Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 06:54:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юни дойде с празник  (Прочетена 53387 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: юни 10, 2020, 10:51:34 »

Добро утро!
Браво на Габи! А дано утре вече да е напълно добре акото  Wink
Аз до сега си имах помощник на работа, голямо диване! Като се тръшна да го водя на площадка и овика света. Добре, че колежките го заиграха на магазин в тяхната стая, та имах и въмзможност малко да свърша работа.
Баба вчера пак паднала и се размазала, та тате вече и дума не иска да става да гледа сама Ники. Добре, че поне ремонта на кухнята свърши, че иначе не знам как щеше да стане.
На мен ми глъхнат и пукат ушите, утре ще ходя на лекар, дано се оправя бързо.
Ако не е тайна ще споделите ли колко горе-долу ви е бюджета, когато ходите на рожден ден и повече хора събирате общо пари? След 10 дни сме на рожден ден на двойка /и двамата имат рожден ден един след друг и заено го правят/, 8 човека ще събираме за общ подарък, ама спорим по колко да събираме.

Хайде лека и успешна сряда!

П.П. Булче каквоооо?  shok shok shok Какво удължават? Аз пак съм извън всички новини, ама кво да се прави...
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: юни 10, 2020, 11:26:47 »

Здравейте!

Стискам палци скоро Габи да е съвсем добре!

Рат, на мен ми се случва през година две да му заглъхнат ушите. Вероятно трябва само да ти ги почистят. Никога не ползвам клечки за уши, но заради особена форма на каналчетата се случва да се запушат.
Дано баба ти е добре.
За рожденни дни съм много стисната, когато става дума за възрастни. Повече от 20лв не давам, особено за общи подаръци. Всъщност ако ще е нещо не конкретно и искам да участвам, тогава ще дам колкото трябва. А от общо събиране на пари в плик не виждам смисъл, всеки да даде колкото иска lol То не помня, кога за последно съм била на не-детски рожден ден. От както се е родил Бамбук май само на сестра ми съм ходила. Моят го празнувах веднъж, благодаря на съфорумките, които присъстваха.

И аз съм изпуснала, че има промяна в обстановката. Още не са се оплакали майките по групите явно.

Бубе, мъжът сигурно е много търпелив. Моят едвам стои 5 секунди за някое селфи.

 
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #92 -: юни 10, 2020, 11:37:07 »

Рат ние даваме по 50лв средно, ако не е нещо което сме уточнили да купим.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: юни 10, 2020, 11:43:26 »

И аз съм като Пандата стисната 25 лв ми е максимума.Ако има нещо конкретно мога да дам повече, стига да не е някоя тотална глупост, но зависи и колко близък ни е човека.

Излизахме пак на вън, голям кеф е разходката и да се видиш със себеподобни.

Рат, моята баба зачести паданията в един момент и от тогава не е много добре с главата.Възрастни са си.

Булка, разбирам те напълно, не бях виждала сестра ми 5 месеца, ревеше ми се, буквално за тях, Моника ревеше за братовчедите си.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #94 -: юни 10, 2020, 12:24:17 »

Привет!

 Оф, ами 2 напред ще сме, 1 назад. Из гоцеделчевско всеки се хвали как няма такъв вирус и се жалва как му съсипали икономиката, масово никога не са си и купували/ набавяли маски. Нашата госпожица напира да излиза на улицата и вероятно парка, въпреки че има градина с всякакви забавления. Как да я пусна като не спазват никаква дистанция и никога не са?! Като кажа ме гледат като изпаднал германец... crazybeating

 Мен ми е най-мъчно за баба, кой знае колко още добро време имаме заедно. Нито да идеш да я видиш и да си поговориш, че да не я заразиш, нито пък да не идеш, като на 88 вече кой знае до кога ще е толкова добре... дай Боже да си има време жената. ДГ дето имало заразени учителки ни беше първо желание за Ж., не че е приета и не че и да беше щеше да е почнала, ама пак ми е плашещо близко като усещане.

 За подарък не сме събирали май много отдавна... но някъде около 50 и за мен е най-приемливо. Wink

 Вчера си направихме голяма разходка и по светло бяхме заспали, само се преместихме и пак наново. Така не съм ходила не помня от кога, ама трябва да го правим по-често. Ходихме на лов за слънчеви очила. Бяхме си купили пак от промоцията вземи 2, плати 1 като Ж. я изписаха и започна да качва стабилно. ММ преди 2 седмици си счупи неговите, а наистина много му пасваха и са ни сантиметален спомен. Сега не можем да харесаме други. И аз вероятно ще намажа въпреки че моите са си съвсем наред и също друг модел сега не мога да харесам. nea 

 Браво на Габи, че се оправя! give_rose

За наддаването на бебе З. и ние будехме Ж. докато не ни дадоха зелена светлина да спрем. Само първите 1-2 нощи нямаше сила и заспиваше, после даже имаше моменти, когато цялата се разтреперваше от кеф, че се е докопала. Явно си беше лакома, та и досега, тъкмо казаха, че ако не се буди да не я ръчкаме и тя си започна сама на 3 часа да търси ядене. Тя и сега яде много даже подозирам повече от необходимото, но още си е слаба. Аз си забелязвам, че става по-пухкава, но за невъоражено око е още щека.  good

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #95 -: юни 10, 2020, 13:59:57 »

Бяхме на консултация и се завърнах баш преди дъжда. Имаха проверка от ХЕИ и чакахме около 40 мин. Добре, че е спокойно дете, иначе щях да ги питам тия патици според кои техни разпоредби децата трябва да стоят за консултация толкова време в политиката. beating
Провалиха ми леко бързия шопинг в района, не друго Wink
За подаръци отдавна пари не сме събирали. Конкретно сме взимали нещо, предварително проучено. Сумата варира и според кой колко ще го оцени. Във времето така взех да разсъждавам. За рождения ден на Кокона имахме два подаръка на около 50 лв стойност. Хич не е малко! Масово се въртят нещата около 30 лв. С въпросните майки пък се виждаме по родителски срещи и тържества, че да кажеш колко сме близки, обаче всичко беше с много внимание към детайлите. Естествено, ако ходим на техни празници, ще върна отношението.
Не знам дали съм се оплаквала. Преди време взех ваучери за театър за рождения ден на свекърва ми. Даже го обсъждахме с вас дали да са билети или ваучер. Е, аз с две деца зимата успях да отида до театъра. Свекърва ми от зимата до юни не успя и ваучерът замина. Не ме беше яд за парите, а за неуважението. Тази година ММ реши, че нищо няма да й купуваме, а не вярвах, че може да се ядоса funnytooth

Рат, честита кухня! Аз нашата съм я проектирала като идея. Остава времево и финансово да я проектирам funnytooth
Кажи каква е съдомиялната? Моята не ми е голямата любов, ако ще и да е в гаранция още.

Дано Габи скоро се оправи! Много време ми се струва вече smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: юни 10, 2020, 14:56:40 »

Али, ето тази е https://www.bosch-home.bg/mybosch/registered-product/1004217912 Не мога да я извадя от сайта на Технополис, че нали на работа са ни забранени доста сайтове. Много е тиха, онзи ден се напрягах до нея да чуя дали тече водата. Мие добре, ама то от 3 миенета колко мога да имам представа.
Вие защо сте били на консултация? Нещо задължително ли е? Аз вече не помня кога се ходи- на 6м или на година веднъж?
Адиктед, идете на вън с баба ти. Вие нали спазвате ограниченията, тм още ли е от вкъщи? Значи шанса да сте преносители е малък. По-добре се радвайте и се виждайте докато можете  Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #97 -: юни 10, 2020, 15:07:48 »

Пфу, нещо линкът ме праща в "друга улица". Пералнята ми е тиха и затова съдомиялната така ми боде очите.
Нашата педиатърка ни вика след всеки рожден ден. Не знам кое е задължително и кое по тяхна преценка, но тя си следи децата. Има си отделен кабинет за консултация по различно време от прегледите на болните. До годинката консултациите са ясни - там са на често.

Адиктед, Рат хубаво го е казала. Пък и на възрастните май повече им тежи липсата на контакти, ако и да не го показват.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #98 -: юни 10, 2020, 15:16:50 »

А, видяхме се с баба, но тя вече трудно излиза навън. Вкъщи постоянно шета, но навън си я и страх, че много често пада. Въпреки това гледахме да не се задържаме и не можем да се отпуснем както преди. Просто тя е вече доста възрастна, въпреки че като цяло е здрава, понякога й пада кръвното, други оплаквания няма. Тия дни говорихме 1 час по телефона. По принцип тя даже си казва, че й е по-добре сама, предвид че е манячка по чистотата още от преди тая ситуация и се скапва от чистене след като изпрати гости, та... не сме я оставили де, но пак си ме е страх най-вече за нея.  smile

 Ох, миялни, кухни, мечти... засега стопирани. Рат, да ти служи добре новата помощничка!  Wink
 
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: юни 10, 2020, 18:14:29 »

Нашата сага с миялната може би скоро ще свърши. Наемодателите май искаха сервиза да вземе старата и да даде нова с отстъпка. Но не стана и вече поръчаха нова. Дано я докарат скоро.

Бамбук сигурно трябва да го заведем на годишен контролен преглед. Даже май трябваше вече да сме го свършили.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: юни 11, 2020, 07:54:05 »

Добро утро на всички от нас, как сте?Тук е приятно прохладно.И таз годишния юни е като миналогодишния, дъждовен и хладен, което за мен е идеално.Аз обичам такова време, сухата жега ме побърква.

Габриела, вече е по-добре, с всеки ден става по-добре детето и майка му взема да диша.Но всички в къщи са на пробиотик, за всеки случай smile И бълха пак сме си донесли от някъде, каката е цялата нахапана.Направо ми писна ви казвам, всяко година си намираме бълхи или те нас ни намират.И да не мислите че ходим по гори и паланки, ме ние по центъра, в парка. Редовни сме при ветеринаря да вземем един препарат и да пръскаме цялата къща.Правихме го веднъж тая пролет, сега ще е втори път.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #101 -: юни 11, 2020, 09:31:38 »

Привет!

 Аз до 4 години назад се връщам. Явно юни винаги си е такъв. За нашата сватба помня, че едва не заваля, а си купих и прозрачен чадър за снимките за всеки случай. С Ж. винаги носех дъждобрана на количката и често сме притичвали през улицата като засили, та си е в реда на нещата явно.

 Маги, бързо се окопитват те след такива моменти. Уф, бълхи скоро не съм виждала. Като дете на село докато всеки имаше кози имаше много, направо цялата ме изяждаха.Сега кьорава не съм виждала от може би 5 години и повече... В аптеките продават едни лепенки дето са против комари и кърлежи. Аз лепях миналото лято на гърба и по обувките, предната година и по количката.Не знам дали са ефективни против бълхи ама все пак...https://apteka.framar.bg/30021547/репелентни-лепенки-против-комари-6.

 Поне да вали, а то седи мрачно и схлупено по цял ден и се разчиства към 7 вечерта....
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: юни 11, 2020, 09:52:31 »

Тук заваля и е много приятно.Предните дни сутрин беше суперско, а след обед дъжд, пак ме устройва.Каката като се роди слятото беше хладно, приятно, с дъждове и ни беше много добре на двете.Сега ще видим как ще е.

Благодаря за лепенките ще ги потърся за количката.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: юни 11, 2020, 10:01:37 »

Привет!

Днес имам празник, ставам на 29 smile Виртуално ще ви почерпя с една моя мечта  Girl_hide Сайтът ми за фотография вече е активен!

https://www.withlove.bg/

Две години ми отне да осъществя този проект, но се радвам, че не се отказах. Ще видим сега къде ще ме заведе новото начинание smile

Булче, прие работата, сега се чувства някак гузен, но според мен, това беше ситуация без грешно решение. Новата фирма, освен по-добрия доход, ще му даде най-после желания простор за развитие.

Панде, той знае, че са ми страст снимките и че трябва да се упражнявам и търпи милият  tease

Маги, раджам се, че Габи вече е по-добре smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #104 -: юни 11, 2020, 10:06:12 »

Аз пък хич не обичам такова време. Ако вали - да завали, а то едно п*кливо. Вчера на няколко пъти се канихме да излезем. Видях, че няма да стане и рано сложих на децата да вечерят. После пък беше добре и ги изненадах с 40 минути разходка из квартала преди къпане и лягане. Отрази ни се добре smile С Кокона си говорехме за училище какво, къде и как. Брат й пък скачаше из локвите.
Аз винаги съм имала впечатление, че по това време на годината вали. По 1 май е било хубаво време, защото оставахме в Русе за почивните дни. После около баловете започваше с променливото време, та чак до средата на юни.
Като споменах Русе - пред блока на баба и дядо до ден днешен има алея с липи. Толкова обичам този аромат heart Свързвам го с детството си и как дядо береше липа. Баба пък ни правеше чай въпреки незимното време навън. Това е от онези спомени, които карат човек да се усмихне smile
Майка нали е натура анти всякаква романтика и свързва липите със сесийното време. Един път й се смях: Да ти имам асоциациите! funnytooth

Бубе, да си здрава и с творческо настроение! give_rose Ще разгледам след малко нещата ти.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 16   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines