Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 12:40:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месец Март 2020- Здраве и Румени бузи  (Прочетена 97412 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: март 11, 2020, 11:24:29 »

Аз бях като Пандето до към 35-тата си година, а и работата ми не налагаше да изглеждам супер.Кожата ми е гладка, не е прекрасна, но не е набръчкана и сега.Това си е ген.Но след това взех да се мацотя леко.Изравнявам тена, слагам спирала и оправям вежди.Ноктите ако нямат лак телесен, гледам да са малки и добре оформени.Сеа и с новата работа само гледам каква подходяща рокля да си купя и как да се направя да изглеждам хем добре, хем респектиращо.

Свекърва, народа се наплаши и се изолира сам.Това може би е добре от една страна, дано се спре разпространението, макар пика тепърва да предстои.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: март 11, 2020, 11:31:42 »

При добра изолация, здравната ни система ще може някак да поеме болните. Инак ще ядем дървото.
Нищо няма да ни стане и без кина, път и барове. Радвам се че хората при вас са се съсетили, Маги.
Мен лично най ме дразни майка ми днес по темата- продължава да звъни на приятелки за домашна психотерапия, вместо да си зареди каквито лекарства пие принципно. Мислене- нула, ефективност нула,превенция нула. Държи се като петгодишно дете..
« Последна редакция: март 11, 2020, 11:36:00 от emmmmmy » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: март 11, 2020, 13:22:22 »

Те май всички възрастни започват така да се държат.Моята майка излиза на вън с дребната, но в квартала и без вирус през работно време няма пиле да прехвръкне.Не знам какще пазаруват само събота и неделя с татко.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: март 11, 2020, 13:36:55 »

Те май всички възрастни започват така да се държат.Моята майка излиза на вън с дребната, но в квартала и без вирус през работно време няма пиле да прехвръкне.Не знам какще пазаруват само събота и неделя с татко.
Тук им казах да пазаруват с ebag
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #244 -: март 11, 2020, 13:42:07 »

 Привет!

 На мен пък не ми прави впечатление да е тихо. Нормално си е в квартала. Аз изкарах детето до кухнята и обратно да се умори и да заспи, че 2 дена под домашен арест на всички идват много. Майка ходи до магазина каза само, че тоалетната хартия е на свършване. Нямаме ходения по места със струпвания. ММ е зареден с дезинфектанти. По-напукани от сега са ни били ръцете само при влизане в Неонатологията и първите дни след изписването на Жана. Тогава беше голям ужас, че ако не сме се измили правилно и я пипнем едва ли не ще се свърши. Пак казвам не подценявам ситуацията, но и прекаленото мислене убива преди да си се заразил, а аз съм предразположена към, та гледам да съм по-лежерна.huhhuh.gif

 За подръжка не мога в момента да си позволя нищо на външен вид повече от фризьор, карам го на гени, пък дано издържат до по-добри времена. Обичам гримове, накупила съм си хубави, не всеки път ми се получава толкова неутрално колкото бих искала. Харесва ми сияйна кожа и лек руж, ама ружът все ми е прекален на моето лице. Wink  Ноктите скоро казах, че ми се съсипаха от гелове, та сега са е обикновено розов-перлено-неутрален цвят.

 Кейт и Мегън за мен са типично представяне на разликите да се вземеш с първата си голяма любов и да се омъжиш на по-зрели години. Едната е доформирала характера си в зависимост и от половинката си, защото все още е била в години, в които ремоделиране и донапасване е възможно да се случи.От същата националност е и знае как стоят нещата, ясно е било от ден 1 какво се очаква от нея. Другата връхлетя с целия си опит да бъде шията на семейството и да върти главата. Заяви си какво харесва, какво не, опита да завихри и бабето, ама не позна, тя такива машинации отдавна е преодолявала. Въпреки че в нормални обстоятелства бих подкрепила типажът Маркъл, няма лошо да влезеш във връзка със заявени критерии и очаквания, повече симпатизирам на Кейт. Излъчва класа и свой почерк в наложената роля. Малоумната усмивка с последната ситуация е крайно нелепа и не говори въобще добре за артистични заложби на холивудската актриса, не можа да отиграе достатъчно убедително класа.  good
 Хайде хубав ден от мен!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #245 -: март 11, 2020, 14:35:31 »

За Лом ми е толкова логично, че не мога да ви опиша! Северозападът е цирей на икономиката от години. И не да ми се оправдават с липса на работа. Там се кара по инерция от години. diablo
Имах съквартирантка за кратко точно от Лом. Майка й от години в Италия. Чистачка ли беше, гледачка на стари хора ли - не помня. Баща й по строителството на черно. Беше се хванал да избута зимата към някакъв цирк и пътуваше до Германия по това време. Приятелката на тази ми съквартирантка беше толкова очукана, ама ходеше с ноктопластика за 50 лв. И двете бяха деца на социално слаби и влизаха с предимство на общежитие.
Из онзи вилает поне легализираха земеделски производители и животновъди. Другите - с поне по един роднина по Гърция, Италия, Испания и прочие. Видин - покрай легалния местен бизнес в пъти повече вървеше нелегалния. Пак пример с познати. ММ нали 4 години беше през седмица в този район се е нагледал. Там данъци се плащат в краен случай, пари от чужбина се харчат с широки пръсти и вечно се мрънка как няма работа, а повечето безработни даже не са регистрирани като такива.

Терапиите за кожата стават все по-достъпни и професионални. И стига да имам време и възможност ходя с удоволствие. Сигурно съм казвала - когато отидох в София косата ми усети разликата, защото не беше свикнала на хубава вода. В същото време обаче след седмица престой без прибиране, кожата ми беше затлачена. Не че тук е чисто и прекрасно, но беше по-малко мръсно.

Малките таласъми ми взимат здравето. Излизаме умерено, но на тях им е малко. Поне днес времето е хубаво и успяхме повече да се разходим.
Имах план да водя Кокона на кино в събота, ама отпадна. Другата седмица сме на рожден ден. Трябва да мисля подарък, ама е кофти, като не познавам добре детето.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: март 11, 2020, 14:53:10 »

Здрасти!
Ние с дребния ще си откараме тези дни у нас, че той пипна нещо и естествено аз го последвах. При нас из квартала е пълно с учениците, които са грипна. Всичко ми се струва както обикновено.
Онзи ден като ходихме до личния на Ники и се заговорихме за короната, той смята че като мине пика на грипа изведнъж рязко че скочат заболелите от корона. Разказа как преди 2 години тъста му я прекарал и едва го спасили, за няколко часа от нормално състояние единия дроб отказал, 2 антибиотика и нищо, после оше 3 венозни и реално само кислород помагал.
Кейт на мен ми се вижда нормално изглеждаща, просто кофти ден. Меган не мисля, че е искала да прикрива усмивката си и целенасочено си злорадства. Ама все си мисля, че няма да им трае дълго идилийкята със Хари.
Аз освен спирала и молив друго не слагам. Сега си взех червила и чат-пат ги ползвам. Сенки и очна ли ия само за по-специални излизания, а фон дьо тен изобшо нямам. Преди ходех с мн дълги нокти, сега ми пречат и съм си с къси и обикновено в по-убити цветове, ама аз кич не харесвам.
На мен ми е малко криво, че мачовете се играят без публика, просто много се усеща като ги няма феновете и влияе на отборите и представянето им. Ние с колеги щяхме да ходим на България - Унгария, ама ще пропуснем явно.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: март 11, 2020, 15:12:39 »

Аличка, като знаеш колко хора сме от "онзи вилает", можеше да се изкажеш малко по-възпитано.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #248 -: март 11, 2020, 15:25:09 »

Панде, факт, че повечето интелигентни образовани млади хора не живеят по родните си места, защото работят, осигуряват се, а не чакат да се оправи всичко от самосебе си. И горното съм го коментирала много пъти с две колежки от Враца и от Видин.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: март 11, 2020, 15:40:41 »

Здравейте!

Днес най-после малко слънце в София, напук на всички лоши новини за вируса. Мисля да си направя една разходка, че няколко дни само вкъщи и вече ми е хванал съклет.

По повод превенцията - милото работи в голяма фирма, в случая има как да се работи от вкъщи, поне неговият екип, но отгоеорът от началствто е - ще предприемем такава стъпка само в краен случай. А през това време, командировките за и от чужбина си продължават.

За поддържанетона външния вид (който най-често е отражение и на вътрешното състояние), аз съм на мението на Мери, човек трябва да полага грижа за себе си. Но мисля, че всички тук го правим малко или много. Лошият пример са "лелки" на 20+ години, които по една или друга причина се решили, че не е важно да си обръщат внимание. И не е казано да се гримираш (аз, например, не го правя, само спирала и гланц), а елементарно да поддържаш тонуса си - това са спорт, добро хранене, чистии  спретнати дрехи, здрава коса.

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: март 11, 2020, 16:11:14 »

Аличка, това го има в цялата страна, не е някакъв патент на северзапада.Отделно тия дето работят по чужбина си идватя лятото и по Коледа.Така по никое време е по-скоро за нещо непредвидено.А работа в района няма, това е факт.Ако има е нископлатена.

Ето аз живея в родното си място сред сумата му и народ, които чака на някой да му прати пари.Трудно е и нископлатено в сравнение с всеки по-голям град.Това е истината.А за градче като Лом не ми се мисли.Та ние нямаме късмета на Пловдив, Варна и Бургас.Дори Русе регресира последните години и средните заплати там падат.Няма инвестиции, няма конкуренция на пазара на труда.Просто липсата на инфраструктура затри северна България.И не мога да приема, че не е целенаочено!
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #251 -: март 11, 2020, 18:17:35 »

Прочетох отгоре отгоре ама влизам да почерпя виртуално, днес се роди бебе Марин, на кумата ми, много съм щастлива  heart



Аз също не виждам нищо толкова лошо в Кейт. Ако аз изглеждам така след 10 години бих била доволна. меган винаги ми е била изкуствена и всичките ѝ снимки са доста неуспешни, особено тази с ерго бейбито...
И аз съм ЗА подръжката. Мойта кожа е смотана и от анти акне кремове, май ще минавам директно на анти ейдж lol Та не разчитам много на гени. Не винаги съм редовна, но това, което правя за себе си са: 15-20 мин дневно упражнения, веднуж месечно масаж на гръб, гледам да си мия лицето с гел всяка вечер и слагам кремове задължително, ноктите май ми покмните драмата с гела, сега са без нищо, но винаги ги държа максимално къси с или без лак. Фризьор не посещавам всеки месец и не правя нищо специално за косата си, от време на време си правя маски на лицето като се сетя. Засега мисля (надявам се) това е достатъчно. Бих ходила и аз на някакви процедури, мисля като начало да започна да ходя на масаж и на лице. Не съм много по гримовете, като ходя на работа или имам излизане слагам фдт или бб крем, спирала и руж, червила обичам и почти винаги съм с червило. Нямам бръчки, само тук таме бял косъм, ама все пак скоро чукнах 30. Иначе в момента съм 90% от времето без грим, но на работа почти не ходя без щото както казах кожата ми не е много чиста по принцип.
Али, аз нямам чак такива крайни впечатления от северозапада, а съм там доста редовно.
Мойта баба едната яко е спекла с тая корона...излязла от ритъм и полежа малко в болницата, че много се била притеснила  angry Другата седмица ѝ предстои операция на пердето, дано не я отложат...
След два дни вкъщи днес правихме дълга разходка и на двамата им се отрази супер  good
И мойта мама ме подразни днес, пуснали я по-рано от работа и ми звъни да ми се похвали. Викам ми айде ела насам (мислех да се измъкнем някъде с ММ). Ооооо не, ще ходя до Кауфланд да си купя консерви и ориз lol
Айде стига толкова размисли, целувкен  give_rose
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #252 -: март 11, 2020, 18:52:37 »

Фери, свеж полъх си ми smile Честит да е малчо, ражда се в интересни времена!
Сериозно обмислям пак да си заключа фейсбука и да не влизам докато не приключи тая истерия... то даже да не искаш да се притесняваш, само за това се говори. Според мен никой не остана от наборите на нашите, който не се запаси с поне малко макарони, консерви или ориз. И тях взех да ги разбирам, ако ти повтарят от телевизора как ей сега може да си следващия... ми мерси!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: март 12, 2020, 06:50:49 »

Добрютро, как сте?Мен тия дни все в 5,30 ме будят и после няма сън  nea Дано поне през деня дремна.

Киви, ужасни са хората, какви ли не глупости се изписаха за вируса в тоя ФБ.

Фери, да е жив и здрав малчо!

Аз днес ще имам главна цел да си легна по някое време.Вчера свърших проекта, в събота ще се разходя да разпечатам само и това е.Имам книга, почнах я, но мисля да я спра за да спя smile
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #254 -: март 12, 2020, 09:36:27 »

Привет! Надявам се обстановката да се нормализира скоро, ние като семейство решихме да ограничим пътуванията за момента, работата ни го позволява, работим от вкъщи. Особени запаси с храна не сме направили, но ние по принцип пазаруваме за малко напред.

Пролетно ми е вече, много ме радва, макар че никога не бих я носила smile Не е в мой стил.



« Последна редакция: март 12, 2020, 09:44:18 от Kiwi » Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines