Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 08:13:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месец Март 2020- Здраве и Румени бузи  (Прочетена 98745 пъти)
 
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #60 -: март 04, 2020, 14:22:20 »

Историята е една от материите, които никога не са влизали лесно в главата ми. Нямам никаква идея дали е празник, но аз определено не го харесвам това време на годината. С последни сили добутваме остатъците от зимата и искам вече да е топло и както авторът на темата е казал - здраве и румени бузи  girl_impossible

Масово се отменят събития, но докато властите не кажат има проблем, стойте си у вас, не смятам да се паникьосвам или да оплаквам нероден Петко. Каквото е писано ще стане smile Ама не каквото е писано в интернет, защото се напълни с всякакви лъжци и манипулатори.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: март 04, 2020, 14:33:30 »

Министерство на Здравеопазването всеки ден публикува инфо във Фб. Отделно от това и Световната Здравна организация. Те като ти кажат че има нулев пациент, хубостникът вече е минал през осем дневен инкубационен период в който се е здрависвал усилено в работата и вкъши. Та всеки да си прецени сам за себе си.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #62 -: март 04, 2020, 15:08:23 »

 Всеки се страхува от различно нещо. Фери като каза за морбили. Аз например миналата година много повече се плашех от това, отколкото към момента от коронавирус. Жана тогава трябваше да прекарва време с деца на нейната(тогава под 13м) и по-голяма възраст, но по медицински причини неваксинирани докато беше на физиотерапия... е, какво като има ваксина като всички бяха потенциални жертви и морбили дава отражения на нервната система и един куп страхотии... Може и тогава да съм си изгърмяла системата в стрес, защото организмът не може да живее в постоянен такъв, обратното е апатия като защитен механизъм. angry

 На мен сега ми светна, че проблемът е не, че се изкупуват, а че няма кой да достави материал за маски от Китай. Четох, че русенска фирма започнали да шият някакви и се замислих едно време като нямаше толкова маски за еднократна употреба нали и лекарите са били с платнени... не могат ли и сега да се шият, ако има нужда? После говорим за замърсяване, това не е ли замърсяване като с найлончетата в супермаркета? Може да са тъпи и наивистични въпроси, ама ей сега ми цъфнаха в главата... Сетих се и, че имам лавандулов спирт, щом няма дезинфектанти, освен него да нося, имаме и първак. Бе ей такива неща ми се въртят като ви чета и не са да се бъзикам ами просто се чудя дали хрумналите ми алтернативи са приложими, ако стане много зор. Oh my ...

 Бубе, пътят към Трън как е? ММ е със силни трънски корени, ама вече взели да поизсъхват и сме запланували някога да идем, ама неговите спомени от дете са за много лош и изронен път...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: март 04, 2020, 15:28:30 »

Материал в Китай има но не е възстановено напълно производството, и цените на китайците са в небето
Не е ок многократна употреба, защото трябва да се занимаваш на определен брой часове зададени от държавата, да я сменяш или в случая переш и дезинфекцираш.
Ти си имала много тежки ситуации, аз така съм изгърмяла по друга тема, нормално.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #64 -: март 04, 2020, 15:44:14 »

Абе ваксина има, ма нито една ваксина не предпазва на 100%, а вече неваксинираните са много...Както и да е, стига толкова болести.
Какво ще готвите? lol Аз имам една леща, ма трябва и нещо друго да измисля  huhhuh.gif
Многократната употреба трябва непрекъснато да се сменят и да се перат и да се разнасяш с една торба с маски...
Много обичаме история и двамата с ММ и сме като енциклопедии, за българската. Аз съм запалена и по английската средновековна и войната на бялата и червената роза. Днес точно дойде новата ни настолна игра, българска, Битката за Балканите. Дано скоро намерим време да я играем.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: март 04, 2020, 15:48:06 »

Аз направих червена леща. Ще пека на печката на дърва сладкиш някакъв елементарен.
Мъж ми си пече от сутринта пак там свинско с грах.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: март 04, 2020, 15:53:47 »

Аз сигурно един зелен боб ще сложа за днес, дано лапето да яде, иначе някъв омлет. Утре ще имаме гости и ми се искаше пиле на шише, ама не знам дали ще смогна след работа.
Мен пък от морбили не ме е толкова страх. Шарка. Ама то има тенденция да се демонизира болест като измислят ваксина за нея. Рубеолата и варицелата са ми същите, сега са много опасни, като деца повечето от нас са ги карали. Страх ме е от усложнения, но те могат да възникнат при всяка болест, при грипа нали е същото.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #67 -: март 04, 2020, 15:58:27 »

Зелен боб само аз си го ям...Май ще е нещо с яйца, поради липса на мерак и идеи за друго. Имам домашна снежанка, ще направя още една салата и стига толкоз.
Бе уж не ме е страх от морбилито, просто го давам като пример.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #68 -: март 04, 2020, 16:00:16 »

От много отдавна шият маски хората и предлагат по за 7 лв. Все едно дали си с такава маска или шал - файда йок. Трябва да има специална материя, която не пропуска. Най- лесен вариант е нагъната кухненска хартия и защипани с телбод в двата края ластици за уши. Сменя се на час и после се унищоава.
Алкохолът трябва да е на  60 градуса, няма такава ракия, за лавандуловия спирт да не говорим. Но по аптеките има дезинфектатни и по магазините има, внос от Турция са. Само трябва някой да се мие и трие дръжки на врати и перила.
Ние сме на картофена яхния с пилешко.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: март 04, 2020, 16:04:54 »

Здравейте smile

Тук на вратата на градината има информация за корона вирус, предпазни мерки. Има и съвети да провериш аптечката си и да имаш някакви хранителни запаси, защото ако си бил в контакт с болен, ще трябва да си стои в къщи две седмици.
27 случая има тук, за новите пише, че са контакти на вече болни и са били от седмица под карантина.
Това с нулевия пациент го има тук с една адвокатска кантора. От там е най-тежкият случай тук, има още трима с положителни проби, но май не са от него заразени. Цялата кантора са под карантина, а тя е някаква голяма. На ММ са им пратили имейл, да имат готовност за работа от вкъщи. Но няма празни рафтове по магазините.

Ние имаме ориз с броколи от вчера за вечеря.

Снощи Бамбук се събуди в 22ч и рева  час и половина без да каже защо.  След това изведнъж спря и стоя буден до 2ч. Днес пак го питахме защо рева. Един път казва, че го било страх от тъмното, един път, че имал раничка в устата и тя го боляла. Не знам какво беше това чудо.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #70 -: март 04, 2020, 16:09:48 »

Абе Свекс, бях останала с впечатлението, че ще постите  huhhuh.gif
Реших го, днес сме на яйца, утре ще готвя пиле с ориз и грах.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #71 -: март 04, 2020, 16:17:18 »

 Днеска всички сме на леща... и аз съм я запланувала довечера да я сваря. Снощи бяхме на такива картофи хаселбак май се водят. За първи път ми се получиха по на Джейми рецепта накрая с малко мед и докато са топли начупена горгонзола да се стопи. Имаме и едни наденички и това ще е.  Wink

 Панде, ние имахме такъв период с госпожицата като се върнахме от Англия. Ако ви кажа какво се оказа... Баща й му бяха подарили един куфар и тя го търкаляше. Една вечер леко се защипа с него и го прибрахме над гардероба в спалнята. Тя обясняваше по много пъти на ден че си е играла с куфара и не мислех, че се е стреснала. А и това се случи преди Нова година, ревовете бяха средата на Януари. Една сутрин я питах що е ревала снощи и тя пак взе да обяснява за куфара. Викам на ММ дай да го махнем да пробваме, ако го няма дали верно не е от това. Ревовете спряха.  Oh my ...
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: март 04, 2020, 16:22:38 »

Бубе, чудесна снимка имате във Фб от пътуването. Прическата мн ти отива.

 give_rose

Адиктед, хубав е пътят към Трън, няма дупки, на едно място имаше само стеснение. Много приятно ми се видя пъуването, то почти и коли не сме срещали, караш си само и гледаш поля, планини и гори.

Онзи ден и ние имахме леща. Днес ще хапваме навън, а за утре някаква супа ми се яде, може би пилешка ще направя.

Много монотонно ми тече денят, свърших малко работа, но като цяло се чувствам омързеливена/уморена. Надявам се и аз вече на пролет, излиза ми се на слънце, на разходка, да чуруликат птички и да ухае на цъфнали дървета.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #73 -: март 04, 2020, 16:28:01 »

Фери, то месото е отделно, аз само останах на пост и молитва Wink. Мисля поне една седмица да изкарам без животински продукти, а после минавам само сряда и петък. Стар човек съм, простено ми е Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: март 04, 2020, 16:33:48 »

Панди, живееш в доста адекватна държава. Реално следвам примера на подобни страни.
Аз дори не знам кога са пости, не стига че не ям месо, не пуша и не пия, та само това ми липсваше.
Син ми плаче нощем ако е над 21 градуса в стаята. Не е свикнал и не му е комфортно.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines