Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 13:47:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месец Март 2020- Здраве и Румени бузи  (Прочетена 97416 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #465 -: март 22, 2020, 07:03:57 »

Тук вчера беше безобразно. Всички и всичко навън, по поляни, паркове, училището до нас беше пълно. Безсмъртни са, какво да ги правиш...

Ние с мм се скъсахме вчера от работа, той беше в офиса, аз от вкъщи, от общо 3000, 845 работят вкъщи, успяхме да подкараме вчера и невъзможното та се надявам и моите 200 да са си вкъщи скоро, за сега 25 са само вкъщи. Вечерта шефката ни извика на чаша наздраве за добре свършената работа, най-добри сме от екипите по света с най-много изнесени хора вкъщи.

Сега си търся бюро, че аз с един монитор не мога да работя, та да видим дали ще успея да поръчам. Икеа това което харесах не го доставят.


« Последна редакция: март 22, 2020, 07:05:39 от bulche91 » Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #466 -: март 22, 2020, 08:23:36 »

 И аз вчера яхнах метлата. ММ се е затворил в София и не излиза изобщо с надеждата, че след 2 седмици ще може да се качи на колата и да дойде да ни види.Оказа се, че няма да стане и сме ок с това. Мислим за здравето на всички. Снощи приятелка на майка се обажда и казва, че си ходили до село на разходка. Питаме как са ги пуснали, ами нали синът е полицай, показал си картата и готово. Вече съм за такива разхождачи да подписват отказ от респирация при евентуално разболяване и влошаване. Аман от хитреци!!!  angry
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #467 -: март 22, 2020, 09:22:04 »

Няма да помогне нищо на осъзнаването на маймуните, освен смъртта. Звучи брутално, но реалността е такава.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #468 -: март 22, 2020, 09:46:14 »

За съжаление е така.Тук вчера не бяха завардили пътя към едно село.То в него и магазин за хляб няма и е изключително близко до града.А от него към Ловеч има черен път.И нашите тръгнали по черния път, ще кажеш края на света настава трябва да се разходят!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #469 -: март 22, 2020, 09:52:57 »

При нас поне нямаше никого в парка, цял ден мъртвило. Само по някоя жена с чанти с продукти от/за пазар и който си има куче. Яко са стегнали Махалата, седят си по колибите, вероятно пак събрани на тумби, ама те така и си живеят, по 100 души на адрес.
Много познати се изтеглиха да живеят по селата, имат го това право. Брат ми и те са в близко до Пловдив село, имат двор, там с бабата да тича племенника, докато те работят в града. Брат ми казва, че бременните са много притеснени, направо подплашени и клонящи към истерия. Непрекъснато му звънят, а той е отворил големите книги по психиатрия, щото въпросите им изобщо не касаят гинекологични теми. Много трудна ситуация...
От това пък изнасяне по села и паланки натежава работата на Родния. Магазините не са предвидени да обслужват толкова хора, доста работеха на 2 часа през зимния период, няма продавачки и никой не иска да работи. Той е много притеснен, иска да оправи целия свят, а положението е такова, че нищо не е сигурно дори и за час. Аз се мъча да помагам като секретарка, разпращам мейли и следя разпореждания по радио и интернет и така и аз се чувствам полезна.
Хубав ден на всички, да сме здрави физически и психически! heart
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #470 -: март 22, 2020, 10:06:52 »

В крайна сметка така си и стана- да е най важен хлябът  и водата...
Кой ще купува обувки или ел уреди сега, освен ако не е като моя случай- да св счупи в неподходящ момент...
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #471 -: март 22, 2020, 10:27:17 »

И аз вчера поръчвах миксер на майка, щото лятото се спънала в него и му счупила накрайника .Залепяла, ама вече не хваща.

 Свекърва, аз не съм против да си ползват правото и да идат да се изолират, а не да идат да се разходят и да се върнат и да демонстрират колко правилата не са за тях. Така се обезсмисля нашето спазване.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #472 -: март 22, 2020, 10:50:18 »

И тук народа се изнесе на село.Разбирам ги и аз да имам къща на село се изнасям в момента, ама сме граждани какво да се прави.Винаги сме страдали от това, че сме граждани значи, никакви плюсове не ми носи.

В Плевен е пусто, дори Кайлъка, най-големия ни парк е пуст и празен.Хората ги е страх.Има и разни тийнове, непукисти, ама там родителите им да ги мислят.

Моя мъж и колегите му имат бум от запитвания за пускане на интернет и кабелна по селата.Добре, че минаха на оптика и някои неща стават дистанционно.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #473 -: март 22, 2020, 12:05:18 »

След сериозна изолация вкъщи в петък се качихме на вилата. Тук няма хора така или иначе, защото сме буквално в гората. Днес ще се прибираме и пак никъде няма да ходим.
Свекърите голям зор как ще се качват на вилата, защото работят в града, а от края на другата седмица са на работа и двамата. Да ги пита човек за чий им беше точно сега да открият сезона. Още е студено горе, токът прави номера и почти не може да включиш два консуматора едновременно. Имат си апартамент с всички удобства долу. Май им увряха главите и ще слязат засега, но всяко решение е предпоследно. pardon

Относно разхождачите - установихме, че хора от квартала не правят излишни геройства. Имаме семейства, които са по поне 5-6 поколения съседи и са станали част от една общност. Ние сме само 3 поколения  съседи. Така носиш отговорност към останалите, ако и да не са ти първите приятели. Някак си се чувстваш длъжен да мислиш не само за себе си, поне на този етап. В същото време масово стоящите долу са от малки места. Мислят си роднините там, но за съседите тук нехаят. Разхождат си децата, събират се на тумби, на места скъсаха лентите, които ограждат площадките... Имаме магазинче за алкохол, кафе, цигари. Преди имаха маси отвън - махнаха ги. Сега "контингентът" придърпа пейка в близост и пак висят пред магазинчето. Без да искаме виждаме от терасите какво става долу и коментираме. Това е масово, разбира се с малки изключения. На нашата домоуправителка пък дадохме зор да купува хипохлорид и да се мият врати и асансьор ежедневно.
Сега сме сформирали група и кой каквото може - прави. Едната съседка ми намери кройки, с майка й ще правим още маски, друга ще ги разпространява и всеки връща с услуги.


Забравих да кажа - нали всичко Мара втасала... Наближава рождения ден на майка. Тя от Коледа дебнеше оферти за СПА и голям зор даваше за резервация. Освен резервация е вече платено всичко, че току виж й отмъкнали офертата... И сега не смее дума да обели. Допреди две седмици ни надуваше главите какво имало в хотела. Я има СПА, я не (второто е 99,99% сигурно вече). Аз въпреки всичко продължавам да й търся подарък, защото искам нещо хубаво, ако ще и да нямаме такава близост с нея във взаимоотношенията.
Вчера, докато рових по сайтовете, намерих ето това вдъхновение https://pepina.bg/product/damska-chanta-s-neseser-35?pa_cvyt=cipria Изобщо не е моят стил. Обаче страшно много ми хареса! Нещо различно и нетипично от масовката.
« Последна редакция: март 22, 2020, 12:24:24 от Alichka » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #474 -: март 22, 2020, 13:14:37 »

Разкошна е чантата. Бих я взела ако кмаше къде да я нося lol
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #475 -: март 22, 2020, 15:49:02 »

Здравейте  give_rose
Яка е чантата, ма и аз няма къде да я нося. Освен това толко много пари зз чанта почти не ми се е случвало да давам...
Оф и аз мислех за рд на тати да му подарим екскурзия, маааа при това положение не виждам как ще стане.
Ние не сне мърдали никъде, само возим Мис с нейната кола по малко в квартала и излизаме с количката. Хора си има, даже на Витоша беше мазало вчера. Пък на центъра на селото нямаше къде да се мръдне (гледах снимки), че всичко живо там беше паркирало. Кумата ми се чула с братовчедка на приятеля ѝ в Милано и тя казала, че италианците изобщо нищо не са спазвали и са се събирали и излизали щото са много социални, та затива са на този хал. Но просто горките, нещо страшно е...иска ми се да вярвам, че тук няма да ни сполети чак в такава степен sad
Мислехме да докараме баба тук, че там ще изтрещи сама и няма никой покрай нея, ма тя каза, че не смее, там се била изолирала...та нея най-много я мисля.
Вчера от дна къща излизат семейство с малко дете и бабата ги изпраща. Пазареше се жената да излезе да се разходи и дъщеря ѝ вика, че имало още хора (верно имаше) и да не изчака още малко. Ми вие за чии сте при нея дошли?
Ние тия дни сме основно по двора, другата седмица ще го мислим като се развали времето.
Нещо за короната, дето ми се върти във фейса:
На кратко за Коронавируса:
- Блокира гетата с полиция.
- Възобнови местното производство.
- Въведе граничен контрол.
- Отложи приемането на еврото.
- Спря нелегалната имиграция.
- Върна емигрантите от чужбина.
- Възроди българското село.
- Върна вярата в Бог.
- Сплоти семействата.
- Прекрати нощния разврат.
- Повиши четенето на книги и самообразоването.
- Промотира здравословния начин на живот и спорта.
- Подобри личната хигиена.
- Създаде грижа и внимание към старите хора....
ВЯРВЯМ,ЧЕ ВСЯКО ЗЛО Е ЗА ДОБРО !
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #476 -: март 22, 2020, 19:42:33 »

Фери, точно днес си поръчах 12 книги от Колибри. Имат промоции. lol
Семействата не знам дали се сплотяват, ама аз имам нужда да изпия два коктейла с приятелка lol
Инак да, ценностната ни система след глобализацията много се беше променила.
Още си пазя книгата Глобализацията и маслиновото дърво.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #477 -: март 23, 2020, 09:24:37 »

Здравейте, как сте?

Толкова глупости се пишат в момента, че ме е страх да пиша.
Аз не трия хора от листата ми във фб, защото все с нещо ме забавляват.
Ама в момента е страшно. Някои по принцип си пишат глупости, някои по принцип са конспиратори, ама от много съм изненадана. И взех да се съмнявам в себе си. Обаче не мога да игнорирам цифрите и да си викам, Абе нищо няма, това е заговор на политиците.
Знам, че съм на мястото на тези, които са останали без работа заради ситуацията. Даже ми е неудобно да кажа, че им съчувствам.

Обаче, тези дето само мрънкат, че не могат да излизат. Ама защо кучкарите можели, те какво да ги правели тези деца. Ама ето един кой бил излизал.

Една влогърка беше написала нещо от сорта, че да се бориш със скуката е привилегия, защото много се борят за живота си.

Ей, такива понеделнишки мисли, са ме налегнали.

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #478 -: март 23, 2020, 10:01:00 »

Добър ден.Панде, аз вече не се изненадвам на капацитета на хората.Повечето са мрънкачи и чакат някой друг да им свърши работата.Нищо ново под слънцето дет се вика.

Тук има сняг, и то доста, за този период от годината.Тоя март ще го помним цял живот.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #479 -: март 23, 2020, 10:05:43 »

Привет! И при нас има сняг, 32 погледна през прозореца и заключи, че дядо Коледа ще дойде smile Пожелавам си да можем виждаме света като през детските очи, толкова по-красив и вълшебен е! Дръжте духа бодър и тази седмица!

Ще се справим!  heart
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines