Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 06:15:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месец Март 2020- Здраве и Румени бузи  (Прочетена 97870 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: март 05, 2020, 15:35:25 »

аз пък не знам кръстниците да поемат нещо освен дрешките и златен подарък.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #106 -: март 05, 2020, 15:37:45 »

Привет, лейдис  Sunshine Sunshine Sunshine

Коронавиръсът застигна и начата фирма. Сега умувам над екшън планове, защото все пак и нашите клиенти са предимно западноевропейци, а доставчиците ни предимно от Далечния Изток. Двамата ни най-големи доставчици са от Япония и Тайван, ужасно съм впечатлена от японците, само дълбок респект към тях. Толкова всички решения се взимат с мисъл, предлагат решения, дисциплинирано, няма ама така, ама инак. Нас ни гонят реални срокове, живо производство и хоум офис не става lol lol lol Иначе имам помощни материали, инструкции преведени от СЗО и разни големи компании Girl_hide

Маги, дано Габи бързо го израсте kiss2

Не знам дали ме гони някакъв ретрограден, преднограден или какъвто и да е граден Меркуриййййй, но ми я някакво мега залюхано, антипатично и грам нямам мотивация за работа, а работа има за целия китайски народ. Като казах китайски народ и се сетих, че както устанихме отраженията в глобален план тепърва ще се виждат, доларът поевтиня, индекси падат, рейтинги, акции.

Адиктед, това е супер елементарно поведение, ако е било на интервю за работа на тези не им давам шанс, ако ще и с 5 стотинки да съм в джоба beating beating beating Има много народ, където още си живее на стари лаври за величие, защото някога си, при някакви си обстоятелства са постигнаали нещо crazy

Дупките в стажа, честата смяна на работа и др. вякакви несъответствия будят съмнения винаги. Обаче като гледам какъв проблем е на пазара на труда за читави кадри и накрая да питаш такива тъпотии, ми е още повече аут ъф спейс работата  crazy crazy crazy

Този пост го пиша вече час и нещо, 5 нови отговора, пускам girl_impossible girl_impossible Бягам, че короната ме чака, екшън lol lol lol
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: март 05, 2020, 16:51:00 »

Адиктед, вярно много тъп въпрос, виждам че си се ядосала, ама на мен по-скоро ми е смешно. Какво значение има, може пък да си богата наследница Wink
Аз сега като си търся работа все си мисля, че трябва да са поласкани, че кандидатствам. Аз мога и да не работя, та за да кандидатствам, трябва да ми станало много интересно. Ама явно това само мн аз си го разбирам lol lol lol
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #108 -: март 05, 2020, 18:36:23 »

Повтарям, няма човек, който се издържа и е с платени здравни и всякакйв вид осигуровки, ако не работи ИЛИ НЯКОЙ НЕ МУ ПОМАГА. Изключително голям брой са хората теглили бързи кредити, които ги гонят и търсят. Никой работотадел не иска такива, колкото и кадърни да са. Прекъсването на трудовия стаж не е проблем в смисъл на загубване на трудови навици вече, на всеки му е ясно, че това се случва. Но и много са работилите в сивия сектор, тоест без трудови договори или на половин ден, а получавали пари на ръка или в плик, или както и да е, но не и по законния за трудовите отношения начин. Едни работодатели търсят тъкмо това, ама няма как да попитат директно, други бягат от това и пак няма как да попитат директно.
Просто нямате представа колко задлъжнели има, при това млади, образовани и вероятно работливи, това е проблемът. Случай от края на лятото - търсят готвач, заплата 1200лв., петдневна работна седмица, само редовна смяна, на трудов договор, осигуровки, както си му е редът. След събеседване и практически изпит назначават млад мъж на 35, стигнал до някакво ниво на Мастър шев, работил в Германия, чист, прецизен, креативен, с две думи- голям късмет. В трудовата книжка има стаж от 3 месеца при български работодател, напълно нормално е /и се вижда/, че заплатата му е ниска и затова е напуснал, има дупка от 2 месеца, но никой не го пита какво и защо. Първия месец всичко е точно, доволни са и двете страни, такъв кадър трудно се намира. През втория месец обаче съвсем ненадейно човекът получава жлъчна криза, много е зле, но не иска да иде на лекар, припада на работното си място и тогава се започва... Първо няма здравни осигуровки от две години, не може да ползва болничен, а се налага операция, няма пари, защото дължи 13 хиляди лева за бърз кредит, необслужван 5-6 месеца. Намерили са го, взели са му цялата първа заплата. Ха кажете сега какво прави работодателят? Прекратява трудовия договор, това е лесно, защото е на изпитателен срок, обаче не е там работата, язък за обучението, плановете и направените графици. От човешка гледна точка не върви да го изриташ, дето се вика, на твоето дете може да се случи...
Така че, не се сърдете.  pardon И шефовете са хора и работят за пари, когато идете на тяхно място, ще мислите по друг начин. Сега, ако ви се вижда твърде просташко, което си е така, не ви е там мястото. Но не се обиждайте на държанки, нямали са това предвид.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: март 05, 2020, 20:37:47 »

Аз пък и на държанка не бих се обидила- като ги гледам в инстаграм, добре си живеят, докато аз се занимавам по цял ден с кретени... lol
Извън кръга на шегата, не би ми хрумнало схемата която Свекс споделя за заемите. nea
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #110 -: март 06, 2020, 08:24:03 »

Еми, не е схема. За бърз кредит не ти търсят трудов договор, сумите не са отчайващо големи и всеки си мисли, че може да ги върне безпроблемно. Да, ама не. Как да ги върнеш като нямаш доходи. Почваш да бягаш от кредиторите, сменяш адреси, предпочиташ да работиш в сивия сектор, да не се знае колко ти е заплатата, без осигуровки, а в същото време лихвите се трупат...
Реклами, инстаграми, фейсбуци, заведения, тоалети, екскурзии - колко хора живеят над стандарта си? В големия град ще намериш работа, но в малкия, ами на село? И е лесно после да кривнеш от "правия път". Ами ако се разболееш, или ако член на семейството ти се разболее, колко пари отиват?
В големите международни фирми предполагам това не се случва, подборът е на различно ниво. Ама пък колко са тези фирми и къде извън големите градове са?
Не отричам и некомпетентността на голям процент от интервюиращите. Чули- недочули, чели - недочели от интернет и хоп, подбор правят.  diablo Съвсем скоро бях намерила в официален сайт обява на счетоводна фирма за технически асистент, ами то да се смееш ли, да плачеш ли diablo
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: март 06, 2020, 08:34:03 »

Добро утро!

Свекърва е права.Това с тия бързи кредити е някакъв ужас и ги теглят всякакви хора.

Аз днес съм не знам на къде.Имам да работя тия и двете реват от събуждането си.За сега е слънчево и ако се задържи към 10 ще изляза да ги разходя в квартала.Искам и йогата да си направя, да видим как ще успея.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: март 06, 2020, 08:37:04 »

Под някой да ти помага нямаше да ми хрумне никога, че това може да са бързи кредити. Но наистина съдби всякакви.
Свекърва, мерси за разяснението, аз съм много наивна по такива теми, т.е. работа.

И все пък въпросът е неуместен. В учебника по немски на всяка страница пише, че за пари не задават въпроси Wink

Моята дупка в стажа е откакто съм тук. И понеже съм очевидно омъжена е ясно кой ми плаща сметките. Но пък са ме питали, дали някоя баба не е дошла с нас.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: март 06, 2020, 08:46:46 »

Явно и аз съм смотана зашото не би ми хрумнало да тегля заем, без да имам договор. Аз и с договор съм го правила само за жилището, никога за нищо дребно.
Днес ми почна деня с обичайните кретени- чели недочели, губещи ми времето.. diablo
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #114 -: март 06, 2020, 09:37:23 »

И все пък въпросът е неуместен. В учебника по немски на всяка страница пише, че за пари не задават въпроси Wink
Така е, не само там го пише. С кого спиш, каква религия изповядаш, каква ти е партийната принадлежност, колко пари имаш, никога не питат, когато има начин как да го разберат smile. Това също го зная от такива, които пишат учебници. smile
Панди, ти имаш съпруг, който е кандидатствал за работа, той трябва да ти е ориентир какво и как се прави. Това, за което ви говоря, е в нашенски фирми, за обикновени служители, на не толкова отговорни позиции. За съжаление интервюиращите го прилагат без да си направят труда малко да проявят находчивост и мисъл, а и предполагам "парени" шефове да ги натискат за да си "вържат гащите".
Не си хабете времето и нервите за случайни обяви, търсете връзки от приятели и познати и късмет! good heart
Ето ви линк към много специална обява, особено в частта "не кандидатствайте, ако...."
https://m3.jobs.bg/job/5235308?fbclid=IwAR3PdLamxkjm785bExdTVfP2FgjH9Nk6eu6OWw7eX9_dBOKG1sweA1jOIho
« Последна редакция: март 06, 2020, 09:44:38 от svekarva » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: март 06, 2020, 09:51:21 »

Тия ги имаше постнати във ФБ . Бяха ги разкъсали направо. Наглеци... diablo
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #116 -: март 06, 2020, 10:06:06 »

Привет!

 Голяма дискусия предизвиках, ама се радвам, защото точно на компетентното мнение на някои съфорумки разчитах. Хубаво е да има и другата гледна точка и евентуалните съображения, но аз от първия ми стаж съм научена, че търсещият работа не бива да остава с лоши чувства към фирмата и да се причиняват неприятни усещания, защото сега може да не е подходящ човекът, ама след време пак може да него точно да опреш. Както и да е, де... да не ви занимавам повече.  good
   Този ретрог(р)адния кога казахте свършва? Само редя планове и ги преподреждам. Свързано е с логистика на баби и внуци, на колела и търкала, пък и с разни институционни задължения и направо ми бръмва главата. Тъкмо нагласихме всичко, сега пък епидемия.angry
Вчера слушах, че еди кво си в Дева било лошо за огнените зодии... ами, лошо е, явно. Wink Донесоха ми маските, ми то кухненската хартия е по-дебела. ММ ще има да мрънка, ама кво да направя... ще се ползват по 2, ако се наложи една върху друга. То нали се оказа, че пазели да не си пипаш лицето не толкова за нещо друго.
 
 Днес ще изляза малко да се проветря, хем да напазарувам и сготвя и това ще ми е релаксацията.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: март 06, 2020, 10:08:16 »

За работа и работодатели може да се говори много както и за работници.За съжаление има ужасни и от двата вида.В наше село големите фирми са кът, малките искат да забогатеят бързо, като прецакат работника.Има и работници дето ходят на работа колкото да се водят там на нещо и по цял ден леж пром.

На север е още дивия запад и скоро няма нищо да се промени.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #118 -: март 06, 2020, 10:26:41 »

Не съм кандидатствала за работа по стандартния начин повече от десетилетие, вътрешно правилата са други. Но тези ме разбиха... някакъв нарцис си търси да се обгради с група пуйки да клявкат в съгласие с мнението на вожда...


Моля не кандидаствайте:
ако не разполагате с времето си (24/7 на повикване ли ще се работи?)
ако кандидаствате, а не сте напуснали предната си фирма (бъдещите служители да не са много придирчиви, но да са отчаяни да получат мястото)
ако нямате чуство за фирмена принадлежност ( Girl_hide)
ако не отговаряте на всички по-горе описани изисквания ( girl_impossible)
ако имате претенции относно работното време ( tease)
ако кандидаствате, но Ви трябва повече от 1 седмица предизвестие за напускане към предния си работодател
ако кариерате Ви не е приоритет (Ще каже човек, че се провежда подбор на бъдещ президент, а не на секретарка...)

....................

Мотивационно писмо /написано конкретно за настоящата кандидатура на английски език/ е предимство.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: март 06, 2020, 10:33:50 »

По-добре за работа да говорим, отколкото за болести smile тъкмо всеки има какво да каже.

А, мм не е никакъв ориентир. Първо е голямо перде и нищо не забелязва, а и от него никой не очаква да гледа болни деца, да забременява и тн. Той не е кандидатствал тук за работа, премести се от офиса в София. И най-вече като е кандидатствал след 12 е направил по-подходящи избори.
Аз тук в неговата фирма кандидатствах преди време за работа като офис съпорт и вътрешна рецепция. Питам го как са облечени тези дето работят там, вика ми, ми с дънки и тениски. Добре, че не му повярвах lol lol
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines