Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 14:09:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месец Март 2020- Здраве и Румени бузи  (Прочетена 98008 пъти)
 
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #390 -: март 18, 2020, 10:32:01 »

Фери, Ж. по принцип ми е вдигала темп максимум 2 пъти  за 2 години. Имам свещички и лепенки и все си мислех, че е тук сиропа, та за спешен случай не съм без нищо. Като гледам как всичко изчезва ще се запася с каквото намеря на сироп да имаме.  good

 Ние направихме план какво ще се готви и яде до неделя. Днес сме на леща, Ж. има малко пилешка супа и нещо като мусака. Утре сме на пълнени чушки. В петък-дояждане. Събота пиле фрикасе и свинско с грах. Нашите са купували пилета на промоции и във фризера имаме поне 3 пилета разфасовани и 3 пакета със свинско, та ще комбинираме такива манджи докато имаме.  Wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: март 18, 2020, 10:36:27 »

В сайта на австрийското здравно министерство пишеше, че това за Нурофен е фейк нюз.  

Ние още не сме излизали от вкъщи.
 Тук са към 1500 заразените. Обаче, четох, че здравния министър е казал, че за да ти направят тест освен да имаш симптоми трябва да си бил контактен с болен или да си бил в Италия, Китай или Тирол. Явно имат много запитвания на телефоните за корона вирус.
Тук също болниците са взели да се притесняват от недостиг на маски.

Та и аз съм много минорна.

Да,Еми, права се оказа.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: март 18, 2020, 10:41:42 »

Фери, Ж. по принцип ми е вдигала темп максимум 2 пъти  за 2 години. Имам свещички и лепенки и все си мислех, че е тук сиропа, та за спешен случай не съм без нищо. Като гледам как всичко изчезва ще се запася с каквото намеря на сироп да имаме.  good

 Ние направихме план какво ще се готви и яде до неделя. Днес сме на леща, Ж. има малко пилешка супа и нещо като мусака. Утре сме на пълнени чушки. В петък-дояждане. Събота пиле фрикасе и свинско с грах. Нашите са купували пилета на промоции и във фризера имаме поне 3 пилета разфасовани и 3 пакета със свинско, та ще комбинираме такива манджи докато имаме.  Wink
Ако ти трябва нашия списък за аптеката, свиркай.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #393 -: март 18, 2020, 10:47:00 »

Еми, мерси! Поръчах, дано го и получа, че в тая динамична обстановка вече не знам. Наистина не вярвах, че ще е чак така, но добре, че за всеки случай за повечето неща взех мнението ти предвид, та тия дни се сещам с добро за теб  good  Добре, че и покрай Ж. и нейното раждане имам налични неща, дето иначе не бих имала, та дано избутаме каквото има за избутване. give_rose
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: март 18, 2020, 10:53:51 »

От Медея нямам върната поръчка или нещо да е пишело че е налично, а всъщност да не е.
Да, нямат хубави промоции и в мирно време ги избягвам.
Ако се сещате нещо, с което да сме си полезни взаимно, пишете. В крайна сметка винаги сме си помагали тук.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #395 -: март 18, 2020, 10:55:19 »

Еми, то беше ясно, че си права, беше въпрос на време. smile Ние сме се заредили с основните неща от преди 3 седмици също, сега магазините са празни, онлайн няма слотове за 1 месец напред в никой от уебсайтовете ... Тук имаме уж около 2000 болни, но както при панда тестват много ограничено - само ако си в болницата вече, правят само по 1000 теста на ден и официално казват, че имаме много повече от 10000 болни. Държавата тук бездейства, казват че го правят, за да не дават помощи, защото всичко затваря - всички бизнеси доброволно си затварят и понеже не е заповед на държавата тя не е длъжна да им помогне. Жалко е и мизерно. А можеха просто да спрат полетите за 2 седмици преди 2 месеца, за да спре всичко в зародиш ... пазеха си хляба тогава, а сега? Като цяла Европа е затворена?! И така колко време, казват, че това ще продължи повече от година, така ли ще го караме 1 година?

Мъжът ми казва, че света ще се промени след всичко това, най-малкото много хора ще започнат да си работят от вкъщи и ще има още повече услуги онлайн, просто защото всичко ще се случва по този начин в следващите месеци. В другите области как ще се сменят нещата не знам, но мисля, че хората ще се поспрат малко и няма да има такова пътуване, както беше до преди 1-2 месеца, защото доста време ще държи тоя страх.

И за да не ви депресирам още, ще пусна нещо забавно по повод рисковете на работата от вкъщи smile

https://www.youtube.com/watch?v=Mh4f9AYRCZY
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: март 18, 2020, 12:13:47 »

Ох, мен ме "кефят" англичаните как са се втурнали на почивка в БГ по време на вируса.Хич не го мислят.

При нас тепърва ще стане зле.По селата се напълни с гастарбайтери и е анархия.Там където има постоянно присъствие на жандармерия е добре, но където няма, са едни сбирки, едно празнуване, идея нямам какво празнуват.Във фирмата на моя мъж отказват включване на такива клиенти и те много се сърдят, но хората гледат да си опазят персонала.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #397 -: март 18, 2020, 12:17:23 »

Здравейте!
Аз съм изненадана от моите деца! smile Първите два дни бяха странни на фона на малкото излизане навън. Може би знаете, аз постоянно ги извеждам, а и имаме парк под прозорците. Грехота да стоиш вкъщи в нормални условия.
Сега децата си намират занимания. Сутрин спим до по-късно, с малки изключения. Гледат малко детски и след закуска играят. Кокона си има нова книжка със занимавки за предучилищна възраст. Изобщо не е от лесните и иска съсредоточаване. Играе с брат си, чете, заигра се с Легото (а са й подаръци от рождения ден), танцуват, играе на ролеви игри (най-после!). Дребният поначало играе много с играчки. Сега им е хубаво, че се въртим всички вкъщи.
Да похваля майка ми! good Почти всеки ден ги взимат за по час-два и е малко разнообразие. Вчера им бях дала синци да нижат. Естествено първо ги бяха разпилели по шарения килим и майка плати клип как се дупят и събират всичко по торбички funnytooth
Свекърва, засега имаме маски, но ми е на дневен ред да помисля за многократни и да започна да шия. Четох, че е хубаво да са 4 ката плат. Имаш ли впечатления?
Книги трудно мога да седна да чета, но гледаме Досиетата Х, когато децата спят. После имаме предвидени стари български филми.
Лекарства по начало винаги вкъщи имаме от основните. Мразя да купувам нещо на безсмислено висока цена и затова не разчитам на денонощни аптеки. Вариант са ми наистина в крайни случаи.
А за продуктът на народа - тоалетната хартия, си я взимаме от приятел, който това произвежда. Ща, не ща - на чувал е tease Ние с него много сме го коментирали... Големите фирми работят на едро с дистрибутори. Средните и малките са много по-гъвкави. Обаче! Повечето производители разчитат на суровини отвън (качество, цена, доставка, коректност...). И когато имаш суровини за Х единици, си я пазиш до "последния момент". Не държиш на склад произведено голямо количество стока, а работиш съобразно поръчките. Така готовата продукция не се цапа, уврежда и не залежава по складовете, няма нужда от огромно складово помещение (защото всичко е пари за наем, поддръжка, строеж). Проблеми има постоянно в производството - къде машини ще окажат, къде ток/вода ще спрат в най-неподходящото време, къде са болнични, отпуски на работници, а ако има и текучество на хора, положението е страшно! И основен принцип е да си по-малко зависим. Сега при това масово пазаруване този ефект се засилва в пъти. Хората масово не бяха подготвени за криза. Нормално да са под стрес. Дано бързо се успокоят всички good ... доколкото изобщо е възможно...
Мен много ме дразни мисленето на възрастните - Да взема да Умра! О, квото е писано... Хубаво за себе си не мислят. Не е лошо обаче да помислят за околните.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: март 18, 2020, 13:08:15 »

Ох, мен ме "кефят" англичаните как са се втурнали на почивка в БГ по време на вируса.Хич не го мислят.

При нас тепърва ще стане зле.По селата се напълни с гастарбайтери и е анархия.Там където има постоянно присъствие на жандармерия е добре, но където няма, са едни сбирки, едно празнуване, идея нямам какво празнуват.Във фирмата на моя мъж отказват включване на такива клиенти и те много се сърдят, но хората гледат да си опазят персонала.
Съжалявам че ще го кажа, препредавам думи на непознат човек с коментар във фб. Точно за такива празнуващи по време на чума идеше реч, та репликата беше: оставете ги да се анихилират взаимно всички нееволюирали елементи....
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #399 -: март 18, 2020, 13:15:13 »

ММ беше до баба си за малко. Потресен е!!! По велоалеите било пълно с деца. По детските площадки около баба му - също. Народът не е в карантина, а в отпуск. И мисленето май си взе отпуск beating Около бабата стана модерно гето и ето резултатите. Около нас е пустош, може би защото сме по- към центъра и има контрол. Не помня Виденовата зима, но положението е почти като по време на режима на тока, но без масовите сбирки с комшии по къщите.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #400 -: март 18, 2020, 13:35:36 »

Ехоо

Днес съм малко по-добре! Хем почти не съм спала тази нощ, до 1 часа оправяхме Down under земята, че стана голяма беля в Азия, там диктаторски режими. После нещо не ми се спеше, Звяр ревна, спа при нас, рита ме в бъбреците цяла вечер... абе разкош.

Но днес станах с тази музика в главата https://www.youtube.com/watch?v=nfWlot6h_JM, отворили сме етажите, пуснала съм им музика и си танцуваме от разстояние.

Фери, работим и твоите да ги изнесем хоум, даже се оказаха супер лесни, лошо е че спряха всички полети... ще видим...

Лекарства имам бол, преди да спрят всички пътувания на една приятелка мъж и ми донесе всичко от Щатите, даже имам адвил детски бонбонки. Панадол не ползвам от години, или хексалгин или нурофен, не действа друго при Звяр.Той като един силен мъж, на 37,5 е болен Дойчин разпльокан на земята

Много фейк нюз има... Гледахте ли видеото на Бил Гейтс.... Както беше написал един колега, защо точно на това предупреждение му ударихме снууз бутона? И защо докато беше далече от нас си бяхме небрежни и business as usual...? Сутринта една лекарка на въпроса трябва ли да правим като Англия каза много просто и ясно НЕ!Китай са ни първия пример как се справяш за 4 седмици... Италия както се вижда са най-засегнати заради спецификата на населението в Ломбардия, много възрастни хора. Подобно нещо се е случило и със Сарс в Канада (тук Мангъров четох, който клони повече към английския вариант)

Хайде стига толкоз, отивам да се трудя!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: март 18, 2020, 13:45:21 »

ММ беше до баба си за малко. Потресен е!!! По велоалеите било пълно с деца. По детските площадки около баба му - също. Народът не е в карантина, а в отпуск. И мисленето май си взе отпуск beating Около бабата стана модерно гето и ето резултатите. Около нас е пустош, може би защото сме по- към центъра и има контрол. Не помня Виденовата зима, но положението е почти като по време на режима на тока, но без масовите сбирки с комшии по къщите.
Тъй де. В синхрон с теорията ми за самоунищожението на плевелите. lol
Булче, Звяр с баща си ли се пазят дома?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: март 18, 2020, 14:19:12 »

Във връзка с думите на мъжа на Вивето, исках да ви покажа как оптимистично се отварят нови начини, идеи и пазарни ниши. Пижамите така модерни доскоро за носене навън от известни мацки, сега се рекламират за дами работещи хоум офис lol
https://www.facebook.com/netaporter/photos/a.65447083089/10157320360713090/?type=3
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #403 -: март 18, 2020, 14:36:57 »

Не, с детегледачаката е Еми smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #404 -: март 18, 2020, 14:39:00 »

Аз изобщо не гледам назад. Върнах си се в овнешката зона на комфорт - днес Wink. Не ми се мисли за бъдещето в световен мащаб, свела съм периметър около нашето семейство, включително снахата. smile Щом родителите ни са преживели войната, а бабите - няколко, ще се справим после. Само да преживеем чалмавируса, както казаха в Капките.
Али, за шитите маски е най- добре да имат джоб, в който се слага допълнително парче от няколко пласта плат, или от най- плътните сухи носни кърпички, напоени със спирт. Добре е да са бели платове, да се пере и изварява без да избелява и да заприличва на парцал за прах, каквото иначе и е точното предназначение. pardon Имам сума кройки, ама са от една фейсбук шивашка група и не съм сигурна дали ще се отворят тук.
https://www.facebook.com/MaeRinDIY/videos/204031037332013/
Тази най ми харесва, обяснено е като в Монтесори обучение, бавно и подробно. Хубаво, че не разбирам езика и го пускам без звук, търпението ми е на предела и нямам нужда хем да виждам, хем да чувам.  Wink blum
Родният си е вкъщи, работи дистанционно - дава заповеди по телефона на висок глас, все едно говори директно с хора на километри разстояние. По това, което чувам, има достатъчно брашно, олио и захар, просто не може да се пакетира толкова бързо за кратки срокове.
Иначе повечето стоки са опаковани на автоматични линии, та пазаруването не крие толкова големи рискове вече. Страшен и неизбежен проблем е пипането на пари и продукти едновременно, както от продавачи, така и от купувачи.
Всичко на термична обработка после, няма как.  Сутринта ядохме теоретично хляб, сирене и домати, ама практически си беше препечен хляб със сварени домати и разлигавено бяло солено нещо nea . И с лъжица. Wink Родният си пуска и лютите чушки на микровълновата Wink.
Мамка му, ръцете ми приличат на слугински от толкова миене и триене. После ми е жал да ги мажа с крем да не се цапат и става тя една... Wink
Извадих Отнесени от вихъра, оригинала, без продължението. Почти я зная наизуст, ама ми е добър мотиватор за личностно развитие в криза и сигурно ще почна пак да я чета.
Хубав ден и дано намерим нещо, на което да се засмеем от сърце  heart
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines