Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 16:23:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юни дойде с празник  (Прочетена 53402 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: юни 11, 2020, 10:17:09 »

Али, ние имахме липа в двора на къщата в Русе и аз това време с този град го свързвам.А по първи май ходехме на търлъта.Вие в коя част на града сте?

Бубе, да си много здрава и да постигаш всичко с лекота!Честито ти първо дете Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #106 -: юни 11, 2020, 10:26:50 »

Хахаха, да търлъта Wink Знаеш ли колко хора съм питала за произхода?! Доколкото разбрах е свързано с легенда как дъщерята на турски бей била болна. Излекувана била от българин и по този повод направили празник за всички. Дали е така - идея си нямам.
В Здравец до стадион Дунав са ми роднините. Винаги около стадиони и спортни зали съм живяла pardon Буквално там прекарвахме голяма част от деня. Влизахме да гледаме тренировки и състезания.
А, да! И кърлеж от стадиона си донесох Girl_hide
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #107 -: юни 11, 2020, 11:23:11 »

Нас пък ни е хапало нещо, но не знаем какво. Родният никога не е преживявал такива работи - бълхи, комари, пчели, оси, бягат от него. Аз на левия прасец имам огромна сърбящо- боляща пльоска, той- на десния. Изпрах завивките, напръсках Offtopic с препарат и дано съм уморила гадинката. Може да е някой паяк, паднал от тавана върху спалнята, че вчера чистих паяжини. Плъпнаха комари след дъждовете, чак образуват цели видими облаци и като нищо да ти влезе някой в устата. diablo
Родният има алергия от липи, та колкото и да обичам аромата и чая им, вкъщи са забранени. Като младоженци отидохме да помагаме в Хасково за бране на череши и дядо ми без да знае, бил сложил отгоре на гардероба да суши липов цвят. Ей, цяла нощ киха и се дави този мой мъж, ама на кого да му дойде на ума, че баш там може да е дразнителят. angry Чак като си тръгвахме и дядо предложи да ни даде видяхме вестникът с натрупан цвят.
Бебе З. се е вчовечило и вече не спи непрекъснато. Нощем мрънкала между храненията и не им давала да спят. Майка и си мисли, че е урочасана, че се хвалеха преди колко лесно бебе била funnytooth Не са я вадили още на разходка навън, то и времето не го позволява, та не съм я виждала след посрещането. На снимките си личи, че не е така подпухнала, избистрило и се е личицето, има си мигли, вежди и коса. smile
Бях ви казвала, че моя бивша колежка прави инвитро процедура точно по карантината, по изключение, за напреднала възраст. Засега всичко е наред и вероятността за успех била много голяма, щастлива  е безкрайно. Вчера дъщерята на моя съученичка, на цели 44 години е родила при брат ми момченце - естествено забременяване, леко износване до термин, нормално раждане за 3 часа, ходеща и кърмеща майка вече Bravo. Съученичката ми я беше отписала, че ще се омъжи и ще роди, пък ето, всичко си е станало само за 4 месеца, тогава е научила, де Wink blum
Хубав ден на всички, тук се опитва да просветне. smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #108 -: юни 11, 2020, 11:33:03 »

Свекърва, Кокона два пъти е хапана от паяк. И двата пъти беше с огромни сърбящи пльоски, които локално вдигат температура. И двата пъти ходихме на спешен и ни предписаха Дипрогента за мазане за 5 дни. Втори-трети ден стават на твърди топчета ухапаните места. Много е неприятно!
И ние имахме един такъв отписан уж стар ерген, пък не само се ожени, ами и две деца има. Всички се чудеха коя ще го намери, като ходи само на сноуборд и нам къв борд лятото. Ама ей на!
Днес съм на всяко второ мнение tease
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: юни 11, 2020, 12:22:26 »

Здрасти!
Аз в най-големия дъжд ходих на лекар, нищо особено- възпалени били ушите, ама не ми ги промиха   sad някви капки и хапчета, дето щели да ме правят на парцал, та съответно мисля да ги пропусна и да си чакам /както обикновено/. Точно се прибрах от лекар и излезнах с една колежка за малко и като ми падна кръвното, щях да припадна. Ей, за това мразя жегите! А днес дори не е топло, не знам лятото какво ще правя.
Свекърва, браво на новата майка! Да са живи и здрави и тя и бебока!
Бубе, честит рожден ден и тук! Много лични и професионални успехи ти желая.
Онзи ден и новият ми приятел се прибра с кърлеж, ходихме да караме колела, а дори не влизахме в южния, а бяхме на маси в заведение на алеята. Мен до сега никога не са ме хапали, Ники 2 години вече му вадим по 1-2. Явно и те като комарите предпочитат определена кръвчица, та поне се радвам че съм с най-рядката и бъгава кръвна група.
Маги, страхотно за ГАби, че вече се оправят нещата.
Реших да пусна Ники на детска, липсват му децата и игрите, само пита кога ще може да ходи. На нашите вече виждам, че им идва в повече, особено след падането на баба. Тате и той го тормозят да похваща някакъв проект и не можел да откаже.... Та някак естесвено си идва решението и дано всичко да е наред и за добро!
Лек ден, прекрасни!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #110 -: юни 11, 2020, 13:17:23 »

Бубе да си жива и здрава и много щастлива! Страхотно е сайтчето!

Кърлежите налазиха и тук децата, аз поне съм спокойна че снаха ми е на една ръка разстояние и вади кърлежи в кабинета, ама дано да не става де.

Рат какво ти изписаха че ще те приспива? Лекувай ушите че един път възпаление и после става хронично, аз бях така преди 2г на два месеца страдах, даже и физиотерапия правих.Последно до Канада като ходихме пак ме боляха...

Ние май ще ходим тук на море, харесахме една вила на север, края на юли, плажа изглежда супер, с една приятелка с децата, Звяр и Звярка се разбират много та ще им е забавно. Само не можем да се решим коя да е вилата.Аз не се отказвам от Гърция, ако се оправят нещата може август и една Гърция.

Тук вали, тази седмица сме тотал щета, пръскат ни от работа, една манджа не сме сготвили... днес Турския до нас ни сготви, поне има манджи супи, та не сме на сухоежбини

ПС, честито и на новите майки Свекс, много обебили се около теб smile да и вържат цървен конец на Зори хахах
« Последна редакция: юни 11, 2020, 13:50:11 от bulche91 » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: юни 11, 2020, 14:29:43 »

Здравейте!

Честит рожден ден, Бубе! Желая ти здраве, щастие и творческо вдъхновение!

Днес тук е почивен ден. Бамбук и ММ са навън, аз уча. Последните дни само си мисля "Във какво се забърках?!?!?!", а даже не е започнало още. Не съм вече на 19, даже не съм на 29  girl_wink Как ще успея да запомня всичко и да съобразя как да го използвам. И вечният ми проблем - нямам време да изчета всичко (което съм срещала) изписано по темата.  tease Пуст перфекционизъм. Добре, че не съм така за всичко lol

Тук има много кърлежи, защото не пръскат, а и са от някакъв вид, дето пренася менингит и повечето хора са ваксинирани. Ние не сме още, нещо се замотахме с това. Аз не съм виждала, все се чудя дали ще го позная.

Само като бременна и с малко бебе са ми минавали мисли за уроки през главата lol lol
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #112 -: юни 11, 2020, 14:38:10 »

Бубе, честито ново начинание! Честита да си ни и ти! Днес тъкмо четох, че звездите ( по астралогичному) са се наредили в подкрепа на разни изкуства, фотография включително. Чудесен ден за старт!
« Последна редакция: юни 11, 2020, 14:40:38 от Kiwi » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: юни 12, 2020, 07:36:54 »

Добрютро, как сте?Спи ми се, мрачно е и май ще легна повторно, но първо йога.

Хубав ден.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #114 -: юни 12, 2020, 08:07:43 »

Добро утро! smile
Пия кафе и ще правим шопинг с децата. Основно ще сме на лов за гумени ботуши за Кокона. Много са удобни при дъжд вместо да отмерва всяка крачка до гьола. Сегашните й са на две години и едва ги обува и събува. Уникални са! Като стъклени, а в цвят. Жалко, че няма вече такива. Майка ми и баща ми тъкмо научиха тайните пътеки до Одрин за подобни стоки, ама сега Одрин няма pardon
Тази седмица сме на рожден ден, а другата ще организираме за ММ. Около 35 лв се върза подаръкът - за тукашния протокол Wink Взехме велокомпютър с различни функции. ММ си купи колело и няма да мисля друго. Има си нова играчка tease
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: юни 12, 2020, 08:51:36 »

Добро утро!
Маги, как ти се ляга след йога? Аз не мога да стана, да направя нещо и пак да легна. Или се наспивам или на автопилот през деня.
Али, на мен също ми липсва шопинга в Одрин. Много ми се ходи, аз и за това не съм накупила много летни дрехи на Ники и на мен. Обикновено преди всеки сезон ходим и от там пазаруваме, та изчаквам и за сега дали няма да отпуснат нещата и да успеем.
Булче, Тобрекс и Ериус ми изписаха. Ама се чудя не може ли да мине без тях, нали знаеш че съм анти лекарсва  Wink
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #116 -: юни 12, 2020, 09:16:59 »

Привет!

 О, аз много обичам да си доспя, ама след раждането го изгубих това умение.  sad

 Мен ме е яд на затварянето на Mothercare... На Ж. гумените ботуши са от там и са толкова красиви. Въобще всичко, което сме купували е било страшно хубаво. Имаха и размери за недоносени... въобще много ме е яд. Ние не сме ходили на пазар в Одрин. Като ходехме на почивка в Турция ходехме по пазарите. Остана ми само коженото яке от Кушадасъ. Беше ме яд, че много пари ми се струваше, ама друго си е естествената кожа.  good Ериуса съм почти сигурна, че го пих като направих алергична реакция към фраксипарина докато бях бременна.
 
Вчера в най-големия дъжд ходихме до Графа ММ да си вземе очилата дето са сравнително същите като тия дето счупи. Викам то така напича, че как ще ходиш без очила не знам, ама като си науми нещо и не се случи по план мрънка повече, та предпочетох разходка в дъжда.Аз се отказах за мен да взимам и без това неговите бяха много намалени.Wink
 
Това време винаги ми напомня за бригадата в САЩ. Почти цялото лято беше такова, а ние на колела и после 8 часа на каса до хладилници. Сега ми е сантиментално, но тогава ми беше втръснало от миризмата на мокро куче и от въртене на педали... Айде дано вече вземе да спре, че имам чувството, че мухлясах.  good


Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: юни 12, 2020, 09:32:09 »

Рат, като ме събудят в 7 и съм схваната и ми се спи, правя много неща.Но спането не е едно от тях за съжаление.Бебетата заспаха, трябваше да оправя каката да закусва.Сега тя легна, че я болели очите, това е нещо ново и чакам да видя благодарение на какво го постигна и трябва ли да ходим на доктор.Имам съмнение, че изчаква аз да отида до офиса и тя да излъже баба си и да седне на компютъра и от там болки в очите ама ще видим.

Аз на каката съм взимала от много места ботуши най-често от Асдата и от Маталан, сега последните обаче са и от Кауфланд, ходят за риба с баща си и не ми пукак как изглеждат, важното е да не се мокри smile

Рат, не мисля, че нещо може да ти стане от тия двете.ТОбрадекса са капки, а Еуриуса е антиалергично.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: юни 12, 2020, 09:52:05 »

Много сте сладки майките на момиченца - какво значение има как изглеждат гумените ботуши. На Бамбук са все от Лидл.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #119 -: юни 12, 2020, 10:04:49 »

Много сте сладки майките на момиченца - какво значение има как изглеждат гумените ботуши. На Бамбук са все от Лидл.

хаха нали? и на Звяр са от там, ама светещи са  lol. Изобщо не сме ги слагали, никакъв смисъл няма... Ние сме пред блока , той е на колелото и като минава през локвите то му прави фонтан на гърба и никакви гумени ботуши няма да го предпазят... Изобщо като цяло не е носил гумени. За мен едни от най-качествените апрески и ботуши са на Демар http://demar.bg/index.php?route=product/category&path=66, на Звяр малките ги износва племенницата, като той ги е носил 2г и тя вече втора година и не са мръднали.

Рат ще ядеш бой, ти  beating
« Последна редакция: юни 12, 2020, 10:06:57 от bulche91 » Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 16   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines