Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 17:47:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месец Март 2020- Здраве и Румени бузи  (Прочетена 97899 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: март 12, 2020, 09:44:46 »

Маги и аз не спах добре. Ще гледам да полегна а дотогава да си отхвърля работата, че е доста днес.
Коя е книгата?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #256 -: март 12, 2020, 09:51:15 »

Според мен никой не остана от наборите на нашите, който не се запаси с поне малко макарони, консерви или ориз. И тях взех да ги разбирам, ако ти повтарят от телевизора как ей сега може да си следващия... ми мерси!
Киви, много благодаря за точната приказка! Направо ни делят като друга категория хора, дето само пречим на останалите sad. Младежите нехаят, ние вършим глупости, това е общото мнение на журналисти и политици. И при условие, че повечето от тях самите са над 55 nea
Ама и си го заслужаваме, де. С цялото ми уважение към Райна Кабаиванска, такива ги наговори за музикалните събития, че светът ще загине без тях. Ами във време на криза едва ли са жизненоважни, особено ако може да се предават по радио, телевизия, онлайн или на някакъв носител.  good
Да ви кажа, сериозно пипат инстанциите, не е надуване на свирката само. В един от селските магазини на бившата ми работа, на една продавачка синът се е върнал от Италия преди седмица и е в карантина. Продавачката също е спряна от работа и въпреки всичко ежедневно проверяват магазина дали се дезинфекцира и дали се следят останалите продавачи, имат ли маски, когато работят с неопаковани храни и т.н.т.
Алич, Монтесори е метод за обучение, там думата възпитание не се споменава в този смисъл. Има правила, които трябва да се спазват, но не се казва с подробности какви са, не си дават хляба за 200лв. Wink При внимателно гледане на клипчетата се вижда, че няма хаотично движение, не се блъскат и не се бутат децата. Изчакват се кой с какво ще се занимава, имат място за почивка, където тихичко могат да се усамотят и да разглеждат книжки, примерно. Има начертана една линия, по която да тичат и да скачат, излизат навън и се занимават с градината, винаги им се предлага нещо да правят /както те казват, вдъхновяват ги за нещо Wink/. Могат и да скучаят /да блеят, мързелуват/, изобщо подхожда се индивидуално към всяко едно дете, никой не ги ръчка да правят това или онова в точно определен момент всички заедно. Има план какво трябва изучават в класа, който се състои минимум от 22 души на възраст с 3 години разлика /примерно 6-9годишни/. Нещо, което трудно схващам е примерно изцяло липсващата конкурентна среда. Казва се, че дете на 6 може да чете и пише, докато друго на 9 може и да не може, не е проблем. Това на 6 декларира /по теорията/ " аз съм по- отговорен в момента, научил съм това и това, ще ти помогна и ти да станеш като мен отговорен". И големите се чувствали ангажирани в процеса, като съответно помагали на по- малките да се справят с нещо друго, без да са засрамени и да им се бие по самочувствието. Въобще, един световен мир и среда на доброта и взаимна обвързаност smile. Някъде към 15- 16 години се планира ограничаване на теоретичния материал и въвеждане на тийновете в производство, проекти и общи социални дейности, защото мозъкът им в тази възраст не бил склонен да помни големи масиви информация, бил насочен към опознаване на междличностни връзки и създаване на общности.
В общи линии, периодът 3-6 е за интензивно учене и сформира 90% от интелекта, 6- 9 е за абстрактно усвояване на "намиращото се в съзнанието", 9- 12 изучаване на големи масиви, след това идват физически и психически промени на които основно се обръща внимание и се оказва подкрепа, после разни социални адаптации и задълбочаване в по- тесни области на познанието. Тук вече нещата избиват малко повече на философия и дори на "ми ту" схващания ;. Аз съм в началото, все още на общи приказки, та по- късно конкретни неща.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: март 12, 2020, 10:00:14 »

Киви, много е готина и цветна, но и в моя стил не е.

Еми, аз чета Пратчет в момента.Имам нужда от нещо леко и неангажиращо и весело smile

Свекърва, чак аз взех да се шашкам за майка, татко и т.н. Е в събота ще хукнат по Кауфланд и Била да пазаруват на бабето и аз ще се изприщя от нерви дали няма да се заразят.Далеч съм от мисълта, че в Плевен няма други заразени.Тук медицинския е насочен предимно към чуждестранни студенти и имаме от целия свят включително и Италия.
Замислих се тия дни, ами в Индия как ще се справят с хигиената?И ако стъпи там каква ли ще е смъртността?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: март 12, 2020, 10:43:58 »

Наистина ме шокира - биха ли тръгнали в кауфланд точно? girl_impossible
В Индия нямаше ли случаи вече?
Свекс, дано наистина спазват карантината - синът на продавачката и другите околни.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: март 12, 2020, 11:52:05 »

Еми, без да им мигне окото.Аз ти казвам, че след определена възраст изключват някак.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: март 12, 2020, 12:11:06 »

Еми, без да им мигне окото.Аз ти казвам, че след определена възраст изключват някак.
Те хубаво  изключват, ама на нашата глава ...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: март 12, 2020, 12:13:24 »

Има голяма разлика мебду баща ми и майка ми де.Майка не иска да ходи в Кауфланд или където и да е, може и от кварталния магазин и то като няма хора.Баща ми... трябва да пазарува на майка си, която иска нещо си точно от Кауфланд и той не мисли, изпълнява.Почти всяка седмица има разправии на тази тема и той пак си прави каквото е решил.Не че бабето ще се гътне ако се вземе нещо от кварталния магазин, ама....Аз се отказах да говоря, смисъл няма само се натоварвам.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: март 12, 2020, 12:28:28 »

Има голяма разлика мебду баща ми и майка ми де.Майка не иска да ходи в Кауфланд или където и да е, може и от кварталния магазин и то като няма хора.Баща ми... трябва да пазарува на майка си, която иска нещо си точно от Кауфланд и той не мисли, изпълнява.Почти всяка седмица има разправии на тази тема и той пак си прави каквото е решил.Не че бабето ще се гътне ако се вземе нещо от кварталния магазин, ама....Аз се отказах да говоря, смисъл няма само се натоварвам.

При нас положението е същото. Майка вече е осъзната и избягва. Баща ми май днес е сдал четата и той и не ще да пазарува като преди. Но при родителитв на мъжа ми е трагика. Обикаля се за всяка промоцийка навсякъде. После се обяснява че и да умрат, тамън ще ги наследим и ще се оттървем. Явно го смятат за хумор... angry
А Бабето ви е супер мега нагло, ама не е луд този дето яде баницата.. горката ти майка- сигурно цял живот е стискала зъби да гледа как тича по бабето баща ти...
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #263 -: март 12, 2020, 12:28:46 »

Привет, лейдис  Sunshine Sunshine Sunshine

Положението ще става все по-тъжно. Вече имам позната болна от короновирус, която е под домашна карантина в Италия. Вчера се чухме по работа и тя ни информира. Общо взето при младите хора протича по-леко като стандартна настинка. За себе си съм убедена, че под една или друга форма ще се срещнем с това чудо. Аз също доста ги мисля Африка и Индия, дано ДНК-то им е по-устойчиво на този вирус.

Мислих си да си правя ли труда да пиша по-долното, ама реших да си го направя girl_wink

За N-ти път казвам моята истина е само моя и не очаквам някой да я приеме за своя. Това е просто мнение, едно от 20-те, което се споделя тук. И както казва Маги само си говорим.

Виви, пиша във форума вече четири пълни години, май почнах петата. Ако вникнеш повече в стила ми на писане, ще разбереш, че когато искам да кажа нещо конкретно на някой го правя. Обръщам се директно, казвам име, цитирам го и т.н.  girl_wink Знам, че липсата на жив контакт понякога води до подвеждане в разбирането, та в този случай ще го отдам на това.

Мери ми, не знам какво си ми се фуросала, отдавна не се беше случвало ... това което написах нито беше за теб, още по-малко за Еми, която ужасно харесвам и уважавам.

Как реши, че съм се фуросала pardon Предполагам това е фрустрирала? Все си мисля, че аз най-добре разбирам емоциите си и вътрешните си състояния, ама щом казваш pardon

В България покрай тия пластмасови кукли с еднакви джуки и носове, хората нещо са загубили престава за естествена хубост.

Това, че съм изказала мнение, което е различно от споделеното от теб, не означава ни най-малко, че съм го приела, че е писано за мен или за Еми. Идеята на споделяне на мнения под формата на дебат по даден въпрос е: някой споделя мнение (теза) по въпроса, друг споделя своята, която може да се припокрива, да се разминава или да е кардинално различна. Това не означава, че вторият казва нещо лично срещу първия. Просто изразява позицията си по темата. В конкретния случай написах какво мисля, защото и аз съм част от тези в България, но мисленето ми е не е, като това на колежката ти от София. В същото ми мнение пиша и други неща, които не са обсъждани от теб. Това е събирателно мнение, породено от темата за поддръжката и гените. girl_wink

...и да не отделяш часове за суета...

Може ли да споделиш кои точно жени визираш, които могат да отделят това време. Защото жена, която не работи с външния си вид (публични личности, модели, лица от корици и екрана), надали има физическото време да отделя от този така ценен ресурс, ако не е важно за нея. И сега като прочитам пак този пост и тъй като не те познавам, не знам какъв смисъл влагаш, а аз се опитвам всеки път да разбера мнението на другия от неговата призма, не от своята, не те разбирам какво визириш под "суета". Ако го вържа с контекстта на разговора, който водихме, а именно какво разбираме под това една жена да се поддържа, да разбирам ли, че за теб това е суета pardon

Малко по-спокойно само.

Виви, и тъй като наистина не те познавам на живо, а само виртуално, тук пак не знам точно с какъв тон и контекст го казваш това. Та ще го тулкувам отстрани погледнато.  girl_wink Имам една любима фраза, която обичайно връщам на всеки, който отправя призиви за спокойствие lol съжалявам но няма да ти я спестя lol "Който призовава за спокойствие, сам има нужда от него."  girl_wink А отсрани погледнато това изглежда като размахване на виртуален пръст lol Жалко, че не се познаваме, щяхме да се смееем на това, което бих ти казала за размахания пръст lol lol lol И не е нецензурно, но просто съм убедена, че този базик се разбира само при жив коментар girl_wink
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #264 -: март 12, 2020, 12:29:09 »

Мери, абсолютно не подкрепям мнението ти. Да, можеш и челни стойки да правиш да си хидратираш кожата, но всичко е до ген и кг. Аз примерно ползвам един крем Q10 на Eucerin,кожата ми е перфектна, не пия почти вода, нямам бръчки (една само де еее). Имам приятелка която е по-малка с 1г от мен, миии всяка седмица е на какви ли не процедури, мазила, хайфута, ботокс слага, ми сбръчкосана е цялата.

Булче, абсолютно се радвам, че не подкрепяш мнението ми yahoo Единомислието се изискваше в едни други времена, които отдавна минаха. Мисля в Северна Корея още се поущрява. lol Свят голям, хора шарени, прекрасно е да имаме различни мнения, все пак те са пореодени от житието и битието на изказващия ги.
Обачееее... Обикновено ти си от хората, които четата и не просто пускат разни коментари ей така за контрапункта. Да речем, че този път си го изпуснала. Ама ти прочете ли 33 коментара по-нагоре какво съм писала?

Киви каза:
Булче, ама те двете са на една възраст почти. Разлика има, но на който каквито гени са му се случили. И аз я харесвам Кейт, издръжлива е, пасна във фирмата.

И аз й върнах, че съм съгласна, че е до гени, но и поддръжката помага на същите тези гени.
Съгласна, че до някъде е до гени, но и поддръжката много помага.

Та не знам дали разбра, ама ти си аболютно не съгласна със собственото си мнение, честито  Bravo Bravo Bravo Защото аз съм съгласна, че е до гени, ама не си го видяла lol lol lol Да речем, че в бързината да дадеш контрапункт, не си го видяла girl_wink

Това, което следва да напиша касае вече всички дами, защото горното си е адресирано конкретно girl_wink

Защо всеки път, когато се стигне до обсъждане на тема с пускане на различни мнения, все ще се намери някой да вземе нещо от контекста. Това нещо да натисне накакво бутонче в него и после да се говори за нападки, обиди, подмятания и т.н. Толкова ли е трудно да се разбере, че нищо не е лично. И О, изненада! Никой не е център на вселената. Тук не се трупат бонус точки и бонус рейтинг за по-по-най-правилно мнение. Или поне аз не виждам отсрани на никовете такива рейтинги. Не е ли идеята да си споделим мислите, които идват от жити и битие на грешния Софроний pardon И какво лошо има да мислим различно един от друг pardon Понякога може да има съвпадения, по някога не, по някога може да са диаметрални. Никой не карам да ме чете, но ми прави впечатление, че тези които наистина искат да вникнат в написаното, а не просто да пуснат нещо покрай очите, разбират за какво се говори. Може да са съгласни или пък не, или частично, но водят дебат. Само че винаги се появява и някой разсърден накрая pardon Наистина не виждам смисъл. И пак казвам не визирам никой конкретно, защото в различните ситуации всеки се е намирал от едната или другата ситуация, дори аз съм била и в двете. Ама го преодоляваш. Та "Get over it."

В Света се случват все по-лоши неща и човешкият живот е крехък, чуплив и шанс. Аз лично мисля да оползотворявам шанса и да прескачам нещата, които описах по-горе.

Хубав ден на всички и повече усмивки, развалете деня на някой кривак lol lol lol

ПС: Забравих да добавя, за две години толкова израстнах емоционално покрай всичко в работата, ве Спокойна и Хладнокръвна са второто и третото ми име lol До степен, че пнякога съм безчувствена в положителния смисъл girl_wink
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #265 -: март 12, 2020, 12:38:36 »

Мери, честно не съм видяла за гените, но това което поета при мен разбра е че изкарахте Кейт неподдържана, застарена лелка, аз визирах нея само, и започнахте да се изтъквате с процедурите и мазилата, а ако всички се зумнем сме в пъти по-зле от нейната кожа сигурно.

Както и да е, чета ви под диагонал, че света е взел да изперква и отивам да взема една пица, че нищо наоколо не работи, затвориха, ходим като зомбита...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: март 12, 2020, 12:44:41 »

Със сигурност сме в пъти по зле от кейт но пък мен работата ми е с клиенти, не съм принцеса като длъжност. Това беше поне моята идея smile . Всеки би тр да се поддържа на и според длъжността и функциите които заема в обществото. И според финансите си. Затова Али най добре го каза- тя изглежда все едно всичко сама си прави. Примерно като мен. lol С дете, работа и мрънкачи N на брой в работен план.
ако бяхме на нейно  място, Бихме правили друго. Това поне аз визирах като критика. А не че сме първи убавици.
ПС по същата логика, въпреки че не харесвам коврата М, тя е пример за това как изглежда лице на принцеса.
« Последна редакция: март 12, 2020, 12:46:15 от emmmmmy » Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #267 -: март 12, 2020, 13:09:48 »

Мегънчето е и друга раса ... там по-малко ги хващат годините, англичанките рано, рано се стафидосват.

Булче, шегуваш ли се? sad Звучи ужасно ... братовчетка ми каза, че стола им на работа затваря и ще им носят сандвичи ... не разбирам смисъла, за да не се събират в стола ли? Нали пак по стаите са заедно, ползват общи тоалетни, асансьори, като са толкова притеснени да ги пуснат да работят от вкъщи и така.

За мен тези изолации и мерки, ако не са в комбинация със затваряне на границите, няма да стане. Не може да има по 5 полета на ден от Италия само с пътниците, които кой знае какво разнасят ... Има ли дискусии за това, че не съм чела нищо за България? Иначе в Америка Тръмпчо ще забранява полети от над 20 европейски държави ... а те хората пак ще намерят начин, ще дойдат до Англия и после пак ще си летят до Америка ...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: март 12, 2020, 13:15:24 »

Това на тръмп е пълна простотия . Трябваше ако прави нещо, да включи и UK
Тук всеки си влиза и излиза - наскоро няква излъгала учителка и пуснала две деца директно на училище-  били в италия на почивчица. Детето казало истината но било цял ден на училище. После ги прибрали за карантина. За такива трябва съд и глоби.
Крият се и случаи в Русе, така се носи слух от познати...
Въобще скоро въпреки че искат да опазят икономиката, ще сме затворени заради такива хора като тая майка
А циганските квартали пълни с гастербайтъри? Кой ше ги опази?
Днес имаше коментар в фб в страницата на WHO. Франсетата криели яко случаи, не им давали тестове, пускали ги със симптоми на работа , за да не си развалят туризма...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #269 -: март 12, 2020, 13:23:10 »

Здравейте! smile
Аз Кейт никога не съм я харесвала, ама мое си мнение pardon В същото време я защитавах, че излезе след раждането добре изглеждаща. Ами всяка жена го заслужава, ако ще следващите 20 дни да е в кърма, с торбички под очите и с раздърпан анцуг. И след като се изисква по презумпция да изглежда добре на такава позиция - ами нека си ходи с токчетата и още неприбрания корем. Едно е сигурно - и те са хора, и те имат кофти дни.
Свекърва, институциите хубаво следят работодателят, ама дали следят тази продавачка? Интересно ми е при нас как точно се пази карантина. Разсъждавам на глас. Под карантина са и хора с варицела. От две места чух миналата седмица възмутени коментари за деца с варицела по детските площадки... В детските кухни би трябвало да ходят с бонета и би трябвало в такъв момент да са с ръкавици. Да, обаче не е точно така. В магазините гледам продавачки с ръкавици. Малко ми е като чистенето на снега зимата - за частните фирми важи, за общинските тротоари по друг стандарт pardon
За Монтесори ще го прочета по-внимателно, че ми е интересно.
Виви, много точно казано за границите и полетите good

Днес тук е толкова прекрасно!  heart Дано носи хубаво настроение!
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines