Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:07:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Май 2020  (Прочетена 50727 пъти)
 
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #75 -: май 14, 2020, 09:19:55 »

Привет!

Маги, ти на какъв принцип поработваш? Не си ли в майчинство? Подкрепям иначе идеята, да запазиш лична територия извън пюретата и памперсите.

Булче,  забелязах някакво странно развитие на в бранша с чистенето. Почнаха да си подбират ангажиментите яко, една по една почти всичките ми приятелки се отказаха от този вид услуги. За мен почистването на къщата и гледането на децата са две много важни задачи на всяка майка и домакиня, общо взето определят динамиката на семейството, по тази логика или трябва да се вършат лично или да се отстъпят на много доверен човек. Аз съм си оптимизирала домакинстването на този етап така, че да не ме товари и не искам да ми се разхождат външни хора.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #76 -: май 14, 2020, 10:06:13 »

Киви, в нормална обстановка, чистенето е голям товар за мен, мога да си го позволя в единствените ми два почивни дни в седмицата и предпочитам това време да отиде в прекарване със семейството навън или лично време за мен, отколкото в чистене, даже предпочитам да прекарам време да сготвя нещо вкусно, да омеся една питка отколкото да чистя. Не ни товари семейния бюджет и жената ни беше доста доверена, другата опция ми още по доверена, така че не ме притеснява това изобщо.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #77 -: май 14, 2020, 11:11:39 »

Идеално те разбирам, аз също бих предпочела да "аутсорсна" малко хамалуване, но предишните опции вече не работят за мен и честно казано се подразних на няколко "находки", които бяха уж с препоръка.
На този етап, аз мога да работя от вкъщи и част от времето за пътуване, може да стане време за домакинстване. Сега например си слушам книги докато чистя, съчетавам работа и удоволствие, а днес научих 31 да пуска робота в кухнята да почиства след закуска. Ние вкъщи си делим домакинските задачи, случила съм на мъж Wink
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #78 -: май 14, 2020, 11:50:00 »

Това че мм помага е много ясно, ние винаги така сме действали, той с прахосмукачката, аз с мопа. Сега не ми тежи, раздвижвам се,даже имах уикенда мускулна треска от миене на прозорци. Просто това не е моето нещо и ми е голямо улеснение когато някой го върши вместо мен, ще го измислим. Лелята сега беше супер,чисти в пъти по-добре от мен, та винаги съм била много доволна от това което получавам.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: май 14, 2020, 12:19:47 »

Добър ден!
Маги, сигурно ще й трябва малко време на Моника пак да свикне с басейна. Аз бях намислила да водя Ники, ама само отменят плуването.
Ако имах как и бих взела сигурно жена за помощ. Добре, че е робота, та поне не пускам прахосмукачка и рядко аз мия. Ако обаче работех по-далече щеше да ми е много по-тегаво с точно тая домакинска част, защото не е толкова спешна и винаги може да отложиш с един ден чистенето.
Майка и тя се върна на работа и вече гледането на Ники става съвсем сложна задача. Дано издържат до края на другата седмица и ще привикаме пак баба на помощ, тя поне готви и върши домашните задължения.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #80 -: май 14, 2020, 15:04:09 »

Здравейте smile

Аз с кеф бих делегирала чистенето на някой друг, просто ми се свидят тия пари дето ще давам месечно. А и за нашата къща сигурно ще искат повече...Далеч съм от мисълта, че върша добре тази работа, затова има хора за всичко. Роботът вършее всеки ден, но ъглите, прхта, кухнята, банята си остават за нас  nea
Маги верно, може да ни се подобрят отношенията, че сега напоследък всичко ме дразни lol Добре че ММ е мирна душица и няма скандали.
Ох много добре ми дойде свекървата като е тук, починах си малко от разнасяне на бебе, а и с каката се занимава много, друго си е.
Мис няма проблем да остава при баба и дядо, аз съм против, щото много я облъчват с детски.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: май 14, 2020, 15:33:54 »

Киви, аз съм инженер, имам правоспособност и право да работя такъв тип работа извън държавната, която не се засича с нея.И понеже тая правоспособност е време и нерви си я поддържам с проекти на частно.Нямам избор просто, а и си харесвах старата работа и ми е кеф да я работя пак.Та за това поработвам и сега.

Аз мразя да чистя, това ми е най-омразната домакинска работа, след нея е гладенето.Но към момента аз съм човека за почти всичко.Добре, че е ММ и от време на време чисти и готви, стига да има време.

Де се изгуби свекърва?
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #82 -: май 15, 2020, 06:59:01 »

Добро утро!
Днес деня започва с пеене на птички и много слънце! Хубав ден ви пожелавам и до скоро  smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: май 15, 2020, 08:21:54 »

Добрютро и от мен, как сте?Тук е мрачно и духа.Дават го много топло, мислех да излезем сега сутринта, обаче сега се чудя да не вземе да завали.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: май 15, 2020, 09:25:35 »

Добро утро/ден!
При нас също е топло, задушно и духа. Малко ми е странно за май това време, ама нали от другата седмица го дават захлаждане.
Радвам се, че днеска е петък и утре може и да успея да се наспя, че тая седмица не ми се получава много много. В неделя сме на рожден ден и имам да правя 2-3 торти, не знам как ще ми стигне времето просто, напоследък ми тече супер бързо и все не стига.
Другата седмица поне сме планували уж да идем до Смолян и се надявам да ми стигне презареждането на батериите.
Хайде лек и спорен ден на всички!
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #85 -: май 15, 2020, 09:54:14 »

Добро утро give_rose
Тук дух ужасно, мразя вятър, поне да валеше да полее градината да не се занимавам  NO
Децата са наскачали малкото в 6, голямото в 7 и ми е едно отнесено.
Хванала съм се да свалям снимки от облака и да ги пратя за принт, другата седмица като ходим при бабите ми да им занеса, да се радват.
Сутринта звънях да се обяснявам за резервацията ни за море другият месец, казаха, че ще дадат ваучер, ма мен още не ми се отказва и ще чакам днес още малко да го измъдрим с ММ. Макар че колкото и да мислим, май не е много удачно да ходим на ол инклузив...толкова се бях наточила за тва море  blush
Снощи ММ домъкна тиган за палачинки и тва ни беше вечерята lol За мен не е проблем да си ги правя на обикнивен, но той искал такъв. И като ми висна в кухнята да прави палачинки, стърчи като кол и не мърда, друго не прави, освен палачинките, аз само го обикалях, че си имах работа. Тактично го помолих да се заема аз, да пробвам тигана, та междуверемемно успях да направя салати и да оправя кухнята. Непрекъснато ме изумява как може да върши само едно нещо с егати спокойствието  angry
Хубав ден, целувкен  heart heart heart
ПС и Мери Ми изчезна  huhhuh.gif
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #86 -: май 15, 2020, 11:00:58 »

Здравейте!
Вчера бях гроги от емоции. Тичах до НОИ за служебна бележка за в градината. Няма такава система! Хора нямаше, опашка имаше. Чаках 50 мин при двама души пред мен pardon После ме въртяха още 20 минути... В градината вече се завлачих с последни сили. Записах наследника и се прибрах, когато децата тъкмо възвръщаха сили от следобедна почивка.
Днес ще имаме социален живот. Отдавна не сме се събирали с едни приятели. smile
Общо взето нещата са еднообразни с малки изключения.

И на море ми се ходи, и на екскурзии било то еднодневни ми се ходи... Навсякъде! Ама планове не правим.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #87 -: май 15, 2020, 14:47:59 »

Фери, къде бяхте планували да сте на море?

Тук е много прашно, но горещо. Пясък от Сахара довяло.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #88 -: май 15, 2020, 15:38:00 »

Не знам дали е от Сахара, ама при нас вместо да е оранжев, леко зеленее. Вероятно е омесен с нещо от липите. ММ тъкмо тръгна към автомивката. Колата е като в слуз точно от липите и не си знае цвета.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #89 -: май 15, 2020, 18:49:41 »

Айде и малкият Змей влезе в Оксфорд! Да ни е честито!
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines