Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:38:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Април 2020  (Прочетена 64138 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: април 04, 2020, 08:58:39 »

Е то ще е след края на карантината blum

Отивам да пазарувам... да видим ще чакам ли на опашка...
Мани, аз точно поръчвам храна от дрогерия- така поне за варива и десерти не мисля lol
След карантината още 100 човека извън теб, мож да са решили да целуват стените lol
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #76 -: април 04, 2020, 10:56:39 »

Е, вие пък много буквално взимате думите оттук Wink Пловдив не е ептен на майната си. Естествено, че превеждат пенсиите. Баба ми е от 100 години с дебитна карта. Една година по-голяма от нея е бабата на ММ. Е, тя си се реди в пощата. Опашките за българските пенсионери е вид социални мрежи, начин на живот, комуникация...
На нас от първия ден ни орязаха детските кухни, защото разливат с канчета и ние си носим бурканите, а не са предварително опаковани. Издаде се заповед да се изтеглят всички храни, които може да се развалят. Много беше хубава идеята! good Дадоха всичко на възрастните хора, които са на социална кухня. Баба ми от съвсем скоро е записана на такава, защото недостатък да живееш на центъра е липсата на удобни хранителни стоки. Съответно тя нямаше как да мъкне покупки. Нашите носят неща, а поне храната сега не я мислят. Та баба беше зарината от ябълки и пренасочва от време на време към нас smile С удължаване на срока Дребният приключи с кухнята. Много е тежък да хранене. Вярвам, че ще оцелее до 14-15 годишен. Ако и тогава не прояде - тежко на жена му...
Вчера висях по терасата. Видях една черна котка как стоеше самотно върху покрива на магазин и наблюдаваше минувачите отгоре. Стана ми смешно, че и тя е в изолация blum
С комшийките планираме вместо да се чукаме с яйца, да се замерваме от терасите.
Заради поредният дъжд нещо цифровата ни прави проблем на някои канали. Сетих се, че не сме я плащали.
Вчера пристигна чантата, която поръчах за майка ми. Малко се ядосах, че нещата не бяха както трябва. Едва ли са заринати от поръчки, че да карат през пръсти. Сега чакам да видя как ще се коригират. В същото време получих и маратонки за мен. От сайта ми напълниха душата! Опаковка, комуникация - 6 точки! Понеже фирмата е от Карлово, пуснали и ароматизатор с българска роза. heart Обичам такива детайли.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #77 -: април 04, 2020, 11:00:16 »

Здравейте :)Много
И мен ме подразни РР, дано не започнат да си играят на опозиция.
Навсякъде са свършили сапуните, особено антибактериалните.
Еми, от ДМ ли си поръчваш варивата?
Оф писна ми да готвя, непрекъснато. Имаме мусака и макарони с песто и пилешко за дояждане. След това мисля пилешка супа да направя. Правих крем супа от тиквички, реших да експериментирам и сложих джоджен, стана много приятна на вкус  good  Иначе ми се върти в главата винен кебап, отдавна не сме яли. За мен ще си направя зелен боб, никой друг не го яде, но имам един буркан дето мисля да го използвам. А, правих тази седмица и пълнени патладжани, пак само аз си ги ядох.
Повечето хора си взимат пенсиите на ръка все още, най-вече в малките населени места. Но мисля, че ще са направили организация да се влиза по един или двама и да се спазва дистанция. Самите хора са бая наплашени, та може и сами да се пазят.
Оф много исках да се разходим четиримата, ма ужасно време  nea
Вчера си излъсках кухнята, предния ден банята, много съм доволна  Girl_hide
Ами аз съм ЗА да се извеждат децата поне веднъж седмично, стига да не се събират с други и да са на открито. Според мен една обиколка на блока или да потича в училището ще се отрази добре и физически и психически.
Целувкен  give_rose
« Последна редакция: април 04, 2020, 11:06:23 от Feribotka » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: април 04, 2020, 11:25:42 »

Befit. DM не знам да имат онлайн магазин, лили имат но много се бавят.
Аз тук нонстоп гледам птиците. Тъй като хвърляме доста корички, бая са се навъдили. Наистина с това неизлизане се обърнах към себе си и към природата. За съжаление , стигам до заключение че съм правила ужасни грешки, но квото такова. Нали е период за размишления..
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #79 -: април 04, 2020, 12:50:04 »

Фери, може ли рецептатат за пилешкото с макарони и песто, мисля, че ще върви у нас.

Преборих се с пазара, като отидох нямаше хора,  но като излизах пред магазина имаше опашка. Онлайн храна  в момента е трудно да се пазарува, заринати са от поръчки и не дават гаранции за срока. Сапуни отново нямаше... успях да купя една тройка твърди сапуни, ще се поръчва от Амазон, те в момента са си приотизирирали доставките и изпращат нещата от първа необходимост първо.
Иначе зеленият боб върви много вкъщи, децата от време на време също го ядат.

Ние се каним да излезем следобед, времето е хубаво, ще се разминаваме на 2 два метра, ако срещнем някой,  макар че предни път срещнахме един човек само smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: април 04, 2020, 14:16:28 »

Здравейте

Аз пак съм измила и изчистила лапад. Още събирам сили да ги сготвя, защото ММ като разбере, че пак такова ще яде, сигурно вече няма да ми се зарадва.  nea Притеснявам се вече да не стане зелен.  pardon Свекърва ми продължава да изпраща. Онзи ден и коприва беше изпратила, но тя поне беше сготвена, защото аз не ям и не готвя такова. Та ММ само я яде.
Този път мисля с месо да го направя, за да мине номерът. Ще направя и супа със свинско и каша с пилешко за детето. Поне това яде. За утре ще мисля.
Хладилникът е празен и ние ще трябва да напазаруваме повече неща.
Чаках си две пратки за детето, книжки и една изненадка, но явно ще е в понеделник. И аз се оглеждам да си избера книги от намаленията, че имам едни пари за харчене, но още се чудя дали да не изчакам другия месец покрай 24-ти. Ама в същото време ми се вижда много далечно, а нямам такова търпение.   nea

Сапуни засега си имаме. За ръцете аз взимам течен, защото ми е неприятно да ги мия с твърд.
Покрай блока не се притеснявам да се разхождаме много, защото обикновено няма никой.  smile



Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #81 -: април 04, 2020, 16:10:48 »

Алексия, аз бях гледала едно клипче май от Тейсти и вече си ги правя по спомен. Един пакет паста (примерно фарфале или фузили), около 300-400 гр пилешко филе, едно бурканче готово песто (мързи ме да правя, ма може да си направиш и вкъщи) и няколко скилидки чесън, колкото обичате. Варя макароните, после задушавам пилешкото и чесъна, обърквам всичко в една голяма тенджера и слагам още малко зехтин, отгоре стържа кашкавал или ако предпочитате пармезан. В повечето рецепти в нета има и готварска сметана, но аз не слагам, за да усещам повече пестото.
Еми, да, затова питах да не съм пропуснала нещо.
Ние ходихме на разходка с колата lol Мис от известно време мрънкаше на баща ѝ да я вози с бялата кола, пък и на него му липсвало шофирането.
Сапуни аз винаги зареждам на едро, имам цяла кошничка + няколко бутилки течен.
В лидл продължава да няма мая, чесън и хартия за печене, поне в нашия.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: април 04, 2020, 18:19:13 »

Сапуните и тук бяха изчезнали, ама в четвъртък ММ зареди.
Ние излязохме да караме колело. Отдавна не сме карали толкова много. Дано не сме много схванати и никой да не се е простудил, че на връщане се скри слънцето.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: април 05, 2020, 09:42:57 »

Привет дами, как сте днес?Все се надявах да е една идея по-топло и мъжът и детето да изчезнат по чукарите.Малко имам нужда от почивка, ама няма да е скоро.Отивам да правя тутманик и да мисля какво пак да готвя.Честно, писна ми!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #84 -: април 06, 2020, 08:32:03 »

Привет!
И на майка ми пенсията беше на карта от първите възможни, някъде от 2005- та, мисля. Точно както казва Али, за българския пенсионер пощата е вид социално общуване и затова си ходят с кеф всиúи, които могат да се движат. Аз ги виждах на нашата поща - студ, пек, на огромни опашки. Освен, é е възможност за раздумка, друга причина да си взимат лично парите е, че се плаща такса за обслужване на картата. Може и да е 1лв., ама нали си правят сметка и на стотинките, да се не минат. Плюс, да не им открадне някой пин-а, картата и да злоупотреби, пък и кой има доверие в банките. Казано си е, пари се държат в буркан или в дюшек Wink. Как иначе да си обясним, че попадайки на телефонни измамници, самотни стари хора дават суми, надхвърлящи представата дори и на работещи за наличности кеш. Ама не са само те и друг път съм казвала, че доста мои приятели и познати не ползват карти, не плащат сметки по банков път, ходят си лично, месец за месец и никой не може да ги убеди в ползите. Даже си го казват в прав текст - когото го мързи да направи няколко крачки, да дава пари на вятъра Wink. А и много си получават заплати изцяло  или голяма част от тях в плик, за "удобство" на работодателя.  pardon. Много неща "лъсват като въшка на чело", такава ни е управията.
Историята с котките около НИ2 ми се изясни, явно народът изхвърля домашни любимци от страх, че разнасят заразата. Уж го отричат за кучета, но явно има някаква вероятност за ходещи по дворове котки.  cray.
Нас ни нападнаха гълъбите от парка. Толкова са нахални, че почти чукат по прозореца, докато се разхождат по перваза и оградата на терасата. Имам сандъчета с теменужки и те ровят из почвата също като кокошки. Какво намират, хич и не зная, сигурно има някакви личинки и семенца. Изхвърлили са сума пръс из терасата и са оголили коренчетата. Направих огромната грешка да им хвърля трохички и сега не мога да се отърва Wink
Гостенката лежи старателно в болницата, правели и вливки. Много и се гадело, та малко намалили скоростта. Пускат я да се разхожда по коридора, иначе само в стаята и до тоалетна. Хубаво е, че има телевизор и интернет и са две в стая, да си правят компания. Та така...
Днес грее слънце и го дават така да върви цялата седмица. Дано това ни даде малко сили да живнем по терасите поне.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #85 -: април 06, 2020, 09:18:42 »

Свекс вярвам те, майка ми едва миналото лято я научих да тегли пари от банкомата, и добре че я научих, че като станаха е-винетките, добре че имаше карта тя, та успяха да дойдат, че иначе нямаш ли карта си край... Баща ми като видя че навсякъде става с карта вече се реши "на това дяволско чудо" преди месец, та и двамата са с карти сега. Там смешното е като пазаруваш, питат те кой ти е пин-а и ти го набира продавача... Скарах се на майка ми да не си го дава, смъмрила една продавачка, те и се изсмяли че какво щяло да стане  crazy

Ох Звяр е с подуто око... Игра с едни монети цяла седмица, те пък стоят в това портмоне две години вече... Слагам едни капки, дано ни се размине ходене на лекар.

Хайде, лек и слънчев ден! Аз работя вече smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: април 06, 2020, 11:34:38 »

Добър ден!На моята баба и минахме на карта пенсията малко на сила.Преди това и я носеха в къщи.Но тя не чува добре, движи се бавно и пощаджията идвал, звънял и се разминали.И така два месеца и се забави пенсията и баща ми я принуди да мине на карта.Сега реве, че нямала пари и сме и били взимали всичките пари  huhhuh.gif Защото баща ми тегли, плаща, пазарува!Ама тя си е такава.Все е недоволна.

Свекс, моите хора засадиха картоф на терасата в една бака, да видим какво ще стане.Следващата цел са тиквички пак на терасата.Да видим.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #87 -: април 06, 2020, 11:46:59 »

Здравейте!
Днес сме на очен лекар и отсега ми е нещо нервно. Да се чуди човек защо! tease
Чакам и Спиди баш когато ще трябва да изляза. Пристигна чантата на майка, обаче нали не всичко беше ок и сега съм в очакване на "корекцията". Понякога се чудя аз ли съм прекалено изискващ клиент, или го карат АМН (ако мине номерът)?
И тук четох, че вдигнаха сумата на безконтактните плащания на Мастер кард, което е супер тъпо, защото не се съобразяват с индивидуалните изисквания на клиентите. Щом мобилните оператори могат да слагат индивидуални лимити, защо и банките да не могат при поискване? Преди време хванаха по камерите младеж, откраднал дебитна карта на пенсионер и пазарувал за 50 лв. С нашето правосъдие са хванали на босия цървулите nea А 100 лв (сегашната горна граница) е къде-къде за много хора. Да не говорим, че хората пропищяха от кражби на пари с мобилни пос терминали.
На мен ми се налага да ползвам пари в брой. Детските магазини около нас не работят с пос терминали. Аптеката до нас е малко на принципа на дрогериите и имат минимална сума за плащане с карта. При тях са налични основни лекарства, другите ги карат до няколко часа по поръчка, а основната стока са витамини и козметика. Харесва ми, защото така очевидно не "затварят" пари в стока, а прехвърлят през по-малка надценка. Отделно и самите лекарства са с дълъг срок на годност.

Маги, и прабаба ми така казваше, че баба ми ѝ взимала всички пари. Прабаба ми беше с две патерици и никъде не излизаше. Съответно и разходите ѝ бяха да ми даде пари за някой празник pardon А това ток, вода, храна... Сами се плащаха...

Решила съм в най-скоро време да купя на Кокона Чичко Тревичко, за да си го гледа, да си го подстригва на терасата. Да видим дали ще се заинтригува smile
Пак е на етап "скучно ми е, нищо не ми се прави". girl_impossible Сега я накарах да пише дните от седмицата, месеците и сезоните. 15 мин тишина и спокойствие!
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #88 -: април 06, 2020, 12:56:40 »

Привет!

 Гълъбите на мен винаги са ми били като плъхове и актуалните сега прилепи. Ж. по едно време се беше впечатлила много в парка, където се събират около един паметник, дето и Киви ни намери, ама все я дебнех да няма много вземане-даване с пернатите. smile

 Баба ми от доста отдавна има карта. Има си тетрадка, в която всекидневно си пише разходите, на кого каква сума е дала за РД или по друг повод. Майка тегли и пазарува, отчита се с касови бележки. Въобще голямо счетоводство върви, а на младини изобщо не си е знаела парите. Дядо ги е осигурявал, тя ги е харчила и толкова. Затова сега се закачаме с нея, че голям счетоводител на стари години се извъди.  blum
  Ние от днес го мъчим без биба. Събрала съм всичката си професионална воля и опит в занималня. Засега поне криза не е правила, но заспиването се вижда, че мъчно ще стане. Ако до довечера не изпадне в криза го пишем успешен първи ден. Стискайте палци!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #89 -: април 06, 2020, 13:59:31 »


Историята с котките около НИ2 ми се изясни, явно народът изхвърля домашни любимци от страх, че разнасят заразата. Уж го отричат за кучета, но явно има някаква вероятност за ходещи по дворове котки.  cray.


Тигър=котка, дали?

https://www.nationalgeographic.com/animals/2020/04/tiger-coronavirus-covid19-positive-test-bronx-zoo/?fbclid=IwAR2p51tTSU30ZBkDzsj--UiObCQL7AotX778k1krfApz6cm-GTv5gdpQx0w
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines