Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 04:43:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месец Март 2020- Здраве и Румени бузи  (Прочетена 97924 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: март 05, 2020, 11:23:32 »

Ние са запасихме с тоалетна хартия, сапун, брашно и вода. Знам, че звучи много смешно, ама кой знае какво ще стане. biggrin
Ами то това е зареждане за криза. Сухи провизии и консерви.
Едно че издържат дълго, второ че са по малко рискови за пренасяне на зараза, заради опаковката и начинът на обработка.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: март 05, 2020, 11:29:15 »

Сапун, тх, прах за пране и подобни ММ винаги е заредил в мазето от промоции.
Не е смешно, това са си официалните препоръки.
Имаше и храна за домашни любимци, което ми се видя много съобразително.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #92 -: март 05, 2020, 11:30:06 »

Хаха в Италия първото нещо което свършило била тоалетната хартия!

Ретроградния свършва вторник в 6 сутринта.

Днес е нещо страшно, Израел са сложили забрани на пътуващи от всички големи европейски страни... Ще става по зле
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: март 05, 2020, 11:36:04 »

Сапун, тх, прах за пране и подобни ММ винаги е заредил в мазето от промоции.
Не е смешно, това са си официалните препоръки.
Имаше и храна за домашни любимци, което ми се видя много съобразително.
Мен пък ми стана забавно като каза храна за домашни любимци. Явно и те ще ги охранват с цел като мен lol
Булче, пък Швейцарците карантинирали вчера армия зарад един доказан случай.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #94 -: март 05, 2020, 11:48:53 »

 Привет!

 Значи аз вчера имах много гадна ситуация и още ме държи, да го пиша на сметката на Меркурий. Просто не можах да повярвам във формална обстановка някой да си позволи да ме пита кой ми плаща сметките в промеждутъците, в които не съм работеща.  Oh my ... Не знам даже в каква ситуация е нормално да се зададе такъв въпрос и още ми изплува неприятното усещане.angry Меркурий ли е, Сатурн ли е, живот ли е все си има трудности, гледам да ги преодолявам къде лесно, къде не.

 Наложи ми се да ползвам градски и верно е истерия. То са баби с шалове, то са ослушвания кой кашля, кой киха. Днес сутринта изнамерих в някакъв сайт маски и поръчах, все ще се използват, ако някой е болен и се върти около детето.Имам запаси от бебешкия период на Ж. с дезинфектант, поръчах и още и засега друго няма да правя.

 Маги, съчувствам на детенце. Аз в периода на процедурите се държах за мисълта, че тя няма да помни, а ако не го правим и има последствия няма да си простя. Като видях колко бързо напредва всичките нейни и мои ревове имаха смисъл и избледняха. good

 Днес ще се видим с кумовете да уточняваме за кръщенето, ама аз много не съм наясно и какво точно трябва да се уточнява. Мисля всичко аз да си избера и купя и те да ми дадат парите евентуално или там каквато сума си определят. Вие какъв опит имате при кръщенета?


Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #95 -: март 05, 2020, 11:54:05 »

Добър ден give_rose
Тази нощ бебето беше много мрънкаво и пак яде 100 пъти  girl_impossible Сега пак нещо киселее и яде по начесто, скок в растежа ли е, не знам ма не ме кефи тия дни  blush
Ами от изброените неща ние също винаги имаме в излишък. Като видя на промоция купувам на едро и аз. Тоалетна хартия специално винаги се взима голям чувал лилава за горната баня и синя за долната, като видим на промоция де lol
Утре ще ходим за храна на домашните любимици, за тях по чували купуваме, стига за месеци напред.
Казах ви вече, че имам един шкаф със солени консерви и един със сладка и компоти и фризерът ми е пълен, малко от мама съм го прихванала това, и тя така се запасява.
Да е живо и здраво бебе Георг(и). Интересна ще ми е реакцията на каката.
Снощи в крайна сметка готвих нещо като огретен набързо. Имах и едно кашкавалено роле, което не се одобри и ми се повърташе в хладилника, сложих го отгоре и стана доста интересно и на вид и на вкус.
Днес ще ходим при леля ми да видя братовчедка ми, че е дошла с малката.
Е, и аз имам приятел, който като отиде на пазар първо се купува стек кенчета, след това суха супа и никога нищо смислено за ядене, та и той сигурно се е запасил със стекове кенчета и безалкохолни.
Мале представям си каква лудница е в офиса с тия пътувания...горките ми колеги  girl_impossible
Не съм усетила нещо по-различно то обичайните хормони с тоя ретрограден.
Вчера масажистката за пореден път ми каза, че нямам извивка на гръбначния дтълб, почнал да се изправя и да правя някакви специални упражнения, за да не ме боли в бъдеще. Та днес мисля да поровя да си избера няколко, че си се представям на стари години с тва сегашно разнасяне на деца как ще се схващам...
Милата Габи, пък и вие  heart
Нов отговор, ма пускам...
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #96 -: март 05, 2020, 11:57:44 »

Пиша пак за кръщенето, че видях, че адиктед е питала. Ние с кумата се разбрахме коя какво ще купува, като тя по принцип има вкус и ѝ имам доверие. Нямаше проблеми, просто държахме връзка и която каквото намираше, пращаше на другата, доволна съм много от нея, сега трябва да връщам на нейното бебе  heart
Виж за бебето отсега си мисля, че кумът (понеже е стиснат) няма да е толкова дашен и да ни върви гладко комуникацията. Дано се разберем с жена му поне  blush
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: март 05, 2020, 12:55:16 »

Като изберете църква, те ще ви кажат какво трябва и ще си се разберете с кръстниците. При нас беше много импровизирано, кръстниците си избираха какво да купят, хубави неща все бяха. Ама дрехите не му бяха бели, защото нито ние, нито кръстниците му бяхме разбрали, че така трябва. Ама пък така си ставаха за носене.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #98 -: март 05, 2020, 13:16:36 »

Значи аз вчера имах много гадна ситуация и още ме държи, да го пиша на сметката на Меркурий. Просто не можах да повярвам във формална обстановка някой да си позволи да ме пита кой ми плаща сметките в промеждутъците, в които не съм работеща.  Oh my ... Не знам даже в каква ситуация е нормално да се зададе такъв въпрос и още ми изплува неприятното усещане.angry  
Понеже пишеш формална, тоест официална обстановка /все чуждици, ама първата може и да се разбере като "през куп, за грош"/, предполагам, че е било някакво събеседване /проучване. Никой няма право да те пита теоретично, но ако е малко по- умен, може да вметне нещо от сорта на "сигурно не ти е лесно да се справяш финансово в /едикоя си ситуация/ и по твоята реакция може да предвиди дали да натисне за изясняване, или да спре. Не го приемай лично, сигурно питат всички, не само теб, но по доста просташки начин heart
По този повод да кажа, че в последната работа, колежката на моето място има големи проблеми при назначаване на млади хора заради бързите кредити. Още на първата заплата ОНЕЗИ почват да си теглят задълженията, човекът отново е вероятно да направо някое безумие. В най- добрия случай бягат без предизвестие, което пак е неприятно за работодателя. Ходих на няколко интервюта, само да наблюдавам, уж като с опит, но е много трудно. За съжаление дупките в трудовия стаж, дори и работата на половин ден будят съмнение...
Извинявай, ако твоят случай е друг, аз съм все още професионално изкривена, затова и ти съчувствам в тази област първо. heart
За реакцията на Амели-то не зная, то е съвсям прясно събитие. Уж я подготвяха, но не изпадаха в някакви романтични представи за безкрайна сестринска обич и щастие smile. В крайна сметка, децата са половин германчета и някак са по- твърдо стъпили на земята.  Wink
Към провизиите бих добавила кухненска хартия също. Удобно е за бърсане на ръце, иначе мокрите ленени или хавлиени кърпи трябва да се перат, сушат и т.н., стават за нос и за маска, защото са чувствително по- плътни.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #99 -: март 05, 2020, 14:25:53 »

Маги,  heart Кокона беше с такова чудо. Две седмици беше мрън. На по-късен етап два пъти в годината ходех за ортопедични обувки, а то там беше голяма галимация със социалните. Почти не стъпва вече накриво. Трябва да си специалист, за да го хванеш. В същото време на наши съседи много чакано дете е с напълно Х крака. Водили го нам къде при коя голяма глава и голямата глава казал, че освен оригинални маратонки друго няма нужда. Е, факт, че е имало! pardon Много разумно сте постъпили. Скоро Габи ще свикне и пак ще пери крачета, доколкото й позволяват стремената.
Адиктед, на последните две места, на които кандидатствах, (да кажа, че не е частен сектор) имах уникални въпроси в ПИСМЕН вид - месторабота на родителите, брой и възраст на децата ми, семейното ми положение и още, и още... Е, едната спечелителка я видях после коя е, що е. Не се напънах много и в Гугъл сама изскочи.
На ДЗИ рекламата е много модернистично направена. Специално е ориентирана към младите, работещи, над средното ниво на интелигентност хора. На мен ми харесва good В същото време се сещам - преди дни гледам Бригада нов дом. На рекламите в интернет изскочи такава на Патрисия Пепе. Хората нямат нищо, обаче други рекламират чанти, рокли и прочие по 300+ евро. Малко останах замислена дали е точно реклама, или антиреклама - без значение с колко пари в този момент си в джоба. Знам ли, може да е до ниво на разум, ценности, приоритети...

Дребният е със сополи и се гледаме. huhhuh.gif Вчера на майтап седнах да шия, докато той спеше. Когато върви, върви! Почти си довърших една торбичка за пазаруване с шашав десен. Днес имам да си оправя една нова пола в цикламено, че ми беше дълга по моите критерии. Кокона още не я е видяла. Другата, която си взех, е в синьо-зелено - с тюл. ММ помисли, че е за детето - ЦЪ! После Кокона ме попита дали е за нея. Пак ЦЪ! Какво да направя, че харесвам неща, любими на 6-годишните pullpigtails funnytooth
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: март 05, 2020, 14:49:46 »

Свекърва, защо дупките в трудовия стаж будят съмнение? Питам, защото нищо не разбирам, пък нали не работя. Да знам какво да обяснявам.
Иначе сега на курса по немски учихме как да пишем CV и мотивационно писмо на немски. И продължавам да мисля, че мотивационните писма са тъпи. То 90% са готови фрази, които трябва да напишеш. А другото го пише в CVто. Но то и това си е цяла наука и специалистите знаят какво да търсят/ следят и тн. Само дето вече не ми харесва СVто ми на английски и ще трябва да го променя нещо.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #101 -: март 05, 2020, 14:58:58 »

Али, айде в държавна работа да кажем има резон за близки роднини да разпитват (конфликт на интереси и т.н.), ама да питаш въпрос кой ти плаща сметките... аз се почувствах все едно ме питаха с коя мутра спиш ли, де да знам. Може би аз съм такъв човек, че много отдавна съм приела правилото да не разпитвам дори най-близките си за парите, които получават, партиите, които подкрепят и желанието или нежеланието да имат деца. А непознат да ми задава въпрос с тон подсказващ, че съм държанка едва ли не, ми беше повече от обиден. Сблъсък с такъв тип въпроси ми е толкова махленски, че не знам как се сдържах да не покажа възмущението си доста по-остро. beating Добре, че Свекърва малко даде друга перспектива, но пак не намирам за подходящ такъв въпрос в каквато и да е ситуация. Дупките в стажа може да са по милион причини, не всички зависещи от човека, ама в такава динамична среда не виждам и ако имаш веднъж лека дупка какво толкова нередно има.

 По въпроса с кръщенето. Аз църквата я уредих, но на листа дето ми дадоха ми пише да носим 4 неща: акт за раждане, китка, свещи, хавлия и сапун. Понеже съм чувала за кръстчета, дрехи и т.н. и не знам какво реално от тези допълнителни неща е по желание, кое по традиция, та се чудя как да не пребрегна и как да не натоваря кръстника финансово. Понеже те са по разточителните плащания и сигурно ще искат да платят всичко, което се води, че трябва да се купи от кръстника, а аз не знам кое е то. Тъмна Индия дето се вика.Чета БГ мама още по се стъмва.  angry
« Последна редакция: март 05, 2020, 15:02:56 от addicted_to_u » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: март 05, 2020, 15:16:32 »

АЛи, аз помня че кокона беше със стремена.И ние сме мрън в момента.Като и ги махна да сменям пармепса е едно ритане, голям кеф.

За дупките в стажа е много вярно, същото важи и ако често се е сменяло работното място.Пак е проблем при интервю.В повечето случай хора с дупка в работния процес, се счита, че са изгубили работни навици, нивото им е по-ниско от тези, който работят нон стоп.Дали е така предполагам си проличава на интервюто за работа.

Адиктет, много груб въпрос.

Аз като кандидатствах и то в държавна структура не ме питаха лични неща.Всичко беше как бих реагирала в реални ситуации и по закони разни.ПОсле се попълват едни справки за роднините  bad
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: март 05, 2020, 15:25:01 »

Добър ден!

Алекс още си е със сополите, но те са упорити и не очаквам да минат за ден, два. Важното е, че няма температура. До колкото разбрах и тържеството в градината са отменили до не знам си кога, защото няма много деца. Тук много се оплакват от грип, майките негодуват, че няма грипна ваканция. ММ е против скоро да го пускаме на градина и май ще се съглася с него за сега.  good
Ние не сме се запасили с нищо. Купуване си в обичайните количества. Обикновено винаги гледам да има мляко, сирене, картофи, брашно, но не в големи количества.С тоалетна хартия не сме свикнали да се презапасяване.
Видях малко зор с намирането на някои витамини, които спешно ми трябваха, но днес ММ набави всичко.

На мен тези дни ми е нещо смотано, не знам дали от Ретрограден, но не ми беше ок.

Честити бебе Георг. Да е жив и здрав!

За кръщенето не си спомням нищо да сме си делили. Купиха само дрехите на детето и подаръка, който му направиха - синджир с кръстче. Според мен няма нищо задължително, кой както прецени. За други неща не знам.

Вчера правих супа топчета и пълних чушки, но днес пак се чудя какво да е.  nea
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #104 -: март 05, 2020, 15:34:39 »

Адиктед, в частната сфера може пък да те подлагат на проверка. На предходната работа нарочно се бавеха интервютата, за да се засичат по двама кандидати. Отделно после гледаха записа от камерите кой как се е държал преди и след интервюто. smile Провокациите не бяха също чужди - дали ще се владееш... Цяла наука!
Иначе съм имала интервю, на което се държаха нагло с мен. Понеже имаше и други видими причини, поради което бързо разбрах, че не беше моето място, бях много спокойна и отговарях с тази част от истината, която ми е изгодна. Къде живея? Под наем ли? Ама на изплащани ми е жилището? - Ами не беше. Наше си беше. Не живеем с родителите... blum Какво работи мъжа ми и как така ме издържа... Беше забавно, защото отговорите видимо не се харесваха на баш шефа с рибарското елече tease
Когато обаче ти е важна работата, хич не е приятно да се будалкат с теб sad В повечето случаи са приели, че работодателят коли и беси. А то на интервю харесването трябва да е взаимно, доколкото изобщо може.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines