Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 14:50:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месец Март 2020- Здраве и Румени бузи  (Прочетена 98508 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: март 09, 2020, 09:49:41 »

Привет дами и честит празник дами!Да сте много обичани, ценени и целеустремени!

Привет от центъра на короната  blum Тук настроението се мята между двете крайности.Народ ошашкан колкото искаш, от друга страна и непукисти колкото искаш.До магазина не съм ходила, храна имаме, но си представям какво е.

Киви, дано ти се е счуло!

Хубава седмица!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: март 09, 2020, 09:51:18 »

Здравейте!

При нас е хубаво времето, около 10 градуса е по обед и има слънце.

Днес мама има рожден ден, черпя виртуално за нейно здраве. Тя много обича кактуси smile

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: март 09, 2020, 09:59:00 »

Здравейте!

При нас е хубаво времето, около 10 градуса е по обед и има слънце.

Днес мама има рожден ден, черпя виртуално за нейно здраве. Тя много обича кактуси smile

[
Разкошни са и аз обичам. Панди вие с майка ти често ли се чувате?
Маги, точно от вчера мисля за теб....
Споделяй новости.
« Последна редакция: март 09, 2020, 10:00:42 от emmmmmy » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: март 09, 2020, 10:11:10 »

Новости няма, народа е прост.В МОЛа беше пълно с тийнове и семейства с малки деца.Аз отидох да си взема очилата, че ми се обадиха, че са готови, иначе нямаше да стигна до там.Довечера ще разбера как е по магазините, че моя мъж предполагам ще мине през някой за хляб и мляко.
В една група за пазаруване от Турция са подивяли да поръчват дезинфиктанти, тук по аптеките няма нито спирт, нито нищо.Лекарствата вече са кът, което е ужасно тъпо.Има хора с хронични заболявания и им трябват определени видове.Вит. Д е изкупен идея нямам защо.

Панде, да е жива и здрава майка ти и много да ви радва.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: март 09, 2020, 10:17:50 »

Вит Д е изкупен заради вероятната карантина по домовете която ще ви наложат. За да компенсира липсата на слънце...
Препоръчвам ти да си поръчаш онлайн от софийски аптеки каквото ти трябва.
Имам приятели с магазин в парадайз. Казаха че е пълно с народ. Простотия до шия..
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: март 09, 2020, 10:36:38 »

Аз вит. Д имам по принцип.Аз пия, за децата съм взела.Истината е че хората идея нямат защо се изписва вит. Д а и с това седене в къщи и по МОЛове, надали си набавят необходимия вит. Д ама не пият на капки, а сега са чули, че се купува и юруш на маслините. Лошото е, че Б12 е свършило, а моя е на привършване и ще поръчвам он лайн.Добре, че овреме взех АМ за едната госпожица и памперси.Просто ми свършиха и взех повече, аз обичам да имам да не пазарувам постоянно.
Това с карантината по домовете искам да го видя.Все не ми се вярва, че тук може да се случи.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #156 -: март 09, 2020, 10:41:37 »

 Привет! Живи и здрави, силни и обичани майки и жени!

 Времето е тотален ужас и то откачи заедно с народа. Март месец винаги ми е катаклизъм в личен план и от няколко години винаги е така. Дори и да е била мека зимата, ще завали сняг през март, ще пекне слънце, после дъжд. Баба Марта верно е люта жена.  good

 Ще ме прощавате, ама пак ми е преувеличена тая истерия и вече имам чувството, че се изтерясва, заради силните усещания. Заради едва ли не емоционалния заряд да си част от извънредни събития, какъвто е по митинги. Понеже хората от днешното общество рядко се измъкват извън малката си група познати и са част от нещо необичайно направо наблюдавам в някои познати едва ли не екзалтация в цялата ситуация.  Тоя вирус ще каже човек, че е СПИН мутирал да се предава по въздушен път, то е страх, то е чудо, тоест заразен=смърт. Никой не се пита какви механизми се дърпат отвъд, защо Китай, защо сега, какъв е процентът заболели, какъв оздравели, хвърлят се само данни толкова умрели и това е... Турция руши границата на Гърция, за да улесни мигранти, ние се бием за витамини и маски... Може да съм крайна или крайно тъпа (което не го отхвърлям като възможност) ама наистина не разбирам... Хронично болните и по-застрашените да пазят строга карантина, но какво другите и по терасите ли да не излизат... вече навлизаме в някакъв сюжет на голяма антиутопия. Това ми е мнението, нито искам да засягам някого, нито неглижирам обстановката, но и манипулацията на масите ми се струва голяма.  huhhuh.gif

 Хайде хубав ден, пък дано Марта си прибере вихрите и бурите, че уж казват, че със затоплянето и болестите ще се кротнат.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: март 09, 2020, 10:50:29 »

Еми, с майка ми си звъним всеки ден, но много рядко успяваме да се чуем.

И аз се чудех за вит Д, защо го споменават.
И за дезинфектантите се чудя. Те и тук са изчезнали аптеките правят. В сряда бях в аптеката и видях, ама не съм взимала. Те трябват за болниците. Аз в събота ходих на немски, не видях някой да ползва дезинфектант като слиза от метрото например. Аз като отидох там, минах и си измих ръцете със сапун. Други си оставиха нещата, извадиха си учебници и след това си мазаха ръцете с дезинфектант. То вярно е че не излизам много, ама сигурно има доста купени, които си седят в някой шкаф.
ММ като ходи в Индия, му бях купила 3 и си ги върна.

Адиктед, споделям ти мнението. Сигурна съм, че по всякакви групи и форуми има хора, които споделят измислици, само заради вниманието, което ще получат. И има много хора, които вярват на такива писаници и става голяма паника.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: март 09, 2020, 11:22:06 »

Венеция е абс празна. Имаше клипове вчера. Едва ли го правят за привличане на вниманието. Няма една лодка, една гондола. Губят маса пари и не биха го допуснали ако е толко невинно.
А за моловете Маги, права си- молците тр пият вит Д нонстоп.

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #159 -: март 09, 2020, 11:36:40 »

Привет!
В една от препоръките за превенция на грип имаше писано да се приема вит. Д, цинк и витамин С, за всиúи видове грип, та затова ги няма тези неща.
В Пловдив, понеже непрекъснато има пътуващи до Одрин, съществуват 5-6 легални и стотици нелегални разпространители на лекарства. Най- модерната стока, препоръчвана от медицински сестри /щото те явно най- много пътуват/ са едни одеколони, с които се мажат като припаднат по турските филми. Викат им "Колоня", уж били с 80 градусов сприрт. Ама и тук станали дефицитни, купували с кашони... Преди две седмици един момък ми предлагаше тайно пред Кауфланд, ама кой да знае, хем и цената беше добра Wink
Да, паниката е както се очакваше - няма и тоалетна хартия. Кухненската, като по- скъпа, все още я има тук- там.
Ядосвам се на простите журналисти- изтипосали снимки на пловдивчани по Главната и отдолу коментар "няма хора с маски, не им пука". Бе, аланхолу, откъде маски? Нали първо няма, второ- ако има са за болни, трето - агитират да ги пазим за медицинския персонал и т.н.т.
Хаха, на един репортаж по новините пък Главният яко се изкашля в дланта си и после пипна микрофона и масата, ми не пускайте точно това, има сума камери освен тази blush nea.
Видях на клип бебето Георг. Прилича повече на нашенче, че е с тъмна коса, тъмна кожа и реве с дебел глас, не е от кротките засега. Амели каза, че не искала точно такова бебе, но не ги сменяли. Иначе само ядяло и спяло, нищо интересно. Wink
Самата Амели е полово осъзната, не иска да носи сини дрехи Wink. Тя е с много красиви сини очи и това е нейният цвят, ама не. Яд ме е, че и изплетох синя дебела жилетка, с подплата, тъкмо за пролетта, но явно няма да я носи. На всичкото отгоре е видимо за момиче, с цветя и А линия, та и за момъка след време не става.
Тук сме на дъжд, нека вали, да се радват в Перник.
Хубав ден на всички!
Има един млад български учен, Наука и критично мислене, под това име се явява във Фейсбук. Той беше публикувал интересен материал /винаги посочва източниците си/, че една от причините за карантина е да се изглади и удължи пиковия момент, за да се запази отчасти здравната система. Колкото хора ще се разболеят, ще се разболеят, въпросът е да не са всички едновременно. Много съм съгласна с него.
Аз пък, като представител на по- рисков контингент, направо си се страхувам от Короната. И за децата се притеснявам, особено за НИ2, че ходи на работа с влак и е сам.  nea  Имах добро мнение за нидерландската здравна система, но като чета, че никъде няма карантини, университети, училища и градини работят, не зная... crazy
П.П. Панди, да е жива и здрава като кактус майка ти! heart
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: март 09, 2020, 11:48:07 »

Ами то затуй при китайците взе да намалява, защото всички ходят с маски или са под карантина. Не им рАзбирам тръбенето да не се ползват маски от здравите, ама нейсе- няма да споря. От гледна точка на изчерпването им- ок така е разбираемо.
Тук т хартия все още има. Сега почнаха да купуват ръкавици. От целата работа както винаги Фармацията ще спечели. Някой ден тихичко ще насоча син ми натам lol
Съгласна съм с Бг учения. Логично е като не са всички навън, да намалее зорът.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: март 09, 2020, 12:08:28 »

Еми, за маските - ако не ги сменяш през час- два май минава през тях, а и през лигавицата на очите минавал. Ако излизаш за малко да носиш и да сменяш за самото излизане. Но ако си цял ден да работа, това са доста маски. И е важно да има за болниците. Тук с маска видях един доста възрастен човек на гарата, иначе не носят наистина.

За измислените истории - в една от мамешките ми групи една майка Англия доста се е панирала и само поставя скрийншотс от разни групи и Бг мама. На такива истории не вярвам особено.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: март 09, 2020, 12:15:22 »

Минава през маските да. Но е по добре със отколкот без. Поне от редовия грип ще се спре епидемияга дет се вика. Китайците отдавна са и с очила.
А не, аз не говоря за таквиз групи. Ами групи за болестта, или докторски или сборни по страни и райони и всеки поства от родното си място.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: март 09, 2020, 12:42:58 »

Целия проблем за мен е, че в Европа населението е застаряващо и е в рисковата група.И ако се разболее много народ здравната ни система ще се срине и не само нашата.

Иначе Адиктет е права.Мен много повече ме е страх от могрантската криза.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: март 09, 2020, 12:46:50 »

Гърците не са като нас- ще "отрегулират" бежанците по втория начин ако се наложи...
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines