Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 01:55:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месец Март 2020- Здраве и Румени бузи  (Прочетена 97857 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« -: март 01, 2020, 07:57:59 »



Да ни върви на здраве, напук на световните тенденции!
Заповядайте в новата тема!


Почвам я с предложение за тематична книга, кръстена на месеца.
https://www.ozone.bg/product/baba-marta-i-mesetsite/
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #1 -: март 01, 2020, 08:31:31 »

Честита Баба Марта и прощавайте ако нещо съм сгрешила!  heart

Ние се закичихме още снощи с мартенички, че мм твърди че баба Марта не трябва да ни заварих без.

Довечера ще сваря яйца и ще се пробваме да "лацкаме" и да смесим всички традиции. Вчера и баница правихме че беше един празник от моя край и се прави баница задължително.

Детето продължава да е с много сополи и да вдига температура, измръзна ми вече, ще го заведя после пак при др. Вуйне, ако така продължава ще му пусна кръвни...

Хайде приятни почивни дни!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #2 -: март 01, 2020, 08:49:00 »

Пошка искам и прошка давам! Да сме всички бели и червени и от болести изцелени!
И Сирни заговезни честити!
Много празници наистина навързани в днешния ден. heart heart heart
Баница правих и аз, с много масло и много сирене, че нали почват постите Wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: март 01, 2020, 09:00:45 »

Честита баба Марта!

Прошка искам и прошка давам!

И аз ще правя баница днес.

Дано баба Марта да ти донесе здраве и положителни емоции!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: март 01, 2020, 09:04:39 »

Здравейте момичета и честита баба Марта!Да сте много здрави вие и семействата ви!

Прошка искам и прошка давам!Ако съм засегнала някой с нещо, не е е било целенасочено!

Моите домашни вчера купиха мартеници и дрбната веднага търгна да се закичва.Още вчера раздаде половината и е взела 30 броя за градината.Лошо ми става.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: март 01, 2020, 09:14:46 »

Прощавам и моля за прошка!
Всеки път на този ден, се замислям относно значението на прошката. Дали важи и дали съм простила наистина, при положение че го мисля искрено, но никога не забравям стореното ми? crazy
Злопаметността липса на прошка ли е? pardon
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: март 01, 2020, 09:35:15 »

А това да не можеш да простиш ужасно ли е?В този ред на мисли?
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: март 01, 2020, 09:38:06 »

Всичко прощавам, ама не забравям Wink  Водя си статистика
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: март 01, 2020, 09:40:26 »

Всичко прощавам, ама не забравям Wink  Водя си статистика
МДаа, that is ME lol

А това да не можеш да простиш ужасно ли е?В този ред на мисли?
По мой опит, е ужасно само за Непростилият.Преди ми се е случвало да се разболея от стрес, да мисля чуждите грешки спрямо мен колко са ми навредили. После разбрах, че с тези предъвкани мисли, си вредя повече сама. pardon
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: март 01, 2020, 09:48:39 »

О, аз хич не го мисля, но не мога да го преглътна.

И аз помня, много помня  blush
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #10 -: март 01, 2020, 11:08:30 »

А това да не можеш да простиш ужасно ли е?В този ред на мисли?

Ми то май се води грях, трябва да можеш да простиш, защото никой от нас не е безгрешен. Дали забравям? Никога! Помня от преди 20г неща хахаха.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #11 -: март 01, 2020, 14:22:13 »

Честита баба Марта! Пожелавам ви здраве, усмивки и берекет! give_rose
Прошка искам и прошка давам! И аз така приемам нещата - чистя себе си от чужди грешки, лошо влияние и недобри хора. Гледам да не съдя. Помня много!
Имаме халва, имаме и домашни яйца. Довечера ще мислим с какво да хамкат децата. (Естествено по хасковския край има едно Х за разкош. Wink Знам го от прабаба ми.)
Еми, с тази книга ми припомни за "Дванадесетте месеца" - приказка от диапозитивите. heart Имам много бегли спомени и трябва да ги прегледам отново. Много я обичах тази приказка, защото беше с красиви рисунки. Всяка сцена беше много детайлно направена. Все се каня да ги дигитализирам, ама са доста ленти.

Щях да казвам за Куба. Много ми се ходи! heart Моята класна е омъжена за кубинец. Бяха ходили и разказваше какъв рай е по курортите. В същото време хората живеят в немотия (по-точна дума от беднотия). Моите приятели в Лондон бяха ходили (естествено с чужди туроператори) и бяха силно впечатлени. Те са видяли само късчета от Рая, без почти да се докосват до живия живот.
« Последна редакция: март 01, 2020, 14:25:09 от Alichka » Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #12 -: март 01, 2020, 14:57:51 »

Привет и Честита Баба Марта!
 
 Аз пък не го разбирам това с прошката. Първо това, че си казал и това наистина да си простил са две различни неща. А да си казал и да таиш в себе си е още по-гадно и изяждащо. Второ пък много се дразня да направиш някаква гадост и да кажеш извинявай, ами просто не го прави. Както казваше един човек близък ми в миналото все едно да гръмнеш някой и да кажеш извинявай и да мислиш, че е длъжен някой да те извини. Крайна съм и не звуча особено християнски, ама това са моите мисли по темата.  Wink

 В петък много ми хареса постановката. Впечатлена съм от главния актьор. Беше много убедителен без да е театралничи излишно. Имам чувството, че софийските превъзнесени актьори са прекалено разлигавени. Тези играха в егати мъничката зала и с едни въжета спуснати от тавана рисуваха различни картини и бяха в пъти по-добри, та препоръчвам!  good Даже сега видяхме, че ще гостуват и в София в края на април и понеже ММ е чел книгата и много му харесва запазихме билети, за да гледа и той.  Wink

 В Куба един приятел беше миналия месец. За него така се е сраснал комунизъм с мързел, че няма шанс каквато и да е политическа система друга да дойде. Ограбили ги в хотела, даже така че не се усетили. Когато се оплакали казали да, случва се, ще вземем мерки, естествено не направили нищо. Може да има много красиви гледки, но мисля че като народопсихология и тук доста време се мъчим да се отърсим от каране по инерция, та не ми представлява интерес.  Wink
 
 Хайде хубава неделя!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #13 -: март 01, 2020, 15:12:58 »

Имам запазена във Фб една статия за прошката, но ще се появи на датата, когато е било Прошка. Ще я пусна задължително и тук, защото е много, много смислена. Уж и аз помня, ама ей на, само едно ми е останало, вероятно е и най- важното за мен - няма как човек да прости, но може да си наложи да не мисли за това, което го е обидило heart heart heart
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: март 02, 2020, 08:21:08 »

Добро утро!
Честита Баба Марта и честит ни нов месец!

Свекърва ми донесе баница и халва. Аз правих питка. Люляхме яйце и на Алекс много му хареса. Каза, че много сме го изненадали с това.  Girl_hide
Прошка не искам току така. Единствена на ММ и родителите. Още не мога да си простя, че малко преди баба да почине не ѝ поисках прошка, а се обадих на хора, които към днешна дата грам не го заслужават.  huhhuh.gif Доста си редуцирах обкражението, чувствам се по-чиста. Научила съм се да казвам "Извинявай" и " Благодаря" и не харесвам хора, на които егото им е толкова голямо, че не могат да изричат тези две думи.
Помня всичко и никога не забравям! За мен, ако си простил, но продължава да те чопли вътрешно, значи всъщност не си простил искрено.

Ние ще сме в бокса известно време. Алекс е сополив от събота. В петък вечерта госпожата ми звънна да ми каже, че са под карантина, защото момиче от групата му е със скарлатина.  angry  Той не е бил в пряк контакт с нея, защото го пуснах, когато нея вече я нямаше, но нямам представа дали като другите деца са били контактни опасността от зараза не е същата. Когато в събота ми каза, че го боли гърлото изпаднах в тих ужас и сега ми е напрежение.  nea Тържеството няма да е с родители в този случай и сега ми е с една идея по-спокойно, като така или иначе няма да ходи. Яд ме е, че така стана и няма да имат истинско тържество, но явно е за добро.
Вечерта с ММ  излизахме, защото се бяхме разбрали вече. Не можах да се отпусна, но поне се разнообразихме.  heart heart heart
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines