можехме да изразяваме свободна воля, не желаехме и не отивахме с тях на море.  crazy
Затова сега си преценявам силите, за да не се превръщам в тях. Ако знам че ми е извън възможностите- просто не влача детето там засега и не нервнича по него.

После да кажеш за брата на гаджето, че ми е интересно дали ще имат химия на живо. heart
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #33 -: юни 04, 2020, 09:58:36 »

Привет!

Панде, не е смешно, но си го представих като тези малките котета, дето задремват и падат и ми стана много мило. Миналата седмица понеже ходихме за една пратка от Амазон и се сетихме как миналата година като получихме столчето за кола набързо уж го стъкмихме още пред офиса на куриера, натъпкахме Ж. и уверени, че всичко е както трябва се дразнехме, че тя нервничи, а тя рева и после заспа. Прибрахме се и видяхме, че изобщо не сме го регулирали, но детето видя, че родителите му нямат акъл за 5 ст. и просто се предаде... добре че пътуването беше кратко. NO

Рат, щом страните са проявили желание и самоинициатива дано е сполучливо. Аз почти на близки не давам съвети за услуги, почивки и хора,от които аз имам добри впечатления, защото после оплакванията не мога да ги преживея. Убедила съм се, че дори и близки хора имат различни критерии, та съм пас.

Аз вчерашната демотивация днес я избих със сутрешно чистене на баня. Така като натрупам отрицателна енергия ставам много ефективна в чистенето, хем по-бързо го правя, хем с повече сила.  beating
Утре и аз съм на фризьор. Харесала съм си една прическа, да видим какво ще каже фризьорката... Има някакви пластове ми се струва, че нещо като съм равна косата ми бухва в краищата и се слепва в корена, а целя обратния ефект...

 Хубав ден, изглежда, че поне ще се постопли, че аз се размотавам по есенно-зимни дрехи из нас...
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: юни 04, 2020, 10:10:42 »

О, Рат, то цял сериал, дръж мине течение,ако е удобно.
Братът на ММ с никой май не бих го сватосала.  Едно, че ми е скучен, ами има и едни изказвания от рода, че жените в ИТ фирмите били само за красота и че жените като наближат 30 се женят за първия, който се съгласи  crazy crazy crazy
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #35 -: юни 04, 2020, 11:54:23 »

Привет!
По отношение ходене на море с малки деца съм си казала мнението - чак след 2 годишна възраст. Така препоръчваха лекарите едно време, защото не е добре да се излагат на слънце, да сменят обстановка и хора за  по- дълъг период от един ден, храна, климат и всичко останало. Без съмнение са изложени и на риск от заболявания, особено сега. Хотели и почивни станции не приемаха деца под две години, да не пречат на другите курортисти да почиват, собствениците на квартири също имаха едно на ум, та и не беше възможно, дори и да имаше някой желание. Е, хора с роднини отиваха нагости, но това е съвсем друга работа.
Зорничка е съвсем мъничка, едно, че е новородена, второ, че е само 2.700 /от изписването, спаднала е 200гр./ Аз съм свикнала бебета над 3.500 да виждам около мен, затова ми е като една малка кукла. Много е подвижна и непрекъснато мърда с ръце, крака и си върти главата. Не плаче, ама е и рано още да показва някакви желания или протести smile. Двете нощи вкъщи казват, че е спала и е било спокойно. Не се меся, не питам и не ходя там. Щом и нейната майка не е дошла, значи искат да са сами и им уважавам решението. Като видя, че са активни във ФБ, пиша и чакам отговор, когато те намерят време и имат желание. Подозирам, че ще оплескат работата с кърменето и храненето въобще, казах деликатно неща, които на мен едно време нямаше кой да ми каже, но преживях и научих покрай племенника, също роден със секцио, но таткото ми дръпна дълга философска реч и замълчах. В болницата са хранили девойката с шише, с изцедено мляко и сега въртяла глава и се извивала, бързо се изморявала и заспивала на гърдата. Не я будели, чакали я сама да реши да суче след 3- 4 часа и междувременно дават адаптирано мляко. Препоръчах им блога на Хедра, да се свържат онлайн с доказано добра консултантка по кърмене... Че ще порасне и тя е ясно, но като нищо да изпищят, че не наддава или че има проблеми с гърдите. Дано не съм права, де.
Булка, плановете им са да са тук поне още месец. Обикновено племенникът го командироват да работи в Бургас от май до септември, затова и се готвеха да раждат там, но нещата с вируса и лежането за задържане оплескаха всичко. Сега в пакета им за раждане влиза и педиатър за месец, предполагам и това ги задържа. Пък и фирмата на племенника не работи още в пълен капацитет, та е препоръчително да ползва годишната си отпуска, платена и неплатена, плюс бащинство. През двата месеца тук работеше онлайн, но вече е нужно живо присъствие и съживяване на търговията с валута и туризма в цял свят. И на тях не им се стои, Бургас е на една крачка от Варна, могат да пътуват до роднините, имат хубава служебна квартира и много познати, там се и сгаджосаха.
Та така, хубав ден на всички ни!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: юни 04, 2020, 12:42:54 »

Свекърва нас ни изписаха по 2600 и малко, Габриела уж сучеше. ама сте чели какви преживявания имах.Само им подхвърли, че има ли и един сух памперс това е проблем и спящото малко бебе е проблем.Аз тоя ужас дето преживях с Габриела на никой не го препоръчвам!
Апропо тя е болна.Тая нощ имаше много висока Т и разтройство.Аз днес съм на мускули.

Рат, интересна ще е тази среща.

Панде, не си сама и аз съм ужасна майка.

Целувки на всички ви, в главата ми е миш маш!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #37 -: юни 04, 2020, 13:55:24 »

Изтървах ви последно време. Подхванах да чета новия месец и ще наваксвам.
Ние сме добре. Въртя се с децата. Записах Кокона за училище. Взехме й колело, та сега тичам след две - едно без педали и едно голямо. smile
Треперим за едно момченце в квартала, че си го искаме в нашата градина и броим местата за всяко класиране. Тази година е кошмарна за прием за едно дете в семейство.

Видях, че бебе Зорница се е родила. Да е честита!

Отивам да ви изчета и да съм по-адекватна в писането smile


Маги, дано се оправи бързо! give_rose Зъби ли чакате? С Кокона разстройството беше като червена лампа за нов зъб до три дни.
« Последна редакция: юни 04, 2020, 14:18:51 от Alichka » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #38 -: юни 04, 2020, 14:17:59 »

Маги, дано се оправи бързо Габи!
Точно това казах, аз така изпуснах НИ1, който се роди 4100, а на първата консултация на 20-тия ден беше едва 4000, със силна жълтеница за разкош sad Млякото ми съвсем спря от стрес, бе ужас някакъв. В понеделник, на 10- тия ден, те ще са на консултация, та и да не е нещо наред, бързо ще компенсира.
Само за информация, ако на някое бебе около вас му се случи- на Амели братчето /роди се в началото на март в Германия/, след закъсняла заради карантината първа ваксинация му открили стафилококова инфекция, изразяваща се със слуз и кръв в изпражненията. Продължило повече от седмица, майката спряла да яде млечни храни по препоръка на лекарите и все още не е изчистено всичко. Та си бяха изкарали ума, че е нещо от ваксината, но слава богу детенцето наддава вече, изцяло на кърма е, не пие лекарства, организмът щял сам да се справи.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: юни 04, 2020, 14:26:26 »

Свекс, какво имаш предвид че ще оплескат с кърменето, че аз не съм много сведуща а ми стана интересно?
Затова че дохранват и не държат само на гърда ли?
Инак моето бебе беше 2670, ама то май човек наистина си свиква и не му прави впечатление. heart
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: юни 04, 2020, 14:56:39 »

Здравейте!

От вчера нещо се вкарах във филм. Алекс вече повече от месец е с пресипнал глас. Инхалациите не помогнаха и вчера се събудих с едно тежко чувство и си казах, че ще звъня пак на личната, а тя ни изпрати за кръв. Днес ми съобщават, че от вената ще му взимат.  sad Казах не, но ме убедиха, че ако от пръста не е достатъчна и можело да ни връщат и да го бодат пак. Беше много гадно.  angry Когато всичко мина и му разказвах какъв герой е, беше много горд със себе си. Но на мен си ми беше  гадно, защото вчера попитах и ми казаха от пръста и така се бях настроила. Оплаках се...Ще чакам резултатите.

Рат, само да се подстрижа ходих на фризьор. Не бях се подстригвала от януари и косата ми беше пораснала много и се оплитаха краищата. Сега ми в много леко. После си направих една дълга разходка и ми беше много добре.
Много любов и разбирателство ти пожелавам на теб!

Алекс засега не е пропускал лято без море. Обожава го. Миналата година направо полудя, когато стъпихме на плажа. Такава радост ... Не мога да кажа, че е нещо по-различно поведението му от нормалното. Вторият път, когато ходихме имаше драма с яденето, тогава малко беше напрежение. Той никога не е бил спокойно дете, та не съм и очаквала от него там да е по-различно.  Иначе отиваме на море с дете, с ясното съзнание, че няма да е почивка, а разнообразие от ежедневието и малко смяна на въздуха. Аз море за балкан не бих заменила. Много го обичам. Баба ме водеше от съвсем малка и имам много хубави спомени с нея точно от морето.  heart

И ние на ресторант не можеш да седнем спокойно с него. Ако сме тримата, това означава, че единият е с него, другият си седи сам на масата. Ами не мерси. Последното ни ходене на пицария пък беше голямо мрънкане да си ходим. Ама дете, нетърпеливо и не може да седи на едно място. Не в от зодията. Децата са такива.

В училище се преместих след 4 клас с най-добрата ми приятелка и не съм била съвсем сама. Нямам спомен как съм се чувствала на новото място. В университета беше много различно, нови хора, но пък ММ беше там и доста от приятелите ни, така че не е като да съм в небрано лозе.

Панде, ти пък. Коя майка не се е имала за смотана в някой момент?! Всички сме правили някакви глупости.  Алекс няколко пъти е падал така от леглото, докато спи. После колко съм се вайкала, но не съм го искала.

Маги, да се оправя бързо Габи.

И ние си имаме ново комшийско бебе. Вчера имаше някакъв екшън и майката си тръгна след скандал без бебето. Не, че съм клюкарствала, но тъкмо излизахме и бях отпред.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #41 -: юни 04, 2020, 15:07:02 »

Оф, само не и Хедра! На теория звучи добре за най-общите положения, но на практика е поредната сектантка, която проповядва за кърмене на всяка цена и не взима под внимание цялата картинка и даже и да бърка ще си държи на нейното. От личен опит го казвам. Кърменето не е жизнено необходимо, доста бебета съвсем чудесно си живеят на АМ, други пък дори се нуждаят от добавка, но това е то... трябва да вникнеш в ситуацията, а не да хвърлиш боб по телефона.
Аз съм привърженик на кърменето за протокола, но в комбинация със здрав разум  Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: юни 04, 2020, 15:12:15 »

Аз пък познавам деца на възрастта на моето, които си седят мирно в ресторанта на стола и си играят с количка и се хранят. Така че си има деца и деца и не са всички деца палави. Аз също седях мирна и не пречех на възрастните. А смяна на въздуха която включва багажи и нервен труд, грам не ми е нужна, имам нужда от почивка на сто процента.
Напълно съм съгласна за кърменето- аз комбинирах и му беше супер на малкия, без напрежение и екстри.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: юни 04, 2020, 15:38:49 »

Свекърва ти си свикнала на големи бебета, за това сега Зори ти се вижда дребна. Ники се роди 2580, 2410 го изписаха, пълно дребосъче. Ама със инат от моя страна АМ не съм кипила и 1 кутия /или 1, ама си остана неотваряна/.
Маги, дано бързо се оправи Габи, Ади и Моника да не прихванат!
Али, честита ученичка! Дано успее да се дореди и другото дете до вашата детска.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #44 -: юни 04, 2020, 15:39:14 »

Киви, добре че тия думи ми каза наживо преди появата на Ж. Ако знаеш в какъв критичен момент се сетих за тях и ми спести още едно тюхкане. good Всяка майка и всяко дете са си отделна Вселена и природата си знае работата винаги за добро.
Маги, казвала съм за Ж. и едномесечното разтройство до 1ви зъб... после другите не ги и знам кога са излизали. Дано ви е за кратко и за последно, ако е от това. good

 На нашето дете му дайте храна и не го търсете, прави компания на всички и замезва от всичко. Майка одеве ме умори от смях. Чичо ми е леко нервак, джаста-праста един вид и явно Ж. го усеща и може би леко я е страх от него. Одеве преди лягане се появил в къщата и Ж. както се тръшкала, че няма да спи като го видяла хванала баба си за ръката и казала, че отива да си ляга в синьото легло и заспала за няма и 5 мин. Изуми ме как се е измъкнала от неприятната ситуация супер елегантно. blum
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 16   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines